PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż gniazda PC w lampie - jak podłączyć?



goliat01
11-12-2011, 02:02
Witam,

postanowiłem zainstalować gniazdo synchro w starym, ale jarym manualnym Sunpaku PZ5000AF z canonowską dedykacją. Operacja się udała, ale pacjent jeszcze nie ożył, bo nie wiem, do których styków w stopce podłączyć przewody z tego gniazda.

Osobna sprawa, że po ludzku nie umiem tu wrzucić przygotowanego zdjęcia do tego posta na tym forum, zatem posłużę się takim prostym szkicem. Tak wyglądają styki (oznaczyłem je jako "o") na stopce każdej canonowskiej lampy jak ją obrócicie i spojrzycie z góry. Cyfry są oczywiście po to, żeby łatwiej nam było poszczególne styki wskazać.

1). o

2). o o 4).

3). o o 5).

Domyślam się tylko, że środkowy przewód z gniazda synchro, które właśnie cudownie się zmieściło wewnątrz lampy - idzie do tego pinu, który jest najwyżej, oznaczony przeze mnie jako nr 1. A drugi, czyli masa to gdzie powinienem podłączyć? Pod nr 3? Proszę o poradę zanim zacznę próbować "na Macajewa" i pacjent mi umrze na stole montażowym...

vinietu
11-12-2011, 19:37
Domyślam się tylko, że środkowy przewód z gniazda synchro, które właśnie cudownie się zmieściło wewnątrz lampy - idzie do tego pinu, który jest najwyżej, oznaczony przeze mnie jako nr 1. A drugi, czyli masa to gdzie powinienem podłączyć? Pod nr 3? Proszę o poradę zanim zacznę próbować "na Macajewa" i pacjent mi umrze na stole montażowym...

Duży środkowy pin to +, sanki aparatu,lampy -.
Te małe piny nie powinny Cię interesować , to automatyka, TTL,wspomaganie.

sylwek2k
13-12-2011, 14:08
A drugi, czyli masa to gdzie powinienem podłączyć? Pod nr 3? Proszę o poradę zanim zacznę próbować "na Macajewa" i pacjent mi umrze na stole montażowym...

Powinienes go podlaczyc do tego styku(kabelka), ktorego nie uwzgledniles w swoim rysunku :]

goliat01
15-12-2011, 09:36
Ten szósty, mało widoczny, boczny styk wydaje mi się teraz tak oczywisty, że aż doznałem zawstydzenia ;-)
Bardzo Wam dziękuję, lampa śmiga i błyska przez PC aż miło.