PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna zagadka związana z fotografią



mardokk
16-12-2011, 14:57
Czy wie ktoś, co to jest? Próbuję rozwiąć te zagadkę, ale nigdzie w necie tego nie ma. Szukałem Tin Eye'em. Jedyne, co wiem to "jest to ściśle związane z fotografią i to bardzo podstawowa rzecz". Mój kumpel zeskanował coś takiego i zrobił z tego logo na bloga. Ale nic więcej nie chce powiedzieć, próbuję znaleźć rozwiązanie na własną rękę, ale brak mi już pomysłów.

Chodzi o taki schemacik na obrazku.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/93/scannedsection301h.png)

Any ideas?

PawelB
16-12-2011, 16:06
Kawałek papierowej taśmy ochronnej z filmu średniobrazkowego. Takie aparaty nie miały "odmierzonego" przewijania filmu jednym ruchem dźwigni, tylko trzeba było kontrolować przesuw filmu przez małe czerwone okienko w tylnej ściance aparatu. Przez to okienko było widać właśnie numerki. Są w trzech rzędach, ponieważ ten film był stosowany w aparatach o wielkości kadru 6x6 cm, 6x7 cm, 6x9 cm. Każdej wielkości odpowiada jedna linia znaczków.

stintrepid
16-12-2011, 16:14
PawelB :) i dzięki tobie kolega mardokk zabłyśnie przed koleżanką :) problem w stylu umówię sie z tobą jeśli rozwiążesz zagadkę.

janmar
16-12-2011, 16:42
Taśma duplex czerwona z jednej smoliście czarna z drugiej strony, chroniła film zwojowy bez perforacji przed zaświetleniem,wypłaszczała na prowadnicach okna obrazowego,służyła do przesuwu filmu,informowała o początku,końcu przez znaczki widoczne w czerwonym okienku[aby nie zaświetlić filmu]
walała sie po kątach w całej ciemni bo można ją było wtórnie użyć konfekcjonując filmy z puszki na szpulki.

mardokk
16-12-2011, 16:51
PawelB :) i dzięki tobie kolega mardokk zabłyśnie przed koleżanką :) problem w stylu umówię sie z tobą jeśli rozwiążesz zagadkę.

Nope, kumpel nam zrobił zagadkę i nie chciał powiedzieć, o co kaman. Chciałem to rozwiązać. A teraz sobie przypomniałem, że to jest właśnie ten papierek, bo zrobiłem jeden film Moskwą.

Dzięki za pomoc, panowie. :)

zanussi
16-12-2011, 17:55
Ale trzeba przyznać, że jeśli ktoś nie wie co to... to może sobie kilka ciekawych teorii wysnuć.... ot np. pierwsza z brzegu: "tajny kod Majów informujący o prawdziwej dacie końca świata" :D

jacek_73
16-12-2011, 17:57
Data końca Świata jest doskonale znana...to będzie jakoś tak przed świętami:mrgreen:

zanussi
16-12-2011, 18:19
Prawdziwa końca świata jest wciąż zagadką. No bo przecież nie grudzień 2012? To takie pospolite :D