PDA

Zobacz pełną wersję : Lornetki Canon



Minus
05-12-2011, 00:05
Praktycznie najlepsze stabilizowane cudeńka, które upodobały sobie Służby Celne, Policja, SG, SAR itp :smile:
Ciekaw jestem czy jacyś "cywilni" użytkownicy się znajdą?

easyrider
05-12-2011, 18:43
Nie jestem pewny czy jakieś "poważne" służby używają lornetek Canona... z tego co czytałem to raczej Fujinony stosują.

Canony są raczej delikatnej budowy - moja 12x36 II już się trochę rozlatuje, a dbam o nią bardziej niż o lustrzankę, czy obiektywy.
Poza tym stabilizacja działa, ale jej skuteczność jest taka sobie - nie pamiętam dokładnie, ale chyba tłumi drgania w zakresie +/- 0.8 stopnia, podczas gdy Fujinony +/- 5 !!

Ale generalnie zabawka fajna :D - obraz czysty, ostry, szeroki kąt widzenia o płaskim polu...
(czasami trochę widać trochę aberacji - efekt niepowtarzalny bo to wina stabilizatora, nie soczewek)

Poozon
05-12-2011, 22:00
Ciekaw jestem czy jacyś "cywilni" użytkownicy się znajdą?
No, ja mam 10x30 IS. Ze stabilizacji jestem super zadowolony. Jedyna moja uwaga to taka że trzeba dobrze "wycelować" aby wzrok trafił w odpowiednie miejsce okularów. No i jest trochę delikatna.

Ze względu na stabilizację zdecydowanie polecam.

Pozdrawiam,

Poozon

Minus
05-12-2011, 23:54
Straż Graniczna, Izba Celna w Gdyni i SAR używają sporej ilości lornetek 18x50 IS i 15x50 IS, a czy nie są to poważne służby?
Fujinony mimo iż solidne to są mało poręczne i dużo cięższe od Canonów co czyni je znacznie mniej użytecznymi lornetkami dla innych służb po za wojskiem.
Taka ciekawostka dla użytkowników Nikonów Stabileyes - to są właśnie Fujinony :)

Pozdrawiam,
Minus