PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kompaktu canona



teo5ooD
05-12-2011, 08:39
Witam, możecie mi doradzić jaki kompakcik do 400 zł mogę kupić na prezent dziewczynie. W sumie ma robić dobre i ładne zdjęcia, ona i tak nie korzysta z jakiś ustawień ;)

pe.en.de
05-12-2011, 11:10
Canon Digital Ixus 100 IS (srebrny)

Rozdzielczość: 12,1 mln pikseli, Zbliżenie optyczne: 3 x, Ogniskowa (dla 35 mm): 33 - 100 mm,
Dziwna sprawa z tym aparatem. w euro agd jest za cztery stówy a wszędzie indziej powyżej tysiąca dwustu, tak przynajmniej podaje - nokaut.pl

adriandz1
06-12-2011, 23:57
Witam wszystkich, wątek o kompaktach canona czytam chyba drugi raz a już widzę, że co drugu watek to cos w stylu ,,który kompakt wybrać itp" wiec zeby nie powielac podepne sie pod watek kolegi i rowniez poprosze o pomoc. Szukam kompaktu na prezent pod choinke. Przede wszystkim ma byc jak najlepszy optycznie. Przydałyby sie tez filmy full HD ale nie wiem czy w tej cenie to mozliwe poniewaz budzet jakim dysponuje to ok 400zł ale jezeli warto doplacic do czegos pozadnego to znalazlem taka propozycje za 550zł ale to juz absolutny max.
http://www.skynet.pl/canon-ixus-115-hs-rozowy.html
Czy moze nalezy rozejrzec sie po innych producentach? czekam na propozycje i pozdrawiam.

pe.en.de
07-12-2011, 01:14
Zaciśnij zęby i odżałuj.
115 HS to dobry komakt. No i te filmy w pełnej rozdzielczości. Dobra stabilizacja.
Ja po innych producentach nie szukam, bo wiele różności już miałem a teraz jak otwieram stare zdjęcia to aż zęby bolą gdy patrzę na te kolory.
Canon w porównaniu do innych podobnej klasy tani nie jest , ale kolor jest lepszy.
A że zoom 4-krotny - no cóż jeszcze niedawno znawcy wypowiadali się że w kompaktach nie powinien być większy bo ...tu dawali wiele argumentów.
Co prawda kupuję teraz córce PowerShot SX230 HS gdzie zoom jest 14x ale nie dla zooma go kupuję bo jestem bardzo sceptyczny co do jego możliwości wykorzystania bez statywu.
A chodzić ze statywem i kopaktem to trochę kicha.

Z dugiej strony nakłamię jej że zamówiłem a dostawa będzie po świętach.
Bo kupować w okresie przedświątecznym kiedy ceny są najwyższe a euro jeszcze takie drogie to mi się nie uśmiecha.

pomiarowiec
12-12-2011, 23:06
Kupiłem żonie na prezent IXUS'a 115 HS a też na początku nie chciałem wydać więcej jak 400zł, wydałem więcej ,ale nie żałuję. Żywe kolory, sporo gotowych programów tematycznych oraz ustawienia P dla dowolnych nastaw, także można i z "gotowców" korzystać jak i również coś samemu zawsze kombinować, lustrzanka to to nie jest, ale zwykła "małpka" też nie :). Niezdecydowanym - polecam :)

adriandz1
12-12-2011, 23:46
ale ta bateria... 230 zdjec na jednym ladowaniu to wg mnie troche malo... no chyba, ze to norma wsrod kompaktow. Mozecie polecic cos z tej samej polki ale z trwalsza bateria? Moze Olympus albo Panasonic?

tomeh
15-12-2011, 15:13
Mi podobają się sx 120 - używany też jest niezły i tani.

Mcarto
02-03-2012, 20:26
Witam
Waham się pomiędzy zakupem S95 a s100. Znam podstawową specyfikację obu- posiadałem przez krótki czas s90 i wiem czego się spodziewać po obydwu aparatach.
Nie potrafię znaleźć informacji jak wygląda bracketing expozycji w s95? W s100 jest automatyczny ale jak to wygląda w s95? czy można ustawić, że kolejne zwolnienia migawki będą rejestrowały zdjęcie z innymi parametrami?
Czasem lubię pstryknąć HDR-a i jest to dla mnie dość istotne.

cezarycezary
04-03-2012, 03:59
Świetne kompakty - tylko jedno ale s95 to wydatek ok. 1000 pln minimalnie za używkę zapewne :)

Mcarto
07-03-2012, 12:29
Świetne kompakty - tylko jedno ale s95 to wydatek ok. 1000 pln minimalnie za używkę zapewne :)

Sprzedalem LX5... doplacilem troche i wybralem s100. Szary filtr i szerszy kat mnie przekonaly. Panas byl swietny ale tylko lezal a ja caly czas pamietalem s90 ktorym mialem okazje sie pobawic przez kilka dni- maly, mobilny, ze swietna obsluga...

Wysłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk

emdoss
08-03-2012, 04:45
sx120is - posiadam, działa, jest ok, ladne zdjecia,
sx130is - posiadam, niestety, zauwazylem stuck pixel, pojawiajacy sie na filmach hd, i oddalem na Żytnią. Tydzień już tam leży.. Ale cenię za 'szeroki kąt' ;-)
Używane, w bdb stanie, dostaniesz za tą kwotę.