PDA

Zobacz pełną wersję : Canon AL-1 a podgląd głębi ostrości



qiq
30-01-2004, 10:12
Witam!
Od jakiegoś czasu mam taki aparacik jak w temacie, niestety nie posiada on żadnej możliwości podglądu głębi ostrości. Ale z obiektywami FD! Wie ktoś czy jest jakis patent np. w obiektywach FL aby "z obiektywu" mieć podgląd GO? Brakuje mi tego, że hoho. A aparatu nie zamienię na A-1, AE-1 lub T90 (miałem T90, ale dragania lustra niemal wyrywały mi aparat z rąk 8) ), bo mój model ma elektroniczne potwierdzenie ustawienia ostrości, a wzrok już nie ten, a do tego to zgrabna, mała, manualna lustrzanka i poprostu lubie nią robić zdjęcia.
Tak się tylko pytam... :twisted:

qiq
31-01-2004, 09:06
Z braku odpowiedzi, wczoraj wlazłem do książek itp i....
Sam se odpowiem :wink:
Canon AL-1 QF może pracować z pomiarem światła przy otworze roboczym, z obiektywami FL i tylko tak z tymi szkłami można mierzyć światło. Trzeba przełącznik na obiektywie z pozycji "A" (chyba automatyczna przysłona) przełączyć w pozycję "M" i przysłona przymknie się.
... no i mam podgląd głębi ostrości :lol: Idę szukać jakichś fajnych szkieł FL.

Aha! Kilka obiektywów FL ze względów konstrukcyjnych nie może być założona do AL-1 lub niemożliwy jest z nimi pomiar światła. Zapomniałem spisać jakie...

Fajer
26-07-2004, 22:21
No z tą Go w manualnych Canonach róznie bywa. Np. w A-1 i AE-1 działa tylko w trybie 'M'
można z tym żyć, ale .... :wink: :)