PDA

Zobacz pełną wersję : Program do odszumiania Win 7 - 64bit



Terefere145
27-01-2012, 12:41
Witam, szukam programu do odszumiania. Kolega polecał mi NoiseWare, jednakże nie działa on pod nowym Windowsem 7. Starałem się znaleźć coś na forum jednakże topiki dotyczące powyższego tematu są sprzed kilku lat, czyli stare i nieprawda. ;-)

Gdyby ktoś miał coś w miarę intuicyjnego i szybkiego to prosiłbym, z góry wspomnę, że Photoshop CS5 nie daje wymiernych rezultatów.

DarekB
27-01-2012, 12:54
U mnie działa na W7 64 bit ale w trybie x86.

Terefere145
27-01-2012, 13:04
Starałem się odpalać kilka wersji, chodzi mi o pełną wersję. Jedna tylko działała ale nie do końca, nie dało się zapisać i otworzyć zdjęcia poprzez katologowanie programu. Kolega, który polecił mi program również mówi, że nie może odpalić, w jego przypadku na Win7-32b. Na XP normalnie mu chodziło.

DarekB
27-01-2012, 13:12
Niestety teraz nie sprawdzę bo mam to na służbowym kompie. Jedynie pamiętam, że nie był to soft 64bit, a 32bit.

dziobolek
27-01-2012, 14:24
Witam, szukam programu do odszumiania. Kolega polecał mi NoiseWare, jednakże nie działa on pod nowym Windowsem 7...

http://www.dobreprogramy.pl/Noiseware-Community-Edition,Program,Windows,11908.html

Pobrałem, zainsatalowałem na Win7 x64 i bangla bez problemów.

EDIT

A do PS masz plugin - http://www.imagenomic.com/nwpg.aspx

Pozdrówka!

Zybi_S
27-01-2012, 15:46
Witam

Potwierdzam.
Dla sprawdzenia pobrałem i zainstalowałem wersję z linku jaką podał dziobolek

http://www.dobreprogramy.pl/Noiseware-Community-Edition,Program,Windows,11908.html

System - Windows 7 x64 PL ULTIMATE

Działa bez jakiegokolwiek problemu. Można oczywiście też zapisać zdjęcie po korekcji szumu.

Pozdrawiam

Darx
27-01-2012, 16:25
Do photoshopa można pobrać plugin noise-ninja. Jak się przejrzy odpowiednie fora, to z tego maluszka można niezłe rzeczy wyciągnąć ;)

dziobolek
27-01-2012, 19:10
Do photoshopa można pobrać plugin noise-ninja.

Można... tak samo jako samodzielnie działającą aplikację.

Różnica tylko taka, że za Noise Ninja trzeba zapłacić, natomiast NoiseWare jest freeware.

Terefere145
31-01-2012, 23:13
ojoj, ale stratny zapis. Nic, przynajmniej wiem, że ta bezpłatna wersja działa na moim systemie. Będę szukał dalej.

Biperek
19-02-2012, 20:52
A jak NoiseWare wypada w porównaniu z Neat Image. Używam od czasu do czasu tego drugiego jakoś tak z przyzwyczajenia (znam, wiem czego się przy jakich ustawieniach spodziewać), nie chce mi się testować i porównywać. Chyba, że stwierdzicie, że naprawdę warto.

Paul80
20-02-2012, 14:17
Przy odpowiednich ustawieniach nie powinno być różnicy.

GMHusky
14-03-2012, 13:38
... no właśnie, zakupiłem noise ninja i instaluję wszystko jak potrzeba do pluginów i w plikach jest a w CS5 nie ma go w filtrach... o co kaman?

Usjwo
15-03-2012, 07:04
Różnica tylko taka, że za Noise Ninja trzeba zapłacić, natomiast NoiseWare jest freeware.

NoiseWare jako plug-in do PS nie jest darmowa, ale dziala bardzo dobrze. Jak ktos uzywa PS to wersja "stand alone" jest niepraktyczna, jako filtr w PSie uzywanie i rezultaty sa naprawde dobre

GMHusky
18-03-2012, 19:48
... no właśnie, zakupiłem noise ninja i instaluję wszystko jak potrzeba do pluginów i w plikach jest a w CS5 nie ma go w filtrach... o co kaman?

działa, jak by się ktoś kopał z koniem to trzeba najpierw wgrać paczkę do folderu z pluginami, potem na włączonym PS rozpakować i zainstalować, zamknąć i otworzyć PS, wprowadzić licencję i cieszyć się z programu :)

dziobolek
19-03-2012, 01:04
...Jak ktos uzywa PS to wersja "stand alone" jest niepraktyczna, jako filtr w PSie uzywanie i rezultaty sa naprawde dobre

Jak kogoś stać na PS-a, to zakup pluginu nie powinien stanowić problemu ;)

Natomiast jak nie stać na plugin, to jest aplikacja freeware.


NoiseWare jako plug-in do PS nie jest darmowa...

Nie pisałem że plugin jest free - odnosiłem się do aplikacji z linku,
ale może niezbyt jasno to wyszło.

Pozdrówka!