PDA

Zobacz pełną wersję : 300d i 75-300 Sigmy



mike_p
26-08-2004, 16:46
Jestem nowym uzytkownikiem, dlatego na wstepie chcialbym sie przywitac. Jestem fotografem amatorem, jednak fotografia sie interesuje. Kupilem niedawno 300d z obiektywem 18-58mm czyli tzw KIT sprzedawany w komplecie. Niepowiem zakup tego sprzetu mnie troszke szarpna finansowo, ale jeszcze do tego chcialbym dokupic niedrogi (do 800zl) i nie tragiczny obiektyw 75-300, lub cos w podobnych granicach. Nie spodziewam sie cudow w tej cenie, ale cos na poczatek chcialbym miec.
Słyszalem juz ze nie wszystkie obiektywy SIGMA pasują do 300d, trzeba w aparacie zmieniac chip.
Czy sigma DL 75-300 1:4-5.6 bedzie pasowala bez przerobek do 300d?Jakie są ewentualnie wasze propozycje?
Licze na fachowa pomoc

santiblue
26-08-2004, 17:28
DL - Digital Lens bedzie pasowal do cyfrowego dslr`a.
Poszukaj sobie Sigmy 70-300 APO Makro Super II. f4-5,6 Mialem taka i sobie chwalilem. Nie jest rewelacja ale jako standardowy zoom na poczatek akurat.

Anonymous
26-08-2004, 17:43
DL - Digital Lens bedzie pasowal do cyfrowego dslr`a.


Ciekawe skad tylko wziales ze oznaczenie DL znaczy Digital Lens? Pierwsze slysze a i podejrzewam ze firma sigma tez by sie zdziwila, gdyz wedlug niej DL oznacza Deluxe. To chyba nie jest forum, na ktorym pisze sie byle pisac.

"DL
Deluxe. DL lenses are full feature lenses in spite of their modest price. Like other Sigma lenses, they are supplied with a custom lens hood and feature half-stop increments on manual aperture settings, depth of field scale, distance scale, infrared correction mark."
http://www.sigmaphoto.com/html/lenses.htm

[ Dodano: 26-08-2004 ]
mike_p,

Sigme 70-300 pasujaca do 300d (bo wlasnie sprzedalem taka osobie, ktora do 300d ja podpiela) kupisz uzywana za 300 zlotych (ja za tyle ja sprzedalem). Nie jest to rewelacja ale wszystko zalezy do czego bedziesz uzywal tego obiektywu.

Jesli chodzi o praktyke to:

- przeszkadzal mi w tej sigmie wolny i glosny zoom, ktory wydaje mi sie ze z moja stara analogowa lustrzanka dzialal lepiej - w cyfrze nie uzywalem juz go praktycznie - tylko MF
- rowniez abberacje chromatyczne, ktore latwo sie co prawda eliminowalo w photoshopie.
- dystorsje troche beczkowate ale mi to nigdy nie przeszkadzalo.

+niedrogi (tak jak napisalem na poczatku swoj za 300 zlotych sprzedalem).
+niezle moim zdaniem rysowal - choc w przedziale ogniskowych od 200-300 spadek jakosci dalo sie odczuc.
+funkcja macro 1:2 przy 300mm - nawet udalo mi sie jakies zlecenie tym macro wykonac wiec od biedy mozna macro strzelic choc nie jest to canonowska 50/f2.5 :)

sporo opinii uzytkownikow tego obiektywu znalazlem rowniez na: http://carewicze.republika.pl/obiektywy_eos.html
wiec jak bedziesz mial ochote to rzuc tam okiem.

pozdrawiam i zycze udanych zakupow.

mike_p
26-08-2004, 17:59
Dzieki za wskazowki, ale dalej nie bardzo wiem ktore sigmy beda pasowac bez wymiany chipa a ktore nie. Slyszalem wersje o numerze seryjnym powyzej 3001001 gdzie juz ogolnie wszystkie sigmy pasuja bez problemow.
Co do samego producenta, nie uparlem sie akurat na sigme, tylko takie widzialem w ofertach na allegro, ktore wydawaly mi sie mozliwe. Rownie dobrze moze to byc jakis Tamron, lub jakis inny.

santiblue
26-08-2004, 18:17
No to widac czytalem jakis przeklamany artykul. Zwracam honor w takim razie.

Anonymous
26-08-2004, 20:46
mike_p,

niestety nie pomoge Ci, bo nie wiem, ktore obiektywy beda a ktore juz nie beda dzialac z cyfra. Mi kiedys na przyklad z moim 10d nie chcialy dzialac sigma 17-35 oraz sigma 105macro ale gdy je wymienilem na inny egzemplarz to wszystko bylo w porzadku. Tak wiec byla to raczej kwestia blednego obiektywu, ktory nawet i z analogiem by nie zadzialal. Najlepiej jesli bedziesz mogl sprawdzic obiektyw przed kupnem, ewentualnie pytaj na roznych forach o konkretne modele.

pozdr.

lec
26-08-2004, 23:35
hej, mam od 2 miesiecy Sigme 70-300 DL Macro Super II , Dziala z EOS300D bez zajakniecia.
Moze nawet bym i ja sprzedal, ale nie za 300 zł :) To rozbój w biały dzień :P

Anonymous
26-08-2004, 23:42
lec,
moja byla sigma 70-300 DL Macro Super (bez tej dwojki na koncu). ;)

lec
27-08-2004, 11:03
no ale i tak.... chyba ze byla juz troche wysłużona...

Anonymous
27-08-2004, 14:43
lec, jakos specjalnie wysluzona to nie byla. to jest po prostu normalna cena i tyle. nowka na ebay'u kosztuje niecale 120 dolcow czyli jakies 440 zlotych :).

lec
27-08-2004, 14:54
moja kosztowala 790 w MM. W cennikach widzialem odrobine taniej.

Paweł
27-08-2004, 17:11
Miałem siegmę 75-300DL i jak sobie dobrze przypomina działała w miarę poprawnie tylko na pełnej dziurze.Po przymknięciu 300D komunikował problem.A wogóle AF chodził jak traktor i to własnej roboty.
Co do sigmy 70-300 to są jej chyba trzy rodzaje DL,APO Makro SuperII i Makro SuperII (bez APO)
APO wyróżnia sie chyba tym ,że posiada trzy soczewki(dwie przednie i jędną tynią) ze szkła niskodyspersyjnego.Natomiast dwa poprzednie mają tylko jedną taką soczewkę.Sigmę APO można używać jako makro w przedziale 200-300.Pozostałe chyba tylko przy 300.
Posiadam tą APO i z 300D śmiga bez najmniejszego problemu.AF trochę głośny ale w porównaniu z 75-300 to go nie słychac.Ostrzy dosyć szybko.Początkowo zomowanie chodziło z delikatnym oporem ale teraz po trzech misiącach chodzi płynnie.
W tym zestawieniu nawet nieżle wyszedł http://www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm#Ztelel

Pozdrawiam serdecznie

lec
27-08-2004, 17:50
Mam ta wersje Macro Super II bez APO. Macro chodzi w zakresie 200-300mm.

Przy pelnej dziurze i 300mm mam mydlo, ale po korekcie juz jest tak jak trzeba :)

mike_p
28-08-2004, 00:34
Troche mi to rozjasnilo sprawe. Mysle ze tez do jakiejs sigmy 75-300 sie przymierze. Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki, w jakich sytuacjach i w jakim stopniu w 300d widac gorace pikselki?Ja u siebie przy fotografowaniu noca zauwazylem takowe.Jest ich co prawda doslownie kilka, ale jednak

Paweł
28-08-2004, 10:08
Troche mi to rozjasnilo sprawe. Mysle ze tez do jakiejs sigmy 75-300 sie przymierze. Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki, w jakich sytuacjach i w jakim stopniu w 300d widac gorace pikselki?Ja u siebie przy fotografowaniu noca zauwazylem takowe.Jest ich co prawda doslownie kilka, ale jednak

Sigme bierz ale tą 70-300 a nie 75-300.Co do gorących pikseli to....mnie przynajmniej w oko nie wpadły a szukac naprawdę nie mam zamiaru.I polecam to wszystkim - nie wyszukiwac sobie problemów na siłe! :)

Pozdrawiam

Acro
12-09-2004, 23:45
Witam wszystkich Canonierów!

Znalazłem to forum jakieś 3 tygodnie temu, a od dwóch mam 300D i standartowy problem :? - jaki obiektyw??

Trochę już przeczytałem i widzę, że z dłuższych i za niewielkie pieniądze to tylko Canon 70-210 USM pozostaje (głównie w sferze marzeń ze względu na zakończenie produkcji).

A może ktoś ma albo używał Sigmy 70-300 APO Super Macro II. Z testów wynika, że optycznie nie jest zła, ale mnie interesuje jeszcze szybkość AF w porównaniu np. do podobnych (70-300) Canonów i Tamrona.