PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop a 2 komputery



Cichy
26-01-2012, 12:49
Obiło mi się o uszy, że Adobe zezwala na licencję dwustanowiskową w przypadku, gdy np. korzystamy w biurze z kompa stacjonarnego a w domu z laptopa. Czy ktoś coś o tym słyszał i to praktykuje ? Mowa o LR i Photoshopie.

piotrek72t
26-01-2012, 12:57
Tak potwierdzam to działa, nie można korzystac z nich równocześnie. ( w rozmowie z panią z supportu Adobe ( przy innej okazji ) potwierdziła , ze ps może być zainstalowany maksymalnie na dwóch komputerach. )

Cichy
26-01-2012, 13:59
To super. O to chodzi własnie, że czasem na drugim kompie chcę sobię coś podłubać :)

greatidea
26-01-2012, 14:00
Też to sprawdzałem i dopytywałem się w IT Media. Masz możliwość zainstalować je na dwóch stanowiskach pod warunkiem, że nie są równocześnie używane.

Nawet jeśli licencja jest na firmę, w której pracujesz, a Ty w domu wykorzystujesz program do celów prywatnych lub nawet masz zarejestrowaną dodatkową działalność.

Giraff
26-01-2012, 16:28
Też to sprawdzałem i dopytywałem się w IT Media. Masz możliwość zainstalować je na dwóch stanowiskach pod warunkiem, że nie są równocześnie używane.

Nawet jeśli licencja jest na firmę, w której pracujesz, a Ty w domu wykorzystujesz program do celów prywatnych lub nawet masz zarejestrowaną dodatkową działalność.

A tutaj jest wykładnia:
Subject to the terms of the software license agreement, the primary user of the computer on which Adobe Photoshop Lightroom 3 is installed may install a second copy of the software for his or her exclusive use on either a portable computer or a computer located at his or her home, provided that the software on the second computer is not used at the same time as the software on the primary computer. Lightroom is sold as multiplatform software, which means it can be installed on either Mac OS X or Windows.


PS: http://labs.adobe.com/technologies/eula/lightroom.html < cała umowa licencyjna.

simon83
31-01-2012, 15:22
Potwierdzam również, chociaż kiedyś czytałem że druga instalacja może być wykonana jedynie na laptopie, np. w celu używania jej bezpośrednio podczas i na miejscu wykonywania zdjęć. Najwyraźniej trochę się to zmieniło na lepsze :).

KubaZowsik
01-02-2012, 17:03
Licencja mówi wyraźnie, że są 2 warunki. 1. to to że tym drugim komputerem jest laptop (nie stacjonarny komputer) A po 2. Nie można używać w tym samym czasie.

simon83
01-02-2012, 17:41
Z powyższego cytowanego fragmentu licencji wynika jednak, że nie tylko laptop, ale i "komputer domowy" wchodzi w grę.

Janusz Body
01-02-2012, 17:47
Licencja mówi wyraźnie, że są 2 warunki. 1. to to że tym drugim komputerem jest laptop (nie stacjonarny komputer) A po 2. Nie można używać w tym samym czasie.

Nie. Może być komputer "w pracy" i taki sam w domu. Nigdzie nie ma pojęcia laptop. Jedyny warunek to nie wolno używać jednocześnie. Nic poza tym.

Edit: "portable computer" to nie jest laptop.

KubaZowsik
06-02-2012, 01:35
Janusz, nie chcę się spierać o słownictwo. Portable to znaczy przenośny i tyle. Naturalnie, stacjonarny komputer też mogę przenieść :) :) ale to chyba nie o to chodzi. Ja swojego CS5.5 mam na laptopie i stacjonarnym i będę go używać zgodnie z moim rozumieniem "portable" skoro już wybuliłem tyle kasy na szopa.

PawelB
06-02-2012, 09:05
W tym fragmencie jest wyraźnie "portable computer OR a computer located at his or her home" czyli nie tylko laptop (portable :) )

KubaZowsik
06-02-2012, 11:27
nie doczytałem drugiej części ;) ale wiadomo teraz, że poza portable (i wiadomo że to laptop, mimo możliwości przenoszenia stacjonarnego kompa) jako drugie miejsce może być "computer located at his or her home" :-D

Janusz Body
06-02-2012, 15:47
nie doczytałem drugiej części ;) ale wiadomo teraz, że poza portable (i wiadomo że to laptop, mimo możliwości przenoszenia stacjonarnego kompa).....

Eeeeeeeeee... nie! 90% maków jest portable a nie są laptopami. Mac Mini, iMac są jak najbardziej "portable" a nie są laptopami. Windowsowe DTR (Desk Top Replacement) też trudno nazwać laptopami chyba że dla Pudziana. Utożsamianie portable z laptopem to letka przesada.

zanussi
06-02-2012, 16:06
tak na prawdę to wg tych zasad żaden komputer jest portable :) no może prócz tych kilkutonowych serwerów i megakomputerów :)

Giraff
06-02-2012, 22:42
Definicja 'portabe' wg słownika Webster:

Definition of PORTABLE
a : capable of being carried or moved about <a portable TV>
b : characterized by portability <a portable pension>
c : usable on many computers with little or no modification <portable software>

zdaje się, że a) rozwiązuje problem definicji ;)