PDA

Zobacz pełną wersję : Kwartalnik FOTO NATURA



Smok
27-11-2011, 14:09
Witam

Nie wiem czy zamieszczam tę informację we właściwym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Wczoraj będąc w epiku wpadł mi w ręce numer kwartalnika Foto Natura i muszę stwierdzić, że na tle innych wydawnictw fotograficznych bardzo ciekawie się wyróżnia, nie koncentruje się na sprzęcie tylko na ukazywaniu piękna przyrody.
Poza świetnymi wywiado - poradnikami zamieszczono doskonałe fotki, a zdjęcie misia z Kamczatki uchwyconego w wodzie na wyciągnięcie ręki od fotografa to po prostu mistrzostwo.
Muszę przyznać, że wszelkie hasła typu eko i pochodne, bio, zieloni budzą we mnie niesmak i podejrzliwość, gdyż często służą wyciąganiu pieniędzy, a nie ochronie przyrody. A tu na naszym rynku powstało pismo, które niewątpliwie tworzone jest, aby tę przyrodę ukazywać i zachęcać do pielęgnacji i to nie tylko w miejscach odległych, ale też na terenie naszego pięknego kraju.
Będę trzymał kciuki za rozwój, może kiedyś powstanie dwu, czy nawet miesięcznik i zachęcam do kupowania i czytania, bo naprawdę warto.

Pozdrawiam

Smok

jacek_73
27-11-2011, 14:17
tego słynnego misia: http://img.national-geographic.pl/images/1003/pics/01_grizzly_water_714_081484b657.jpg :?:

Ile gazet kosztuje - może się skuszę:rolleyes:

Smok
27-11-2011, 14:25
Cena to 14,50zł, ale naprawdę warto.
Ładny miś, ale tam zamieszczono innego.
W ramach zachęcania napiszę coś więcej.
Autorem zdjęć z misiem jest Siergiej Gorszkow, z którym zamieszczono wywiad okraszony fotkami, inne też fajne :)
Świetny jest artykuł o Biebrzy przez cały rok Łukasza Łukasika, już od paru lat się wybieram, ale po przeczytaniu powyższego tym razem naprawdę pojadę.
A zresztą nie będę opisywał, zapraszam do lektury :)

zaitsev
27-11-2011, 15:16
Polecam zaprenumerowanie. Czasopismo z niektórych przyczyn (o czym można poczytać we wstępie we wspomnianym numerze) ukazuje się dość nieregularnie. Także często próżno chodzić do salonu prasowego. Względnie można śledzić ich fanpejdż na twarzbuku i stamtąd się dowiadywać.
Do kolekcji polecam "Ptaki Polski" jeśli kogoś interesuje tematyka, albo nawet dla samych zdjęć. To samo wydawnictwo.

Smok
27-11-2011, 19:56
Chętnie przejrzę, a o prenumeracie pomyślałem :)
A z tych przyczyn o których przedmówca pisze postanowiłem zareklamować pismo na forum, gdyż uważam, że warto i szkoda by było aby taki tytuł przepadł.