PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 430 EX II - problem



daniel-intruz
13-12-2011, 15:45
Witam

Zakupiłem niedawno lampę 430 EX II i problem polega na tym że zdjęcia wychodzą tak jakby lampa w ogóle nie działała.
Aparat 500D, , widzi lampę można wejść w ustawienia z poziomu aparatu, w trybie ETTL wyzwala "jakiś" błysk lecz zupełnie bezskuteczny, we wszystkich trybach jest tak samo, gdy ustawie lampę w manualu (różne korekcje) to zdjęcia są po prostu prześwietlone czyt. białe. Resetowałem wszystkie ustawienia na różne sposoby i cały czas jest tak samo. Proszę o pomoc co może być nie tak?

sylwek2k
13-12-2011, 16:12
uszkodzony tranzystor igbt?

Lampa wowczas ZAWSZE odpala z pelna moca, niezaleznie od nastaw manualnych, lub w przypadku ettl-a - cala moc lampy idzie w przedblysk..

daniel-intruz
13-12-2011, 17:05
uszkodzony tranzystor igbt?

Lampa wowczas ZAWSZE odpala z pelna moca, niezaleznie od nastaw manualnych, lub w przypadku ettl-a - cala moc lampy idzie w przedblysk..

Dzięki wielkie, orietnujesz się jaki może być orientacyjny koszt naprawy?

sylwek2k
13-12-2011, 17:14
Jezeli padl tylko tranzystor (najczestsza awaria), to u elektronika naprawa bedzie kosztowac ~40 zeta za tranzystor+robocizna...

jak padla elektronika sterujaca blyskiem (rzadki przypadek), to niestety naprawa bedzie kosztowac zdecydowanie wiecej... /i nie obejdzie sie pewnie bez Zytniej/

baldhead_72
13-12-2011, 18:28
Tranzystor 40 PLN? To cena z kosmosu! A przecież tranzystor i "elektronika" to jedno i to samo. W każdej "elektronice" są tranzystory.
A jeśli lampa niedawno kupiona to jest na gwarancji. Więc serwis i po kłopocie.

sylwek2k
13-12-2011, 18:36
Tranzystor 40 PLN? To cena z kosmosu! A przecież tranzystor i "elektronika" to jedno i to samo. W każdej "elektronice" są tranzystory.

Ciesze sie, ze znasz ceny tranzystorow IGBT w detalu :]
Zwlaszcza jak szuka sie scislego odpowiednika :)))

Elektronika = plyta glowna ze scalakami :]

maczekg
13-12-2011, 23:17
Tranzystor 40 PLN? To cena z kosmosu!

Kolega widzę zorientowany w temacie IGBT :)

baldhead_72
14-12-2011, 09:34
Moim zdaniem to duża suma. Ale znam ceny jakie są u mojego znajomego w hurtowni i za jakie pieniądze ja u niego mogę kupić. Sprzedaje mi po kosztach i dlatego tak mnie zdziwiła ta cena.

axk
18-12-2011, 12:12
Proszę o pomoc co może być nie tak?

Najbardziej wiarygodną diagnozę postawi serwis na Żytniej - wykonują bezpłatne ekspertyzy (pozostaje tylko koszt transportu).

daniel-intruz
19-12-2011, 22:42
Dziękuję wszystkim za sugestie, lampa trafiła na Żytnią, dam znać jaką postawili diagnozę.

daniel-intruz
28-12-2011, 17:31
Lampa wróciła z serwisu, w zasadzie nie dostałem jakiegoś szczegółowego opisu naprawy poza wzmianką w karcie gwarancyjnej "naprawa wyzwalacza lapmy". Była to naprawa gwarancyjna więc koszty, na szczęście nie są mi znane:)