PDA

Zobacz pełną wersję : Kupowanie akcesorii z Chin



kpulka
28-01-2012, 12:14
Witam
Zauważyłem, że różnica cen za chińskie wyzwalacze, np. yongnuo 603, w Polsce i na ebayu (aukcje gdzie paczka idzie z HK) to około 30%. Chciałbym kupić w ten sposób wyzwalacze albo lampę i nie przeraża mnie fakt dotarcia paczki w ciągu długiego czasu (2 tygodni). :P
Czy ktoś z was zamawiał w ten sposób? Jeśli tak to skąd (ebay polski, com czy może jest coś na allegro?).
Pozdrawiam

dinderi
28-01-2012, 12:37
nie przeraża mnie fakt dotarcia paczki w ciągu długiego czasu (2 tygodni)
Niech Cię również nie przeraża 12 tygodni. :P

Tylko ebay.com

daviddark
28-01-2012, 12:59
eBay czy polski czy japoński czy jakiś inny to wciąż ten sam ebay. ebay jest jeden tylko w różnych językach. Gdziekolwiek zamówisz to będzie to samo.

dinderi: 12 tyg to chyba już jakiś bardzo ekstremalny przypadek (Chiński Nowy Rok). 2 tyg do miesiąca to norma :)

dinderi
28-01-2012, 13:09
eBay czy polski czy japoński czy jakiś inny to wciąż ten sam ebay. ebay jest jeden tylko w różnych językach. Gdziekolwiek zamówisz to będzie to samo. Ale nie będzie to samo, jeśli chodzi o wybór. Otwórz sobie w oddzielnych karatch przegladarki ebay.com, ebay.pl i ebay.de. Wpisz tą samą frazę i zobacz co się wyświetliło.
Tylko ebay.com.


dinderi: 12 tyg to chyba już jakiś bardzo ekstremalny przypadek (Chiński Nowy Rok). 2 tyg do miesiąca to norma :)Dla mnie norma to 6 tygodni. Raz się zdarzyło, że czekałem 5 dni, a raz 12 tygodni.
Ja jestem realistą, jeśli zakładam jakieś przedsięwzięcie, to przyjmuję najmniej korzystne założenia. Unikam dzięki temu rozczarowań.


A wogóle to temat dubel:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=73546
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=66327

chawison
29-01-2012, 14:19
witaj
zalezy jak liczysz te 30% , musisz pamiętać że :
Paypal zarabia głownie na przeliczniku waluty USD/PLN który znacznie odbiega od średniego NBP nie wypominając o kursie bieżącym danego dnia ... więc płacimy dużo więcej złotówek za dolary które kupujemy w paypalu ...
Odesłanie lampy do Chin/ Hong Kongu w razie awarii to koszt ok. 60-70 pln ( przesyłka rejestrowana ) ...
Paypal : " Opłata za przeliczenie waluty .. Kurs wymiany jest regularnie korygowany i może być zastosowany natychmiast, bez powiadamiania Użytkownika. Ten kurs wymiany zawiera opłatę manipulacyjną określoną jako pewien procent powyżej hurtowego kursu wymiany, po którym firma PayPal pozyskuje walutę obcą; tę opłatę manipulacyjną zachowuje firma PayPal. " " ... " Między 3,0% a 4,0% powyżej hurtowego kursu wymiany, w zależności od waluty, na którą przeliczana jest dana kwota (zobacz poniższą tabelę). "
Plus
" Opłata za płatność w pełni finansowana z:
- salda konta PayPal
- rachunku bankowego
Do Chin 2,0% , przy płatności kartą 4,9% "

Czyli realnie za samą płatnośc doliczach ok. 10%
Dodatkowo - Urząd Celny może naliczyć ( ale nie musi - Twoje ryzyko)
23% VATU
3,7% Cła

W skrajnym przypadku masz ok. 6,7% drożej niż w Polsce i Gwarancje w Chinach ( lub jej brak)
W wersji optymistycznej masz ok.20% taniej i dalej gwarancje w Chinach.
Do tego dochodzi możliwość zaginięcia przesyłki .
Pozdrowienia
Adam

dinderi
29-01-2012, 14:43
W wersji optymistycznej masz ok.20% taniej i dalej gwarancje w Chinach.
Nie wiem zatem jak to u mnie wychodziło, że zakupy z HK kosztowały mnie maksymalnie 60% tego , co musiałbym zapłacic w Polsce.
oczywiście, miałem szczęście, ze nie naliczano mi cła i VAT.

gavin
30-01-2012, 00:48
A moja przejściówka całkowity koszt w HK 60zł, a najtaniej na alle 180zł, no ale miesiąc czekania.

dziobolek
30-01-2012, 01:29
Nie wiem zatem jak to u mnie wychodziło, że zakupy z HK kosztowały mnie maksymalnie 60% tego , co musiałbym zapłacic w Polsce...

Dokładnie tak... i nie tylko w Polsce ;)

Poza tym należy pamiętać o jeszcze jednym w przypadku PayPal.
Ubezpieczenie zakupów wliczone w cenę serwisu; jakikolwiek przekręt - dostajesz zwrot kasy.

Nie kupuję u sprzedawców którzy nie oferują PayPal - wzbudza to moją podejrzliwość
https://canon-board.info/imgimported/2011/02/gwizdze-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/gwizdze.gif)

Pozdrówka!

Em Es
30-01-2012, 15:17
różnice kursowe paypal - ale jakbyś płacił przelewem to też jakby generuje koszty...
fakt że zwykły EU można zrobić za 5 zeta, szybki - już znacznie drożej ...a nie do EU ?

Roy P
30-01-2012, 23:27
różnie z tym bywa ale zazwyczaj się opłaca :smile:
sąsiad kupuje na alibabie i jest zadowolony

adrenag
04-02-2012, 00:03
Odnośnie dodatkowych opłat to nie jest przypadkiem tak że do 150 euro jesteśmy zwolnieni z cła i vatu na towary spoza UE? ;-)

dinderi
04-02-2012, 14:18
Odnośnie dodatkowych opłat to nie jest przypadkiem tak że do 150 euro jesteśmy zwolnieni z cła i vatu na towary spoza UE? ;-)Nie.
Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.

Janusz Body
04-02-2012, 14:23
Nie.
Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.


Przy czym zawartość w rodzaju "toys" albo "gift" tą szansę zwiększa.

Sporo kupuję w Hong-Kongu i USA - niektórych rzeczy po prostu w europie nie ma - i poniżej 100$ jeszcze nigdy nie zapłaciłem cła. Powyżej 100$ - zawsze. :-)

k4cper
04-02-2012, 16:52
A w którym momencie się dowiadujemy, że nałożono to cło? Ja kupowałem na jEbaju, póki co, za max 80$, no i nigdy nie naliczali mi cła. Ale jeśli by to zrobili, to co? W którym momencie musiałbym to płacić i gdzie i jak i komu? :)

BAKS
04-02-2012, 20:37
http://www.ebay.pl/itm/Pair-Yongnuo-RF-603-Radio-Flash-Trigger-for-Canon-C1-/320842540346?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ab3b4a53a
lub
http://www.ebay.pl/itm/2-Sets-Yongnuo-RF-603-Radio-Flash-Trigger-for-Canon-C1-/320796174556?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item4ab0f128dc
sam kupowałem Yongnuo RF-603 Radio Flash i wyszło mi srednio po 57 zł za sztukę
minim raz na miesiąc coś kupię (np. tydzień temu dekielki do FD i 2 filtry IR) i zawsze czekam ok. 2 tyg. raz chcieli oclić mi lampę ring (było duże pudełko) ale przesłałem emailem wynik mojej aukcji (kosztowała chyba 49 $) i nic nie płaciłem
powodzenia

dinderi
04-02-2012, 20:47
A w którym momencie się dowiadujemy, że nałożono to cło? Ja kupowałem na jEbaju, póki co, za max 80$, no i nigdy nie naliczali mi cła. Ale jeśli by to zrobili, to co? W którym momencie musiałbym to płacić i gdzie i jak i komu? :)
Wszystko Ci wytłumaczą w liście poleconym.

Janusz Body
04-02-2012, 21:24
Wszystko Ci wytłumaczą w liście poleconym.

Albo przyjdzie mail/telefon z FedEx czy innej firmy kurierskiej, żeby im poleconym wysłać upoważnienie do oclenia, że o kasie nie wspomnę.

dinderi
04-02-2012, 22:34
Albo przyjdzie mail/telefon z FedEx czy innej firmy kurierskiej, żeby im poleconym wysłać upoważnienie do oclenia, że o kasie nie wspomnę.
W tym przypadku, również nie przyjdzie "ani słowo", o kosztach tego upoważnienia. Ale nie zapomną i to przyjdzie już potem, razem z paczką :D:D:D

adrenag
05-02-2012, 11:19
Nie.
Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.

sprostuje do konvca

do 150 eu zwolnienie z cła wg ktorejs tam ustawy
>22 $ = mozliwosc naliczenia vat

penio001
27-02-2012, 21:07
Ja zamawiam dużo rzeczy z Chin i Hong Kongu. Wystarczy żeby gośc który wysyła ci towar napisał Gift i paczka leci bez komplikacji. ważna jest ilośc wysyłanych rzeczy . wiadomo ze osoba indywidualna nie zamawia 30 lamp dla siebie bo od razu masz cło jak złoto przywalone. Nastepnie wysyłka jak coś wartościowego nigdy kuriel
albo Hong kong Post Albo china post. Idzie jak nasza poczta polska masz na miejscu bez żadnych deklaracji. Czas dostawy to ok 2 max 3 tygodnie. Ostatnio jak zamawiałem tel. czekałem 1.5 tygodnia. Warto kupować za granicą, bo w naszym chorym i policyjnym państwie płacisz, clo , Vat, akcyzę, Cit, Srit i wiele innych chorych podatków od podatku. W razie pytań udziele wszelkich informacji jak tanio kupowac za granicą

dinderi
27-02-2012, 22:45
Ja zamawiam dużo rzeczy z Chin i Hong Kongu. Wystarczy żeby gośc który wysyła ci towar napisał Gift i paczka leci bez komplikacji.Do czasu, jak to będzie coś, co wazy kilogram i wieciej, i zajmuje więcej miejsca, niż zwykła bąbelkowa koperta. Potem napis GIFT to murowane cło i VAT

Idzie jak nasza poczta polska masz na miejscu bez żadnych deklaracji. Czas dostawy to ok 2 max 3 tygodnie. O patrz, a do mnie raz szło 9 tygodni. :roll:

hubert12125
28-02-2012, 00:04
Ja tez kupowalem na ebayu ale chlopaki podniesli oplaty sprzedawcom i ceny poszly w gore do tego stopnia ze przestalo sie oplacac(chyba ze produkty made in china).Kupujac z USA na 90% zaplacicie clo a z Hongkongu szanse na zaplacenie sa male tyle ze nie wiem czy sie oplaca powyzej 500zl kupywac na ebay

marfot
03-03-2012, 15:38
Kupowałem uchwyt statywowy na DHgate. Płatność była PayPal, cena atrakcyjna - ok. 35$. Po 6 tyg., gdy już straciłem nadzieję przesyłka nadeszła - żadnego cła i VAT. "Produkt" ten nie pasuje niestety do obiektywu, do kórego miał pasować. Jak już pisałem w innym wątku nie przyłożył się ani ten chiński rolnik, który to projektował ani jego dzieci, które to wykonały.
Wyrzuciłem toto na śmieci ale żona mnie przekonała żebym to wygrzebał więc leży.
Cena bardzo atrakcyjna więc przy nieznanych produktach polecam raczej odbiór osobisty.

brzoza
21-09-2012, 13:00
Bry :)

Mam pytanko o zakupy na eBayu. Znalazłem ten sam produkt, jeden od sprzedawcy z Chin (~600 zł), drugi z UK (~700 zł). Obydwoje sprzedawców to sklepy, sprzedający nowe graty. Rozumiem, że w tym drugim przypadku wyższa cena jest niejako konsekwencją tego, że nie grozi mi przywalenie cłem i vatem, tak?

Pozdr.

gadget_zary
21-09-2012, 15:04
Wyższa cena jest konsekwencją tego, że sprzedawca chce zarobić :P

brzoza
21-09-2012, 15:07
Wyższa cena jest konsekwencją tego, że sprzedawca chce zarobić :P

Okej, ale przesyłka z UK nie powinna przecież podlegać procedurom celnym, stąd mniejsze ryzyko że Urząd Celny mnie poprosi o dopłatę, jak mogłoby być przy przesyłce z Chin, nie?

dinderi
21-09-2012, 15:13
Wartość jest wysoka więc ryzyko, że UC się zainteresuje przesyłką jest takie samo.

Janusz Body
22-09-2012, 10:30
Przesyłiki wewnątrzunijne nie podlegają ocleniu - VAT płaci się w kraju zakupu. Unia to w końcu - przede wszystkim - unia celna.

Z Chin bywa różnie. Chyba wszystko zależy od "widzimisię" celnika. Nawet paczka (zwykła, pocztowa, ekspres - ems) o rozmiarach ponad metr i wadze ponad 5 kg przeszła bez problemu a list kurierem o wartości 78$ + 38$ za wysyłkę został "oclony" na 98 zł. :-)

EDIT: Kupując w USA - o dziwo - jest identycznie.

EDIT: Mam wrażenie, że przesyłka kurierska została oclona bo... dział celny firmy kurierskiej wykazał się nadgorliwością. :mrgreen: Oni mają swoje procedury, muszą zgłosić, odbiorca musi podać zawartość i wartość i cło jest prawie pewne. Przy paczce ocena należy do celnika, który przegląda co jest w środku.

dinderi
22-09-2012, 10:33
Przesyłiki wewnątrzunijne nie podlegają ocleniu. Unia to w końcu - przede wszystkim - unia celna.Nie do końca. Urząd celny ma obowiązek sprawdzić, czy został w prawidłowy sposób odprowadzony podatek VAT. Unia unią, ale podatki niestety trzeba płacić. Dlatego taka przesyłka może również zostać poddana procedurze celnej.

marfot
22-09-2012, 11:05
Znalazłem ten sam produkt, jeden od sprzedawcy z Chin (~600 zł), drugi z UK (~700 zł). Obydwoje sprzedawców to sklepy, sprzedający nowe graty. Rozumiem, że w tym drugim przypadku wyższa cena jest niejako konsekwencją tego, że nie grozi mi przywalenie cłem i vatem, tak?

Pozdr.

Trzeba zwracać baczną uwagę skąd przyjdzie przesyłka. Oby sprzedawca z UK nie okazał się pośrednikiem, który zamówi towar w Chinach z wysyłką na Twój adres. Taki proceder był bardzo popularny kilka lat temu. Teraz myślę trochę osłabł.

Janusz Body
22-09-2012, 12:01
Nie do końca. Urząd celny ma obowiązek sprawdzić, czy został w prawidłowy sposób odprowadzony podatek VAT. Unia unią, ale podatki niestety trzeba płacić. Dlatego taka przesyłka może również zostać poddana procedurze celnej.

Hmmmmmm... no nie wiem. :-) Zgodnie z prawem unijnym VAT płacimy w miejscu zakupu (**lub w kraju wwozowym). Nie wiem co UC ma do tego. VAT to Izba Skarbowa w danym państwie, ichnie kasy fiskalne i temu podobne biurwokracje. Baaaaaaaardzo dużo kupuję w UK i niemczech - są polskie sklepy, które mają magazyny w Niemczech :-) - nigdy paczka nie zawadzała nawet o UC. Każda paczka z poza Unii tak - zawsze na trackingu jest "zatrzymane przez Urząd Celny" i "zwolnione przez Urząd Celny" - zwykle dwukrotnie raz w Warszawie i drugi raz w Szczecinie.

** to w kraju wwozowym jest szczególnie cwane. Przylatując samolotem z USA do np. Amsterdamu jeśli mamy coś do oclenia i VAT to płacimy to w Holandii przy przekroczeniu granicy unijnej. Kasę zgarnia Holandia :-)

Janusz Body
22-09-2012, 12:03
Trzeba zwracać baczną uwagę skąd przyjdzie przesyłka. Oby sprzedawca z UK nie okazał się pośrednikiem, który zamówi towar w Chinach z wysyłką na Twój adres. Taki proceder był bardzo popularny kilka lat temu. Teraz myślę trochę osłabł.
I tak i nie. Ostatnio kupowałem jakieś scalaki w UK. Szło z centralnych magazynów w Newark. Szło POZA UC. Po prostu importer ma jakąś umowę i cło bierze na siebie. Paczka miała dwa adresy - w UK i moj. Przyszła prosto do mnie (wg. trackingu) choć zapewne importer zapłacił cło i VAT. :-)

dinderi
22-09-2012, 13:05
Hmmmmmm... no nie wiem. :-) Zgodnie z prawem unijnym VAT płacimy w miejscu zakupu (**lub w kraju wwozowym). Nie wiem co UC ma do tego. VAT to Izba Skarbowa w danym państwie, ichnie kasy fiskalne i temu podobne biurwokracje.Tak jest. Z tym, że UC stoi na straży. Tak jak Policja, która łapie delikwenta, ale dopiero sąd ożecza o jego winie lub niewinności. Tutaj podobnie. Urzedy Celne sprawdzają, czy zostały dopełnione czynności podatko.
Może zatrzymać/skontrolować przesyłkę, jeśli ma podejrzenie, że np. towar z kraju członkowskiego nie został obłożony Vat w tym kraju.
To jest dość złożony mechanizm tzw. Intrastatu, który kontroluje przepływ podatków między krajami członkowskimi.

Heilsberg
22-09-2012, 15:08
Książki wysyłane z UK jakie kupuję prawie zawsze mają zieloną pieczątkę z celnego. Oczywiście płacić nic nigdy nie trzeba było. Ale jak widać sprawdzali.

adriandz1
02-12-2012, 10:31
nigdzie nie moge znalezc opini kogos kto kupowal w yongnuostore.com. Cena wydaje sie byc nizsza niz na ebay np. YN-560EX (99$) a sam sklep chyba pewniejszy niz ebay chociazby dlatego ze kupujemy od producenta... Moze ktos potwierdzic?

slyfoto
02-12-2012, 10:37
nigdzie nie moge znalezc opini kogos kto kupowal w yongnuostore.com
kumpel kupował , dowiem się i dam Ci znać .