PDA

Zobacz pełną wersję : upload test



szambonur
02-01-2012, 17:20
Testuje łącze które w teorii ma być symetryczne o parametrach 20Mb/s i jest problem. O ile download znane mi testery internetowe wskazują w miarę prawidłowo to z wyjściem rozrzut jest spory i rzadko przekracza 10Mb/s. Macie jakieś pomysły jak uzyskać miarodajny wynik...

jacek_73
02-01-2012, 17:40
Jeśli nie dowierzasz testerom to załóż sobie konto na rapidzie zapakuj jakiegoś plika, upnij...i już będziesz wiedział

sebol1204
02-01-2012, 17:43
Możesz też poszukać czegoś co można legalnie pobierać przez torrenty (najlepiej żeby miało dużo peerow) i zobaczyć jaka będzie predkość wysyłania ;)

szambonur
02-01-2012, 17:47
Jeśli nie dowierzasz testerom to załóż sobie konto na rapidzie zapakuj jakiegoś plika, upnij...i już będziesz wiedział

zaraz sprawdzę czy rapid przyjmuje z taka prędkością...

dzidofon
02-01-2012, 19:59
Testuje łącze które w teorii ma być symetryczne o parametrach 20Mb/s i jest problem. O ile download znane mi testery internetowe wskazują w miarę prawidłowo to z wyjściem rozrzut jest spory i rzadko przekracza 10Mb/s. Macie jakieś pomysły jak uzyskać miarodajny wynik...

A skąd teza że ten wynik nie jest miarodajny? Masz łącze max 20/20 Mbps, MZ te 10 uploadu to jest dobry wynik. Akurat jestem ISP i powiem Ci, że klienci zdecydowanie szybciej wysycają upload niż download :-). Wynika to z tego, że 95 % userów instalując programy bezmyślnie klika na każdym pytaniu OK, a potem te ich programy rozsyłają wszystko po całym świecie, skutecznie zapychając łącze. Zdecydowana większość dostawców właśnie ze względu na to daje znacznie mniejszy UP niż DOWN. ja na początku też dawałem (nieświadom zagrożenia) łącza symetryczne i okazało się, że nawet jak ludzie kompów nie używali tylko zostawili je włączone, to upload zapieprzał jak mały cygan :-). Torrenty, kaazy, aresy, sresy itp wynalazki udostępniały wszystko co ludzie mieli na kompach :-).
Jeśli chodzi o miarodajny tester to spróbuj:
www.speedtest.net
Ja go sprawdzałem przy różnych ustawieniach na serwerze i pokazuje dość dokładnie :-)
Pozdr.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

łącze które w teorii ma być symetryczne o parametrach 20Mb/s

Łącze ma maksymalną przepustowość 20/20 Mbps, co nie znaczy że tak ma być non stop :-). W szczycie może znacznie spadać. A nawet jak masz gwarantowane 20 to i tak "gwarancja" jest do najbliższego routera brzegowego, czyli najczęściej do pierwszej bramy :-).

szambonur
02-01-2012, 21:17
dzidofon: masz 100% racji 20Mbps udało mi się uzyskać "prawie" laboratoryjnie, to znaczy na ftp postawionym na najbliższym routerze brzegowym oraz na ftp który był gdzieś dalej ale także obsługiwany przez tego samego operatora. Na co dzień w hotelu mamy 8/4 i to w zupełności wystarczy. Okazjonalnie na jedną konferencję klient przymusił nas do czegoś szybszego. Wydaję mi się że do normalnej pracy w warunkach Polskiej infrastruktury upload 10Mbps to rozsądny maks..., nie ma potrzeby szybciej, bo i tak ta reszta ginie w czeluściach internetu... ;)

dzidofon
03-01-2012, 09:35
Wydaję mi się że do normalnej pracy w warunkach Polskiej infrastruktury upload 10Mbps to rozsądny maks..., nie ma potrzeby szybciej, bo i tak ta reszta ginie w czeluściach internetu... ;)

Dokładnie jest jak mówisz :-).

jotes25
03-01-2012, 12:25
5 klasa szkoły podstawowej, v = s / t
do tego traceroute aby ustalić adres drugiego końca łącza, plus ping z odpowiednimi parametrami
żadnych ftp i tym podobnych!

y3k
03-01-2012, 12:37
5 klasa szkoły podstawowej, v = s / t ...

v = s / t ;) aż spadłem z krzesła jak rozumiem to taki żarcik?

jotes25
03-01-2012, 15:54
v = s / t ;) aż spadłem z krzesła jak rozumiem to taki żarcik?

Zasada jest ta sama. Nie wiem czy żarcik, raczej zachęta do myślenia.
Zadawałem to pytanie studentom / osobom przyjmowanym do pracy. Tzn. jak zmierzyć prędkość łącza pomiędzy routerami A i B. Zadanie tak proste, a jednak odpowiadało poprawnie z 10%? Następne 40% po naprowadzeniu na traceroute i pinga ;)