PDA

Zobacz pełną wersję : Capture ONE i ustawienia kolorów



MikeP
13-01-2006, 16:39
Witam

Wlaśnie zaistalowałem Capture ONE. Program swietny jednak troche martwi mnie jeden fakt. Kiedy wywoluje zdjecia i ogladam je np. w PS albo chociazby w zwyklej przegladarce windows sa o wiele jasniejsze i blade niz w C1.

Prosze pomozcie mi z ustawieniami tego programu. Jak ustawic profile kolorow, aby w C1 byly one takie same jak w calym windows?

Dziekuje za pomoc z gory.

Pozdrawiam

Michal

MikeP
13-01-2006, 17:14
w sumie juz jakos sobie z tym poradzilem.

Do admina: mozna usunac watek.

Pozdrawiam

Michal

pito
13-01-2006, 17:31
skoro jest pytanie to warto napisac odpowiedz :)
zawsze moze sie komus przydac

a ja sie podepne pod temat CaptureOnePro
mianowicie tak strasznie mi muli na kompie, ze nie da sie w tym pracowac niestety. moj system to: win2ksp3, athlon 2500+, RAM 1,5 gb
czy komus z Was tez muli?

Khazad
13-01-2006, 18:30
Mi nie muli a mam Intel 4 1.8 i 768 ram. Śmiga jak złoto.

dentharg
13-01-2006, 18:54
U mnie (athxp 2800+, winxpsp2, 512) tez smiga; kuknij sobie spybotem czy nie masz jakiegos zamulacza..

Janusz Body
13-01-2006, 19:15
Odpowiedz na Color Management pod Windows jest tu:

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/prophoto/colorcontrol.mspx

trzeba sciągnąc i zainstalowac darmowy moduł obsługi profili pod winXP - jeśli chce się używać windowsowej przeglądarki do zdjęć. Moduł instaluje sie w Panelu Sterowania i potem trzeba poustawiać profile - coś ok 39 MB :-)

Tyle, że FastStone (darmowy do domu) też ma Color Management i rewelacyjne szybko i dobrze otwiera RAWy do podglądu. Jest szybszy od C1, RAWShootera do podgladu. Nie mydli jak ACDSee, Picasa i pare innych podobnych. (W FastStone trzeba ustawić w Settings CMS i wyłączyć "smoothing") Nawet potrafi zrobić niewielką obróbke graficzną :-)

Janusz

jetchan
10-02-2006, 14:35
Janusz dzięki Tobie pobrałem FastStone i stwierdzam,że jest to najlepsza i najszybsza przeglądarka jaką miałem.Dzięki.