PDA

Zobacz pełną wersję : Kingston Ultimate ? szybka ?



aptekarz
28-01-2012, 21:03
Wiem, ze pare tego typu tematów przewineło się przez forum, ale postęp w kartach pamięci jest dość znaczy i ciagle wchodza nowe modele

Karta do Canon 7d, robię głównie RAW, obecnie używam

1) Sandisc Ultra II (30mb/s) - można kręcić filmy, aparat zrobi serie 15 rawów lub 87 jpeg


Potrzebuję kolejną kartę zastnawiam się nad kingston ultimate 266x.


Czy ktos z was ją testował ? Macie moze jakies inne sprawdzone karty tańsze od sandisc ?

KrzysiekT
28-01-2012, 21:12
Mam 2 takie karty (16GB), tak samo jak 2 Sandiski Ultra II. Różnic w działaniu nie zauważyłem żadnych, a dużo nagrywam filmów lustrzankami ostatnio.

Nie wiem natomiast dlaczego mój czytnik kart nie widzi Kingstona - muszę importować pliki przez aparat, trochę wkurzające, jak mi aparat kręci na statywie czy kranie, i trzeba go ściągać żeby zaimportować materiał.

Coby jednak nie mówić, Sandisk mimo że przeceniony, to daje jednak większy komfort psychiczny ;-)

aptekarz
28-01-2012, 22:25
Pożyczyłem kiedyś Kingstona Elite Pro 133x, niestety była za słaba, przy zapisie filmu nie dawała rady podobnie przy RAWach.

Chyba skuszę się na tego Kigstona Ultimate 266x, jeszcze zastanawiam się nad Pretec 233x.

I jeszcze pytanie... jeśli prędkość typu 233-266x spokojnie wystarcza do nawet szykiej lustrzanki z dużymi plikami RAW, to co więcej dostanę kupując kartę typu 400x czy 600x ?

robaczek
28-01-2012, 22:27
Mój czytnik też nie widzi tej karty i podobnie , jak KrzysiekT, muszę importować zdjęcia z puszki (5d). Dlatego u mnie jest to ostatnia karta w kolejności użytkowania.

aptekarz
28-01-2012, 22:28
Mój czytnik też nie widzi tej karty i podobnie , jak KrzysiekT, muszę importować zdjęcia z puszki (5d). Dlatego u mnie jest to ostatnia karta w kolejności użytkowania.

A jaki masz czytnik ?
Ja czytanika jeszcze się nie dorobiłem i tak narazie importuję z aparatu...

robaczek
28-01-2012, 22:44
Czytnik bez nazwy :smile: Jednak z SanDiskami i PQI nie ma problemu.
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=69102

tezmarek
28-01-2012, 23:37
...
Chyba skuszę się na tego Kigstona Ultimate 266x, jeszcze zastanawiam się nad Pretec 233x.
...



Rozważ jeszcze Transcend UDMA 400x i zwróć uwagę, że bardzo często parametry karty zależą od pojemności...

adawro
28-01-2012, 23:42
Ludzie - nie kombinujcie bo potem sobie będziecie w brodę pluć.
Albo Sandisk albo Lexar. Pojemność taka jaki macie budżet i tyle.

robaczek
28-01-2012, 23:56
Ludzie - nie kombinujcie bo potem sobie będziecie w brodę pluć.
Albo Sandisk albo Lexar. Pojemność taka jaki macie budżet i tyle.

Dokładnie tak :D

aptekarz
29-01-2012, 00:04
Ludzie - nie kombinujcie bo potem sobie będziecie w brodę pluć.
Albo Sandisk albo Lexar. Pojemność taka jaki macie budżet i tyle.

Z jednej strony tak...
ale potrzebuje karty na 3 tygodniowy wyjazd, na codzien mam sandiska 16gb i preteca 8gb 233x, jestem zadowolony, ale potrzebuję jeszcze conajmniej jedną zapasową 16gb, szkoda mi kasy na Lexara czy Sandisk, skoro szybkość będzie podobno z kartą o połowę tańszą.

Bo chyba kłopotów technicznych Canonem i Kingstonam Ultimate nikt nie miał ? to dla mnie najważniejsze, zgranie na dysk czy przez czytnik czy przez puszkę to sprawa drugorzędna...

tezmarek
29-01-2012, 00:15
Ludzie - nie kombinujcie bo potem sobie będziecie w brodę pluć.
Albo Sandisk albo Lexar. Pojemność taka jaki macie budżet i tyle.

Też tak myślałem, ale jakiś czas temu musiałem dokupić szybką kartę 32GB (nie mniejszą, bo filmy) a ceny Sandiska i Lexara były dla mnie nie do zaakceptowania. Zrobiłem małe rozeznanie i okazało się, że transcend 400x UDMA jest w miarę szybki i mało kłopotliwy (tak przynajmniej wynikało z ocen na jakimś zagranicznym serwisie). Kupiłem i chwalę sobie. Wcześniej używałem głównie Sandisków.

dj_zibi
29-01-2012, 00:16
Na forum od 2007, od 2007 mam lustro, równolegle z SanDiscami używam kingstony i różnic(poza szybkością) nie zauważyłem.

ZarJac
29-01-2012, 00:41
Na Allegro jest dostępna za 129,95 PLN karta ADATA CF 16GB 533x
http://allegro.pl/adata-cf-compact-flash-16gb-533x-80-50mb-s-i2081998045.html
Dwie takie karty męczę (RAW, seria) na przemian, w 7D, od kwietnia 2010.
Zero problemów.

foto-oko
29-01-2012, 01:19
Cześć,
mam przed oczami kartę SanDisk Extreme III,
która ma zapis 30MB/s, więc Ultra nie może mieć tej prędkości.

Generalnie masz np. 5kl/s - to maksimum aparatu.
RAW+JPG = ok. 8MB
Potrzebujesz 5x8=40Mb/s
Karta powiedzmy 30MB/s
Po 4-5-6- sekundach zapis może się spowolnić.

Ale czy potrzebujesz przez 5 sekund wykonać 25 zdjęć?

pozdrawiam

aptekarz
29-01-2012, 02:09
U mnie RAW wazy 20-25 mb, bufor aparatu pozwala zrobic 15 takich klatek. Zapisuja sie potem kolo 10-15 sekund na sandisku, podobnie na pretecu, oczywiscie w tym czasie mozna robic zdjecia a bufor aparatu stopniowo sie oproznia zapisujac na karcie. zastanawiam sie o ile szybciej u kolegi na tej ADATA ?

Licker
29-01-2012, 02:27
więc Ultra nie może mieć tej prędkości.

Nie dość, że może to jeszcze ma. ;-)
Ultra 4GB, 8GB i 16GB mają 30MB/s.

manfred1
29-01-2012, 08:48
Sandisk albo Lexar..
Oraz Pretec

akustyk
29-01-2012, 12:23
Ludzie - nie kombinujcie bo potem sobie będziecie w brodę pluć.
Albo Sandisk albo Lexar. Pojemność taka jaki macie budżet i tyle.

mialem albo mam Kingstony, PQI, Preteki, Sandiski, Leksary, Imro, Adata, ... zero problemow ze zdjeciami. nada. ale to tylko ja, mam/uzywam, nie wypisuje teorie uzasadniajace przeplacanie za etykietke.

aktualnie mam 4 karty po 8GB. PQI, Pretec, Lexar, Sandisk. najgorsza wydajnosc z tego wszystkiego ma wlasnie Sandisk, bo to Ultra 100x,a wcale nie byl najtanszy w tym zestawieniu... tak, wiem... pewnosc... ;) w praktyce jest taka sama jak innych ww. kart, bo wszystkie mialy 0% awarii na przestrzeni lat (czasem 3-4)...

Zybi_S
29-01-2012, 15:05
Witam

Co do poszczególnych modeli kart, istotny jest dokładnie dany model

Można się dość mocno zdziwić oglądając przeprowadzane testy niezależne, oraz własne.

Nie ma tak prosto i fajnie że firmowe i droższe są zawsze lepsze.

Przykładowe testy kart CF wykonane przez Chip'a:

http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf

Istotne znaczenie dla transferu ma też czytnik.
Z moich kilku testów wyszło że:
Przy gorszych jakościowo czytnikach różnice pomiędzy poszczególnymi kartami są znacznie mniejsze, lub praktycznie żadne.
Karty pokazują swoje (znaczne różnice) transfery dopiero na odpowiednich czytnikach.

Osobiście też nie miałem z różnymi kartami CF oraz SD np. takich firm, lub posiadających nazwy handlowe jak:

PQI, PRETEC, ADATA, SanDisk, Kingston, Verbatim

Markowe karty prezentują dobry poziom (transfer), jednak dopłacamy trochę za markę .



Pozdrawiam

aptekarz
29-01-2012, 16:16
wynika z tego testu, ze tani Kingston Ultimate 266x
http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf/kingston-cf-ultimate-16gb-cf-16gb-u2-266x

osiąga zbliżone rezultaty jak 3x droższy
http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf/sandisk-cf-extreme-pro-sdcfxp-016g-600x

akustyk
29-01-2012, 16:37
wynika z tego testu, ze tani Kingston Ultimate 266x
http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf/kingston-cf-ultimate-16gb-cf-16gb-u2-266x

osiąga zbliżone rezultaty jak 3x droższy
http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf/sandisk-cf-extreme-pro-sdcfxp-016g-600x


wynika tylko tyle, ze w konkretnej konfiguracji karta/czytnik rezultaty sa podobne. problem polega na tym, ze wydajnosc w czytniku podlaczonym do kompa to nierzadko zupelnie co innego niz wydajnosc w konkretnym modelu aparatu.

tym, ktorych bardziej interesuje stosowanie kart w aparatach niz w komputerach, proponuje raczej takie testy ;)
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9256


a Chip... pomijajac metodologie, bo tu jest w ogole trudno cos sensownego pomierzyc (trzebaby wziac z 10 roznych body i w nich przetestowac), to nie jest magazyn slynacy ze 100% bezstronnosci. tudziez mowiac wprost: kto posmarowal, ten wygral test

aptekarz
29-01-2012, 17:00
wynika tylko tyle, ze w konkretnej konfiguracji karta/czytnik rezultaty sa podobne. problem polega na tym, ze wydajnosc w czytniku podlaczonym do kompa to nierzadko zupelnie co innego niz wydajnosc w konkretnym modelu aparatu.

tym, ktorych bardziej interesuje stosowanie kart w aparatach niz w komputerach, proponuje raczej takie testy ;)
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9256


a Chip... pomijajac metodologie, bo tu jest w ogole trudno cos sensownego pomierzyc (trzebaby wziac z 10 roznych body i w nich przetestowac), to nie jest magazyn slynacy ze 100% bezstronnosci. tudziez mowiac wprost: kto posmarowal, ten wygral test

świetne... tylko, że stare
last updated on December 9, 2008
także nie ma nowych modeli kart ;/

mnie akurat właśnie bardziej interesuje performance w aparacie, konkretnie 7d niż czytniku. Bo raz że narazie nie mam, dwa, że jako zapasową kartę wolę mniej zapłacić czu kupić większą pojemność i tak na codzień jej nie będę używał tylko na długi wyjazd.

Zybi_S
29-01-2012, 17:01
Witam

Co do testów CHIP'a - testują nie w aparatach (body), lecz na czytnikach zewnętrznych.

Osobiście jak z czystej ciekawości sam sprawdzałem (testowałem) też się zdziwiłem jak teoretycznie wolniejsza karta, miała wyraźnie szybsze transfery.

Pamiętam test kart przeprowadzony przez DFV, i też sprawdza się zasada żę:
Markowe i droższe-nie musi oznaczać lepsze(szybsze).

Wyraźnie też było widać (wyszło w testach) iż starsze puszki mają znacznie wolniejsze transfery niż nowsze, oraz że przy słabym czytniku zysk z szybszej karty jest niewielki.

Wg linku do testu który podałeś np:

http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-8478
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9672

SanDisk Extreme IV 2GB Write speed RAW - dla 30D/50D to 6.780/30.4 MB/s

Pozdrawiam

Bolek02
29-01-2012, 21:13
mnie akurat właśnie bardziej interesuje performance w aparacie, konkretnie 7d niż czytniku. Bo raz że narazie nie mam, dwa, że jako zapasową kartę wolę mniej zapłacić czu kupić większą pojemność i tak na codzień jej nie będę używał tylko na długi wyjazd.

IMHO na wyjazd, dla uchwycenia bezcennych sytuacji, które się nie powtórzą raczej porządnej i sprawdzonej karty powinieneś szukać :confused:
Takie oszczędności są niewskazane, chyba że lubisz ryzyko.

akustyk
29-01-2012, 21:24
świetne... tylko, że stare
last updated on December 9, 2008
także nie ma nowych modeli kart ;/

zgoda. trzeba sobie pod konkretny model aparatu patrzyc jakie karty mniej wiecej w danym modelu dobrze chodza.



mnie akurat właśnie bardziej interesuje performance w aparacie, konkretnie 7d niż czytniku. Bo raz że narazie nie mam, dwa, że jako zapasową kartę wolę mniej zapłacić czu kupić większą pojemność i tak na codzień jej nie będę używał tylko na długi wyjazd.

1. kupic 2-3 karty mniejszej pojemnosci. jak cos lupnie, to na czesci nie na calosci.
2. przed wprowadzeniem kart "do produkcji" porzadnie przetestowac. i) w domu zgrac na karte pare razy kilka filmow do zapelnienia pojemnosci. ii) odczytac na innym czytniku/kompie dla zweryfikowania poprawnosci. iii) przeleciec kazda karte po kilka razy CardTest-em. jest programik do testowania pamieci fleszowych, jak przeszperasz CB to link nawet kiedys podawalem (nazwy za diabla nie pamietam).
3. zgrac na karte pare RAW-ow/JPEG-ow z dysku (do zapelnienia nosnika) i przejrzec, czy aparat bez problemu je odczytuje.
4. popstrykac po prostu na tej karcie
5. na pierwszym wyjezdzie: bezdyskusyjnie backupowac te nowe karty. dla swietego spokoju...

co do marki karty to ja nie jestem przesadny. mam rozne. ale nowe karty wole zawsze dla pewnosci sprawdzic 10 razy...

aptekarz
29-01-2012, 22:26
przeleciec kazda karte po kilka razy CardTest-em. jest programik do testowania pamieci fleszowych, jak przeszperasz CB to link nawet kiedys podawalem (nazwy za diabla nie pamietam).

Dzięki za porady na pewno tak zrobić, tylko zastanawiam się czy coś takiego znajdę również na MacOS.
Kupię chyba tego Kingstona 266x lub kolejnego Preteca 233x 16gb

oszczepnik
10-02-2012, 23:37
Osobiscie mam 2 kingstony 8 i 16 gb i 8 niestety nie daje rady są błędy zapisu, aparat sie wiesza, nie rejestruje wszystkich zdjęć ( w całej partii ok 5 zdjęc) ,mam preteca, sandiska, pqi i z nimi nie ma problemów. Jak narazie 16 kingstona daje rade, ale dzisiaj na mrozie aparat mi nie zarejestrował ok 10 zdjęć, w ogóle zaczął fiksować, brak reakcji nie było podgladu na wyświetlaczu itp. dopiero w domu jak poruszałem bateryjką cr aparat ruszył jednak zdjęc na karcie nie było mimo tego, że wcześniej na wyświetlaczu je oglądałem. Tak więc teraz chyba już nie skłonie się do kingstonów a bardziej do preteców.
pozdr

dj_zibi
11-02-2012, 00:09
W ubiegłym roku sesja w -15*C 3h non stop na dworze:) Wszystkie zdjęcia poprawnie zapisane. W tym roku w -5*C robiłem kilkanaście zdjęć z ekspozycją około 3-5minut. Wszystko gra. Od zawsze mam Kingstony i złego słowa nie powiem. Moze masz felerne?

gadget_zary
11-02-2012, 02:36
Z kingstona mam jedynie 2x 4gb elite x133 i przez 3 lata użytkowania 0 problemów, ale faktem jest, że wśród kingstonów (pewnie też z racji ich popularności) jest najwięcej felernych odrzutów.
Sam teraz muszę kupić kilka kart 16gb i 8gb w zapas ale bardziej skłaniam się ku Pretec'owi.

DonBolano
03-03-2012, 23:29
A mi niestety dziś Kingston 8GB elite pro odmówił posłuszeństwa.
W aparacie karta działa, zdjęcia zapisuje, ale coś się sknociło ze zgrywaniem fotek na dysk.
Rwie transfer. Raz jest 0, innym razem 300kb/s... Zawiesza się chyba. Ledwo zgrałem zdjęcia, które na niej były.

Jak jest z gwarancjami na takie karty?
A może da się to jakoś naprawić?

Do tej pory na 5D i 400D sprawowała się ta karta bez zarzutu :/ (zresztą mam jeszcze 3 inne takie Kingstony).