PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokiego i ruskiego ;)



Michal-Czuba
15-01-2006, 21:12
Mam dylemat czy tutaj, czy w "innym sprzęcie foto", ale zaryzykuję. Jeśli błędnie - proszę moderatora o przesunięcie i z góry przepraszam ;) Ale do rzeczy:

Jakie szerokie szkło (nie musi być ultra szerokie rybie oko) z m42 polecacie? Tylko nie Mira 37 mm, bo to po cropie już wcale nie tak szeroko. Pasowało by mi coś rzędu ok. 20 mm, jakości minimum heliosa ... i ceny najlepiej też ;) co polecacie? ;)

Pentacon 29 to IMO też żadne cudo ... jakby się dało trochę szerzej? ;) Jednak to kitowe 18 mm bardzo mi się widzi ... tylko dlaczego ono jest takie kitowe ;) A na Canonowskie 10-22 mnie raczej jeszcze chwile nie bedzie stać ;)

Widzę na Allegro jakiegoś Zeissa 20 mm, ale drogo trochę, poza tym nic o nim nie wiem ;) oprócz tego że firma jest kultowa.

akustyk
15-01-2006, 21:15
szkoda pradu. wszystkie te szkla cierpia w cyfrze przez telecentrycznosc. przerazliwie cierpia. wlacznie z zeissowskimi Flektogonami

Michal-Czuba
15-01-2006, 21:45
Aż tak źle? Heh ...

no to coś czuję, że pójdę w stronę Tamrona 28-75, a do zakresów 18-28 zostanie kit, którego kieeedyś zmienię na coś innego ;) chociaż nie powiem, przydał by się jakiś rusek, bo zanim uzbieram na tamrona... ;)

darekp
15-01-2006, 23:19
Mam dylemat czy tutaj, czy w "innym sprzęcie foto", ale zaryzykuję. Jeśli błędnie - proszę moderatora o przesunięcie i z góry przepraszam ;) Ale do rzeczy:

Jakie szerokie szkło (nie musi być ultra szerokie rybie oko) z m42 polecacie? Tylko nie Mira 37 mm, bo to po cropie już wcale nie tak szeroko. Pasowało by mi coś rzędu ok. 20 mm, jakości minimum heliosa ... i ceny najlepiej też ;) co polecacie? ;)

Pentacon 29 to IMO też żadne cudo ... jakby się dało trochę szerzej? ;) Jednak to kitowe 18 mm bardzo mi się widzi ... tylko dlaczego ono jest takie kitowe ;) A na Canonowskie 10-22 mnie raczej jeszcze chwile nie bedzie stać ;)

Widzę na Allegro jakiegoś Zeissa 20 mm, ale drogo trochę, poza tym nic o nim nie wiem ;) oprócz tego że firma jest kultowa.


zeiss distagon 18 mm na bagnecie contaxa mozna smiało polecić , widziałem sample porównawcze z EF 16-35 L- distagon wygrywa w cuglach, jednak jest mała niedogodność - 3000 USD

za 150 -500 usd mozna dostać distagony 25 mm na contaxie jednak nigdzie w sieci nie znalazłem sampli jak to sie spisuje