PDA

Zobacz pełną wersję : strona flash



GMHusky
18-01-2012, 17:22
hej
mam już jedną stronę www i chcę drugą... pierwsza jest statyczna, zrobił mi ją ktoś tam, podoba mi się - jest ok, ale chcę drugą stronę w technologii flash. Wybrałem sobie gotowy projekt i mogę sobie zakupić ale na tym moje zdolności się kończą :) domenę już mam - nazwa firmy i studia. Z tego co się orientuję to trzeba wrzucić na serwer (?) z kim jak gdzie... może ktoś pomóc? pzdr.

Kolaj
18-01-2012, 17:29
Eeee, jesteś nie na czasie. Flash już się kończy. Nadchodzi era HTML5. Adobe niedawno ogłosiło na przykład zakończenie rozwijania technologii Flash na platformy mobilne. De facto oznacza to, że w nie tak bardzo odległej przyszłości ta technologia zniknie z powierzchni Ziemi.

GMHusky
18-01-2012, 17:32
... przyznaję że jestem zupełnie nie na czasie w tych tematach, za dużo siedzę przy fotach :P czyli co radzisz?

Kolaj
18-01-2012, 17:41
czyli co radzisz?Po pierwsze to radzę właściwie dobierać dział forum. To temat komputerowy, nieszczególnie związany z fotografią. Przenoszę do Hydeparku.

Po drugie, to naprawę samochodu zlecam mechanikowi, bo sam się na tym nie znam. Jeśli mówisz, że:


przyznaję że jestem zupełnie nie na czasie w tych tematach

to sprawa wygląda tak, że Ty prowadzisz studio fotograficzne a inni prowadzą studia projektowania serwisów internetowych... Mogą Ci to wszystko zrobić pod klucz.

GMHusky
18-01-2012, 17:51
... a właśnie że nie jest to takie proste :) ( sorki i dzięki za przeniesienie ) bo od rana szukam kogoś kto mi to zrobi i wszędzie schody, wybrałem sobie projekt i wysyłam do firm które się tym zajmują i ciągle słyszę że się coś nie da, a jak się już da to słyszę kwoty w okolicach 3,5 tyś za stronę flash z jedną galerią i jednym menu... to chyba lekkie przegięcie jak szablon który im wysyłam jako wzorzec kosztuje niecałe 600zł ... dlatego w akcie desperacji postanowiłem sam spróbować...

KrzysiekT
18-01-2012, 19:27
Działam w tym biznesie, i dlatego też nie dziwię się takich odpowiedzi :) Ceny typu 3,5tys to ceny zaporowe - żeby Cię zniechęcić. Z drugiej strony nikt nie lubi grzebać w szablonach i gotowcach, bo nie wiadomo jak są napisane, a ich modyfikacja to może być prawdziwa masakra. Często gęsto taniej jest zrobić stronę od początku do końca, niż modyfikować parokrotnie szablon, ale to klienci płacą, więc jest mi to na rękę, z tym że sam konkretnie flashem się nie zajmuje.

Trzeba szukać jakiegoś zapaleńca, który rozpracuje dla Ciebie taki szablon na elementy pierwsze i pozmienia potrzebne dane. Pytanie, jaki zakres modyfikacji przewidujesz, bo zmiana adresów kontaktowych, nazw i zdjęć na pewno nie będzie ciężka. Inaczej nikt by tych szablonów nie kupował.

Goomis
19-01-2012, 02:41
Eeee, jesteś nie na czasie. Flash już się kończy. Nadchodzi era HTML5. Adobe niedawno ogłosiło na przykład zakończenie rozwijania technologii Flash na platformy mobilne. De facto oznacza to, że w nie tak bardzo odległej przyszłości ta technologia zniknie z powierzchni Ziemi.

No to też chciałem napisać jak zobaczyłem tytuł wątku.
I dobrze w sumie bo jak widzę stronę we flashu która się ładuje niemożębnie długo, wszystko pływa, lata, świeci się i gra jak na jakimś jarmarku to od razu uciekam. Już nie wspominam jaka to jest masakra na urządzeniach mobilnych.
Flash był fajny ale teraz znowu wracamy do prostoty - dla mnie jak najbardziej ok. Naprawdę bym nie wchodził we flasha.