PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat z Androidem?



allxages
12-01-2012, 01:18
Nie powiem, jestem troche zaskoczony :)


http://www.stevehuffphoto.com/2012/01/11/the-future-polaroid-announces-the-sc1630-smart-camera/

strideer
12-01-2012, 01:57
Nie powiem, jestem troche zaskoczony :)


http://www.stevehuffphoto.com/2012/01/11/the-future-polaroid-announces-the-sc1630-smart-camera/

Czemu? Ja od wiosny noszę w kieszeni aparat z Androidem, tyle, że z obiektywem stałoogniskowym :-)

oswald
12-01-2012, 02:26
Już dawno chciałem mieć coś takiego w kieszeni. Wprawdzie jest niezła nokia n8, ale ten symbian mi nie pasuje. Zrobili by takiego s95 z opcją gsm i stałą ogniskową coby niepotrzebnie nie zwiększać rozmiarów i byłby miód :D

MacGyver
12-01-2012, 02:40
Nie powiem, jestem troche zaskoczony :)

E tam, nieunikniona kolej rzeczy :-)

koniecpolska
12-01-2012, 14:39
Może kolejny model będzie taki:

http://www.artefactgroup.com/wvil/

mor_feusz
13-01-2012, 12:50
http://www.polaroid.com/en/sc1630
Jestem za.
Moim zdaniem fajny pomysl. Zamiast DOSowatego (czy podobnego) systemu Masz calkowicie multimedialne urzadzenie, jak iPhone. Mozesz zassac aplikacje (on1software czy cokolwiek) robic sobie modyfikacje jakie chcesz, bezprzewodowo zgrywac obrazki, jak masz dostep do sieci - sprawdzisz maila, masz kalendarz. No i jako milosnik Androida - jestem za

dinderi
13-01-2012, 13:27
Wprawdzie jest niezła nokia n8, ale ten symbian mi nie pasuje. Siła forów internetowych! Naczytaliśmy się i twierdzimy, że jest niezła. Mam od roku i nie potrafię potwierdzić mimo, że się naprawdę starałem...

strideer
13-01-2012, 13:28
Siła forów internetowych! Naczytaliśmy się i twierdzimy, że jest niezła. Mam od roku i nie potrafię potwierdzić mimo, że się naprawdę starałem...

Na pewno masz lepszą mapę niż Androidy, przynajmniej jeżeli chodzi o wykazywanie obecności AOW we Wrocławiu :-)

dinderi
13-01-2012, 13:53
Na pewno masz lepszą mapę niż Androidy, przynajmniej jeżeli chodzi o wykazywanie obecności AOW we Wrocławiu :-)
Aparat jest do bani, albo aplikacja obsługująca.

Mapa rzeczywiście całkiem, całkiem.

oswald
13-01-2012, 20:33
Siła forów internetowych! Naczytaliśmy się i twierdzimy, że jest niezła. Mam od roku i nie potrafię potwierdzić mimo, że się naprawdę starałem...

A może używaliśmy i twierdzimy, że jako aparat w komórce jest naprawdę niezła?

dinderi
13-01-2012, 20:42
A może używaliśmy i twierdzimy, że jako aparat w komórce jest naprawdę niezła?I ta standardowa kompresja jpg, że z 12 mpx się robi pliczunio niewiele ponad 1 MB Ci odpowiada? I ten brak kontrastu?
Zainstalowałem za dychę CameraPro. Jest odrobine lepiej w stosunku do oryginalnego oprogramowania Nokii. Niestety, porównując jakość obrazu z choćby jakimkolwiek HTC, można nauczyć się gryźć tynk.
Albo mam za wysokie wymagania...

ambro
13-01-2012, 23:07
Android nie nadje się do poważnego aparatu. Może jako dodatkowy system operacyjny.

grzeSiuu
13-01-2012, 23:16
Siła forów internetowych! Naczytaliśmy się i twierdzimy, że jest niezła. Mam od roku i nie potrafię potwierdzić mimo, że się naprawdę starałem...

czy możesz rozwinąć ???
chcę qpić N8 wyłącznie ze względu na aparat i quickoffice'a!

oswald
14-01-2012, 00:24
Jeżeli pamięta się o tym, że to tylko komórka to aparat jest imo naprawdę dobry. Osobiście nie trzymałem w dłoniach lepszego, który byłby wbudowany w telefon. Kompresja? Owszem. Ale mi telefon wypluwał pliki po 1,9 - 3 MB. Kontrast itp. można ustawić nawet w oryginalnym sofcie.

allxages
14-01-2012, 11:11
Jakbym miał kupić telefon ze względu na wbudowany aparat to kupiłbym iPhone'a.

grzeSiuu
14-01-2012, 12:47
Jakbym miał kupić telefon ze względu na wbudowany aparat to kupiłbym iPhone'a.


ja też ale dziekuję nie ma za co :(
no i jeszcze jedna rzecz. mam świadomość, że N8 ma dość dużą matrycę:
"1/1.83'' sensor size, ND filter, Xenon flash"
daje to do myślenia

Goomis
14-01-2012, 14:52
I ta standardowa kompresja jpg, że z 12 mpx się robi pliczunio niewiele ponad 1 MB Ci odpowiada? I ten brak kontrastu?
Zainstalowałem za dychę CameraPro. Jest odrobine lepiej w stosunku do oryginalnego oprogramowania Nokii. Niestety, porównując jakość obrazu z choćby jakimkolwiek HTC, można nauczyć się gryźć tynk.
Albo mam za wysokie wymagania...

Nie wierzę, że istnieje jakiś gorszy aparat niż ma którykolwiek z HTC :p
Mam wildfire, widziałem na żywo foty z HD2, Desire, DHD i w każdym aparat jest mega do d....
Z ciekawostek to wchodzi za chwilę na Andka snapspeed od Nik'a.
Samsung a w szczególności Galaxy S, SGS+ i SGS2 mają zarąbiste aparaty.
Dodając do tego soft Nik'a może dawać efekty porównywalne z iP4

grzeSiuu
14-01-2012, 15:21
ale mi mieszacie w głowie :P
a już mam prawie uzbierane na eNkę8

no i jeszcze eXel po polsku mi jest potrzebny :/

oswald
15-01-2012, 01:41
Zobacz sample i sam wybierz. Mi się podoba co ten aparat potrafi.

grzeSiuu
15-01-2012, 12:55
Zobacz sample i sam wybierz. Mi się podoba co ten aparat potrafi.


no właśnie po mini testach go wybrałem + info o zastosowanych podzespołach.
wiem, że można doinstalować dodatkowe oprogramowanie.

tylko ten mały mankament... mie wiem jak rzeczywiście się sprawuje
:(

oswald
15-01-2012, 13:39
Jeżeli żaden znajomy nie ma to idź gdzieś gdzie będzie można go odpalić. Jakiś salon, czy MM.

grzeSiuu
15-01-2012, 16:22
oprogramowanie się nie boję.
tylko, czy nie wydam niepotrzebnie pieniądze na aparat foto?
tego sie tylko boje... generalnie i tak pewnie go kupie.

mxw
17-01-2012, 00:30
Nie wierzę, że istnieje jakiś gorszy aparat niż ma którykolwiek z HTC :p
hehe, na razie z waszej dyskusji wynika, że najlepszy aparat to taki, który mają inne komórki - nie akurat ta posiadana. innymi słowy: oj, kiepskie są te aparaciki. ;-)

no ale niestety, taka jest prawda, to nie są aparaty foto, tylko urządzenia rejestrujące pozwalające udokumentować chwilę. do tego android, symbian - też nie do końca działające, jak powinny.

dlatego swojego smartfona wyrzuciłem jakiś czas temu i powróciłem do "starego" telefonu firmy, która trzy dni temu przestała istnieć. polecam innym. a zdjęcia robi....... takie same jak wszystkie inne komórki. :lol: :roll:

grzeSiuu
17-01-2012, 00:59
jasne.. tylko, że jak widać tech idzie do przodu.
słuchawki też się rozwijają i będą oferować lepsze wyposażenie sprzętowe :)
myślę, że dzisiejsza nokia N8 jest lepsza od starych aparatów cyfrowych.
mało tego pewnie obraz wypluty w pewnych sytuacjach będzie do zaakceptowania.
nie utracimy chwili ponieważ telefon (raczej) zawsze mamy przy sobie.

on ma być tylko kołem ratunkowym a nie wyposarzeniem w konkretnym zdarzeniu na które sie przygotowaliśmy.
a jego parametry sugerują, że powinien być najlepszym wyborem :)
tylko, czy tak jest.. oto jest pytanie
;)

ambro
17-01-2012, 14:09
Najlepszy aparat to taki jaki mamy przy sobie. Mi w komórce nie potrzebny super sprzęt byle dało się szybko wysłać mmsa np. w celu potwierdzenia zakupu itp. Używałem chwilę iPhona i jak na telefon ładne robi fotki, ale aparatu nie zastąpi.

"nie utracimy chwili ponieważ telefon (raczej) zawsze mamy przy sobie."

grzeSiuu
17-01-2012, 15:24
i co będzie jak stwierdzimy klepiąc się po kieszeniach, że mamy tylko telefon :D
mi się czasami wydaje, że najlepsze fotki z imprez.. mam właśnie z czyjegoś telefonu.

mor_feusz
18-01-2012, 15:23
mi się czasami wydaje, że najlepsze fotki z imprez.. mam właśnie z czyjegoś telefonu.
O wlasnie - ja tez najlepsze fotki mam z imprez z komorek. Tak wiec jakis aparat z androidem - dlaczego nie