PDA

Zobacz pełną wersję : jakiej muzyki słuchacie? :)



Strony : [1] 2

marlon
14-01-2006, 18:36
no to zacznę od siebie :)
+ Bach (szczególnie twórczosć organowa, bo sam uczę się gry na tym instrumencie :) )
+ Mozart
+ Dream Theater (progresywny metal)
+ Metallica
+ no i trochę innej muzyki, różnej, ale z conajmniej przyzwoitą harmonią :D

jeżeli jest to zgodne z regulaminem forum to podaję link do portalu/forum właśnie o Metallice i Dream Theater :) razem z kuzynami staramy się ją jakoś rozbudować ale szkoły pochłaniają strasznie dużo czasu :(
http://metaldream.ovh.org/
w każdym razie - zapraszamy zainteresowanych :)

KMV10
14-01-2006, 18:41
Niekiedy łatwiej jest napisać czego się nie słucha. Ja nie słucham rapu oraz polskiej muzyki (z małymi wyjątkami).

Silent Planet
14-01-2006, 18:50
Każdej, która do mnie trafia.
Czy to będą msze Bacha czy "divine intervention" Slayera.

Choć są kanony w muzyce, które mnie ewidentnie wkur.

Tomasz Golinski
14-01-2006, 18:56
są kanony [...] które mnie ewidentnie wkur.
Pan nikoniarz? :twisted: ;)

Silent Planet
14-01-2006, 18:58
Coś w tym jest.
Nikoniarz to nie, ale to nie zmienia faktu, że niektóre kanony są faktycznie wkur.
Na przykład te, na które mnie nie stać; one doprowadzają mnie do szału... :wink:

Cichy
14-01-2006, 19:01
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.aerosmith.gangsta.pl/koncert/cichy.jpg)

:D

marlon
14-01-2006, 19:02
bardzo obrazowo przedstawione :D

Sink
14-01-2006, 19:05
a o to i kuzyn marlona we wlasnej osobie :D
jesli chodzi o muzyke to podobnie jak marlon :P

http://metaldream.ovh.org/ - zapraszam zainteresowanych

Il fuoco
14-01-2006, 19:13
z poważnej lubię Chopina i Vivaldiego.
do tego kocham wszelakie musciale - Na Kotach 4 razy - tak mało bo mieszkam dokładnie 475km od "TM Roma",
na Tańcu Wamirów byłem 2 spektakle pod rząd jednego dnia - żeby zobaczyć z dwóch różnych miejsc na widowni:P
Grease 3x:)
a pozatym słucham U2 i tego co leci w RMF a także Macy Gray i Rolling Stonesów

mruczek
14-01-2006, 20:12
Tylko "synkopowa muzyka murzyńska" znana pod nazwą "rag" lub "ragtime"

Riccardo
14-01-2006, 20:35
Ja tez Dream Theater, Motorhead oraz ogolnie rock/metal :)

marlon
14-01-2006, 20:37
ooo :) to zapraszam szczególnie na metal dream :D
mile widziana rejestracja i udzielanie się na forum ;)

aptur
14-01-2006, 20:45
Too many to list :) Łatwiej napisać czego nie słucham. Nie cierpię rapu, hip hopu itp. W ogóle mam wrażenie że najlepsza muzyka już powstała...


pozdrowienia

marlon
14-01-2006, 20:56
W ogóle mam wrażenie że najlepsza muzyka już powstała...
jak to kiedyś ujął ładnie ktoś w RMF

Bach, Mozart i reszta ekipy wymyślili wszystko, co można było wymyśleć. Współczesne utwory - to tylko wariacje na ich temat
w 90% zgadzam...10% zostawiam dla Dream Theater :D

maro25
14-01-2006, 21:26
a może zadać to pytanie w formie sondy ? sam jestem ciekaw wyników

Madroz
14-01-2006, 21:40
Acid Jazz like...
- Brand New Heavies
- Jamiroquai
- The Night Trains
- The James Taylor Quartet
- St. Germain
- Pink Martini
- Herbie Hancock
- Brandford Marsalis
- itd..., itp...
Jeszcze: Jazz, Funk,
Czyli muzyka jaka leci w radio PIN w Warszawie, lub NRJ FM na śląsku.

Błajo
14-01-2006, 21:56
Deep House... troche tu nie pasuje :)

marlon
14-01-2006, 22:36
ja do mojej listy jeszcze dodaje Pink Floyd'ów :)

kami74
14-01-2006, 22:42
Wiedziałem, że zaanagażowałem się w dobry system ;): Metallica, Megadeth, Iron Maiden, Slayer, Dream Theatre, itd (słucham tego od 20 lat) Tego typu klimaty czyli stary dobry metal. Z nowych rzeczy ostatnio spodobało mi się System of a Down. A wogóle to najwięcej słucham radia a właściwie AntyRadia :twisted: które uwielbiam.

-=Festyk=-
14-01-2006, 22:43
A ja słucham:
-Techno
-Rap,Hip-Hop
-czasem klasyczna
-z zagranicznego Rocku to Ramstein:D
No i resztę styli też,ale tylko pojedyncze utwory.A czego nie słucham i nienawidzę to DISCO POLO:evil:

marlon
14-01-2006, 22:48
A czego nie słucham i nienawidzę to DISCO POLO
zdecydowanie ... popieram w 300% :D:D

Dream Theatre
mam manię tego zespołu i lubię się czepiać :D -> Theater (celowo mają błąd w nazwie :D)

muflon
14-01-2006, 23:01
Ja: lata 80-te i wstecz - głównie rock, blues. Sam trochę pogrywam - gitara, fortepian, harmonijka... kiedyś jeszcze skrzypce i waltornia :) A tak z konkretów: Pink Floyd, Queen, Metallica (te trzy na pierwszym miejscu), poza tym King Crimson, Stevie Ray Vaughan, Bob Dylan itp. itd. Z polskich względnie lżejsze rzeczy: Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Lady Pank, Big Cyc. Muzyka poważna też - chętnie Bach.

Ale wszystko powyższe wcale mi nie przeszkadzało na najlepszych imprezach w akademiku bawić się przy disco polo, "starej" Natalii Kukulskiej albo piosenkach z Tik-Taka :mrgreen:

marlon
14-01-2006, 23:09
kolejne olśnienie :D :
+Dire Straits :)

Tomasz1972
14-01-2006, 23:13
Przede wszystkim nie slucham wykonawców. Słucham kawałków , które są dobre i do mnie przemawiają. Nie ważne czy DICO POLO CZY METAL. A ogólnie słucham program 3 POLSKIEGO RADIA

Sink
14-01-2006, 23:16
Theater (celowo mają błąd w nazwie )
ja tez sie lubie czepiac i wydaje mi sie ze nie jest to celowy blad
po prostu taka jest amerykanska pisownia THEATER w przeciwienstwie do angielskiej THEATRE :razz:

spodobało mi się System of a Down
ja lubie tylko Toxicity, a Mesmerize wogóle nie trawie (B.Y.O.B, :mad: radio/video:evil:)

marlon
14-01-2006, 23:16
ja mam na noc włączone RMF ze względu na dobry serwis informacyjny :) (muzyka raczej szałowa jak dla mnie nie jest, chyba że puszczą coś Queen'u, Dire Straits - to tak :) )
a poza tym mają manie puszczania jednego kawałka po 3 razy w ciągu godziny :D

marlon
14-01-2006, 23:17
ja tez sie lubie czepiac i wydaje mi sie ze nie jest to celowy blad
po prostu taka jest amerykanska pisownia THEATER w przeciwienstwie do angielskiej THETRE
strona brytyjska zapewne traktuje to jako błąd :D

kami74
14-01-2006, 23:32
ja lubie tylko Toxicity, a Mesmerize wogóle nie trawie (B.Y.O.B, :mad: radio/video:evil:)
No ja znam SOAD tylko z płyt Mesmerize i Hypnotize i podobają mi się

marlon
14-01-2006, 23:42
Toxicity jest bardzo dobra, Hipnotyze przesłuchałem "po łebkach", bo mam uraz do zespołu po Mesmerize :D
ale to już kwestia gustu
niemniej jednak polecam Toxicity :)

kane
14-01-2006, 23:53
- Dead Can Dance
- Clan of Xymox
- Cave
- Cohen

a takze z zywszych :)
- Strachy na lachy
oraz wszystkie kapele znajomych :)

thorin
15-01-2006, 00:43
Radia slucham rzadko, ale stacje ktore odpowiadaja mojemu gustowi muzycznemu to: NRJ, antyradio, trojka (rmf-u nie cierpie)

Swing, przede wszystkim dobry stary dobry Swing
poza tym troszke metalu (Pantera, Acid Drinkers to moje ulubione)

z polskich bardzo do gustu przypadlo mi ostatnio Lao Che i pewnie zostane zlinczowany ale szanuje talent teksciarski Magika i Łony...

no polskie nie polskie, hyhy musze wspomniec o Carrantuohill bo to najlepsza polska kapelka grajaca irish music.

stary rock woodstockowych lat, jesli ktos ogladal Easy Ridera to bedzie wiedzial o co chodzi,

widze ze mamy tu fanow Dreamow, byliscie na koncercie w poznaniu ? widze ze pan john myung nawet na avatarku gosci...

pozdrawiam
krzysiek

marlon
15-01-2006, 01:17
niestety nie udało sie wyjechać (a Sink z avatarkiem Myunga to moj kuzyn :D )
ale następnego koncertu w Polszy nie przegapimy :)

birez
15-01-2006, 01:43
- Dead Can Dance


DCD to podstawa.
Poza tym maaaasy innych rzeczy, z reguly ciezszych, przykladowo:
- Rammstein
- KAT
- Turbo
- Therion
- Blind Guardian...
- itp... itd... duzo by wymieniac...
(Dream Theater nie wymieniam, bo widze ze kazdy chyba tu tego slucha, wiec rozumie sie samo przez sie ;) )

Ale nie pogardze tez np. Depeche Mode. Strachy na Lachy tez nie sa mi obce - generalnie slucham wszystkiego co jest fajne :D

A jak popije, to mi wszystko wchodzi, nawet jakis DiscoSyf :mrgreen:

Vitez
15-01-2006, 02:29
Ja wszystko poza disco-polo i dance.
Praktycznie wszystko co tu wymieniacie znam i lubie - zalezy od humoru.

Od wieeeeluuu lat fan KULTu - to dla mnie nr1 (choc mieli swoje wzloty i upadki) i staram sie byc na kazdym koncercie w Warszawie.
Ostatnio mialem humorek na ragga, reggae, chillout, ambient.
Za czasow studenckich wysoka pozycje zajmowaly rozne gatunki trance'ow (od goa przez acid i progressive az po minimal), za czasow jeszcze starszych - punkrock i grunge.

Bachman
15-01-2006, 02:50
od 13 lat slucham pasjami Metallicy, znajac tekst kazdej piosenki i kolejnosc na plytach. Nie moge jednak pogodzic sie z tym co zrobili na St.Anger - obwiniam za wszystko Roberta (jest dla mnie lekko "pomyłkowy"). Czasy Kill'em All ze wspanialym "The four horsemen" juz nie wrocą.

marlon
15-01-2006, 11:04
Czasy Kill'em All ze wspanialym "The four horsemen" juz nie wrocą.
a może jednak :> Metallica właśnie wchodzi do studia i podobna ma to być album "w starym stylu" :)

adamek
15-01-2006, 11:07
Grałem kiedyś w kapeli bębniarskiej - zatem dużo muzyki etno (ale tylko afrykańskiej). Do tego reggae, ale preferuje nowsze odmiany - dub, dancehall. Do tego dochodzi jazz w różnych formach - nie mam ulubieńców (no, może Stan Getz :) ).Czasami słucham jeszze stonesów, czy innego perl jam....
Z Polskich rzeczy lubię polską poezję śpiewaną - Turnau, Przemyk, Groniec... ale kaczmaski i gintrowski mi się już przejedli.
Dobre Reggae polskie praktycznie nei istnieje ;), zatem zostaje tylko słuchanie habakuka, Wszystkich wschodów słońca i abradabu. :)

Pikczer
15-01-2006, 11:17
A u mnie ciagle leci radio jazz 106.8 FM
Poza tym rowniez wielu innych rzeczy.

Pikczer
15-01-2006, 11:19
Od wieeeeluuu lat fan KULTu - to dla mnie nr1 (choc mieli swoje wzloty i upadki) i staram sie byc na kazdym koncercie w Warszawie.


Ooooo, to bardzo ladnie. To moglismy sie wiele razy widziec na roznych koncertach :razz:

Nemeo
15-01-2006, 13:14
Słucham wszystkiego, poza Disco Polo, jakoś nie łapię tej muzyki / jeśli to można nazwać muzyką /. :D

-=Festyk=-
15-01-2006, 13:24
[...]i pewnie zostane zlinczowany ale szanuje talent teksciarski Magika i Łony...[...]
Ja cię nie zlinczuje.Wręcz przeciwnie:grin:

Venio
15-01-2006, 13:30
kurde od czego tu zacząć :D
Ja słucham bardzo róznorodnej muzyki... zaczynająć od
-amerykańskiego rapu (snoop, MobbDeep, Afu-Ra, NaS itp.)
-przez reggae (Bom Marley, Indios Bravos, Gentleman, Jamalitp.),
-Muzyka elektroniczna (Dj. Tiesto, The Prodigy, Fat Boy Slim itp.),
-Muzyka klubowa (ogolnie puszczana na imprezach),
-House,
-Brzmienia Gitarowe (Sum41, Linkin Park, LimpBizkit, Tool, System Of A Down (te kawałki gdzie jest jaknajmniej "zygania" :D )),
-jak równiez SoftRock (Jose Gonzales, R.E.M),
-no i dochodzimy do tej dla mnie niezidentyfikowanej (Jamiroquai, Gorillaz)

Uff chyba wszystko :mrgreen:

PS. No i niezapominajmy o polskim hiphopie: Jedyny wykoanwca ktore nadal słucham jest OSTR - jakos narazie nikt inny nie potrafi mnie zachęcic do słuchania polskiego HH... zacząłem tego słuchac 7 lat temu... ale jakos od paru lat sie to wszystko zwaliło i nie mam juz ochoty na to. Coz... ewolucja ;)

Polaco
15-01-2006, 13:41
Uwielbiam Disco Polo, B. Spears, chinskie techno :D

A tak na serio to Guns 'n Roses, Megadeth, Yngwie Malmsteen, muzyke klasyczna (glownie Bach'a), Yo Yo Ma (nie wszystko), muzyka relaksacyjna i cala mase roznej muzy na ktora by nie starczylo miejsca na tym forum ;)

adamek
15-01-2006, 14:29
aaa Venio mi przypomniał. :)
Czasami jeszcze zapuszczam sobie Fisha, OSTR, tudzież Basisters ORchestra. :)

Venio
15-01-2006, 14:42
Fisz (adamek - nie fish ;) ) tez jest dobry :) szczegolnie podoba mi sie jego płyta z Emade jako TWORZYWO SZTUCZNE

adamek
15-01-2006, 15:20
e, wiadomo że chodzi o rybkę. ;P

osasa
15-01-2006, 15:48
Ktoś tu wspomniał o Łonie :D Super lajcik i fajne teksty, "Biznesmen" mnie rozwalił :P

A tak ogólnie to lubie Staind, 3 Doors Down (koncert w te wakacje był zajefajny), Shinedown, Green Day, Guano Apes, Joe Satriani, Lynyrd Skynyrd, Rammstein...

Z innego rodzaju muzyki to Faithless - Maxi Jazz ma super głos, Czasem BB King, AfroCellt Sound System, Massive Attack...

Rap lub Hip Hop:Eminem, 50 Cent sa ok, ale raczej mocniejszą muzyke wolę;)

Parę wątków wcześniej ktoś pisał o Dead Can Dance, ojjj, dobre dla samobójców, albo ludzi BinLadena przed atakiem:P

A Disco Polo - chyba mam uczulenie :P

thorin
15-01-2006, 15:56
Ktoś tu wspomniał o Łonie :D Super lajcik i fajne teksty, "Biznesmen" mnie rozwalił :P

ano pisal ja :mrgreen: biznesmen kopie tylki ale kazdy tekst Łony jest ironiczny i zabawny jak "a dokad to" na przyklad ;)


A tak ogólnie to lubie (...) Lynyrd Skynyrd

big wheels keep on turnin'...

DoMiNiQuE
15-01-2006, 17:07
Clan of Xymox

U mnie sa numerem 2 :)

moja lista ulubionych wykonawcow wyglada tak http://www.last.fm/user/Dominiq/ :)

yasin
15-01-2006, 17:31
Chillout, ambient, czasami troche reggae, smooth jazz, elektroniczna, klubowa, zalezy od nastroju.

Silent Planet
15-01-2006, 17:42
W ogóle się nie znacie.
Ramsztajny.
Phi.

Iron Maiden, Thin Lizzy, Diamond Head, King Diamond, Killing Joke, Misfits, Anti-nowhere League, Mercyful Fate, Discharge...

...to były zespoły.

Kto to pamięta, tak zwany New Wave Of British Heavy Metal.
Detal, że Mercyful Fate był jak smok zespołem angielskim...
A Thin Lizzy metalowym.

Na bazie tego powstały takie ( amerykańskie! ) zespoły jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Motorhead. I w sumie one się bronią do dziś, bo ( z racji wieku ) wychowałem się na Ironach czy Metallice i te zespoły będą zawsze ze mną :wink: ale nie ukrywam bardzo głębokich uczuć do Diamondów, a Thin Lizzy jest BOGIEM ( uświadom to sobie-sobie :wink: ).

O takich klasykach jak Knopfler czy jego Straits nie muszę wspominać... oni wiedzą, co to piękno w muzyce i potrafią to pokazać.

"Nowi" wykonawcy to już nie to samo.
Jak słucham takich właśnie ramsztajnów czy innych system of a downów to mnie coś strzyka. Przecież to wszystko już było... tylko tak... lepiej było.
Choć zdarzają się perełki, które mi się podobają.
Np. taki Nightwish. Cuchnie komercją, ale jak się ślicznie przy tym zasypia...
Gorillaz. Rewelka. Nie wiem jak nazwać tą muzykę, ale jest ok.
Ogólnie taki właśnie rock ( soft-rock? ) słucha się bardzo dobrze i zapewne podoba mi się jeszcze 250 innych zespołów, których nazw nawet nie znam.

Polski metal w ogóle do mnie nie trafia.
No, może jeszcze dam się namówić na Kata, ale to by było na tyle.
Jeśli chodzi o polski nie-metal, to gdybym był kobietą to zostałbym żoną Janerki. No uwielbiam tego gościa jak nic. Janerka to jedyny wykonawca, na koncerty którego nie biorę sprzętu. Bo idę płynąć z muzyką i nie myśleć o niczym.

Z "aktualnych"... lubię Flintę, ale za pierwszą jej płytę. Za drugą już nie.
No a reszta to tak na wyrywki... coś z tego, coś z tamtego... przekrój jest duży, bo jak napisałem - słucham tego, co do mnie trafia.
Praisner, Steczkowska, a może Mezo, a może Jopek, a może Markowska, a może Bayer Full... na co mam ochotę.
Tylko muzyka MUSI w sobie coś mieć, a i dobrze, gdy lirycznie nie traktuje o ogórkach w pi... w zalewie octowej.

Taneczna... akceptuję, aczkolwiek działa na mnie usypiająco. Nie wiem, jak można bawić się przy czymś tak monotonym... :wink:

No, ale się rozpisałem.
No i chciałem zakończyć jakimś fajnym "okrzykiem", ale sam już nie wiem co wybrać. Czy "up the irons" czy "metal up your ass" czy może coś jeszcze innego...
Och, jakie mam bogate życie wewnętrzne jeśli chodzi o muzykę, och, ach... :mrgreen:
O, już wiem.

Nara, ziomy.
:mrgreen:

Vitez
15-01-2006, 17:51
e, wiadomo że chodzi o rybkę. ;P

No niekoniecznie bo Fish tez jest, tez jako wokalista ale zagraniczny - obecnie poszedl w single, a to byly wokalista zespolu Marillion (ktorego to zespolu wiekszosc utworow, tych z Fishem wlasnie, bardzo lubie :) ).
Dlatego trzeba dbac by pisac Ef I Es Zet (przy mikrofonie... warszafka plonie ;) ) a nie Fish :p

Venio - a ty zes namieszal troszke... bo zarowno House zalicza sie do muzyki kluboej jak i DJ Tiesto - tez klubowa a nie elektroniczna. No ale jak zwal tak zwal ;)

perian
15-01-2006, 17:56
chinskie techno :D


To musi być niezłe :mrgreen: ;) ;)

Ja natomiast słucham różnej muzyki, ale jakoś najlepiej mi słuchając następujących zespołów:
Depeche Mode
Dead Can Dance
Metallica
Paradise Lost
Artrosis
System Of A Down
także Moody Blues i inne zespoły, których zacząłem słuchać dzięki Tomkowi Beksińskiemu.

marlon
15-01-2006, 18:17
http://www.last.fm/user/FoX_PL/
a to jeżeli kogoś interesuje czego aktualnie słucham :D

Tomasz Golinski
15-01-2006, 18:31
Dopiero się dopisałem, więc jest to mało reprezentatywne :> plus mam kiepskie id-tagi czasem. http://www.last.fm/user/tomaszg/

DoMiNiQuE
15-01-2006, 18:32
mam kiepskie id-tagi czasem.
poprawne tagi to podstawa :) ja mam zboczenie w tym temacie :mrgreen:

muflon
15-01-2006, 19:18
']poprawne tagi to podstawa :) ja mam zboczenie w tym temacie :mrgreen:
Ja również :) Mam całą kolekcję posortowaną w identyczny sposób i skrypt, który generuje tagi z automatu przy dodawaniu nowych kawałków :)

Lolomil
15-01-2006, 19:43
Różne metalowe, rockowe itd kapelki, najbardziej Therion, Sepultura;Soufly, Credki, Kobitki metalowe np theatr of tragedi oczywiście klasyki rocka Led Zepelinki, Dorsiki , i wiele innych od sieczki do ballady, zachaczając o inne (Kulty, pudelsy Dżemy) nurty muzyczne ;-) i teledysk Madonny jak tyłeczkiem wywija ;-p

Madroz
15-01-2006, 20:11
big wheels keep on turnin'...

...On a simple line day by day
The earth spins on its axis
One man struggle while another relaxes...

Polaco
15-01-2006, 20:59
To musi być niezłe :mrgreen: ;) ;)
http://video.google.com/videoplay?docid=426566504844044258&q=nig milego ogladania ;)

Tak wogole to czytam i az smutno ze nikt nie pomyslal o Evanescence, niby nowa kapela, ale bardzo fajna plyte wydali. szkoda tylko ze im sie nie spieszy zeby wydac kolejna :(

perian
15-01-2006, 21:25
http://video.google.com/videoplay?docid=426566504844044258&q=nig milego ogladania ;)


:shock: :shock:



Tak wogole to czytam i az smutno ze nikt nie pomyslal o Evanescence, niby nowa kapela, ale bardzo fajna plyte wydali. szkoda tylko ze im sie nie spieszy zeby wydac kolejna :(

Tych płyt to oni mają kilka, a Fallen daje radę ;)

Venio
16-01-2006, 00:38
Venio - a ty zes namieszal troszke... bo zarowno House zalicza sie do muzyki kluboej jak i DJ Tiesto - tez klubowa a nie elektroniczna. No ale jak zwal tak zwal ;)
tak ja o tym wiem ale chciałem to jakos oddzielic... tak wyszło :)

Reno
16-01-2006, 07:37
A ja napiszę tylko o tym, co oparło się próbie czasu, czego słucham od 100 lat i pewnie mi już nie przejdzie: The Stranglers (czy ktoś jeszcze tego słucha? nigdy nikogo takiego nie spotkałam), Cohen, Renata Przemyk (Adamek - pozdrawiam :), nie znam zbyt wielu panów, którzy słuchają Przemykowej, a szkoda), Ella Fitzgerald.

Ostatnio co prawda najczęściej słucham płyty "Mini Mini Party 2" - ci, którzy mają dzieci, będą wiedzieli o co chodzi ...

dentharg
16-01-2006, 12:47
Bardzo klasycznie: Mozart
Klasycznie inaczej: Iron Maiden, Metallica, The Firm, Robert Plant, Queen, Deep Purple, Black Sabbath, itp.
Nowoczesniej: Dream Theater, Evergreen, Nightwish, Therion, Soundgarden/Audioslave, Rammstein, Linkin Park, Evanescence, Prodigy, itp.

aptur
16-01-2006, 12:48
A ja napiszę tylko o tym, co oparło się próbie czasu, czego słucham od 100 lat i pewnie mi już nie przejdzie: The Stranglers (czy ktoś jeszcze tego słucha? ..

Ja słucham :)


pozdrowienia

Polaco
16-01-2006, 13:10
Tych płyt to oni mają kilka, a Fallen daje radę ;)
Ehem, a jakie ? na stronie www jakos sie nie chwala tym :(

marlon
16-01-2006, 18:20
cieszy mnie wiadomość ze na forum jest tak dużo fanów Dream Theater :)
wręcz przeciwnie - baaardzo mnie to cieszy :D:D

Vitez
17-01-2006, 00:50
Ehem, a jakie ? na stronie www jakos sie nie chwala tym :(

Origin (2000r. )
Fallen (2003r. )
Not for your ears (2003 r.)
Live in London Astoria (2003 r.)
Anywhere but home (2004 r.)
Special (2004r. )

+ jeszcze pare tytulow ale nie jestem pewien czy to albumy, czy tylko single (EPki):

Bring me to life
My immortal
Everybodys fool
Sound asleep
Ultra rare trax

perian
17-01-2006, 01:16
Ehem, a jakie ? na stronie www jakos sie nie chwala tym :(

Ja uznaję "Origin" za płytę, wcześniejsze to single/dema. I właśnie Origin sobie słucham i dochodzę do wniosku, że mp3 playera muszę szybko sobie kupić :mrgreen:

Polaco
17-01-2006, 07:20
Dzieki za wskazowki, poszukam w sklepach !!

Jerry99
17-01-2006, 10:00
U mnie w odtwarzaczu zawsze się znajdują:

w kategorii "moje klasyki": Depeche Mode, Prodigy, Camouflage, Front 242, Jean Michel Jarre, Kraftwerk

w kategorii "ostre granie": Within Temptation, Linkin Park, Xandria, Nightwish, Therion, Metallica

w kategorii "na sen": Mozart

w kategorii "odlot": goa-trance (Etnica, Infected Mushroom, Shakta, Koxbox, Hallucinogen)

a poza tym różne 'efemerydy' pojawiające się na muzycznym rynku...

mirhon
17-01-2006, 10:09
Stara szkoła :-)

Hendrix, Led Zeppelin, Pink Floyd, Marillion

osasa
17-01-2006, 18:07
Co z Wami?? Jakoś nie widze fanów Green Daya?? 8)

djtermoz
17-01-2006, 18:27
To ja tez sie przyznam, tym bardziej ze widze tu jakies pokrewne dusze :)

- Nightwish
- The Gathering
- Massive Attack

Te 3 powyzej to bez dwoch zdan sam top. A poza tym:
- Tiamat
- Theatre of Tragedy (byli fajni ale sie popsuli)
- Foo Fighters
- Pink Floyd
- classic rock z lat 70-tych
- classic disco z lat 80-tych (po kliku glebszych na imprezie)
- i troche takiej roznej mieszanki od lat 50-tych zaczynajac a na czyms wspolczesnym konczac (bez techno, rapu i disco jabolo)

Tomasz Golinski
18-01-2006, 02:42
Muszę przyznać, że "dj" w nicku mnie zmyliło. Spodziewałem się czegoś innego :]

bonk
18-01-2006, 02:53
dzień dobry nazywam sie bonk
moimi ulobionymi zepołami muzycznymi są:
Boys, Classic, Skaner, Toples, Milano, Bajer Full
a kiedy czuję się źle i jest mi smutno lubię słuchać ballad Britney Spears

:oops:

kami74
18-01-2006, 09:22
WOW ! ale czad bonk. W Toples gość niezle wymiata na klawiszach :D :D :D

muflon
18-01-2006, 10:41
Britney Spears to może nie, ale Boys/Bayer Full? Jak najbardziej :mrgreen:

bonk
18-01-2006, 10:48
Britney Spears to może nie, ale Boys/Bayer Full? Jak najbardziej :mrgreen:

muflon, zawsze wyglądałeś mi na porządnego człowieka

thorin
18-01-2006, 11:08
booyaka bonk !

http://video.google.com/videoplay?docid=997594099867686201&q=disco+polo

:mrgreen:

-=Festyk=-
18-01-2006, 11:13
booyaka bonk !

http://video.google.com/videoplay?docid=997594099867686201&q=disco+polo

:mrgreen:
Przecież on te klawisze trzyma na suszarce do prania!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EDIT:I jeszcze te fury,którymi zajechali:mrgreen:...i wszyscy razem,,jeszcze jeden dzień,jeszcze jedna noc...'':D

thorin
18-01-2006, 11:25
no to jeszcze jeden:

http://video.google.com/videoplay?docid=7720839251560849261&q=boys

Bachman
18-01-2006, 11:27
a za Metallica:

-Accept
-Black Sabbath
-Cypress Hill
-The Sisters Of Mercy
-Motörhead
-Megadeth

No i wielki Joe Satriani

a do potanczenia Aretha Franklin

Bachman
18-01-2006, 11:30
no to jeszcze jeden:

http://video.google.com/videoplay?docid=7720839251560849261&q=boys

rotfl:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
leze na podlodze

-=Festyk=-
18-01-2006, 11:39
no to jeszcze jeden:

http://video.google.com/videoplay?docid=7720839251560849261&q=boys
A po tym będę miał koszmary,już się boję chinczyków w dresach:-D :razz: :mrgreen: :lol:

marlon
18-01-2006, 17:11
http://video.google.com/videoplay?do...1&q=disco+polo
:mrgreen:
kiedyś miałem takie organki :D:D teraz mam "nieco większe" bo kościelne :D
ale najbardziej rozbrajające jest solo Czesia :mrgreen:

Przemoc
18-01-2006, 17:50
Czasy Kill'em All ze wspanialym "The four horsemen" juz nie wrocą.

Czytałem Twoją wypowiedź z ogromną przyjemnością, zgadzam się z tym w 100%. Słucham tej kapeli od 20 lat i uważam że prawdziwy ogień czuć na 2 pierwszych płytach, od Master of Puppets rozpoczął się okres perfekcyjnej gry technicznej już bez tej młodzieńczej radości. Mimo, że uwielbiam ich całą dyskografię to najczęściej słucham Kill 'Em All i Ride the Lightning te albumy mają w sobie coś z Punk Rocka, a to była moja kolejna fascynacja.

Podsumowując: Metallica, Iron Maiden, Motorhead i wiele innych, dalej Polski Punk Rock i tzw. scena niezależna: Dezerter, Kult, Armia, Brygada Kryzys, Bielizna. Świetny jest też Dżem.

Kończę bo nie mogę wymienić wszystkiego, ciągle coś mi się przypomina.

Chyba jednak szeroko pojęty Rock'n'Roll to jest to czego słucham.

muflon
18-01-2006, 19:42
najczęściej słucham Kill 'Em All i Ride the Lightning te albumy mają w sobie coś z Punk Rocka
Ride the Ligntning? Punk? :mrgreen: Przecież to momentami wręcz w symfonię wpada :) (tytułowy kawałek, który notabene uwielbiam).

JArek Durbas
18-01-2006, 19:55
Deep Purple, Black Sabbath, Ritchie Blackmore i pochodne :):!:

Loge
18-01-2006, 20:11
Na a ja to raczej za dziwnymi klimatami przepadam. Najbardziej lubię słuchać:
Venom, Dragon, Vader, Kat, Turbo, Darkthrone, Marduk, Rainbow, Sodom, KSU, Scorpions a także (he he) Kim Wilde, Franek Kimono, Dr Hackenbush a czasami nawet Fasolki! Ogólnie najlepsza muzyka to ta z lat osiemdziesiątych (szczególnie polski metal - jest wprost przeładowany pozytywną energią a słucha się go najprzyjemniej w świecie). Wszystko potem może być tylko gorsze.....

kami74
18-01-2006, 21:54
Ride the Ligntning? Punk? :mrgreen: Przecież to momentami wręcz w symfonię wpada :) (tytułowy kawałek, który notabene uwielbiam).
Uwielbiasz bo tam jest tekst fotograficzny: Flash before my eyes. Now it's time to die... :-D

Dann
18-01-2006, 22:01
Loreena McKennitt, Mike Oldfield, Vangelis, muzyka filmowa (np. J. Horner, Preisner....)
Z klasyki Bach - szczególnie muzyka organowa, Vivaldi...

marlon
18-01-2006, 22:14
Ride the Ligntning? Punk? Przecież to momentami wręcz w symfonię wpada (tytułowy kawałek, który notabene uwielbiam).
ja zaczynałem od S&M (moja pierwsza przygoda z Metallica :D) i dlugo nie rozumialem o co chodzi w starych albumach...ale teraz w zasadzie slucham tylko RTL (hihi) i MoP :) są po prostu genialne...no i może jeszcze z And Justice for All kawałek One - coś wspaniałego a z orkiestrą - istny szał :o :D
w ogóle S&M jest dla mnie w 60% genialmy: No Leaf Clover, -Human, Call of Ktulu (to jest w ogóle genialnie opracowane z orkiestrą), stare dobre Nothing Else, i końcówka czyli to co już mówiłem: One, potem Enter Sandman i Battery(pack) :D

marlon
18-01-2006, 22:16
Z klasyki Bach - szczególnie muzyka organowa,
polecam Preludium i Fugę h-moll (BWV z tego co pamietam 544) :)
mój aktualny repertuar na jutrzejszy egzamin półroczny z organów..
mała prośba - TRZYMAJCIE KCIUKI od 12.00 :):):)

kane
18-01-2006, 22:17
Loreena McKennitt

Dawno Pani nie sluchalem...

kami74
18-01-2006, 22:34
ja zaczynałem od S&M (moja pierwsza przygoda z Metallica :D) i dlugo nie rozumialem o co chodzi w starych albumach...ale teraz w zasadzie slucham tylko RTL (hihi) i MoP :) są po prostu genialne...no i może jeszcze z And Justice for All kawałek One - coś wspaniałego a z orkiestrą - istny szał :o :D
w ogóle S&M jest dla mnie w 60% genialmy: No Leaf Clover, -Human, Call of Ktulu (to jest w ogóle genialnie opracowane z orkiestrą), stare dobre Nothing Else, i końcówka czyli to co już mówiłem: One, potem Enter Sandman i Battery(pack) :D
hmm... moim utworem na strart, takim utworem który rzucił mna o ziemie i pokazał, że muzyka to nie Boys- Sabriny tylko zupełnie coś innego był w 1987 roku Aces High, Iron Maiden z koncertówki LIVE AFTER DEATH. Jak usłyszałem solówkę z poczatku utworu to... no nie potrafie opisac ale to samo czułem jak spotkałem kiedyś w pracy Claudie Schiffer (poważnie). No i potem poszło Cała dyskografia IRONów i potem wyszło ...And Justice for all Metallicy którego fragmenty puszczał pan R. Rogowiecki w radiu w takiej audycji Muzyka młodych której słuchałem na swoim "Kasprzaku" i.... ale mi sie na wspomnienia zebrało

Bachman
18-01-2006, 23:51
Uwielbiasz bo tam jest tekst fotograficzny: Flash before my eyes. Now it's time to die... :-D

Jak juz bawimy sie w ulubione cytaty to moim jest ten z "Escape" oczywista Metallicy:

"[...]See them try to bring the hammer down
No damn chains can hold me to the ground [...]"

No i 2gi z "For whom the bell tolls "

"[...]Take a look to the sky just before you die[...] "

marlon
19-01-2006, 00:03
to i ja dorzuce coś z mojego ulubionego One :)

Darkness imprisoning me
All that i see
Absolute horror
I cannot live
I cannot die
Trapped in myself
Body my holding cell

kami74
19-01-2006, 00:04
15 lat temu jak miałem nastoletnie "doły" to w kólko puszczałem sobie Fade to Black i szczególnie powtarzałem sobie tekscik: I have lost the will to live
Simply nothing more to give There is nothing more for me Need the end to set me free
I do dzisiaj uważam, że to jest ballada wszechczasów.

canis_lupus
19-01-2006, 00:10
kolejnośc bez znaczenia:
Queen, Pink Floyd, Nightwish, Hey, Budka Suflera (stara), Santana, Dżem, Enigma, J. Joplin, Sting, Guns'Roses, Within Temptation, Iron Maiden, Marillion, The Doors, Deep Purple, Kult/Kazik,

I cała masa starego rocka, trche blues'a i jazz'u.

Przemoc
19-01-2006, 00:27
Ride the Ligntning? Punk? :mrgreen: Przecież to momentami wręcz w symfonię wpada :) (tytułowy kawałek, który notabene uwielbiam).

Punk niesie w sobie swoisty ładunek energetyczny (jak słuchasz to cię "nosi"),to samo odczuwam przy wspomnianych płytach M.


hmm... moim utworem na strart, takim utworem który rzucił mna o ziemie i pokazał, że muzyka to nie Boys- Sabriny tylko zupełnie coś innego był w 1987 roku Aces High, Iron Maiden z koncertówki LIVE AFTER DEATH

W 87 lub 88 roku byłem na ich koncercie w poznańskiej Arenie, grali wtedy utwory płyty "Somewhere in Time" (IMHO ostatnia fajna), to był mój pierwszy koncert w życiu i nie zapomnę go chyba nigdy, to było jak Claudia w mojej wannie :smile:.

thorin
19-01-2006, 09:12
Punk niesie w sobie swoisty ładunek energetyczny (jak słuchasz to cię "nosi"),to samo odczuwam przy wspomnianych płytach M.

Stara Matellica to yl przeciez thrash, a czym byl thrash metal ? Pewien lekarz, grajacy w malo znanym zespole Slayer :mrgreen: (tak tak Araja ukonczyl medycyne :mrgreen:) samo okreslil swoja muzyke jako polaczenie Punku i Metalu, polaczenie to nazwali thrash metal a przy pierwszych paru plytach Metallica rznela z ich stylu ostro i soczyscie ;) Wiec nie przejmuj sie Przemoc ze gadaja, masz racje z tym punkiem...




W 87 lub 88 roku byłem na ich koncercie w poznańskiej Arenie, grali wtedy utwory płyty "Somewhere in Time" (IMHO ostatnia fajna), to był mój pierwszy koncert w życiu i nie zapomnę go chyba nigdy, to było jak Claudia w mojej wannie :smile:.

Moj pierwszy koncert Maidenow byl na trasie "Give me Ed, Till' im Dead tour" i do konca zycia zapamietam jak od 10 rano czekalem pod spodkiem, mimo ze byli tam ludzie ktorzy przyjechali juz na 36 h przed koncertem z calej polski, pierwszy nie bylem, bylem za to pierwszy w srodku, udalo mi sie tak szybko przejsc miedzy bramkami ze na hale spodka wlecialem sam jeden, hala spodka z rozstawiona scena bez zywej duszy robi niesamowite wrazenie, udalo mi sie byc przy barierkach ale zanim maideni zaczeli grac, lysole z fosy wyciagnely zza barierek jakies 200 moze 300 osob taki scisk... ale jak juz zaczeli gac :) cala scena gasnie jedno malurkie punktowe biale swiatlo na bruce'a - tak to fear of the dark, nagle zza scena pojawia sie szarzujacy eddie, bruce wyskakuje z brytyjska flaga - tak to the trooper, cala scena niknie w zielonym swietle, niewiadomo skad pojawia sie na stojaku akustyczny bas bruce mowi : byla ksiazka, byla film, ale nasz utwor byl pierwszy, i nie wierzcie filmowi bo w filmie jest gowno prawda :mrgreen: - Clansman, Bruce zaczyna gadac o tym jak szanuje polakow, jak bardzo mu zal za w jalcie nas sprzedali itd itd - Aces High, potem podczas ktoregos kawalka wychodzi 3 metrowy Eddie i Janick z nim walczy kopie go bije go gitara :) Eddie jak w zokladki Edward The Great, Chlopcy mimo swich 50 i 60 na karku dalej sa w formie i dlej sa niesamowitymi showmenami, a wielu kostkujacych basistow musi jeszcze sie wilu rzeczy nauczyc zeby grac dwoma paluszkami tak jak Steve Harris...
aha a wedlug mnie najlepsza plyta to "Brave New World" dlaczego ? bo tam nie ma gorszego kawalka, stamtad wszystkie sa genialne...

BTW...

zadnego Fana ACID DRINKERS ? no zadnego ? ;)

kami74
19-01-2006, 09:53
"Somewhere in Time" (IMHO ostatnia fajna),
Ja uwielbiam i cenię Fear of the Dark. Chyba według mnie najlepsza studyjna płyta Ironów, podkreślam STUDYJNA.

Thorin co do Acidów. Kiedyś namiętnie ich słuchałem Ostatnia płytka jaką znam i mam jest "State of mind report", ale IMO Dirty money, dirty tricks i V V V rządzą.

muflon
19-01-2006, 09:55
Jeśli chodzi o IM, to u mnie również #1 to "Somewhere in Time", a oprócz tego "Fear of the Dark" no i pierwsza.

thorin
19-01-2006, 10:23
Thorin co do Acidów. Kiedyś namiętnie ich słuchałem Ostatnia płytka jaką znam i mam jest "State of mind report", ale IMO Dirty money, dirty tricks i V V V rządzą.

zgadzam sie, wszsystkie byle by na nich gral Litza (dzisiejsza Arka Noego przyp. red.) Litza to byl koles :mrgreen: gral w Turbo, w Wilczym Pajaku, u boku Kazika czasem, Flapjack rowniez... a o Acidach jest tyle anegdot :) ze trzeba by nowy watek zalozyc na forum ;)

Przemoc
19-01-2006, 10:49
Ciekawe jest to, że wszyscy wymieniamy wykonawców, którzy wnosili do muzyki nową jakość, wytyczali nowe szlaki, przełamywali bariery, tworzyli nowe zjawiska kulturowe, subkultury itd. (Metallica, Acid Drinkers, Mike Oldfield, Vangelis, Bach, Queen, Pink Floyd itd.). A najwięcej płyt sprzedawał pan Jackson, pani Madonna, i boysbandy, czy ich fanów nie ma na tym forum?

kami74
19-01-2006, 11:08
Litza to byl koles :mrgreen: gral w Turbo, w Wilczym Pajaku, u boku Kazika czasem, Flapjack rowniez...
Moim zdaniem w dalszym ciągu jest chociaz zmienił totalnie styl życia zarówno muzycznie jak i w innych aspektach. Jego wybór i szanuje go. (pewnie po części miała na to wpływ jego operacja na serducho ktora tam kiedys miał)

Silent Planet
19-01-2006, 11:10
A najwięcej płyt sprzedawał pan Jackson, pani Madonna, i boysbandy, czy ich fanów nie ma na tym forum?
Niech się tylko ujawnią... :mrgreen:

chuckyy
19-01-2006, 11:13
Ciekawe jest to, że wszyscy wymieniamy wykonawców, którzy wnosili do muzyki nową jakość, wytyczali nowe szlaki, przełamywali bariery, tworzyli nowe zjawiska kulturowe, subkultury itd. (Metallica, Acid Drinkers, Mike Oldfield, Vangelis, Bach, Queen, Pink Floyd itd.). A najwięcej płyt sprzedawał pan Jackson, pani Madonna, i boysbandy, czy ich fanów nie ma na tym forum?


Vangelisa słuchałem kiedyś, Oldfielda również, od Bacha wolę Mozarta. Jackson ma kilka świetnych utworów, podobnie jak Madonna :D Boysbandom mówię swoje stanowcze - NIE :)
Najczęściej słucham radia internetowego
www.digitallyimported.com - stacja chillout lub progressive. Jeśli nie siedzę przy kompie - coś w podobnych klimatach ;)

thorin
19-01-2006, 11:18
Moim zdaniem w dalszym ciągu jest chociaz zmienił totalnie styl życia zarówno muzycznie jak i w innych aspektach. Jego wybór i szanuje go. (pewnie po części miała na to wpływ jego operacja na serducho ktora tam kiedys miał)


Jego zona tez... jasne, wcale mu sie nie dziwie, jeszcze jedna lub dwie plyty i wogole by go nie bylo na ziemi, nie dalby rady takim tankowcom jak titus i popcorn, ale zal ze juz go brak w Acidach... tylko w jego wykonaniu slow and stoned mialo "to" brzmienie :)

bonk
19-01-2006, 12:01
link dla tych ktorzy graja na basie albo kiedys probowali
http://video.google.com/videoplay?docid=5313639281780987096&q=Wooten
gosc wymaita

DoMiNiQuE
19-01-2006, 12:03
link dla tych ktorzy graja na basie albo kiedys probowali
http://video.google.com/videoplay?docid=5313639281780987096&q=Wooten
gosc wymaita

Wooten'a mi przedstawiac nie musisz ;) Naprawde niezly wymiatacz :D

Przemoc
19-01-2006, 12:24
']Wooten'a mi przedstawiac nie musisz ;) Naprawde niezly wymiatacz :D

To dobre dla tych, którzy mówią, że czasy gitar w muzyce dobiegają końca i liczy się tylko komp i elektronika.

muflon
19-01-2006, 13:05
Niech się tylko ujawnią... :mrgreen:
Przecież już się ujawnili, wyżej. Myślicie, że z tymi Boysami to ja żartowałem?

Przemoc
19-01-2006, 13:32
Przecież już się ujawnili, wyżej. Myślicie, że z tymi Boysami to ja żartowałem?

To poważna kwestia psychologiczna, Twoje zamiłowanie do Boys/Bayer Full wynika zapewne z tęsknoty za krajem, swojskim klimatem, gdzie "świerzop i dzięcielina ....";-) .

A swoją drogą, w czasach studenckich, ostro imprezowaliśmy i na niedzielnym kacu obowiązkowo oglądaliśmy Disco Relax na Polsacie, to było odlot, pierwsze teledyski, kompletna amatorka, listy do redakcji od analfabetów itd. Z tamtego okresu pamiętam wiele ciekawych zjawisk (trudno to nazwać zespołami muzycznymi). Np. zjawisko Sistars (dwie siostry, farbowane, kruczoczarne brunety) śpiewały "...kochaj, mnie kochany, nie przychodź do domu pijany..",
inny cytat "...chciałem u niej być wieczorem, pojechałem więc motorem.." niestety autora tego wersu nie pamiętam.

W poniedziałek na zajęciach rozmawialiśmy głównie o tym co tam w relaksie znowu wymyślili.

muflon
19-01-2006, 13:39
A swoją drogą, w czasach studenckich, ostro imprezowaliśmy i na niedzielnym kacu obowiązkowo oglądaliśmy Disco Relax na Polsacie
Przebijam: akademik, środek nocy, w stołówce trzy piętra niżej wesele, u nas oblewanie egzaminu. Stoimy na baczność z kieliszkami, ja gram na elektryku (z mocnym overdrivem i solówkami ;-)) rosyjski hymn, śpiewamy alternatywnym tekstem ("Na ch*j nam svaboda ruskiego naroda (...)"), nagle wchodzi dwóch chłopaków w garniturach - i w drzwiach osłupieli :-) Dokończyliśmy hymn, pytamy o co chodzi - "Bo my jesteśmy z wesela na dole, nudy, a u was jakąś fajną muzykę usłyszeliśmy" :) Pewnie chodziło o tego Quaka puszczanego przez piec od gitary kilka minut wcześniej :mrgreen:.

marlon
19-01-2006, 17:56
link dla tych ktorzy graja na basie albo kiedys probowali
http://video.google.com/videoplay?do...87096&q=Wooten
gosc wymaita
Billi Sheenan(chyba tak sie pisze) też nieźle miecie :)
basista od wielkiego Steva Vai :) gra szpanersko ale konkretnie :D
no i oczywiscie wielki mistrzu - John Myung z DT :D fascynuje mnie jego spokój :D gra tak trudne technicznie rzeczy z niesamowicie stoickim spokojem :D

muflon
19-01-2006, 18:02
Ja dorzucę Tommy'ego Emmanuela. Wiem, że to trochę na pokaz i pod publiczkę, ale mimo wszystko... oglądanie to czysty "fun" :)

osasa
19-01-2006, 18:28
Zadżebisty jest ten Wooten :)

thorin
19-01-2006, 19:36
link dla tych ktorzy graja na basie albo kiedys probowali
http://video.google.com/videoplay?docid=5313639281780987096&q=Wooten
gosc wymaita


Wooten, smieszny koles ale jesli idzie o gre rzeczywiscie maestro, mialem kiedys jego szkole video na bas, mam rozumiec ze to co on robi to bezkostkowy sweep na basie ? jesli nie to bardzo sie do sweepingu zbliza, potem legato, na basie (sic!) i klasyczne klangowanie, ladnie, ladnie, o strojeniu basu w czasie gry juz nie mowie nic :mrgreen:... respect dla kolesia, od siebie uparci dodam Marcusa Millera i Jaco Pastoriusa, Steve'a Harrisa wymienilem wczesniej :)

z racji niedostpenosci na video google dobrych sampli millera czy pastoriusa a chocby i polskigo pilichowskiego o basie dodam cos co ucieszy fanow dreamow

http://video.google.com/videoplay?docid=6340270049961048949&q=john+myung

no i niezidentyfikowany masta gitary

http://video.google.com/videoplay?docid=1976314898516214440

-Wolf-
07-10-2006, 08:48
Odkurzając stary temat: :wink:

1. Metal (od Motörhead, Iron Maiden, Turbo przez Slayera, Vadera do Mörk Gryning, Immortal, Emperor, Mayhem),
2. Klimaty ambientowo-industrialne (np. stary Mortiis, Toroidh, Arditi, ostatnio Numina),
3. Muza w klimatach Dead Can Dance włącznie z muzyką filmową Hansa Zimmera w tym klimacie,
4. ... dobry trance, również goa-trance (Astral Projection, Suzy Solar, John van Dongen).

Nie trawię za to rapu, hip-hopu i disco polo :mrgreen:


Jeśli chodzi o IM, to u mnie również #1 to "Somewhere in Time"
A zwłaszcza kawałek "Alexander The Great"

liquidsound
07-10-2006, 12:15
... dobry trance, również goa-trance (Astral Projection, Suzy Solar, John van Dongen).No i jeszcze infected mushroms;) ale sadzac po avatarze , nie zdzierzyl bys sluchania projektu prosto z Izraela:lol:

Ja lubie ogolnie elektronike, dobry trance ale nie psy, czyli Paul van Dyk ,Armin van Buuren,John Askew, ogolnie muzyke z labeli: Vandit, Euphonic, czy burenowego.

House, raczej komercyjny, przerobeczki numerow z lat '80 ktore zreszta bardzo lubie, a szczegolnie new wave

Chillotu'owe klimaty.

thorin
07-10-2006, 12:42
... przerobeczki numerow z lat '80 ktore zreszta bardzo lubie, a szczegolnie new wave


new wave of british heavy metal ? :mrgreen:

liquidsound
07-10-2006, 12:48
new wave of british heavy metal ? :mrgreen:

Niet. New wave pop chyba, nie pamietam dokladnie, ale chodzi o zespoly typu alphaville, bananarama, diana ross, czy polski papa dance;-) mozna sie niezle odmuzdzyc, a o to przeciez chodzi:mrgreen:

swnw
07-10-2006, 16:22
Klasyka: Bach, Haendel, Mozart, Chopin, Teleman, muzyka średniowieczna i renesans.

Jazz: lista zbyt długa, ogólnie lata 50, 60, 70, najmniej wykonawcy współcześni, choć są wyjątki.

Zakk Wylde
07-10-2006, 19:17
Najbardziej lubię muzykę z dawnych lat, dlaczego? Może to, że brak u nich stereotypów 3 i pół minuty.

Na pierwszej pozycji mojego upodobania to PINK FLOYD (rok psychodeliczny).
Poprostu solówki Davida mnie zabijają,,, chciałbym chociaż umieć zagrac ok 2 minut jakieś piosenki ale niestety wiele mi brakuje warsztatów do tego.

Na kolejnych pozycjach są:
Ozzy, Zakk Wylde, Yes, Kansas, Aerosmith, Akurat, Black Sabbath, Hey, Beatles oraz,,, Maryla Rodowicz ;)

TomS
07-10-2006, 19:21
A u mnie przede wszystkim punk.
Czasami jakiś rock.

-Wolf-
07-10-2006, 22:11
No i jeszcze infected mushroms;) ale sadzac po avatarze , nie zdzierzyl bys sluchania projektu prosto z Izraela
Ciiiii, prawie się wydało ;-) Astral Projection też są z Izraela ale dla nich robię wyjątek :mrgreen:

liquidsound
08-10-2006, 06:48
Hehe nie wiedzialem;) ponoc najlepsze imprezy psy trance obecnie sa wlasnie w izraelu:wink:

CoNic
09-10-2006, 10:45
Praktycznie wszystkie gatunki muzyki, zależnie od nastroju (moja definicja muzyki wyklucza istnienie czegoś takiego jak disco z pola i inne shit popy). Ostatnio jest to głównie: nu i acid jazz, elektryczny funk ("Pest" wymiata), trip-hop. Polecam szczególnie znakomity brytyjski label "Ninja tune". Praktycznie wszystko co jest przez nich wypuszczane jest klasą samą w sobie.
Więcej tutaj:
http://www.last.fm/user/piiniio/

piotrzon
09-10-2006, 17:55
Ja głównie rock, metal, blues... Pantera, Megadeth, Dismember, Morbid, Carcass, Behemoth... Z polskich: Cree, Harlem, Dżem, Akurat... Lubię wirtuozów gitary: Vai, Satriani, Malmsteen. No i czasami mnie dziewczyna zabiera na disco :mrgreen:

thorin
09-10-2006, 20:37
Ninja Tune, boshh jak ja dawno tego nie slyszalem...

http://www.youtube.com/watch?v=3jRJZWHyqy4

cus takiego znalazlem, jak sie nazywal kawalek w ktorym byly zmiksowane kawalki wideo o scinaniu drzew ?

a Pantera swoja droga, szkoda Dimebaga, szkoda tez ze Pantera sie rozpadla, downa damageplan itd nie brzmialy tak dobrze jak Pantera sama w sobie ;)

jadeit
09-10-2006, 20:56
czytam czytam i widze pare znanych mi kapel ;)

ja:
nightwish
lacuna coil
theatre of tragedy
leave's eyes (Liv sobie przeszła )
dreamside
tristania

itd :)

z łagodnych hehe
wiadomo pościelówa:
Mylene Farmer
Patricia Kaas
Robert hehe to ta z avatara :>

pozdrawiam

mor_feusz
09-10-2006, 22:43
Metal (od Motörhead, Iron Maiden, Turbo przez Slayera, Vadera do Mörk Gryning, Immortal, Emperor, Mayhem),
2. Klimaty ambientowo-industrialne (np. stary Mortiis, Toroidh, Arditi, ostatnio Numina),
Podobnie jak ja. Dolozyl bym Brutal truth, Obituary, Pestilence, Nuclear death, theatre of tragedy, Embrionic death i takie tam podobne "stare" piekne klimaty. Z nowych Nightwish, Within temptation. No i oczywiscei Satriani, Vai i Dream Theater, reszta Crazy guitar players (malmsteen, Scieranski ............................... i kupa innych)

Hellfire
11-10-2006, 11:20
Ja moge dołożyć 1349, Gorgoroth, Carpathian Forest, a z polskich to Anima Damnata, Infernal War, Azarath. Zresztą długo by wymieniać.

Propi
11-10-2006, 14:28
No to ja też podzielę się linkiem:

http://www.last.fm/user/Propi/

Ostatnie lata mijają mi pod szyldem Mike'a Pattona i jego dzieł - a więc Mr. Bungle, Fantomas, Tomahawk, Faith No More, Lovage, płyta z The X-cutioners, z Kaadą itp.itd.
Szukam w muzyce przede wszystkim czegoś nowego, świeżego i oryginalnego. Melodia jest kluczowym czynnikiem - lubię, jak coś brzmi "ładnie" ;), choć nauczyłem się odnajdywać melodię nawet w utworach takich jak "Endless, Nameless" Nirvany.
Generalnie więc - jak najwięcej eksperymentów, jak najwięcej klimatu, jak najwięcej melodii i jak najwięcej męskich wokali 8)

antonjo
11-10-2006, 14:42
a ja brzmienia ambjentowe .. ostatnio Aphex Twin :)
Do posłuchania u mnie w galeriach

tolsz
11-10-2006, 14:55
głównie muzyka filmowa:

hans zimmer
trevor rabin
harry gregson-williams
klaus badelt
brian tyler

od czasu do czasu jakiś dobry trance:

blank&jones
kai tracid
system-f

liquidsound
12-10-2006, 00:21
od czasu do czasu jakiś dobry trance:

blank&jones
kai tracid
system-fTo ja musze chyba, kolege uswiadomic muzycznie;) akurat Ci panowie to raczej nurt dojcze viva techno szit, aczkolwiek blanki sa fajne sprzed paru lat. Pozdrawiam

Vitez
12-10-2006, 02:46
To ja musze chyba, kolege uswiadomic muzycznie;) akurat Ci panowie to raczej nurt dojcze viva techno szit, aczkolwiek blanki sa fajne sprzed paru lat. Pozdrawiam

No wlasnie... jak to nazwal "dobry trance" to prawie jakby Shaze, Bayer full czy Boys nazwal "dobra muzyka klubowa" ;) (bez urazy oczywiscie... wszystko zalezy od indywidualnych gustow).

Zielony
12-10-2006, 09:20
Ja tam Jeff'a Buckleya ostatnio sobie zapodaję.
Trochę też The Cinematic Orchestra. Ale to zależy.
Od dzisiaj rana ESKI słucham ;-)

chyrek
12-10-2006, 11:46
no to i ja dodam swoje 5 groszy...

ja tam swojego ulubionego stylu muzycznego nie mam. W domu czesto slucham Norah Jones, Kenny G, Michael Bolton, Craig David, Usher, Nelly oraz moje ulubione radio www.smoothjazzdenver.com.

Poza tym gram imprezy karaoke z muzyka z lat 80, 90 i z tej epoki jest dosc duzo kawalkow, ktorych fajnie sie slucha, poza tym gram tez na imprezach jako dj a tam to juz zupelnie inna bajka... 90% muzyki to electro house, reszta to trance.

Taka auto reklama wyszla... ale co mi tam... "otworzyl sie chlopak przed wami hehe"

pzdr,

CoNic
12-10-2006, 13:53
Trochę też The Cinematic Orchestra. Ale to zależy.
Od dzisiaj rana ESKI słucham ;-)
Zielony, no co ty. Po The Cinematic Orchestra jesteś w stanie znieść ten shit? :o

Tomasz Golinski
02-11-2006, 18:59
Założyliśmy dziś (przy współudziale Dominique i Snowa) grupę canon-boardu na last.fm

http://www.last.fm/group/canon-board

Podopisujcie się, będziemy śledzić muzyczne zachowania :)

woland
02-11-2006, 19:31
Założyliśmy dziś (przy współudziale Dominique i Snowa) grupę canon-boardu na last.fm

http://www.last.fm/group/canon-board

Witam

Podlaczylem sie jako manow11, do uslyszenia :)

Voith
02-11-2006, 20:30
hm.... a ktos moze słucha vavamuffin ?? Mnie ostatnio strasznie napadło na tą nutę :) Nie wiem jak wy, ale u mnie muzyka, której w danym momencie słucham zalezy od wielu czynników :) słucham nawet disco polo, jak chce sie rozweselić :)

Klosiu
02-11-2006, 23:41
Satriani :]

Fotoaparatka
02-11-2006, 23:51
Bel Canto, Hooverphonic, Bjork, Goldfrapp, Royksopp, Autamata, Radiohead, Anna Maria Jopek, Diana Krall itp.
http://www.last.fm/user/fotoaparatka/

Jac
03-11-2006, 00:45
generalnie wszystko co leci w radiu PR III i Pin a ponadto ;-)
Tricky, Bestie Boys, Faith no more, ostatnio Oi Va Voi i generalnie te klimaty ;-)
ale tez Ania Dąbrowska, Joshua Redman, Alexis Corner... mowie przeciez ze wszytko ;-) dlatego sie tam nie wpisze :P

thorin
03-11-2006, 05:14
Jac, moj pies sie wabi Patton :) tez lubie Mike'a :)

CoNic
03-11-2006, 11:57
Założyliśmy dziś (przy współudziale Dominique i Snowa) grupę canon-boardu na last.fm

http://www.last.fm/group/canon-board



No to dołączyłem. Użytkownik piiniio (ktoś mi podwędził ksywkę CoNic ;) )



Bel Canto, Hooverphonic, Bjork, Goldfrapp, Royksopp, Autamata, Radiohead, Anna Maria Jopek, Diana Krall itp.
http://www.last.fm/user/fotoaparatka/


Heh, stu procentowa zgodność muzyczna :-)

Fotoaparatka
04-11-2006, 00:45
CoNic: to miło!

kami74
04-11-2006, 22:51
Aha ostatnio zasłuchuję się w Comie. Dawno nie słyszałem tak dobrego zespołu. I to zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Nieziemski klimat.

Lodek
05-11-2006, 16:30
Mistrzowie to dla mnie MILES DAVIS i CHICK COREA
a poza nimi dużo muzyki synkopowanej, troche pop, troche klasyki, troche ciężkiego udeżenia --- oczywiście najwyższa półka muzyczna

gram na perkusji oraz bawię się na innych instrumentch.

nie cierpie disco, hiphop-u, techno i disko-polo oraz tandety w stylu ładnie wyglądam to zrobie kariere........nie wymienie po imieniu.....:)

muflon
05-11-2006, 16:39
A ja lubię hip-hop, zdarza mi się słuchać disco-polo albo muzyki biesiadnej (no dobra, głównie dla jaj na imprezach ;-)), a umpa-umpa przydaje się za kółkiem. O.

marlon
05-11-2006, 16:43
http://www.last.fm/user/FoX_PL/

Tak bedzie najszybciej :D

Lodek
05-11-2006, 19:18
A ja lubię hip-hop, zdarza mi się słuchać disco-polo albo muzyki biesiadnej (no dobra, głównie dla jaj na imprezach ;-)), a umpa-umpa przydaje się za kółkiem. O.

w moim przypadku to by groziło nerwicą i pewnie jakimś wypadkiem:mrgreen:

CoNic
07-11-2006, 10:55
Lekko offtopowo. Wybiera się ktoś na koncert The Cinematic Orchestra, 30 listopada w Warszawie? Można by skoczyć razem, spróbować wejść ze sprzętem... :mrgreen:

januszP.
07-11-2006, 11:09
Własnie sobie pracuję i słucham muzyki z filmu "Ostatni Samuraj"

zanussi
07-11-2006, 12:59
jazz, peter gabriel, stary genesis (wogóle stary art rock), trochę pojechanych dźwięków (venetian snares, hector zazou, bill laswell, popol vuh, steve reich, fsol itp.....), duużo ambientowej elektroniki (pete namlook, orb, i kupa innych zespołów-projektów z ostatnich 10 lat), new jazz czyli cinematic orchestra, boards of canada, jaga jazzist, bugge wesseltoft, toshinori kondo i znów kupa tego.....
w sumie przez ostatnie 2-3 lata nazbierałem kupę muzyki (jakieś 3 tys albumów) znaczna większość jest skompresowana ;)

Zielony
07-11-2006, 14:39
Ja tam wygrzebałem stare vinyle z Disco Polo i katuję od ub. tygodnia zespół AKCENT. Próbki do ściągnięcia na Emulaczu. Chłopaki podbiły serca polonii na całym świecie :mrgreen: Ten aksamitny głos obezwładnia :lol:

muflon
07-11-2006, 15:10
Ten aksamitny głos obezwładnia :lol:
W 100% popieram ;-) Znam od dawna i IMHO sa duzo lepsi od bardziej reklamowanego Bayer Full czy Boys :mrgreen:

Zielony
07-11-2006, 15:18
Znam od dawna i IMHO sa duzo lepsi od bardziej reklamowanego Bayer Full czy Boys :mrgreen:

W 100% popieram ;-)

Poluję akurat na taką skórę (http://www.fortunecity.de/kraftwerk/westernhagen/127/akcent/akcent2.jpg) biało-czarno-czerwono-niebieską z 'USA' na plecach ;) Image 'czeskiego metala' wykreuję myślę, że do wiosny ;-)

Swoją drogą ciekawe co teraz robią te wszystkie chłopaki??

CoNic
03-12-2006, 23:18
Podciągnę trochę wątek do góry pytaniem, czy był ktoś może na czwartkowym koncercie The Cinematic Orchestra w Palladium w W-wie? Jeżeli tak to czy był ze sprzętem i czy mógłby się podzielić zdjęciami. Koncert był boski :D

Viracocha
13-12-2006, 15:06
U mnie ostatnio na topie Luis Armstrong i Miles Davis

mattnick
13-12-2006, 15:31
jeśli chodzi o jazz to głównie chet baker...ale ostatnio słucham brassbandów holenderskich...:)

Paprochwbody
13-12-2006, 22:45
Program III Polskiego Radia, sobota wieczór, najciekawsze kawałki.
Często chillout, smooth jazz, piosenka francuska.
Czasem Vivaldi, Bach, Chopin, Mozart i... Rammstein;)

Viracocha
13-12-2006, 23:06
Program III Polskiego Radia, sobota wieczór, najciekawsze kawałki.
Często chillout, smooth jazz, piosenka francuska.
Czasem Vivaldi, Bach, Chopin, Mozart i... Rammstein;)

Smooth Jazz to świetne płyty.
Dodam jeszcze Jane Monheit i Dave'a Brubecka.

mattnick
13-12-2006, 23:30
i Big bandy !!!!!! i nieśmiertelny Boss Maynard Ferguson król stratosfery...Muflon wiesz coś o tym ?? :)

trucker
14-12-2006, 19:08
Wychowalem sie na:
The Doors
Queen
Led Zepplin
Pink Floyd
Deep Purple
Dire Straits, i dalej slucham ich z wielka przyjemnoscia. Ostatnio na tapecie jest Fleetwood Mac i Leonard Cohen. Od kilku lat przechodze transformacje - stalem sie melomanem.W czsach mojej mlodosci wrecz nienawidzilem muzyki powaznej a dzisiaj jak slucham niektorych utworow to sie wzruszam do lez, czy to znaczy ze sie starzeje? Czy moze do wszystkiego trzeba dojrzec.
Z polskich wykonawcow na nowo odkrylem Stana Borysa " Niczyj" - serdecznie polecam!
Na bezludna wyspe zabral bym "The Four Seasons" Vivaldiego

FERRER
14-12-2006, 20:39
Ja głównie Nine Inch Nails

(ł)owca
26-12-2006, 16:51
Różnej.... głównie Smolik,Novika,Placebo,Pati Yang,Massive Attack,Tiesto.....ostatnio różności w stylu arabic chillout :)

eternus
26-12-2006, 17:13
Ja glownie klasyke rocka: Pink Floyd, Deep Purple, Dire Straits, Riverside, Perfect, Camel, Dzem...

esteper
26-12-2006, 19:12
House i jego odmiany, Chill, HH, Polski rock

Ornitolog
26-12-2006, 20:09
Słuchałem różnej muzyki, ale dopiero jak "odkryłem" Pat`a Metheney, to poczułem, że TO JEST TO!!!

Saurus
27-12-2006, 16:27
Dużo staroci: Deep Purple, Guns N' Roses, Dżem i inne, trochę heavy metalu, jazz (głownie też te starsze kawałki) i zdecydowanie ulubiony: Led Zeppelin.

Firrdun
27-12-2006, 16:41
Gram i slucham glownie Progressive House

FOTOGRAF
27-12-2006, 20:10
Techno, Hip Hop, rege, czasem metal ogolnie slucham prawie wszystkiego.

Iza
28-12-2006, 00:42
House house house i wszystkie jego odmiany (Claudio Coccoluto, Olav Basoski, Joe T. Vanelli, etc.). Czasem zależnie od humoru coś mocniejszego do zabawy (np. techno, byle nie młócka siana :P) albo lżejszego dla relaksu (np. REM, nowe Blue Cafe itp.).

Ale też nie zamykam się tylko na te gatunki muzyczne. Nie wzgardzę Iced Earth, albo czymś innym równie dobrym.

amper
28-12-2006, 00:58
Rock :D

Mrflash
26-07-2008, 17:31
Ja słucham prktycznie calego gatunku techno. minimal house nie przypada mi do gustu a z reguly wole mocniejsze uderzenia... hardstyle trance

tomhagen
26-07-2008, 17:42
Die Toten Hosen
The Bates
L7
Slayer
Sepultura
Nail Bomb
The Bill ...to tylko niektóre ;)

ukA
26-07-2008, 21:41
Mój sąsiad słucha nagrnego odgłosu młota pneumatycznego albo jakiegoś kafaru ? A ja od Milsa Davisa do Sex Pistols. A ostatnio ( ze dwa lata ) Kate Bush, Aerial - wkoło, mam sie zgłosić do specjalisty ?

karas2002
27-07-2008, 00:00
Ja muzykę klubową: house, electro, czasem techno nawet hardstyle.

Sempoo
27-07-2008, 00:44
Autechre.

Ale zobaczcie tutaj (http://www.lastfm.pl/user/Sempoo) - to Wam wszystko wytłumaczy ;)

Michu (Pentax)
27-07-2008, 00:50
Niegdyś głównie gotyk i rock progresywny. Teraz głównie Czajkowski...

tdrul
27-07-2008, 02:25
wstyd sie przyznać ale aktualnie słucham TRANCEmisji z Sunrise w Kołobrzegu
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.humor.logocjoner.pl/gify/b1149506007448411d78eec2.gif)



:mrgreen:

Mnml
27-07-2008, 16:34
Glownie minimal techno (zadnego hardstyle, trance czy innych sieczek), IDM, dub, clicks'n'cuts (Jelinek, Vladislav Delay). Oprocz tego bardzo duzo nu-jazzu, trip-hopu, dubstep, lounge it takie tam wynalazki.

777
27-07-2008, 17:07
guns n roses glownie:D
czasem tez scorpions i red hot chili peppers

popi
27-07-2008, 17:32
RMF MAXXX, a najczesciej timbaland, flo rida, t pain, 50 cent, snoop dogg, the game...

basala
27-07-2008, 17:38
czasem tez scorpions Ja tyż. Zwłaszcza "Lonesome Crow" i "Fly to the Rainbow".

Ale przede wszystkim:

AC/DC :twisted:

Nie lubię przerostu formy nad treścią w stylu Dream Theater i bezdusznych wymiataczy gitarowych takich jak: Joe Satriani, Steve Vai, Yngwie Malmsteen (zamiast tych ostatnich -Michael Schenker).

krzychoo
27-07-2008, 17:58
A ja od Milsa Davisa do Sex Pistols. A ostatnio ( ze dwa lata ) Kate Bush, Aerial - wkoło, mam sie zgłosić do specjalisty ?

Nie strasz mnie ;-), ja namietnie slucham Petera Gabriela i duze ilosci jazzu, czyli niszowej muzyki. Chociaz robie czeste wycieczki do tzw. popu - tam tez mozna odkryc sporo muzycznych perel....

Terrmos
27-07-2008, 20:15
A ja na Youtube odpalam Qulturkę i Folk Machinę... bo lubię lokalny koloryt :mrgreen:

slawpl
27-07-2008, 20:18
Ostatnio znow wrocilem do Polskiego Radia EURO (kiedys znane jako BIS Polskie Radio - najlepszy okres tego radia przypadl jakos dwa-trzy lata temu). A po za tym buszowanie po myspace - metal, rozne odmiany techniawki, hip hop i inne czasem cuda. Jednym slowem kogelmogel ;)

btw, tego radyjka mozna sobie online posluchac tu http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?id=4 - polecam, zwlaszcza wieczorami :)

Bystry
27-07-2008, 20:19
Nie lubię przerostu formy nad treścią w stylu Dream Theater i bezdusznych wymiataczy gitarowych takich jak: Joe Satriani, Steve Vai...

Tych dwóch to akurat bym się tak nie ośmielił nazwać ;P

A jak lubisz treściwie polecam Andy Timmons... Uwielbiam jego grę i brzmienie :) Ze spokojniejszych jeszcze często Norah Jones gości u mnie na playliście a także coś mocniejszego jak chociażby Zakk Wylde i jego Black Label Society, a potem B.B. King, Santana, Coma, trochę AC/DC a nawet po takie monstra jak Meshuggah :D Dobra gitarowa muzyka ogólnie ;)

gunia1990
27-07-2008, 22:23
różnie, róznie... od hip hopu poprzez reggae i rocka przez jazz i blues po klasykę :D

majku
27-07-2008, 22:27
ja rożnie, od raz dwa trzy, stereophonics, dżemik, metallica, trochę klasycznej(Vivaldiego)
a nawet oststnio dobre kawałki disco polo(szczerze)
na maxa mnie rozluźnia ;)))))

chocolata
03-08-2008, 16:40
Dużo rocka, trochę bluesa i jazzu, czasami folk i metal.

Tezet-gdynia
03-08-2008, 17:00
Drum'n'bass, trance, minimal, gabba, wszystko co szybkie, wyrazne i czesto bez ladu i skladu. Oraz polski HH ale raczej nie w stylu mezo i innych liberow, raczej Tede, OSTR, Łona itp

_igi
05-08-2008, 00:00
Dużo rocka, trochę bluesa i jazzu, czasami folk i metal.

O, to w sumie identycznie, jak ja.
Numer jeden to bezapelacyjnie Pink Floyd, ale nie pogardzę Doorsami, Electric-light-orchiestrami, Dire Straitsami, Metallicami, In-Flamesami, Children-of Bodomami, Yngwie Malmsteen'ami, Janis Joplinami, Bobami Dylanami, Opethami, Dżemami, Kasiami Chylińskimi, Manu Chao-mami, Skalpelami, Cinematic Orchiestrami, Coldplay'ami, Radiohead'ami i wieloma innymi, nie sposób spamiętać tego ;)

illy
05-08-2008, 00:32
pewnie sojusznikow nie znajde, ale uwielbiam drum'n'bass,
okolice niderlandow czyli noisia, black sun empire itd, acz nie pogardze czyms podobnie wykreconym z innych krajow

Vitez
05-08-2008, 02:45
pewnie sojusznikow nie znajde, ale uwielbiam drum'n'bass,
okolice niderlandow czyli noisia, black sun empire itd, acz nie pogardze czyms podobnie wykreconym z innych krajow

Phi. Wielkim znawcą nie jestem ale ogólnie d&b też (do wielu innych gatunków muzyki które lubię) lubię, szczególnie jungle i wszelkie pogranicza/połączenia z raggastyle.

illy
05-08-2008, 10:14
no wlasnie ja w druga stronie, nie jungle ale wiertarki i szybkie baslinie

aptur
05-08-2008, 10:19
Ostatnio sporo muzyki filmowej: Zimmer, Poledorius, Morricone, Kamen. Głównie jednak rock.

akustyk
05-08-2008, 10:28
u mnie stale punkty programu to
Pat Metheny, Pink Floyd, Sigur Ros, Mariza, Madredeus, Mari Boine, Al di Meola
zasadniczo raczej kierunki typu jazz, soul, dzwieki egzotyczne

z rzeczy ostatnio czasowych to
Jack Johnson, Lisa Ekdahl, Sophie Zelmani, The Cinematic Orchestra, Mogwai, Susheela Raman, Loituma, Gotan Project, Kim Mitchell, Morcheeba, Manu Chao

z cyklu umpa-umpa do auta to mam niejaka Nawal Al Zougbi. to taka starzejaca sie libanska (bodajze) tapeta, ktora na fotkach wyglada jak miss make-upu i retuszu, a muzycznie jest dobrej klasy arabskim disco (ze tak to ujme), ktore ze wzgledu na egzotyczne brzmienia swietnie sie slucha w drodze. podobnie wykonawca o nazwie Rola (za cholere nie wiem co zacz za stwor).


wszelkiej masci techno-lupanek ogolnie nie trawie (gwalca moje rozumienie muzyki jako czegos, co charakteryzuje jakakolwiek linia melodyczna - i mam tu na mysli cos innego niz C, a, F, G :) ). aczkolwiek Chicane i Paul Oakenfold robia tu za wyjatek, ze wzgledu na istnienie wspomnianej linii melodycznej :)


zasadniczo, mam zwyczaj co jakis czas wlaczac Soulseeka i szukac rzeczy, ktore brzmia jakos egzotycznie. raczej szerokim lukiem omijam nazwy angielskie (ale rowniez japonskie i holenderskie - to za "zaslugi" :D ), za to chetnie sciagam brzmiace z hiszpanska, arabska, francuska, skandynawska, ...
znalazlem w ten sposob mnostwo swietnej muzyki...

hroopek
05-08-2008, 10:42
Esbjorn Svenson Trio, Paweł Kaczmarczyk, Leszek Możdzer, Joe Sample, Ahmad Jamal Trio, Pat Metheny, Manu Katche, Trio Wasilewskiego, Diana Krall
Słucham muzyki.

tomko66
05-08-2008, 11:39
Deep Purple, Lady Pank i inne polskie kapele...

diZaster
05-08-2008, 11:41
doom, death, ****core, black

ostatnio szczegolnie: darkest hour, novembers doom, sabachthani, rotting christ, belphegor, parkway drive, i killed the prom queen, gojira, the black dahlia murder, my shameful i duzo duzo innych...

i nigdy nie porzuce my dying bride, slucham ciagle i namietnie do poczatku dyskografii do jej konca ;)

gotrek
05-08-2008, 17:50
Nie będę oryginalny pisząc - ogólnie pojęty Rock (sporo Metalu z odrobiną grunge, Punk i klasyki gatunku)
Z polskich: Kult, KNŻ, Hey, Post Regiment, Vader
Z zagranicznych głównie: Led Zeppelin, Pearl Jam, Sex Pistols, Godsmack, In Flames, System Of A Down, Sepultura, Soulfly, Slipknot

zanussi
05-08-2008, 17:58
W tej chwili Rapoon - elektronika w stylu ambient z bitami itp.... Burial (czyli dubstep), Laswella dubowanie, jazzowanie, i od cholery innego grania

mr.marecky
05-08-2008, 18:03
sigur ros, primus, joy division, aimee mann, faith no more,kate bush, interpol, the cure, david gray, mogwai, travis....
wiec trudno powiedzieć czy to rock czy moze jeszcze inny gatunek.

paweleverest
07-08-2008, 11:58
Dire Straits ( choć ostatnio częściej solowych płyt samego Knopflera ), Pat Metheny, Pink Floyd często muzyki etnicznej a najczęsciej USM z mojej 300 :)

BelYaal
07-08-2008, 13:02
U mnie to roznie od:
The wolgang press, Joy division, Bauhaus, Sisters of Mercy, czyli Ci co wiedza, glownie zespoly wychodzace z 4AD, ale tez The Cure i o podobnym brzmieniu... czyli przeszlismy przez dolujaca muzyke :) wiec bierzemy cos weselszego i tu moglbym pare utworkow z lat 80 wymienic, niemniej wyroznia sie Duran Duran i dla mnie absolutny faworyt z wszystkiego co slucham i co mam cala dyskografie plus plyty muzyczne DVD plus wydania kocertowe i teledyskowe DVD, a jest to... Depeche Mode
Natomiast z tego co ostatnio jest produkowane i zespolow, to wlasciwie nic nie przyciagnelo mnie poza Marylin Manson

gietrzy
07-08-2008, 13:14
Wątek bez sensu, ale nabije sobie licznik ;) -tera słucham Marcusa Millera Higher Ground

Nevermind
07-08-2008, 14:33
Radiohead, Myslovitz, The Veills, Lao Che, Led Zeppelin, Waglewski z synalkami, Pink Floyd itd itd

Viracocha
07-08-2008, 18:03
U mnie ostatnio na fali Aretha Franklin i Carlos Santana.

XLesio
07-08-2008, 19:34
Dużo skakania po wątkach.. Ja osobiście RHCP, Radiohead, Floydzi, Tool i Perfect Circle. Ale ponieważ wszystko musi mieć swoją przeciwwagę - moja ulubiona "kapela" to Dave Matthews Band :roll: (jeśli nie znacie, poszukajcie jakiegokolwiek singielka)

A jako że kobiety łagodzą obyczaje - za lepszą połową przejmuję dużo jazzu i World Music w każdej postaci. Na przykład Możdżer, Garbarek i Trio Jagodziński, a z etno - Baka Beyond. A ostatnimi czasy Jazz na Starówce sobie bardzo chwalę 8)

wojkij
07-08-2008, 22:23
Wątek bez sensu, ale nabije sobie licznik ;)

Ja jestem mocno nienormalny i slucham rzeczy ktore sie wrecz ze soba gryza.

Od Emperora i Vadera przez ambitniejszy hiphop po Bacha i inna klasyke. Schizofrenia?

Hellfire
08-08-2008, 00:10
Od tygodnia męczę Kataklysm non stop. Fajny chamski i prosty death metal. Jest dobrze.

lily.
12-08-2008, 22:29
nirvana. rhcp. myslovitz. pearl jam. alice in chains. z musicali: romeo i julia, metro, upiór w operze, happysad. czasem evanescense, czasem katie melua, czasem metallica. Często strare dobre małżeństwo. i dużo szant w przeróżnym wykonaniu. od klasycznego przy ognisku z gitarą, po wykonastwo Pearl Harbora.

Roger_Sway
13-08-2008, 11:10
Witam! słucham od lat ToTo, U2, Dream Theater, Stevie'go Vai'a, Vivaldiego... no i muzykę z lat '60 '70 '80' :)

Tomasz Golinski
14-08-2008, 11:16
Po paru stronach postów, przypomnę o istnieniu grupy CB na last.fm: http://www.last.fm/group/canon-board

CoNic
14-08-2008, 12:01
Trochę nam przymiera ta grupa :P

pani_od_kotów
15-08-2008, 16:00
Dziś akurat całe Riverside: www.riverside.art.pl
A ogólnie to rzeczy bardzo różnych :)

basala
21-08-2008, 18:19
A jak lubisz treściwie polecam Andy Timmons... Uwielbiam jego grę i brzmienie :) Mistrzem fotografii to ja już raczej nie będę:wink:, ale fajnie że na polskim forum Canona mogę dowiedzieć się, co warto wrzucić do odtwarzacza mp3:D Bystry, wielkie dzięki. A jeśli zawitasz kiedyś do Poznania albo Grudziądza, zapraszam na Piwo Żywe:-D

Pietro
22-08-2008, 13:52
I ja sie dopisze:
- piosenka okolojazzowa:
np: Diana Krall, A.M. Jopek, "wczesna" Joss Stone itp
- piosenka okoloblusowa
np.: Cassandra Willson
i inne z tego mniej wieces swiata:
Ruthie Foster, Johny Lang , troche Joni Mitchell ...

Ostatnio wszedlem w tematy tzw. "muzyki swiata" tzn jazz, blues, folk itp klimaty wsadzone do jednego wora i wymieszane dokumentnie, troche muzyki wlasciwej dla konkretnych rejonow swiata np: fado czy flamenco itm. Wszystkim zainteresowanym polecam audycje pana Marcina Kydrynskiego "Siesta" w PR program 3 codziennie w niedziele o 15-stej, lub http://www.muzyka.pilsner.pl
np. Richard Bona, Cesaria Evora, Angélique Kidjo

A tak z dawnych czasow niesustanna estyma darze PINK FLOYD (dla mnie jest to muzyka wszechczasow) i niejako "odlamkowo" Rogera Watersa, Maryllion (z Fishem), The Doors ... o rany chcialbym napisac polowe listy TOP wszechczasow programu 3-go PR.

Z muzyki bardziej rockowej, art rockowej, progresynej czy co tam jeszcze w tym worku siedzi:
Camel, Pendragon, Archive i

Dziś akurat całe Riverside: www.riverside.art.pl
A ogólnie to rzeczy bardzo różnych :)
Oj tak, tak.

canis_lupus
26-08-2008, 00:27
Iron Maiden
Nightwish
Pink Floyd
Closterkeller
Janis Joplin
The doors
Enigma
Stary Marillion
Led Zeppelin

Wielu nie wymieniłem, ale wszystkich się nie da. chciałem naszkicować tak ogólnie.Takie klimaty. A ogólnie to tzw Classic rock, trochę metalu, Jazz, blues, czasami poważna.

akustyk
26-08-2008, 00:40
Ostatnio wszedlem w tematy tzw. "muzyki swiata" tzn jazz, blues, folk itp klimaty wsadzone do jednego wora i wymieszane dokumentnie,
(...)
np. Richard Bona, Cesaria Evora, Angélique Kidjo


polecam takie klasyki jak Mariza, Enrique Morente i Estrella Morente, czy chocby, juz z innej bajki: niesmiertelna Mari Boine

Tomasz Golinski
26-08-2008, 01:32
Ja ostatnio wszedłem w polską "muzykę świata" ;-) - znaczy neo-folk słowiański, np. Żywiołak (http://www.myspace.com/zywiolak), Percival Schuttenbach, itd.

(a dla zobrazowania i zdjęcia: http://tomaszg.pl/foto/08wieliszew/zywiolak )

akustyk
26-08-2008, 01:34
Ja ostatnio wszedłem w polską "muzykę świata" ;-) - znaczy neo-folk słowiański, np. Żywiołak (http://www.myspace.com/zywiolak), Percival Schuttenbach, itd.

(a dla zobrazowania i zdjęcia: http://tomaszg.pl/foto/08wieliszew/zywiolak )

ale focisz czy sluchasz? :)

a ja przed chwilka odgrzebalem z polki Franka Zappe. jezusicku, jak ten czlowiek niewyobrazalnie gra...

Tomasz Golinski
26-08-2008, 02:38
ale focisz czy sluchasz? :)
Jedno drugiego nie wyklucza, wprost przeciwnie :)

Tylko raz fociłem coś, czego nie dało się słuchać:
http://tomaszg.pl/foto/08papa_d/ (pomijam jakieś badziewne kapele na festwialach, co się trafiają)

ewa_olsztyn
29-08-2008, 15:10
Jedno drugiego nie wyklucza, wprost przeciwnie :)

Tylko raz fociłem coś, czego nie dało się słuchać:
http://tomaszg.pl/foto/08papa_d/ (pomijam jakieś badziewne kapele na festwialach, co się trafiają)

Tomek! To nic nie lepiej działa na oczy, niż zapewne działało na uszy! Nie mam na mysli Twoich zdjęć rzecz jasna, ale.. obiekty ;)

radmro
29-08-2008, 15:53
Dzisiaj rano w tramwaju Annie Lennox. Poza tym Miles Davis, Pat Metheny, Peter Gabriel i Stewart Copeland bez umiaru .

hofi66
29-08-2008, 16:08
Herbie Hancock - "River" - (2008 Grammy Award winner for album of the year) cudowna płyta, Metheny (prawie cała dyskografia), Meldau, Jarret, E.S.T., Davis, Coltrane, Hackett, Genesis, Yes, Gilmour i setki innych :)
W wolnych chwilach sam pogrywam powyższe.

piompo
29-08-2008, 17:48
A INDUKTI ktoś zna?? ja ostatnio tego słucham w dużych ilościach :)

timo
19-11-2008, 02:24
hm. po trochu wszystkiego: rock (z duzym naciskiego ma klasyke), regge(ale dla odmiany nie klasyczne), metal (z wyjatkiem death - lubie prog, epic, power, symphonic, doom, black), blues, gotyk, szanty, punkrock, poezja spiewana, niektore formy elektroniki itd itp ;) nie przepadam za jazzem, nie lubie hiphopu (z wyjatkami), nie trawie techno.

analogforever
19-11-2008, 04:34
nie czuje jedynie blusa i nie jest to żart,ogólnie wszystko od klimatów hard trance do jazz ,z mniejszym naciskiem na Rap i Hip Hop a większym na metal.

I tylko z gramofonu :-D ,no czasami radia .

aptur
19-11-2008, 08:04
.

I tylko z gramofonu :-D .

Wiedziałem, że to napiszesz :-D

Slider
19-11-2008, 10:37
Hmm.. dorzucę swoje 3 grosze..

Generalnie jak ktoś już pisał, czasem łatwiej jest napisaćczego się nie słucha, niż to czego jest się zwolennikiem. Ja osobiście nie trawię techno, hh i disco polo. Reszta w większym lub mniejszym stopniu może być.

Jeśli chodzi o to czego słucham, to raczej cięższe klimaty, hard rock, metal (symfoniczny, gothic (nie przepadam za growlem)), także industrial, ambient, dla odprężenia, także klasyka.

Z zespołów to: Godsmack, Disturbed (Avatar z ich najnowszej płyty:twisted:), Flaw, Rammstein, Evanescence, Lacuna Coil, Nightwish, Rhapsody of fire, Therion, Kronos Quartet, Epica, Apocalyptica, trochę by się tego jeszcze znalazło..

Jak mam gorszy humor, to zamiast wyjść z dołka, lubię wpaść sobie w depresję i sięgam po Dark ambient i Dark Wave.. Także inne klimaty industrialowe:twisted:

Vitez
19-11-2008, 11:26
no czasami radia .

Ale takiego lampowego? ;)

bundy
19-11-2008, 11:57
U mnie są straszne skrajności bo z jednej strony są klimaty typu Behemoth albo Dimmu Borgir, a z drugiej jazzowa jazda - Stańko, Garbarek, Możdżer, Manu Katche itd...
Z metalowych klimatów to oczywiście cała klasyka ze Slayerem na czele :-)
Z lżejszych spraw to czasami Nightwish (ale stare płyty z dawną wokalistką, bo nowa to porażka), Iron Maiden i solowy Bruce Dickinson, Metallica (ale niestety tylko do "...and Justice for all"), stare płyty Annihilator'a. Oczywiście także nieśmiertelny Ozzy Osbourne z fenomenalnym Zakkiem Wylde'em na wiośle :-) Nie pogardzę też Dream Theater (jako perkusista amator jestem "wyznawcą" kultu Mike Portnoy'a :-) ), dawnym Marillionem, Vai'em i Satrianim (ostatnio w ręce wpadł mi też ciekawy holenderski gitarzysta - Jan Akkerman). Na dokładkę czasami lubię posłuchać dobrej elektroniki - jakieś starsze produkcje Jarre'a (teraz za bardzo poszedł w stronę jakiegoś techno - chce być chyba za bardzo trendowy :-) ) itp.
Na marginesie dodam, że ten wątek obudził we mnie pewne wspomnienie, jak to 15 lat temu, w Katowicach koło dworca gonili mnie i kumpla jacyś narwani skini :-) Mieliśmy długie kudły, spodnie "gumki" (hehehe...) i czarne ramoneski z naszywkami. Łysi chyba polowali właśnie na te nasze skóry, ale mieliśmy lepsze "biegi" i udało się wskoczyć do pociągu :-) Ech...to były czasy :-)

analogforever
19-11-2008, 12:13
Ale takiego lampowego? ;)

zaskocze Cię,bo jako ortodoksyjny audiofil nie uznaje tunera lampowego,niestety IMO na tej pozycji lampy to nie najlepszy dźwięk.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wiedziałem, że to napiszesz :-D

tak,musiałem :-D,akurat tak się złożyło że fotografia analogowa to fajne hobby ,a gramofon to jeszcze niestety albo stety najfajniejsze dla ucha brzmienie.

gareth
19-11-2008, 12:22
A ja obracam sie rytmach Jazzowych głównie. Choc Funk, soul, elektroniczne jazzowe wariacje tez z checią wpadają do mego ucha :]

pani_od_kotów
19-11-2008, 12:27
Wczoraj zakupiłam nowy album Comy. Jutro na koncercie Doroty Miśkiewicz będę. Ostatnio z słuchawek płynęło Lunatic Soul, na zmianę z Porcupine Tree oraz After - taki fajny polski neo-progrockowy zespół. Jak będzie okazja, to się wybiorę również na koncert poznańskiego Snowmana, a jak zdążę kupić i spłacić wymarzoną 50-tkę, to w lutym o Marillionie na żywo pomyślę :)

aptur
19-11-2008, 12:36
Ostatnio z słuchawek płynęło Lunatic Soul,

O tak! Naprawdę fajna płyta. Moje ulubione numery to Adrift i The Final Truth.

U mnie ostatnio najnowszy Gary Moore.

pani_od_kotów
19-11-2008, 12:42
O tak! Naprawdę fajna płyta. Moje ulubione numery to Adrift i The Final Truth.


Owszem, zgadzam się :) No i utwór zatytułowany "Lunatic Solu" ma świetne momenty. Ogółem to mi przypomina parę kawałków z ostatniego Riverside. Ciekawe, co chłopaki na następnej płycie wymyślą.

TomS
19-11-2008, 12:48
hm ja słucham klasyki czyli jak dla mnie to stary dobry punk bardzo rzadko zdarzy się też jakiś rock, ska. Nie trawie tego co po angielskiemu, techna i hip hopu

napisał bundy Na marginesie dodam, że ten wątek obudził we mnie pewne wspomnienie, jak to 15 lat temu, w Katowicach koło dworca gonili mnie i kumpla jacyś narwani skini
Tym wspomnieniem przypomniałem sobie historię z dworca we Wrocławiu :)

czerwiniak
19-11-2008, 12:48
Acid Drinkers, Death Iron Maiden, Hunter ogolnie matalowo

robgr85
19-11-2008, 14:50
ja słucham prawie wszystkiego, w każdym gatunku muzyki znajdą się utwory które mniej lub bardziej mi się nie podobają. Zedycdowanie nie słucham disco polo (itp) oraz polskiego popu (zagranicznego w większości też stanowczo unikam).

westu
19-11-2008, 14:53
A mój gust muzyczny można tu obserować:

http://www.last.fm/user/wwojtekk

:-)

pzdr