PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera dla Kowalskiego.



Miód
15-12-2011, 00:30
Czołem.

Tato kazał mi kupić kamerę. Ma dawać przyzwoity obraz, być fajna w obsłudze, kamera dla typowego amatora, który nie będzie obrabiał za bardzo materiałow, ani nie ma ambicji na zostanie filmowcem - ot kamera do filmowania dorastania córki, wakacji, cioci z wujkiem i babci. Co do cen.. nie wiem ile zapłacić trzeba. Ma być dobry współczynnik cena/jakość. Odpowiednik zaawansowanego kompakta w cyfrowym świecie. Od razu - nie chcę lustrzanki z wideo, ani bezlusterkowców - tata nie będzie chciał się bawić w manualne ostrzenie, zewnętrzne nagrywanie dźwięku ani nic takiego. Ot pstryk i nagrać film : )

Doradzicie? Z Canona lub konkurencji.


pozdrawiam

tantal
15-12-2011, 01:00
Od razu - nie chcę lustrzanki z wideo, ani bezlusterkowców

I zadajesz to pytanie na forum użytkowników aparatów ? :roll:
Spróbuj raczej tu: http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl=pl&source=hp&q=forum+użytkowników+kamer&pbx=1&oq=forum+użytkowników+kamer&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=0l0l1l2385l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=417a031f7bd61df7&biw=1119&bih=735

seweryn1
15-12-2011, 01:11
Sony hdr-cx 115 ok.1100pln lub sony hdr-cx 130 za ok 1300pln To moje typy.

Miód
15-12-2011, 01:27
I zadajesz to pytanie na forum użytkowników aparatów ? :roll:
Spróbuj raczej tu: http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl=pl&source=hp&q=forum+użytkowników+kamer&pbx=1&oq=forum+użytkowników+kamer&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=0l0l1l2385l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=417a031f7bd61df7&biw=1119&bih=735

Pomyślałem, że tutaj jest sporo filmowców, a powoli się zadamawiam.

seweryn - dzięki za propozycję - przyglądnę się im : )

Natan
15-12-2011, 06:46
Cześć.

Jeśli mówisz, że tata nie ma żadnych oczekiwań od sprzętu to moim zdaniem każda kamera wystawiona na półkach sklepowych będzie dobra,ograniczać Cię będzie tylko cena:)

Pozdrawiam.

Miód
15-12-2011, 11:59
Oczekiwaniem jest dobry obraz.

Chyba zdecyduję się na Panasonica HDC SD90.

mnocon
18-12-2011, 21:58
ja tez polece panasonica kiedys byla seria nv ds czy jakos tak :)
wg mnie wazne tylko jaki nosnik, ja nadal polecam minidv wiadomo trzeba zgrac ale chyba warto :) nie musisz sie uzerac z kompresja kodekami itp
osobiscie uzywam i polecam canon xh a1 ale mysle ze to nie ta polka cenowa ;)

Kolekcjoner
18-12-2011, 22:03
I zadajesz to pytanie na forum użytkowników aparatów ? :roll:


A dlaczego nie 8-)
Mamy nawet odpowiedni dział: http://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=59 do którego nawiasem mówiąc została przeniesiona ta dyskusja :cool:.

4bert
19-12-2011, 20:12
Sony hdr-cx 115 ok.1100pln lub sony hdr-cx 130 za ok 1300pln To moje typy.

To dla laika idealny wybór. Doskonała automatyka. Tylko komp musi być silny.

tantal
22-12-2011, 00:32
Napisał tantal
I zadajesz to pytanie na forum użytkowników aparatów ?
Spróbuj raczej tu: http://www.google.pl/#sclient=psy-ab...w=1119&bih=735


A dlaczego nie 8-)
Mamy nawet odpowiedni dział: http://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=59 do którego nawiasem mówiąc została przeniesiona ta dyskusja :cool:.
Upss...
No fakt, nie nadążam :oops: Przecież kamerą też można cyknąć zdjęcie a nazwa forum to nie dogmat :mrgreen:

Jago
22-12-2011, 01:27
Tylko komp musi być silny.

Nie tylko do akurat tej polecanej kamerki.

dolomity
22-12-2011, 18:17
Czołem.

Tato kazał mi kupić kamerę. Ma dawać przyzwoity obraz, być fajna w obsłudze, kamera dla typowego amatora, który nie będzie obrabiał za bardzo materiałow, ani nie ma ambicji na zostanie filmowcem - ot kamera do filmowania dorastania córki, wakacji, cioci z wujkiem i babci. Co do cen.. nie wiem ile zapłacić trzeba. Ma być dobry współczynnik cena/jakość. Odpowiednik zaawansowanego kompakta w cyfrowym świecie. Od razu - nie chcę lustrzanki z wideo, ani bezlusterkowców - tata nie będzie chciał się bawić w manualne ostrzenie, zewnętrzne nagrywanie dźwięku ani nic takiego. Ot pstryk i nagrać film : )

Doradzicie? Z Canona lub konkurencji.
pozdrawiam

Mój tata nie kazał, ale postanowiłem mu zrobić prezent. Do tej pory filmował kamerą VHS, zatem prawie każda kamera mogła spełnić jego oczekiwania. Nie chciałem jednak przesadzać z pieniędzmi i kupiłem - także trochę przez nostalgię - kamerę firmy Praktica (10.4 HDMI). Kosztuje około 900 złotych, w dobrych warunkach oświetleniowych daje ładny obraz, trochę gorzej w ciemnościach (ma malutką lampkę ledową). Nagrywa na kartach SDHC (teoretycznie klasy minimum 6, ale na 4 też działa dobrze).
Miałem nadzieję, że będę ją mógł pożyczać czasem jako dodatkową kamerę, ale można w niej tylko korzystać z zaprogramowanych balansów bieli. Sprawdzałem z 5dmkII i trochę za dużo pracy kosztowałoby połączenie obrazów.
Zastrzeżenia mam do transfokatora - nie działa płynnie (ale i tak lepiej niż mój 70-200...). Jest trochę plastikowa, ale ma ekran dotykowy ;-). Na plus - standardowe akumulatory i możliwość zasilania przez USB.
Na rodzinne imprezy i filmowanie wnuków - będzie bardzo dobra.

Łopal
06-02-2012, 13:08
Jak to się mówi- nie jakość obrazka jest w większośći ważna, lecz posiadanie czegokolwiek, aby TEN ważny moment uchwycić :)