PDA

Zobacz pełną wersję : Wytrzymałość migawki w G3



Przemobron
13-01-2006, 09:55
Cześć! W związku z tym że moją G3 nabyłem na allegro zastanawiam się ile tak naprawdę już klatek wyrobiła u poprzedniego właściciela.Jeżeli wierzyć sprzedającemu, a twierdził, że zrobił nią około 3500tyś. i doliczyć moje prawie 3000 tyś. to mam już około 6500tyś zrobionych klatek. Jak jest z wytrzymałością migawki? Czy dorównuje lustrzanką, które potrafią wyrobić przynajmniej te 50 tyś. Jako ciekawostkę podam że na moim A 60 mam wyrobione prawie 8500tyś. klatek, a jeden człowiek podawał w jakiejś recenzji, że zrobił swoim A60 prawie 30tyś klatek.:?:

popmart
13-01-2006, 10:32
hmm w kompaktach chyba nie ma migawki ....

ale było już o tym wcześniej...chyba

Driver
13-01-2006, 13:18
Wytrzymałość migawiki w klmpaktach jest wieczna ( z powodu jej braku )
Matrw sie innymi podzespołami
A tak na marginesie. dla mnie 6500 tyś to 6 500 000. Niezły wynik :rolleyes:

Przemobron
13-01-2006, 15:28
Oczywiście, pokręciło mi się z tą migawką, nie jest ona tu potrzebna bo przecież światło pada przez obiektyw na element światłoczuły - sensor cały czas, a nie jak w tradycyjnym aparacie na film tylko przez czas otwarcia migawki przy danej przysłonie.Chodzi mi jednak tutaj bardziej o wytrzymałość spustu"migawki", czyli guziczka za pomącą którego przez określony czas aparat zbiera dane z matrycy.A co z samą matrycą,jaka może być jej wytrzymałość? bo u mnie zauważyłem już z trzy martwe piksele. Czy może ich pojawiać się więcej?Najczęściej wyskakują mi przy zdjęciach nocnych, kiedy mam czasy powyżej jednej sekundy.

Janusz Body
14-01-2006, 12:38
....A co z samą matrycą,jaka może być jej wytrzymałość? bo u mnie zauważyłem już z trzy martwe piksele. Czy może ich pojawiać się więcej?Najczęściej wyskakują mi przy zdjęciach nocnych, kiedy mam czasy powyżej jednej sekundy.

To chyba raczej "hot pixele" :-) raczej nie ma się czym przejmować :-)

Matryca będzia działała Ci długo. To są czasy rzędu dwudziestu io więcej lat ale pod pewnymi warunkami. Podobnie jak ludzkie oczy nie lubi patrzeć prosto w słońce - wypala się.


Janusz

McKane
15-01-2006, 01:15
Na pocieszenie powiem Ci ze moj kompaktowy Nikon wytrzymal juz ponad 45000 klapniec :)