PDA

Zobacz pełną wersję : prośba do uzytkowników 20D



TomekD
14-01-2006, 22:31
Zauwazyłem ze przy ido 1600 - 3200 po korekcji na + ( krzywa tonalną) szum układa się w dosyć jednorodny sposów, w postaci poziomych pasów, czy u Was też tak jest? Oczywiście widać to po rozjaśnieniu.
Pozdrawiam

ps. sorki za błąd w tytule

gietrzy
14-01-2006, 22:43
To normalne na niedoświetlonym zdjęciu. Nazywamy to banding, od poziomych pasów.

TomekD
14-01-2006, 22:44
tu widać lepiej. Ciemniejsze zdjęcie bez korekcji, jasniejsze z....
Oczywiście wiem ze zdjęcie jest skopane, bardzo mocno niedoświetlone jednak ciekaw jestem czy u Was w takiej sytuacji tez wychodzą kwiatki.

TomekD
14-01-2006, 22:45
To normalne na niedoświetlonym zdjęciu. Nazywamy to banding, od poziomych pasów.

Ok, jeżeli to normalne to jestem spokojniejszy :)
Oczywiście przy prawidłowym naświetleniu efekty są duzo lepsze....

Vitez
15-01-2006, 02:09
Tak, to znane zjawisko.
I dlatego staraj sie unikac wyciagania niedoswietlen przy wysokim ISO. Czyli albo dokladnie naswietlac, albo nie korygowac na + .

MARANTZ
16-01-2006, 02:25
To normalne. Najnowsze oprogramowanie tego modelu częściowo stara się ograniczyć ten problem.

Jac
16-01-2006, 07:36
To normalne. Najnowsze oprogramowanie tego modelu częściowo stara się ograniczyć ten problem.
a co ma oprogramowanie aparatu do korekcji w programie na '+', bo jakos mi niepasuje?

Poza tym problem/zjawisko to dotyczy nie tylko 20D ale wszystkich Canonow, a wlasciwie wszystkich niedoswietlonych i ciagnietych zdjec z Canona

KuchateK
16-01-2006, 07:41
Nie tylko z Canona. Taki urok sensorow. Raczej narazie nic nam na to nie poradza. Choc to marginalny problem w sumie i trzeba extrema (np. forsowane 3200) zeby wylazlo.

Dlatego do prawej, do prawej ten histogram.

Jac
16-01-2006, 07:44
Nie tylko z Canona.
no prosze... w takim razie nie pozostaj mi nic innego jak strzelic sobie w kolano :twisted: ... za takie powmowienia Canona :-)

electron
16-01-2006, 16:43
Witam
Podepne sie troche pod temat(ale nie chce zasmiecac forum):czy u was tez tak jest w 20D ze jesli wybierzecie tylko srodkowy punkt ostrosci i mignie wam na czerwono w celu potwierdzenia to inne tez sie wam lekko zaczerwieniaja ??(bo u mnie gorny i dolny sie lekko podswietla-czy ta sa po prostu tylko odblaski?)
I czy zawsze tak jest ze przy ustawianiu ostrosci miga dwa razy??tzn.przy rozpoczeciu ustawiania ostrosci i na koncu-gdy ja ustawi??

KuchateK
16-01-2006, 22:18
Podepne sie troche pod temat(ale nie chce zasmiecac forum):
Ta... Teraz w zamian za to zasmieciles podwojnie. Nie dosc ze forum ponownie tym co bylo juz poruszane to jeszcze w watku ktory kompletnie tego nie dotyczy :D

No wlasnie, bylo juz cos...
http://canon-board.info/showthread.php?t=7556&highlight=punkty


czy u was tez tak jest w 20D ze jesli wybierzecie tylko srodkowy punkt ostrosci i mignie wam na czerwono w celu potwierdzenia to inne tez sie wam lekko zaczerwieniaja ??(bo u mnie gorny i dolny sie lekko podswietla-
Tak.


czy ta sa po prostu tylko odblaski?)
Tak.


I czy zawsze tak jest ze przy ustawianiu ostrosci miga dwa razy??tzn.przy rozpoczeciu ustawiania ostrosci i na koncu-gdy ja ustawi??
Tak.

electron
16-01-2006, 23:26
dzięki Kuchatek za odpowiedz.sorka za podwójne zaśmiecanie ;) pozdrawiam

MARANTZ
20-01-2006, 02:01
a co ma oprogramowanie aparatu do korekcji w programie na '+', bo jakos mi niepasuje?

Widocznie coś ma, bo w wersji 2.0.2 napisano wyraźnie o ograniczeniu tego zjawiska. Chodziło najbardziej o szeregowość tych linii przy wyciąganiu.

Jac
20-01-2006, 11:42
Widocznie coś ma, bo w wersji 2.0.2 napisano wyraźnie o ograniczeniu tego zjawiska. Chodziło najbardziej o szeregowość tych linii przy wyciąganiu.
to ze w aparacie poprawili to jedno ale to jest zmienione tylko w aparacie troche lepszy plik zrodlowy, ale wyciaganie zle naswietlonego zdjecia w programie zawsze bedzie skutkowalo bandingiem nie da sie tego poprawic.