PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia ślubna - dyskusje



Lulu1988
25-01-2012, 14:59
W "Sprzęcie do ślubów cz. II" rozmowy o samym sprzęcie przeplatają się z rozmowami o podejściu do ślubów, początkujących fotografach etc.
Proponuję, aby wszelkie dyskusje o fotografii ślubnej, a nie związane ze sprzętem, prowadzone były w tym wątku :)

crazy
25-01-2012, 15:01
popieram :)

dinderi
25-01-2012, 15:12
W "Sprzęcie do ślubów cz. II" rozmowy o samym sprzęcie przeplatają się z rozmowami o podejściu do ślubów, początkujących fotografach etc.
Proponuję, aby wszelkie dyskusje o fotografii ślubnej, a nie związane ze sprzętem, prowadzone były w tym wątku :)
Czyli, jak ktoś w temacie "Sprzęt do ślubów" napisze:
Znajomi mówili, że robię genialne foty więc pomyslałem, dlaczego na tym nie zarobić. Kupiłem lustro i chcę wejść w "fotografię ślubną". Jeszcze nie byłem na żadnym ślubie, w kościele też w zasadzie nie byłem, a o tym jak robić zdjęcia nie uzywając zielonego prostokącika doczytałem w instrukcji aparatu. Widzę, że nie jest to takie trudne, dam sobie radę. Potrzebuję się jedynie od Was dowiedzieć, jaki obiektyw kupić, bo z kitem 18-55 może być za krótko. Proszę o szybką poradę, najbliższy slub bede robił w sobotę (jest piątek)"
to mamy mu odpowiadać tutaj?

Lulu1988
25-01-2012, 15:14
Jako pomysłodawca zacznę może od siebie - Temat: Klienci :D
Kilka dni temu spotkałem się z klientką; podczas rozmowy dowiedziałem się, że przeglądała wcześniej portfolia fotografów z Wa-wy; musiała jednak zrezygnować z ich usług ponieważ jedna Pani bierze za ślub ok 4k, a pewne małżeństwo na "W" ceni się jeszcze bardziej - chyba wszyscy wiemy o kogo chodzi ;)
Przychodząc do mnie podniosła mi poprzeczkę do poziomu jednych z najlepszych fotografów ślubnych w Polsce, "wymuszając" przy okazji wliczenie kosztów paliwa w cenę pakietu (1500zł) oraz dodanie gratisu w postaci portretu 30x45cm.
Chcąc nie chcąc musiałem się na to zgodzić, bo z czegoś muszę żyć, ale gdybym miał obstawiony kalendarz to nie popuściłbym takiej osobie nawet złotówki.
Mieliście w swojej karierze podobne przypadki? ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

...to mamy mu odpowiadać tutaj?

Dinderi, sprzęt do ślubów to sprzęt do ślubów; wystarczy, że cz. I została zamknięta z powodu zbyt dużej ilości off topów. Jeśli ktoś pisze coś takiego to wystarczy odesłać do właśnie do cz. I.

crazy
25-01-2012, 15:52
@Lulu

takich przypadków może nie miałem ale takich gdzie klient chce jak najwięcej "wyżebrać" dla siebie jest mnóstwo. W tym roku miałem najgorsza parę w dotychczasowej mojej działaności. Poszedłem na rękę w wyborze zdjęć do fotoksiążki, wrzuciłem wszystkie na serwer i powiedziałem aby wybrali na górke 100 zdjęć które postaram sie wrzucic do fotoksiążki, wszystko zalezy od tego jakie zdjęcia wybiorą(poziom, pion). Zdjęcia dostałem mailem które sobie rzyczą, złożyłem książkę, prychodzi dzien rozliczenia a młoda na mnie z krzykiem gdzie jest reszta zdjęć, bo miałobyć 100(pomimo podpisania umowy na 60 stron albumu). Nagle Pani zrobiła sie wielce roszczeniowa, zaczeło jej wszystko niepasować, wymysliła sobie abym jej na zdjęciach uśmiech poprawił bo źle wyglada, potem wymyśliła że ją oszukałem i zaczeło się straszeniem prawnikiem. Nie przestraszyłem się, zabrałem albumy i odesłałem ich do rzeczonego prawnika. Wrócili po 15 minutach po swoje albumy.... Klienci bywają różni ale nie lubię jak próbują taką metoda "wywalczyć" dla siebie cos jeszcze, wtedy miły nie jestem.

dreamstorm
25-01-2012, 15:58
A może by zrobić tak - jak ktoś chce zaczynać zabawę ze ślubami to wysłać mu linka do http://helion.pl/ksiazki/profesjonalna-fotografia-slubna-od-perfekcyjnego-warsztatu-do-dochodowego-biznesu-grzegorz-placzek,bifosl.htm
albo do konkretnego wątku na forum - Polecane książki :D

crazy
25-01-2012, 16:02
sposóbów jest kilka, pytanie, czy taka osoba skorzysta z tej pomocy :)

janmar
25-01-2012, 16:45
Dinderi, sprzęt do ślubów to sprzęt do ślubów; wystarczy, że cz. I została zamknięta z powodu zbyt dużej ilości off topów. Jeśli ktoś pisze coś takiego to wystarczy odesłać do właśnie do cz. I.

Wątki "Tasiemce" są dzielone z powodu zbyt dużej objętości,ilości postów,czasu,trwania.
Nie sposób przeczytać wszystkiego aby znależć treści poszukiwane.
Nie ma to nic wspólnego z ilością offtopów.
Offtopy jako takie ,nie są problemem,można je usuwać,i tak robimy w razie konieczności.

Kolekcjoner
25-01-2012, 19:47
O nie, nie. Kolejnemu wątkowi o ślubach mówimy stanowcze NIE.
Zamykam.

Vitez
25-01-2012, 19:54
A może by zrobić tak - jak ktoś chce zaczynać zabawę ze ślubami to wysłać mu linka do

... do for (forów? ślubnych). Jest ich wystarczająco wiele w necie.