PDA

Zobacz pełną wersję : małe lapmy błyskowe na e27



takpoprostu
04-12-2011, 21:19
Jeżeli bym zakupił takie lapmki

http://allegro.pl/studyjna-lampa-blyskowa-68-34-ws-przelaczana-i1970837634.html

powiedzmy że z 4... Zakleił fotocele i wyzwalał radiowo... Zda to egzamin na weselu ? porozstawiałbym na sali w kątach... Dało by to sensowne światło czy raczej zbyt słabe ?

arturs
04-12-2011, 21:55
dosyć słabe i regulacja taka sobie

pkoprowski
04-12-2011, 22:15
Nie zda. Musiałbyś całą beterię takich lampek kupić, żeby z rogów oświetlić średnich rozmiarów salę weselną.

agkf
04-12-2011, 23:09
Ja jedną taką właśnie kupiłem z myślą o testach na najbliższym weselu, ale to dopiero na wiosnę ;( W mini studiu domowym jak błyska na full to jest nawet za mocna więc jestem pełen optymizmu, a raczej jestem pewny, że jak poleci po białym suficie to będzie fajnie.

KuzynPit
05-12-2011, 09:03
A ja mam inne pytanie apropo tych żarówek, otóż kminie jak tu doświetlać białe tło i zastanawiam się czy tanim kosztem postawienie dwóch takich żarówek po obu stronach tła da jakiś wymierny efekt białego ze tak powiem "prześwietlonego" światła-white semleass?? Wiem że brak regulacji bardzo boli ale na dobrą sprawę tanim kosztem efekt mógłby być zadowalający??
Jako główna lampa była by r300 quantuuma.

mathom
05-12-2011, 09:23
A ja mam inne pytanie apropo tych żarówek, otóż kminie jak tu doświetlać białe tło i zastanawiam się czy tanim kosztem postawienie dwóch takich żarówek po obu stronach tła da jakiś wymierny efekt białego ze tak powiem "prześwietlonego" światła-white semleass?? Wiem że brak regulacji bardzo boli ale na dobrą sprawę tanim kosztem efekt mógłby być zadowalający??
Jako główna lampa była by r300 quantuuma.

da radę, jakiś czas tak pracowałem. Lepiej jednak dokupić jeszcze jednego r300.

pkoprowski
05-12-2011, 09:39
Ja jedną taką właśnie kupiłem z myślą o testach na najbliższym weselu, ale to dopiero na wiosnę ;( W mini studiu domowym jak błyska na full to jest nawet za mocna więc jestem pełen optymizmu, a raczej jestem pewny, że jak poleci po białym suficie to będzie fajnie.

Prawo odwrotności kwadratów się kłania. Mini-studio, to nie sala balowa. Jeśli powiedzmy odległość od fotografowanego obiektu na weselu będzie 10 razy (tak dla równego rachunku) większa niż w tymże mini studiu, to natężenie strumienia światła spadnie 10^2 = 100 razy.

Merde
05-12-2011, 16:11
Prawo odwrotności kwadratów się kłania. Mini-studio, to nie sala balowa. Jeśli powiedzmy odległość od fotografowanego obiektu na weselu będzie 10 razy (tak dla równego rachunku) większa niż w tymże mini studiu, to natężenie strumienia światła spadnie 10^2 = 100 razy.

W studio nie robi się na iso 1600-3200, więc częściowo się to nadrobi.
Za takie pieniądze spróbować warto.

KuzynPit
05-12-2011, 16:31
Nie no MErde ja abstrachuje od tematu wesel teraz:) a nie chce zakładać nowe wątku:)
Mathom- a masz jakieś sample z tego:P? wiesz na r300 mnie nie stać obecnie:] aczkolwiek tak kalkulujac 2x80zł+ pewnie jakieś statywiki i oprawki to by wyszło tyle co sama lampa ale dwie takie żarówki błyskowe napewno równomierniej mi oświetlą bo z lewej i prawej strony tło niżeli jedna r300:)

miszak
06-12-2011, 14:45
Nie no MErde ja abstrachuje od tematu wesel teraz:) a nie chce zakładać nowe wątku:)
Mathom- a masz jakieś sample z tego:P? wiesz na r300 mnie nie stać obecnie:] aczkolwiek tak kalkulujac 2x80zł+ pewnie jakieś statywiki i oprawki to by wyszło tyle co sama lampa ale dwie takie żarówki błyskowe napewno równomierniej mi oświetlą bo z lewej i prawej strony tło niżeli jedna r300:)

Próbowałem dwiema 45WS. Dają czadu. Do portretów na doświetlanie tła myślę, że wystarczy. Do całych postaci to już zależy od ustawienia modela, tła itp. i ciężko było w warunkach próbnych dokładnie to sprawdzić - za ciasno było.
Te żarówki to fajny gadżet za rozsądną cenę.

marcelch
06-12-2011, 15:33
To trochę mnie uspokoiliście, mam właśnie zamiar kupić taką żarówkę, a skoro opinie są podzielone to na doświetlenie drugiego planu będzie pewnie ok

KuzynPit
06-12-2011, 19:08
Hmmm Miszak a czy ktoś nie robił np porównania realnej mocy tej żarówki w porównaniu do jakiejkolwiek studyjnej? nie widziałes gdzieś takiego porównania w necie? bo jestem ciekaw czy one faktycznie są mocne i jak się mają do mocy studyjnych...

arturs
06-12-2011, 21:33
A co tu porownywac? 67Ws do studyjnej 300 lub 600Ws to da sie wprost porownac.. gorzej z systemowymi ale gdzies na forum bylo porownanie

pkoprowski
06-12-2011, 22:34
A co tu porownywac? 67Ws do studyjnej 300 lub 600Ws to da sie wprost porownac.. gorzej z systemowymi ale gdzies na forum bylo porownanie

Zależy co chcesz porównywać: napisy (=deklarowaną moc) czy rzeczywistą moc. Nigdy nie testowałem tych żarówek z jakimkolwiek miernikiem, więc nie wiem czy deklarowana moc ma odbicie w rzeczywistości, ale ponieważ już widywałem deklarowane parametry różnych chińskich wytworów czasami wręcz grubo powyżej teoretycznej maksymalnej sprawności fizycznej, więc w pytaniu KuzynaPita raczej akcent położył bym na słowach "realnej mocy".

miszak
06-12-2011, 23:33
Hmmm Miszak a czy ktoś nie robił np porównania realnej mocy tej żarówki w porównaniu do jakiejkolwiek studyjnej? nie widziałes gdzieś takiego porównania w necie? bo jestem ciekaw czy one faktycznie są mocne i jak się mają do mocy studyjnych...

Odpalałem jednocześnie z przodu CY-100MR i musiała dawać ostro na full i trzeba było oddalać żarowki od tła. Moim zdaniem jeżeli 100MR ma 100WS to te żarówki 45WS miały swoją moc. Za 45 zł żarówka błyskowa z fotocelą i ładowaniem z gniazdka 230 - hmmmm - czego chcieć więcej? Obok ktoś tam porównywał 68WS z YN-460 i wg jego opinii żarówka była mocniejsza.

Wadą było to, że jedna ładowała się ciut wolniej a druga szybciej. Bywają takie żarówki ok. 50WS z płynną regulacją mocy - to jest mega ciekawa opcja do domowego studyjnego strobowania.

KuzynPit
07-12-2011, 00:23
I o to mi chodziło:) o realne porównanie:):) a jeszcze pytanie a pro po kątu rozbłysku? jest w miare duży ?

miszak
07-12-2011, 00:36
I o to mi chodziło:) o realne porównanie:):) a jeszcze pytanie a pro po kątu rozbłysku? jest w miare duży ?

Ale masz pytania - na oko trudno zmierzyć ;-)

Piszą coś o ok. 55 stopniach.

KuzynPit
07-12-2011, 12:58
Aj no:D bo mam jakąś starą lampę na stopkę no i ona ma dość wąski kąt rozsyłu światła nawet tak 1-2m od tła:P także szukam czegoś w miare konkretnego:P

miszak
07-12-2011, 13:35
Widziałem gdzies w necie test - sesja z wykorzystaniem dwóch żarówek błyskowych. Ustawienie, zdjęcia i opis. Poszukaj, to Ci dużo podpowie. Jak mi wpadnie w oko to podrzucę link.

Mam ten link http://fotoblogia.pl/2011/08/23/domowe-studio-z-lampami-za-300-zl-czy-to-ma-sens-test

KuzynPit
07-12-2011, 15:55
Widziałęm to niedawno ale podziękował:) W sumie wyleciało mi z glowy ten link:)
i skoro na iso 100 trzeba było domknąć do f.7.1 to całkiem całkiem można używać tego do dopalania tła:>

takpoprostu
07-12-2011, 16:24
ok do studia domowego się nada... ale jadnak na wesela odpada ?

KuzynPit
07-12-2011, 17:45
Aaa wybacz zmieniliśmy tok rozmowy;)
Wg mnie raczej nie bardzo ma to sens.. Co najwyżej mogło by to mieć za uzytek jeśli sala była by w miare wysoka i każdą skierować w sufit to wtedy by mogło mieć jakiś wymierny skutek. Bo uznajmy że focisz kogoś po środku to musisz ustawić parametry pod osobe na środku a te osoby co będą stały bliżej lamp w rogach bedą mocniej oświetlone? Dobrze rozumuje?

Daniell
07-12-2011, 20:49
Dodatkowo podczas wesela chyba dosyć często używa się trybu seryjnego lub zwyczajnie robi się kilka zdjęć w bardzo krótkim czasie (np. dynamiczny taniec). W takim przypadku lampy na pewno nie nadążą się ładować i tylko pierwsze zdjęcie będzie doświetlone lampami. Myślę, że to dosyć poważne ograniczenie.