PDA

Zobacz pełną wersję : Pixel King TR-332. Wasza Opinia ???



Pypel
27-11-2011, 10:34
Czy używa ktoś wyzwalaczy pixel king TR-332 ?
Nie znalazłem w internecie zbyt wielu opinii,
oprócz chwalenia sie producenta, jakie one są to dobre.
(to tak jak Canon chwali się niedziałającym systemem SpeedLite.)
Zależy mi na opinii obiektywnej, kogoś kto tego używał w domu,
na dworze w słoneczny i ciepły dzień, oraz w trybie HSS.

MC_
27-11-2011, 10:53
Był tu już poruszany ten temat. Kolega nawet na swojej stronie umieścił ładną, długą recenzję.
Wszystko w nich działa ok, hss bez najmniejszego problemu.

Niestety, w ciepły dzień ich nie używałem, bo jest zimno. Choć nie wiem co ma temperatura aż tak do ich działania...

simon83
27-11-2011, 12:31
Kupiłem, używam, działa. Minus póki co jeden znalazłem - "bardzo ledwo" mieści mi się w uchwycie do lamp systemowych z mocowaniem modyfikatorów światła. Rozwiązaniem jest połączenie odbiorników krótkimi przewodami synchro. Nie udało mi się jeszcze uruchomić grupowania lamp, ale nie miałem też zbyt dużo czasu na próby.

ripek
27-11-2011, 13:26
Strzaszne dziadostwo. Miałem pierwszą wersję tego, mam nadzieję że poprawili straszne zżeranie baterii i dziwne błędy, strzały 1/1 albo w ogóle brak synchro.

Zmieniłem na PW Flex i odetchnąłem :)

MC_
27-11-2011, 13:50
A to już jakaś druga wersja wyszła?
Bo wersje dwie, o ile pamiętam, to były Knightów.

amroz
27-11-2011, 14:51
a może tak przejdziecie tutaj:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=55230&highlight=pixel+knight

Pypel
27-11-2011, 17:13
a może tak przejdziecie tutaj:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=55230&highlight=pixel+knight

To obszerna lektura dotycząca Pixel Knight TR-332 ,a nie Pixel King TR-332
Mnie chodzi o krótką opinię taką jak podał simon83 i MC_
Natomiast ripek chyba z czymąś pomylił!? Bo Pixel King TR-332 była i jest tylko jedna wersja.

MC_
27-11-2011, 17:14
Oczywiście.
To tak, jakby ktoś przy dyskusji o 85L odsyłał do wątku o 85/1.8
Czasami jednak warto zobaczyć o czym jest wątek niż pisać bez sensu.

ripek
27-11-2011, 21:51
Pardon ! Zmylila mnie podobna nazwa :) Pisałem o tych e-ttl.

amroz
27-11-2011, 23:02
sorki, mnie też zmyliła podobna nazwa:)

marfot
29-11-2011, 18:11
sorki, mnie też zmyliła podobna nazwa:)

Skojarzenie nazwy Pixel King z oznaczeniem TR 332 wcale nie jest częste (oczywiscie poza stroną Jabbafoto).
Czy aby TR 332 to nie jest z urzędu Pixel Knight ?
Producent nie używa tego oznaczenia w opisie Pixel King (przynajmniej na swojej stronie).

szambonur
29-11-2011, 20:21
Tytuł wątku wprowadza w błąd. Mam Kinga i na pudełku oraz w dokumentacji występuje nazwa "KING" i nic poza tym...

To handlowcy dopisują oznaczenie TR 332 żeby skojarzyć ten produkt z Knightem

rabarbar
29-11-2011, 22:22
Mam uzywam, stosunek jakosci i przyjemnosci uzywania do ceny jest zadawalajacy.

greatidea
29-11-2011, 23:30
Ja również mam, używam co prawda dość rzadko, ale problemów jak dotąd nie miałem. Nie używałem jeszcze nigdy na zewnątrz.

eclipse
03-12-2011, 11:44
rownież przyłączam się do pozytywnej opinii na temat kingów :) w dodatku jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że faktycznie ze studyjnymi synchronizują również do 1/8000s

szuler
03-12-2011, 11:59
a to ciekawe :)

eclipse
03-12-2011, 12:12
domyślam się, że to ironiczne stwierdzenie? wiem, że pewnie ameryki nie odkryłem i możliwe, że już ktoś o tym pisał, więc jeśli powieliłem opinię już powszechnie znaną to sorry za powielanie ;)

pozwolę sobie wrzucić przykład sprzed chwili:

http://www.eclipse.com.pl/ftp/canon/_MG_4184.jpg

lampa powerlux 300ws na full z BD i gridem, reszta parametrów w exif'ie... na tym zdjęciu mój syn baaaaardzo szybko machał ręka w lewo i w prawo, baaardzo szybko ;)

yacmen
25-12-2011, 14:27
Miałem knighty padły mi odbiorniki.. wymieniłem za niewielką dopłatą na pixel king.
Kolosalna różnica działają sprawnie fajnie że dali baterie sensowniejsze niż knightach.

HSS miodzio ładnie sterowanie z aparatu działa (7d) to co napisał producent dobrze działa w praktyce wewnątrz (studio) i w plenerze (430 ex + 2x 580ex)

Bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło bo powiem szczerze że po przygodach z to miałem rezygnować z pixelów i przejść w końcu na PW.

moja ocena (przede wszystkim stosunek jakości co do ceny) ogółem daje: 9/10

są duże i kolejna wersja pixeli która wygląda jakby się miała rozpaść w rękach ale trzymają się na razie kupy !

osobiście polecam bo za tą cene ettl i hss nie ma lepszych.

pkoprowski
25-12-2011, 22:04
@eclipse:

Czy dobrze zrozumiałem z Twojego opisu, że jak podłączyłeś samego Powerluxa do Pixel Kinga, to aparat go widział jako hss? Czy też miałeś podłączoną jakąś drugą lampę hss (np. tego 580EXII, którego masz w stopce) do drugiego odbiornika? Dotąd, żeby odpalić studyjną lampę z krótkim czasem synchronizacji, trzeba było używać fotoceli i lampy systemowej hss. Czyżby Pixel King zgłaszał do aparatu dowolną lampę jako hss?

eclipse
25-12-2011, 22:08
nie, nie uzywalem do tego lampy systemowej, na stopce byl nadajnik pixel king a do lampy studyjnej podlaczony byl odbiornik... czy o to chodzilo w pytaniu?

r3b
30-12-2011, 05:29
A ja mam jeszcze jedno szybkie pytanie. Jesli do jednego odbiornika zapne 430exII a do drugiego metza 50af1 to bedzie to normalnie dzialac w e-ttl?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

eclipse
30-12-2011, 10:30
A ja mam jeszcze jedno szybkie pytanie. Jesli do jednego odbiornika zapne 430exII a do drugiego metza 50af1 to bedzie to normalnie dzialac w e-ttl?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

tak :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

r3b
30-12-2011, 12:23
tak :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Szybko, I na temat... dzieki

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

eclipse
30-12-2011, 12:27
tylko weź pod uwagę, ze przy dwóch lampach w ettl'u to już może zacząć się mala głupawka z powtarzalnością wyników :/

r3b
30-12-2011, 16:46
A czy ktoś wie dlaczego jak staram się przestawić proporcję błysku z 1:1 do jakiejkolwiek innej, jak zatwierdzam, to wraca mi 1:1... Co to może się dziać?

goran
30-12-2011, 23:45
A czy ktoś wie dlaczego jak staram się przestawić proporcję błysku z 1:1 do jakiejkolwiek innej, jak zatwierdzam, to wraca mi 1:1... Co to może się dziać?

zatwierdzasz w nadajniku czy na lampie ?

r3b
31-12-2011, 13:37
zatwierdzasz w nadajniku czy na lampie ?
Zatwierdzam w aparacie w ustawieniach bezprzewodowego blysku. Kiedy chce wyzwolic dwie grupy lamp w ettl.


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

r3b
02-01-2012, 11:01
Mam prośbę... Ponieważ staram się ustalić czy moje świeżo zakupione wyzwalacze Pixel King pracują prawidłowo, chciałbym was prosić o sprawdzenie pewnej rzeczy i informację jak to wygląda u was.

Do wszystkich którzy posiadają dwa odbiorniki i lampy zgodne ze sterowaniem z poziomu aparatu. Sprawdzcie proszę czy jeśli obie wyzwalane lampy są ustawione w dwóch różnych grupach, posługując się ETTL macie możliwość sterowania kompensacją jednej grupy względem drugiej? (1:1; 1:2; 1:3... itp)

Napiszcie mi proszę jakie odpalacie lampy i z jakiego body.

Ja mam 40D 2x430EXII i u mnie to nie działa... (a podobno powinno)

Dzięki za pomoc.

eclipse
02-01-2012, 13:46
"Nie wspiera systemu bezprzewodowego dla lamp błyskowych Canon." - taka informacja jest w instrukcji, więc wątpliwe aby można było to ustawić tak jak chcesz :/ działa bezproblemowo praca na grupach z ustalaniem mocy każdej grupy z osobna (to o czym rozmawialiśmy na gg), ale praca z wykorzystaniem proporcji grup niestety nie działa (sprawdziłem)

r3b
02-01-2012, 15:15
"Nie wspiera systemu bezprzewodowego dla lamp błyskowych Canon." - taka informacja jest w instrukcji, więc wątpliwe aby można było to ustawić tak jak chcesz :/ działa bezproblemowo praca na grupach z ustalaniem mocy każdej grupy z osobna (to o czym rozmawialiśmy na gg), ale praca z wykorzystaniem proporcji grup niestety nie działa (sprawdziłem)

Bazowałem na tym teście http://forys.net/test-pixel-king/ starając się uruchomić tą funkcję, ale widocznie Rafał musiał coś pomylić. W każdym razie cieszy mnie, że przynajmniej problem się rozwiązał:) Biorę się za trenowanie z ustawieniami manualnymi...

eclipse
02-01-2012, 15:25
może warto napisać bezpośrednio do autora testu?

r3b
02-01-2012, 15:38
Pisałem, twierdzi, że u niego na pewno działa:)




Hej
Z 430 EXII po prostu działało. Pojawiała się odpowiednia opcja w menu aparatu i bez problemu można było zmieniać.

--
Pozdrowienia,
Rafał Foryś



Dlatego się tutaj starałem dowiedzieć jak to jest naprawdę, bo pomyślałem, że to może wina mojego body albo akurat mojego egzemplarza wyzwalacza.

eclipse
02-01-2012, 15:43
to dziwne, bo ta opcja się nie pojawia, ona po prostu tam jest zawsze :) niezależnie od lamp zapiętych na odbiornikach... po prostu, tak jak piszesz, nie da się zatwierdzić zmiany tych proporcji grup :/ i dokładnie tak samo jest u mnie, więc możliwe, że problem leży w aktualnej wersji softu w kingach? no chyba, że autor testu coś pokręcił ;)

r3b
02-01-2012, 15:52
Raczej pokręcił... Zauważył, że opcja jed podświetlona, że da się ja edytować, a nie zwrócił uwagi na to iż po zatwierdzeniu wraca do 1:1, a jako, że były to wypożyczone do testów wyzwalacze, być może nie ma ich już u Siebie i nie sprawdził ponownie po moim zapytaniu.

Reasumując, Pixel Kingi nie obsługują korekty siły błysku w ETTL dla grup lamp.

To tak dla potomnych;)

MC_
02-01-2012, 15:58
Czyli, reasumując - można dla każdej z grup ustalić - np. 1:4:32?

eclipse
02-01-2012, 16:10
Czyli, reasumując - można dla każdej z grup ustalić - np. 1:4:32?

niestety nie, przynajmniej nam się to nie udało :/ można ustawić moc błysku niezależnie dla każdej grupy, ale niestety nie da się ustawić mocy na zasadzie proporcji między grupami


Sent from my iPad using Tapatalk HD

MC_
02-01-2012, 16:15
Rozumiem. Czyli:
grupa A - pełna moc,
grupa B - 1/16,
grupa C - 1/64.
Tak?

eclipse
02-01-2012, 16:22
Rozumiem. Czyli:
grupa A - pełna moc,
grupa B - 1/16,
grupa C - 1/64.
Tak?

dokładnie tak ;)

tak sobie myślę, że pewnie producent da możliwość ustawiania proporcji w ettl wypuszczając zapowiadany na przyszłość "zone controller", dając potrzebującym powod do zakupu ;)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

MC_
02-01-2012, 16:27
Być może :)
W takim razie - mi to wystarczy.

eclipse
02-01-2012, 16:38
Być może :)
W takim razie - mi to wystarczy.

mnie rówież ;)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

r3b
02-01-2012, 16:57
Czyli, reasumując - można dla każdej z grup ustalić - np. 1:4:32?

Jeśli działało by to tak jak opisuje Rafał Faryś, to przy trzech grupach lamp miał byś stosunek ETTL między grupą A i B oraz dodatkową kompensację błysku (+-3EV) oddzielnie na grupę C... W sumie szkoda, że to nie działa bo byłem ciekaw jaki był by efekt.:)

electron
02-01-2012, 20:11
Witam
Mam prosbe czy ktos moglby sprawdzic czy da sie za posrednictwem Kinga wyzwolic poprawnie(Chodzi mi o to czy da sie pracowac z aparatem i lampa 580 na ettlu i wyzwalac lampe studyjna?) nastepujacy zestaw:
1. aparat Canon 5D (wersja I)+ nadajnik Kinga+lampa 580ex I lub II
2. odbiornik king podpiety do lampy studyjnej

lub czy działa w takiej konfiguracji:

1. aparat canon 5d-kablem pc-pc podpiety nadajnik kinga +lampa canon 580 ex i lub II na stopce aparatu
2.nadajnik king do lampy studyjnej.
Jesli bedzie ktos mogl to sprawdzic to bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam

r3b
02-01-2012, 23:12
Witam
Mam prosbe czy ktos moglby sprawdzic czy da sie za posrednictwem Kinga wyzwolic poprawnie(Chodzi mi o to czy da sie pracowac z aparatem i lampa 580 na ettlu i wyzwalac lampe studyjna?) nastepujacy zestaw:
1. aparat Canon 5D (wersja I)+ nadajnik Kinga+lampa 580ex I lub II
2. odbiornik king podpiety do lampy studyjnej

lub czy działa w takiej konfiguracji:

1. aparat canon 5d-kablem pc-pc podpiety nadajnik kinga +lampa canon 580 ex i lub II na stopce aparatu
2.nadajnik king do lampy studyjnej.
Jesli bedzie ktos mogl to sprawdzic to bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam

Widze jeden podstawowy problem. 5dmkI nie wspiera sterowania lampa z menu aparatu wiec wydawanie 700zl na takie wyzwalacze wydaje mi sie zbedne.


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

electron
03-01-2012, 11:56
Widze jeden podstawowy problem. 5dmkI nie wspiera sterowania lampa z menu aparatu wiec wydawanie 700zl na takie wyzwalacze wydaje mi sie zbedne.


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Nie tylko dlatego pytam, mam też inny sprzęt który wspiera sterowanie z menu jednak potrzebuje w najbliższym czasie wykorzystać taką konfigurację o jakiej wspominałem wyżej a nie mam jak sprawdzić tego sprzętu- także ponawiam prośbe:)

r3b
03-01-2012, 12:10
Pierwsza opcja na pewno nie zadziała bo Stopka nadajnika Kinga nie służy do montowania lampy.

Druga opcja wydaje się być rozsądna natomiast nie mam jak sprawdzić bo nie mam takich sprzętów.

simon83
04-01-2012, 11:53
W którymś z wątków (chyba ogólnym o wyzwalaniu bezprzewodowym) ktoś już pytał o taką konfigurację, polecam przejrzeć.
Odnośnie możliwości zmiany proporcji błysków w grupach potwierdzam Wasze doświadczenia - nie ma takiej. Co prawda mój zestaw różni się trochę (430EX, 50AF1) i początkowo wydawało mi się że winna temu jest niesterowalna z poziomu puszki 430EX, ale pewnie to jednak brak funkcji w Pixel King.

r3b
17-01-2012, 11:14
Odnośnie możliwości zmiany proporcji błysków w grupach potwierdzam Wasze doświadczenia - nie ma takiej.

Ciekaw jestem, czy opcję sterowania proporcją błysku umozliwi ten zapowiedziany przez Pixel-a N-ETTL zone controller... A w ogóle ktoś coś wie na temat tego dodatku? Ciężko coś w sieci znaleść, poza informacją, "że ma być"... ;)

bartekh86
22-01-2012, 14:05
Pierwsza opcja na pewno nie zadziała bo Stopka nadajnika Kinga nie służy do montowania lampy.

Witam,
będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie do czego w takim razie służy gorąca stopka na nadajniku. Niedawno przesiadłem się z Nikona na system Canona i jestem niedoinformowany.

Planuję podpiąć nadajnik pomiędzy 5DmkII, a 580ExII, a na odbiornik umieścić którąś z tańszych lamp Canona. Czy takie połączenie jest możliwe?
Będę wdzięczny za odpowiedź.

EDIT: Udało mi się samodzielnie znaleźć odpowiedź. Gorąca stopka na nadajnik służy do podpięcia kontrolera N-ETTL (trudno, że nie wiem co to jest). Podpięcie lampy do nadajnika na aparacie jest możliwe przy Pixel Rook, ale ten z kolei nie obsługuje przekazywania ttl bezprzewodowo.

Jak w takim razie przy systemie Pixel Rook mógłbym kontrolować siłę zdalnych lamp (320 EX, 230 Ex), jeżeli te mają tylko tryb automatyczny?

Pomóżcie proszę, ponieważ do czwartku muszę skompletować system.