PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga na aktualizację systemu Android do wersji 2.3.5. na HTC



ArekLodzPl
12-12-2011, 00:33
Posiadacze smartfonów HTC - uważajcie jeśli wasza zabawka zaproponuje wam aktualizację systemu do wersji 2.3.5. Pod żadnym pozorem nie pobierajcie jej ponieważ posiada ona poważny błąd. Po pierwsze nie instaluje nowego oprogramowania do końca, co skutkuje brakiem WiFi oraz brakiem możliwości podłączenia smartfona do komputera. Ikonki migają, wszystko się tnie i ogólnie kupa. Telefon nadaje się do serwisu (ponoć serwisy są zawalone HTC-kami ze zwalonym w ten sposób systemem).
Jednakże jeśli komuś się już takie nieszczęście przytrafi istnieje szansa by zrobić downgrade do wersji 2.3.3. w domu bez konieczności wysyłania do serwisu.
Nie jest to łatwe i przyjemne - wczoraj straciłem parę godzin by to zrobić ale na szczęście się udało.
Dla nieszczęśników przesyłam link - http://forum.android.com.pl/f365/problem-po-aktua-alizacji-do-2-3-5-a-117325/

gary
12-12-2011, 00:48
dzięki za info :)

akustyk
12-12-2011, 10:08
u mnie na szczescie dziala 2.2 i nie mam powodow do narzekania, poza tym chwilowym wymuszonym updatem Flasha 2-3 miesiace temu.

moje pytanie: na czorta w ogole aktualizowac wersje systemu w dzialajacym poprawnie telefonie? a jesli juz update jest konieczny, to po co rzucac sie z miejsca na akutalizacje, nie czekajac na reakcje pierwszych testerow?

to tak, z zyciowej praktyki... ;)

MC_
12-12-2011, 10:24
Po co?
Bo może będzie działał lepiej ;)

tombas
12-12-2011, 10:30
Bo może będzie działał lepiej ;)
ale żeby było lepiej, najpierw ma być gorzej, nie dziękuje:-x
mam 2.2.1 i niech tak zostanie

MC_
12-12-2011, 10:35
Hmm, mam co prawda SGSa, ale również z 2.2.1. Chodzi ok.
Kiesa nie potrafię zmusić do działania na moim komputerze, ale się nie przejmuję.

Merde
12-12-2011, 12:16
Hmm, mam co prawda SGSa, ale również z 2.2.1. Chodzi ok.
Kiesa nie potrafię zmusić do działania na moim komputerze, ale się nie przejmuję.

Tzn. Szajsung KIES nie widzi telefonu po podłączeniu kabla?
Standard, trzeba przełączyć na Touchwiza, wtedy działa.

MC_
12-12-2011, 12:18
Nie, jest lepiej.
Po zainstalowaniu KIESa... siada WiFi w komputerze, więc i tak nie ma co sprawdzać.

Merde
12-12-2011, 12:23
A, fakt - miałem też takie numery. Pomagało włączenie "rozwiązywania problemów" (tj. reset urządzenia WiFi). Na szczęście używałem KIESa tak rzadko, że nie był to jakiś wielki problem. Teraz mam DarkyRom, więc już i tak nie zadziała. Żadna strata w sumie.

AMMarshall
12-12-2011, 12:26
Za późno. :(

Moja Kobiałka ma HTC, w sobotę zatwierdziła aktualizację. No i kaszana.
Brak Wi-Fi, ogólnie migotanie ekranu, nakładanie się jakichś tekstów na ikonki, itd.

Telefon jutro DHLem jedzie do serwisu HTC (Regenersis).

MC_
12-12-2011, 12:29
A, fakt - miałem też takie numery. Pomagało włączenie "rozwiązywania problemów" (tj. reset urządzenia WiFi). Na szczęście używałem KIESa tak rzadko, że nie był to jakiś wielki problem. Teraz mam DarkyRom, więc już i tak nie zadziała. Żadna strata w sumie.

W sumie tak. Niby powinienem mieć 2.3.6 od Plusa oficjalnie, ale jak w telefonie klikam na sprawdź aktualizacje, to wyskakuje komunikat, że brak.

Z powodu "jaj" z Kiesem przejście z 2.1 na 2.2.1 przeprowadził serwis. Szkoda tylko, że trwało to 2 tygodnie.
Ale ja jestem zbyt mało kumaty, by ryzykować Odina.

Kolaj
12-12-2011, 12:30
A to heca. A jest jakieś stanowisko HTC w tej sprawie?

ArekLodzPl
12-12-2011, 13:43
Za późno. :(

Moja Kobiałka ma HTC, w sobotę zatwierdziła aktualizację. No i kaszana.
Brak Wi-Fi, ogólnie migotanie ekranu, nakładanie się jakichś tekstów na ikonki, itd.

Telefon jutro DHLem jedzie do serwisu HTC (Regenersis).

Przecież dałem linka jak zrobić by działało bez wysyłania do serwisu - ja w sobotę się pomęczyłem i przywróciłem do wersji 2.3.3 i wszystko działa
Link w poście #1

AMMarshall
12-12-2011, 14:18
A to heca. A jest jakieś stanowisko HTC w tej sprawie?
A chyba nic zasadzie. :) Zalecają słać do serwisu.


Przecież dałem linka jak zrobić by działało bez wysyłania do serwisu - ja w sobotę się pomęczyłem i przywróciłem do wersji 2.3.3 i wszystko działa
Link w poście #1
O to chodzi, że ja ani nie chcę ani nie mam czasu żeby się z tym męczyć.
Niech się serwis z tym buja. :)

szandor
12-12-2011, 16:11
Zainstalowałem androida 2.3.5 i wszystko jest OK. Chyba muszę zagrać w totka.

mc_iek
12-12-2011, 16:15
Zainstalowałem androida 2.3.5 i wszystko jest OK. Chyba muszę zagrać w totka.

Zgodnie z Prawem Murphy'ego, jeżeli wszystko świetnie działa, to znaczy, że o czymś nie wiesz...

strideer
12-12-2011, 18:41
A, fakt - miałem też takie numery. Pomagało włączenie "rozwiązywania problemów" (tj. reset urządzenia WiFi). Na szczęście używałem KIESa tak rzadko, że nie był to jakiś wielki problem. Teraz mam DarkyRom, więc już i tak nie zadziała. Żadna strata w sumie.

Jeśli chodzi o Samsungi to jest tylko jeden dobry sposób aktualizacji - nazywa się Odin :-D

gary
12-12-2011, 22:02
mam na sgs2 wersje 2.3.5 przez kiesa, jakos poszlo :)

ArekLodzPl
13-12-2011, 00:26
No cóż, napisałem na wstępie że problem dotyczy jedynie HTC - na innych aktualizacja chodzi ok

gary
13-12-2011, 02:03
tak, napisałem gdyby ktoś się zastanawiał czy instalować na innych słuchawkach, dzięki Tonie ocaliłem htc ;)

larguss
20-12-2011, 16:41
Ja też zainstalowałem 2.3.5 sense 3.0 ale wszytko działa jak należy. Wifi śmiga aż miło.