PDA

Zobacz pełną wersję : Wydzielone z wątku "Dowcipy o/na fotografii" nie dowcipy.



namoamo
12-01-2012, 12:01
Pewnie powstanie osobny temat, dam jako zapowiedź.
Justyna Steczkowska (http://www.fakt.pl/Steczkowska-bedzie-robila-zdjecia-na-slubach,artykuly,142415,1.html) będzie robiła zdjęcia na ślubach w nowym, autorskim programie TV :grin:

Goomis
12-01-2012, 14:26
Pewnie powstanie osobny temat, dam jako zapowiedź.
Justyna Steczkowska (http://www.fakt.pl/Steczkowska-bedzie-robila-zdjecia-na-slubach,artykuly,142415,1.html) będzie robiła zdjęcia na ślubach w nowym, autorskim programie TV :grin:

No nie wierze.
To tylko pokazuje, że w tym kraju byle kto się może tym zająć.
Świetnie, niech rośnie w narodzie świadomość, że fotografią ślubną może zająć się każdy jak mu nie wyjdzie w dotychczasowej pracy: kasjerka z supermarketu, były mechanik czy kiepska piosenkarka :p
Ciekawe ilu księży się zgodzi na taką szopkę w ich kościele.
Przecież jak to ma iść do TV to oprócz samej "pani fotograf" będzie musiało być na miejscu kilka kamer żeby ten szoł nakręcić.
Nie raz się już spotkałem z księdzem który najchętniej by mi nie pozwolił robić zdjęć a co dopiero jak byłem ja i kamerzysta...
Chociaż w sumie położą kasę na stół, "na remont kościoła" to się taki złamie jeden z drugim...

namoamo
12-01-2012, 14:46
Goomis jeśli dobrze kojarzę to fotografia jest jednym z hobby Steczkowskiej.
O, nawet z forum znalazłem link: http://justynasteczkowska.pl/pl/galerie/Okiem_Justyny
Wiadomo, chodzi o show, ale z ciekawości obejrze pierwszy odcinek :-)

gadget_zary
12-01-2012, 14:53
namoamo ciekawe jaki tak naprawdę był jej wkład w te zdjęcia

allxages
12-01-2012, 15:26
To tylko pokazuje, że w tym kraju byle kto się może tym zająć.


Nie mając nikogo na myśli, ale odkąd czytam to forum to mam już takie wrażenie.

janmar
12-01-2012, 15:39
fotografia jest jednym z hobby Steczkowskiej.

----------

Goomis
12-01-2012, 15:43
Goomis jeśli dobrze kojarzę to fotografia jest jednym z hobby Steczkowskiej.
O, nawet z forum znalazłem link: http://justynasteczkowska.pl/pl/galerie/Okiem_Justyny
Wiadomo, chodzi o show, ale z ciekawości obejrze pierwszy odcinek :-)

Cudownie, znaczy, że jeżeli moim hobby jest anatomia człowieka to mogę iść do polsatu i zorganizują mi program w którym będę przeprowadzał skomplikowane zabiegi chirurgiczne? CZAD! Zaraz napiszę mail :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
P.S.
http://justynasteczkowska.pl/pl/galeria/Gatta_-_jesie%C5%84__zima_2009-2010_-_backstage
zdjęcie nr.2 - ejj ustawi mi to duże to, żeby robiło dobre focie :D

wawak
12-01-2012, 16:07
No nie wierze.
To tylko pokazuje, że w tym kraju byle kto się może tym zająć.
Świetnie, niech rośnie w narodzie świadomość, że fotografią ślubną może zająć się każdy jak mu nie wyjdzie w dotychczasowej pracy: kasjerka z supermarketu, były mechanik czy kiepska piosenkarka :p


Ci sa najlepszymi fotografami slubnymi. Sam znam wielu niedocenionych reporterow, elektrykow, strazakow, sprzedawcow, ktorzy tluka sluby na potege. Oni tez sla bluzgi w kierunku konkurencji.

sebol1204
12-01-2012, 18:48
namoamo ciekawe jaki tak naprawdę był jej wkład w te zdjęcia

Wydaje mi się że niewielki, nie sądzę by była pro w photoshopie, strobingu i radzeniu sobie w warunkach ekstremalnych. Chyba że jej ekipa rozstawi w ciemnym kościele lampy 1200Ws i odrazu stanie się najlepszą panią fotograf w polsce :lol:

drsemen
12-01-2012, 22:04
e tam 5Dmk2 w kościele da radę, a na plener bodaj Mamyja czy coś ze średniego

Goomis
13-01-2012, 01:11
Ci sa najlepszymi fotografami slubnymi. Sam znam wielu niedocenionych reporterow, elektrykow, strazakow, sprzedawcow, ktorzy tluka sluby na potege. Oni tez sla bluzgi w kierunku konkurencji.

Żeby była jasność.
Nie mówię o ludziach którzy naprawdę odkrywają w sobie wrażliwość, poczucie estetyki i pasję do fotografii i chcą to odzwierciedlić w pracy jako fotograf ślubny. Tacy są naprawdę dobrzy i z czasem coraz lepsi.
Mówię o tych co to pewnego dnia się budzą i postanawiają kupić w MM czy innym takim "luszczanke" i nawalać śluby bo można na tym nieźle zarobić.


Tak jak wyżej, to nigdy i o nikim IMHO.

no faktycznie może zbyt negatywny wydźwięk a nie o to mi chodziło.
Ktokolwiek, bardziej będzie odzwierciedlać mój pogląd.

Program Steczkowskiej jako fotografa kobiet już był mierny.
Zdjęcia co najmniej przeciętne, poza tym co to za sztuka jak się ma "od tak" całą ekipę jak PRO fotograf (make-up, fryzjer, stylista, pewnie nie jeden oświetleniowiec i nie jeden grafik)
Ludzie się uczą oświetlenia studyjnego i dobierania setupów latami.
A pani Justynka od hobbystycznego machania aparatem przeskakuje od razu do PRO studyjnego wymiatacza. Mhmm...

Nie wątpię, że będzie masa zgłoszeń do tego programu (darmowy make-up, fryzjer, stylista DLA CAŁEJ RODZINY + oczywiście fotograf) W zamian za pokazanie się w TV i na koniec pokazanie jak się jest oszczanym ze szczęścia? Pewnie wiele ludzi będzie chciało na to pójść.
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało.
Z pewnością obejrzę przynajmniej pierwszy odcinek...

Kolekcjoner
13-01-2012, 08:49
Czemu mam wrażenie że wyczuwam tu zazdrość ;)8-).
Tak już jest że niektórym pewne rzeczy są dane, a inni muszą to zdobywać w pocie czoła. Chociaż Pani Justyna niejako konsumuje coś na co zapracowała sobie wcześniej więc to jest już tylko konsekwencja sławy i umiejętność wykorzystania wcześniej zdobytej pozycji 8-).

xsardas
13-01-2012, 10:17
Goomis jeśli dobrze kojarzę to fotografia jest jednym z hobby Steczkowskiej.
O, nawet z forum znalazłem link: http://justynasteczkowska.pl/pl/galerie/Okiem_Justyny
Wiadomo, chodzi o show, ale z ciekawości obejrze pierwszy odcinek :-)

Ciekaw jestem ilu osobom zepsuje pamiątki z jednego z ważniejszych dni w życiu...
Jak dla mnie to ta kobieta nie ma pojęcia o kadrowaniu bo większość fot które widziałem ma kadr centralny... A z badziewnym kadrem i słabym naświetleniem nawet najlepsza obróbka wybitnych grafików nic nie da.

allxages
13-01-2012, 10:24
Mam nadzieje, że nikt z Was nie popsuł żadnego ślubu. Panowie specjaliści ;-)

najeli
13-01-2012, 11:13
Ciekaw jestem ilu osobom zepsuje pamiątki z jednego z ważniejszych dni w życiu...
Jak dla mnie to ta kobieta nie ma pojęcia o kadrowaniu bo większość fot które widziałem ma kadr centralny... A z badziewnym kadrem i słabym naświetleniem nawet najlepsza obróbka wybitnych grafików nic nie da.
Ja bym wolała iść do Steczkowskiej niż do fotoziutka za 300zł ;-)
Tam jest cała ekipa, nie pozwolą na zepsucie tych zdjęć :P
Zresztą... jak masz ładnie wystylizowanych ludzi z dobrym makijażem, oświetlenie Ci ktoś ustawi, sprzęt masz najwyższej klasy (gdzieś ją widziałam z cyfrowym hasslem), i masz jeszcze minimalny zmysł estetyczny, to CIĘŻKO to zepsuć.

Biorąc cały przekrój fotografii ślubnej, która aktualnie jest dostępna na rynku, myślę, że te zdjęcia będą powyżej przeciętnej. Pomijając ile w tym jest zasługi samej Steczkowskiej.

Ale na jej miejscu zrobiłabym dokładnie to samo. Ona mocno się napracowała na samym początku żeby się przebić jako piosenkarka, udało jej się, nie wiem co by miało jej bronić odcinać kupony od tej sławy?!

PS. Może tez jak ludzie zobaczą, ile sprzętu, szpeju i przygotowań trzeba, to nie będą tak lecieć do ziutków z kitem ;-)

xsardas
13-01-2012, 11:40
Mam nadzieje, że nikt z Was nie popsuł żadnego ślubu. Panowie specjaliści ;-)

Mi się nie udało jeszcze żadnego popsuć :P


Ja bym wolała iść do Steczkowskiej niż do fotoziutka za 300zł ;-)
Tam jest cała ekipa, nie pozwolą na zepsucie tych zdjęć :P
Zresztą... jak masz ładnie wystylizowanych ludzi z dobrym makijażem, oświetlenie Ci ktoś ustawi, sprzęt masz najwyższej klasy (gdzieś ją widziałam z cyfrowym hasslem), i masz jeszcze minimalny zmysł estetyczny, to CIĘŻKO to zepsuć.

Biorąc cały przekrój fotografii ślubnej, która aktualnie jest dostępna na rynku, myślę, że te zdjęcia będą powyżej przeciętnej. Pomijając ile w tym jest zasługi samej Steczkowskiej.

Ale na jej miejscu zrobiłabym dokładnie to samo. Ona mocno się napracowała na samym początku żeby się przebić jako piosenkarka, udało jej się, nie wiem co by miało jej bronić odcinać kupony od tej sławy?!

PS. Może tez jak ludzie zobaczą, ile sprzętu, szpeju i przygotowań trzeba, to nie będą tak lecieć do ziutków z kitem ;-)

To nie sprzęt robi zdjęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Droga koleżanko powinnaś już o tym wiedzieć :P No i chciałbym zobaczyć kogokolwiek ze średnim formatem fotografującym w kościele hehehe

I gdzie Wy chcecie oświetlenie rozstawiać podczas reportażu fotograficznego ? :o Bez znaczenia jest to czy robimy ślub czy akcję z pożaru nie masz jak ustawić oświetlenia :P

I co ma sława jako piosenkarka do robienia fotografii i efektów z tym związanych ? :D

Ps. Nie liczyłbym na to, żeby ktokolwiek się przejął tym ile sprzętu do tego potrzeba...
Cóż ciekaw jestem efektów jej pracy.

janmar
13-01-2012, 11:44
Ale na jej miejscu zrobiłabym dokładnie to samo. Ona mocno się napracowała na samym początku żeby się przebić jako piosenkarka, udało jej się, nie wiem co by miało jej bronić odcinać kupony od tej sławy?!

To,normalne że jeśli ktoś ma inne możliwosci to z nich korzysta.Pan Małysz tez zaczyna od Dakaru z niezłym sprzętem,bo i czemu miałby zacząć od najtańszego gokarta w Wisle.
IMHO robiąc swoje wg.własnych możliwości,wiedzy,upodobań pozwólmy innym iść ich własną ,chociaż inną od naszej drogą.Zachowajmy szacunek i wspierajmy wszystkich którzy po aparat dla fotografii uprawiania sięgają.,Nie nasza sprawa ich sądzić choćbyśmy i potrafili.

namoamo
13-01-2012, 11:57
Wrzuciłem to jako zabawną ciekawostkę, związaną z fotografią ;-) Reakcja trochę mnie zszokowała, telewizja ogłupia, helooł! :rolleyes: i to kolejny program w tym schemacie. Będą łzy, wpadki i inne emocjogenne zagrywki :-)

Gloryfikacji fotografii ślubnej na tym forum ni jak nie umiem zrozumieć, lekko żenujące to jest :sad: Przeciętny człowiek nie wie co to kadr, jak zobaczy ładne kolory i ostry obrazek to już będzie zachwyt. Cała reszta to dorabiabnie ideologii.. A będzie sprzęt, będzie ekipa więc i zdjęcia wyjda znacznie ponad przeciętną.. [/ot]

ToleDo
13-01-2012, 12:08
- Kochani poszukujemy do mojego najnowszego programu w Polsat Cafe zakochanych ludzi, którzy postanowili powiedzieć sobie sakramentalne TAK!!!
Razem z moją ekipą będziemy świadkami na Waszym ślubie kościelnym.
Jedna z najlepszych charakteryzatorek w Polsce zrobi pannie młodej fantastyczny makijaż, Jarek Szado (stylista) doradzi rodzinie co na siebie włożyć, Studio GD Danusi Gonery wyczaruje najlepszą z możliwych fryzur, a ja zrobię najpiękniejsze zdjęcia z tego jedynego i niepowtarzalnego dnia w Waszym życiu. Co Wy na to zakochani??? :) - napisała na swojej oficjalnej stronie Justyna Steczkowska (zachowano pisownię oryginalną).



źródło (http://teleshow.pl/gid,14158992,img,14159039,kat,1024837,title,Justyn a-Steczkowska-powraca-Bedzie-miala-wlasny-program-Justyna-Steczkowska-znowu-wystapi-na-antenie-Polsat-Cafe,galeria.html)

dinderi
13-01-2012, 12:13
"a ja zrobię najpiękniejsze zdjęcia z tego jedynego i niepowtarzalnego dnia w Waszym życiu."
Chyba Justyna nie czyta ogłoszeń na Gumtree i nie wie, kto w tym kraju robi "najpiękniejsze zdjęcia z tego niepowtarzalnego dnia" ;) ;) ;)

Leon007
13-01-2012, 12:27
Przede wszytkim nie czyta C-B, bo by się nie ośmieliła.

najeli
13-01-2012, 13:31
To nie sprzęt robi zdjęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Droga koleżanko powinnaś już o tym wiedzieć :P No i chciałbym zobaczyć kogokolwiek ze średnim formatem fotografującym w kościele hehehe

I gdzie Wy chcecie oświetlenie rozstawiać podczas reportażu fotograficznego ? :o Bez znaczenia jest to czy robimy ślub czy akcję z pożaru nie masz jak ustawić oświetlenia :P

I co ma sława jako piosenkarka do robienia fotografii i efektów z tym związanych ? :D

Ps. Nie liczyłbym na to, żeby ktokolwiek się przejął tym ile sprzętu do tego potrzeba...
Cóż ciekaw jestem efektów jej pracy.
Wiem, że to nie sprzęt robi zdjęcia. ALE...

...na 99,9% to będzie reżyserowane, będą światła, jak nie światła, to będzie jej gościu z blenda latał, co kamera programu skrzętnie pominie ;-)
Nie wyjdą jej zdjęcia, to się ujęcie powtórzy i młodzi będą 3 razy przysięgę składać :P

Jestem przekonana, że finalnie zdjęcia będą przyzwoite.

Tylko o ile taki taniec z gwiazdami to była żyła złota dla szkół tańca to coś takiego może być tylko żyłą złota dla sklepu nie dla idiotów ;-)

Pedretti
13-01-2012, 13:58
Przecież ona będzie tylko wyzwalać migawkę. Nic więcej. O czym tu dyskutować?
Potrzebny był ktoś rozpoznawalny dla przeciętnych Kowalskich(bez urazy jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów nosi to szlachetne nazwisko).

szambonur
13-01-2012, 14:07
Przecież ona będzie tylko wyzwalać migawkę. Nic więcej. O czym tu dyskutować?
Potrzebny był ktoś rozpoznawalny dla przeciętnych Kowalskich(bez urazy jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów nosi to szlachetne nazwisko).

Wymyślacie Panowie i Panie, akurat Justynka zdjęcia robić potrafi, oko ma dobre... Czyżby te wszystkie głosy to z zazdrości...?

micles
13-01-2012, 15:01
I gdzie Wy chcecie oświetlenie rozstawiać podczas reportażu fotograficznego ? :o Bez znaczenia jest to czy robimy ślub czy akcję z pożaru nie masz jak ustawić oświetlenia :PKieedyś, dawno temu, miałem okazję robić foty na Pierwszej Komunii. Miałem postawione 2 studyjne na maksymalnie rozłożonych w górę statywach, standardowe garnki, skierowane w sufit. Dawało super!

A jakbym miał z 5 spidlajtów i pockety, to też bym ci spokojnie kościół przyozdobił tak żeby było ładnie.

Goomis
13-01-2012, 15:03
Mam nadzieje, że nikt z Was nie popsuł żadnego ślubu. Panowie specjaliści ;-)

No nie wiem ze 100% pewnością powiedzieć nie mogę, ale żadna para jeszcze nie powiedziała żeby była niezadowolona. A telefony z poleceń też są więc śmiem twierdzić, że nie ;)

Zobaczymy jak to będzie. W studio jak się ma ekipę do ustawienia oświetlenia to może jakoś ujdzie.
Chociaż nie zdziwię się jak znajdą się takie kościoły co dla TV pozwolą porozstawiać X lamp z modyfikatorami.
Ale wtedy to tylko potwierdzi charakter całego przedsięwzięcia.


Wrzuciłem to jako zabawną ciekawostkę, związaną z fotografią ;-) Reakcja trochę mnie zszokowała, telewizja ogłupia, helooł! :rolleyes: i to kolejny program w tym schemacie. Będą łzy, wpadki i inne emocjogenne zagrywki :-)

Gloryfikacji fotografii ślubnej na tym forum ni jak nie umiem zrozumieć, lekko żenujące to jest :sad: Przeciętny człowiek nie wie co to kadr, jak zobaczy ładne kolory i ostry obrazek to już będzie zachwyt. Cała reszta to dorabiabnie ideologii.. A będzie sprzęt, będzie ekipa więc i zdjęcia wyjda znacznie ponad przeciętną.. [/ot]

To nie jest żadna gloryfikacja. Żenujące?
W branży IT obecnie jest przesyt informatyków. Ludzie którzy kończą lub w przeciągu kilku lat będą kończyć studia informatyczne może w większości nie znaleźć pracy. Kilka lat wstecz rozpoczął się ogromny boom który nadal trwa.
Odczuwają to też niektóre firmy z branży IT. Projektowanie stron itp. jest w tym momencie tak popularne, że może to zrobić dobrze student za przysłowiową stówkę. Kumpel jest na infie i teraz robi staż. Codziennie się nasłucha o "studencikach" co zabierają robotę profesjonalistą.
Rozumiem, że informatycy mogą narzekać a fotografowie nie?
To tylko taki przykład, który pewnie można mnożyć.

Nie mówię, że trzeba być fotografem z zawodu.
Ale jeżeli bierze się za coś pieniądze to żeby było to robione jednak na jakimś poziomie, większym niż może to zrobić gość weselny z lustrzanką...
Miałem w tym sezonie jedną parę która w sumie podziękowała mi za usługi.
Wybrali kogoś innego. Ok nie wnikam, mieli przecież prawo.
Po pół roku wrócili z płaczem i pytaniem czy z ich zdjęć da się coś wyciągnąć.
EXIF: 500D, KIT i lampa. Na płycie jakieś nie duże JPGi. Powiedziałem żeby się zwrócili do autora o RAWy to się zobaczy.
Jak się okazało te niewielkie JPGi to były pliki prosto z puchy.
Jak się ma pewnie z jedną kartę maks 2-4GB to trzeba sobie jakoś radzić nie?
Jedyne co mogłem "wyciągnąć" to zaoferować im plener.
No ale mądry polak po szkodzie.
Trochę mi żal, trochę nie.
Co ciekawe znajomi co prowadzą LAB mają rocznie takich przypadków kilka-kilkanaście (w sensie: A da się coś z tym zrobić?)

sebol1204
13-01-2012, 15:32
Co ciekawe znajomi co prowadzą LAB mają rocznie takich przypadków kilka-kilkanaście (w sensie: A da się coś z tym zrobić?)

Bo ludzie patrzą żeby było tanio. Nie oszukujmy się ale dzisiaj każdy może kupić lustrzankę i robić zdjęcia dlatego wiekszość myśli że dobre zdjęcia i tak nie powinny być drogie. Cóż, okazuje się jednak że za czyjeś umiejętności trzeba zapłacić. Drugą sprawą są też grona osób ktore patrzą na to jaki ma ktoś sprzęt (on ma super, na pewno zrobi dobre zdjęcia!) i niestety tak wychodzi. Czasem tem co ma aparat za 2tysięce zrobi lepsze zdjęcia niż ten co ma za 7...

xsardas
14-01-2012, 16:12
Wiem, że to nie sprzęt robi zdjęcia. ALE...

...na 99,9% to będzie reżyserowane, będą światła, jak nie światła, to będzie jej gościu z blenda latał, co kamera programu skrzętnie pominie ;-)
Nie wyjdą jej zdjęcia, to się ujęcie powtórzy i młodzi będą 3 razy przysięgę składać :P

Jestem przekonana, że finalnie zdjęcia będą przyzwoite.

Tylko o ile taki taniec z gwiazdami to była żyła złota dla szkół tańca to coś takiego może być tylko żyłą złota dla sklepu nie dla idiotów ;-)

Widzisz a ja prosty facet akurat nie pomyślałem o reżyserowaniu całego wydarzenia :D
W takim przypadku zgadam się w 100% :)


Kieedyś, dawno temu, miałem okazję robić foty na Pierwszej Komunii. Miałem postawione 2 studyjne na maksymalnie rozłożonych w górę statywach, standardowe garnki, skierowane w sufit. Dawało super!

A jakbym miał z 5 spidlajtów i pockety, to też bym ci spokojnie kościół przyozdobił tak żeby było ładnie.

Cholera to fajnie miałeś :) Mi się jeszcze nie trafiło takie miejsce gdzie nie ostrzegaliby że lampa to twór szatana hehe

punky
14-01-2012, 17:13
Bo ludzie patrzą żeby było tanio. Nie oszukujmy się ale dzisiaj każdy może kupić lustrzankę i robić zdjęcia dlatego wiekszość myśli że dobre zdjęcia i tak nie powinny być drogie. Cóż, okazuje się jednak że za czyjeś umiejętności trzeba zapłacić. Drugą sprawą są też grona osób ktore patrzą na to jaki ma ktoś sprzęt (on ma super, na pewno zrobi dobre zdjęcia!) i niestety tak wychodzi. Czasem tem co ma aparat za 2tysięce zrobi lepsze zdjęcia niż ten co ma za 7...

Opowiem wam o moim znajomym :D Historia prawdziwa chociaż pewnie wielu napisze że zmyślam

Chłopaka poznałem gdy dołączyłem do mojego lokalnego kółka fotograficznego
Miał wtedy nikona d90 z kitem. Zdjęć robić nie potrafił, ale miał zapał.
Sprzęt wkrótce zmienił na d300 i szklarnie lekko wymienił co by to lepszy obrazek niby miało dawać. Kupił między innymi N 70-200 2.8 VR.

Jako że pracował gdzieś w fabryce na taśmie to miał parcie na zarabianie tym sprzętem. No i na lans. No i na podryw "sarenek" jak to w jego slangu się określa dziewczyny. Bo przecież wiadomo że większy aparat z większym szkłem to jest już się PRO na dzielni :D

Po bodajże miesiącu posiadania tego d300 kupił d3 za 8 kpln - nie pytajcie o źródło nie wiem i nie chcę wiedzieć (było to już sporo czasu temu i d3 wtedy był topowym modelem nikona), 70-200 musiał sprzedać bo przecież d3 kosztuje a czymś focić trzeba więc został z 50/1.8 i to jest w chwili obecnej jego jedyne szkło do tego korpusu.

I teraz najlepsze, podczepił się gdzieś pod firmę filmująca śluby i robi zlecenia razem z ich kamerunem. Ma z tego 300 PLN od całego ślubu, ile bierze szef za pakiet foto wideo od PM nie wiem.

O obróbce zdjęć nie ma mowy, kiedyś pokazałem mu linka do tematu VanMurdera z tego forum o konwersji do BW w Lightroomie i to jedyne co potrafi.


Jest na forum user który go poznał, bo prowadził dla nas warsztaty modelkowe więc może się co nieco wypowiedzieć z innej perspektywy o tym człowieku.

micles
14-01-2012, 17:27
Cholera to fajnie miałeś :) Mi się jeszcze nie trafiło takie miejsce gdzie nie ostrzegaliby że lampa to twór szatana heheMoje? Nieee. Panie, ja mam aparat tutaj. Widzi pan, żeby coś błyskało?
A tak na serio, to w tej mieścinie co robiłem są 2 większe, poważające się zakłady foto no i proboszcz nie ma za dużego wyboru, a jak pan fotograf mówi, że muszą być, to muszą. Być może kilka lat temu, jak ten mój znajomy, któremu pomagałem zaczynał współpracę z proboszczem, pokazał mu jak wygląda fota z i bez :)

ArekLodzPl
19-01-2012, 10:24
To,normalne że jeśli ktoś ma inne możliwosci to z nich korzysta.Pan Małysz tez zaczyna od Dakaru z niezłym sprzętem,bo i czemu miałby zacząć od najtańszego gokarta w Wisle.
IMHO robiąc swoje wg.własnych możliwości,wiedzy,upodobań pozwólmy innym iść ich własną ,chociaż inną od naszej drogą.Zachowajmy szacunek i wspierajmy wszystkich którzy po aparat dla fotografii uprawiania sięgają.,Nie nasza sprawa ich sądzić choćbyśmy i potrafili.

Pan Małysz powiadasz....hmm - trochę nietrafne porównanie. W jego wypadku najpierw musieli go wiele nauczyć, a na pustyni był zdany na siebie i swego pilota. Pani S. raczej się niewiele nauczyła, ma za to ekipę która wszystko zrobi za nią - ona jest tylko małym trybikiem w tej maszynie odpowiedzialną za naciśnięcie spustu migawki.
Jeśli ktoś uważa inaczej to się tylko sam okłamuje

Kolekcjoner
19-01-2012, 11:00
Generalnie w fotografii jakoś tak jest, że się ""tylko"" spust naciska 8-).

jacek_73
19-01-2012, 17:52
...Pani S. raczej się niewiele nauczyła...

Nie wiem, nie widziałem - może klepie fotki aż szczena opada, przecież to nie jest znowu takie niewiadomo co.

BTW: Adam Małysz też lubi sobie popstrykać :-)

Leon007
19-01-2012, 18:26
Niemożliwe, tylko użytkownicy Canon Board potrafią robić zdjęcia, a ich naciśnięcie spustu jest wypełnione niesamowitą wiedzą.

7four
19-01-2012, 20:58
Niemożliwe, tylko użytkownicy Canon Board potrafią robić zdjęcia, a ich naciśnięcie spustu jest wypełnione niesamowitą wiedzą.

wiedzą i "magią" :grin:

szuler
19-01-2012, 21:00
magii w to nie mieszaj magię mają L-ki no i ff jeszcze

jacek_73
19-01-2012, 21:34
...magię mają L-ki no i ff jeszcze

Pozdrawiam kolegę :grin:

Właśnie wpadłem w kompleksy :(
...magia to był Houdini, magia to David Copperfield, magia to błękit nieba, piwo w szklance, śpiew ptaków, paplanie z dopiero co poznanymi, sympatycznymi ludźmi o wszystkim i niczym gdzieś w górach...

janmar
19-01-2012, 21:37
...magia to był Houdini, magia to David Copperfield, magia to błękit nieba, piwo w szklance, śpiew ptaków, paplanie z dopiero co poznanymi, sympatycznymi ludźmi o wszystkim i niczym gdzieś w górach...
_________

Tak,przeżywasz to,przeżywasz,dojrzewasz i..... kupujesz FF i pierwszą elkę.Jest magia :idea: :lol:

Leon007
19-01-2012, 22:32
L-ki i ff to plastykę mają.

7four
20-01-2012, 12:42
magii w to nie mieszaj magię mają L-ki no i ff jeszcze

:mrgreen:

mc_iek
20-01-2012, 12:50
Magia to analog! Dzisiaj już mało kto w nią wierzy, stąd wątek o upadku Kodaka...

Kinski
22-06-2012, 01:48
Jakby kogoś interesowało. Na ipla.pl są 3 pierwsze odcinki "Ach co to był za ślub (http://www.ipla.tv/Ach-co-to-byl-za-slub-odcinek-1/vod-5544264)".