PDA

Zobacz pełną wersję : głowica olejowa fotomate vt9221-rewelacja czy fikcja??



photogambler
27-11-2011, 21:53
Witam :-) Bardzo bym prosił o opinię kogoś, kto używa tej głowicy olejowej. Opis w sklepie jest b.atrakcyjny,cena wydaje mi sie mało godna zaufania bo skalkulowana jest razem ze statywem!! Dziękuję uprzejmie i sorry za kłopot. W wyszukiwarce nie moglem znaleźć jakiegoś śladu o statywie z tą głowicą.
Serdecznie pozdrawiam:)

http://www.eltec.alpha.pl/szukaj.php?q=vt+9221

photogambler
28-11-2011, 12:38
Jezeli nie ma userow tej glowicy,to bardzo prosze,moze ktos poleci głowicę OLEJOWĄ, ktora jakoś funkcjonuje. Do płynnych panoram wydaje mi sie,ze to jedyny sprzęt, ktory zapewnia płynność ruchu.
Pozdrawiam:-)

Przemek_PC
01-12-2011, 10:59
Pisałeś do mnie PW ale odpisuję tutaj. Żeby zrobić płynną panoramę to przede wszystkim trzeba zacząć od siebie. Kiedy kupowałem kamerę od operatora po szkole filmowej powiedział mi m.in. że nie używa stabilizacji przy panoramach robionych z ręki. Dlaczego? Dlatego, że ma tak wyuczone ruchy ciała przy panoramowaniu, że kiedy on robi strat panoramy to IS na siłę blokuje obraz by po chwili skokowo odpuścić. Dziś po roku używania kamery już wiem o czym on mówił bo często widzę jak IS ze mną walczy :) Mowa oczywiście o filmowaniu z ręki. Zaraz po kupnie kamery kupiłem statyw Benro KH-25 bo oczywiście nie wierzyłem w te rzeczy które usłyszałem o IS. Pomijając fakt dużo słabszej pracy głowicy KH-25 w poziomie niż w pionie (dużo mniejszy opór) uzyskanie płynnego startu panoramy było niemożliwe a i śledzenie np. startującego samolotu też było mocno szarpane. Odstawiłem statyw na bok i zacząłem uczyć się robić panoramy z ręki i powoli widać efekty choćby poprzez walkę z IS :) Przy okazji zaczęło lepiej mi wychodzić śledzenie szybko poruszających się obiektów. Zobacz ten film robiony oczywiście z ręki http://www.youtube.com/watch?v=lcGXUhUsctQ Do perfekcji jeszcze daleko ale jest coraz lepiej.
Na koniec bardzo istotna kwestia mianowicie ergonomia kamery. Zrobienie płynnej panoramy malutką kamerką, mieszczącą się w dłoni lub gołą lustrzanką jest bardzo trudne. Kamera musi swoje ważyć, musi być odpowiednio duża aby stabilnie podeprzeć ją w dwóch punktach no i musi mieć duży, płynnie chodzący pierścień zoom na obiektywie jeśli podczas panoram ma jeszcze być zoomowanie.
Wracając do tematu "olejowej" głowicy, masz prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni przy zakupie internetowym więc kup i przetestuj czy praca takiej głowicy ci odpowiada. Albo zacznij pracę nad sobą i wtedy statyw do panoram będzie zbędny :)

micles
07-12-2011, 16:19
Do dslrów wszędzie polecają Manfrotto 501 i 701. Miałem na jednym zleceniu i byłem w szoku. Na przyszły sezon kupuję. :)