PDA

Zobacz pełną wersję : 550D jaki grip wybrać?



J.Graph
17-11-2011, 13:31
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum ;)
Przesiadam sie z Olka E-510 na Canona 550D i zaczynam wertować wasze forum. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie dlatego pozwoliłem sobie załozyc nowy wątek.


Do aparatu chciałbym dokupic sobie battery grip.
Ale okazało się że jest tego więcej niż do E-510 i nie wiem który wybrać :roll:

Mamy Alpha Digital:
http://allegro.pl/grip-alpha-digital-bg-e8-do-canon-550d-600d-lublin-i1921617416.html


Meike:
http://allegro.pl/battery-pack-grip-meike-bg-e8-canon-550d-600d-i1895031159.html


Phottix:
http://allegro.pl/grip-phottix-canon-550d-bg-e8-tanio-vat-sklep-wawa-i1915959167.html


Taki z LCD:
http://allegro.pl/lcd-grip-canon-550d-600d-rebel-t2i-t3i-dslr-nowy-i1891473947.html


No i oczywiście firma krzak:
http://allegro.pl/grip-canon-bg-e8-wklad-aa-eos-550d-600d-wawa-i1926211149.html


Czy ktoś miał do czynienia z w/w gripami?
Cena jak widać bardzo podobna.
Chodzi mi o grip który będzie najlepszy zarówno jesli chodzi o spasowanie, współpracę jak i wygląd (żeby kolory sie znacznie nie różniły) ...

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

jaszczur78
17-11-2011, 13:39
Witaj na forum!!!

Kilka tygodni temu do 450D zakupiłem lekko używany grip oryginalny Canona i jest rewelacja, aparat nabrał nowej funkcjonalności przy trzymaniu zarówno w poziomie i oczywiście w pionie. Ze stałką 50mm wygląda prawie jak Ds :)

Nie używałem nigdy gripów zamiennych, ale napewno polecam oryginał, może spróbuj polować na używkę, jest sporo ludzi którzy kupują nowy i nie używają, sprzedając po kliku miesiącach.

Bangi
17-11-2011, 13:42
Kup taki jak mam ja - Alpha Digital, tzn. Meike, gdyż ponieważ właściwe jest to to samo nawet z tym samym pudełkiem :)
Używam i nie mam większych zarzutów, poza tym który opisałem w odpowiednim wątku o gripach ;), a konkretnie http://www.canon-board.info/showpost.php?p=937792&postcount=321
Używam albo z oryginalną baterią, albo z 2 zamiennikami phottixa i wszytko śmiga jak należy.

Bolek02
17-11-2011, 14:02
Zanim przeszedłem na originalne canonowskie gripy używałem Phottixa i uważam, że konstrukcyjnie ten zamiennik jest najlepiej wykonany :) Te gripy z LCD to sobie daruj - zbędne wodotryski nic nie wnoszące i całkiem zbędne.

teo5ooD
17-11-2011, 14:17
tylko oryginały, sam posiadam do 500D i jest rewelacyjny!

krolewicz
17-11-2011, 14:24
oryginalny lub żaden, zamienniki kupuje się dwa razy - pierwszy i ostatni

J.Graph
17-11-2011, 14:40
Dzięki za odpowiedzi.


Kup taki jak mam ja - Alpha Digital, tzn. Meike...


oryginalny lub żaden, zamienniki kupuje się dwa razy - pierwszy i ostatni


Jak widać kolega Bangi używa i chwali ...
krolewicz czy możesz poprzeć czymś swoją teorie?
Czy używanie zamiennika czymś grozi?

Może sie wytłumaczę:
Zdecydowałem sie na zamiennik ponieważ oprócz aparatu mam do kupienia jeszcze pare sprzętów foto/video i robi sie z tego niezła sumka. Dlatego próbuje uciec troszkę z kosztami.

Bangi
17-11-2011, 14:45
Dzięki za odpowiedzi.
(...)Może sie wytłumaczę:
Zdecydowałem sie na zamiennik ponieważ oprócz aparatu mam do kupienia jeszcze pare sprzętów foto/video i robi sie z tego niezła sumka. Dlatego próbuje uciec troszkę z kosztami.

nie tłumacz się :) tylko kupój !!! :)
rozważania dlaczego orginał lub nie możesz poczytać z powodzeniem http://www.canon-board.info/showthread.php?t=28235 :)

Natan
17-11-2011, 14:47
Swego czasu kupiłem nieoryginalny grip do 400D i prawdopodobnie, a raczej na pewno rozładowywał mi aku i często się wieszał.Po sprzedaży kompletu i kupieniu 50D dokupiłem grip, ale już bez zastanowienia oryginalny. Mimo tego dopasowanie oryginału nie było takie jakbym sobie tego życzył. Także z tymi gripami to różnie bywa, ale obstaje przy oryginale.

krolewicz
17-11-2011, 15:04
znam parę przypadków, których efektem był serwis aparatu i kilkaset złotych za naprawę
a to padł wyświetlacz, a to coś innego

dotyczyło to co prawda d700, ale gripy tej samej (phottix, alpha itp)

ja mam oryginał w 50d, pamięta jeszcze czasy 30d, działa idealnie, nic się nie rozładowuje, wszystko pasuje i działa

J.Graph
17-11-2011, 15:19
A czy są jakieś znane przypadki takich uszkodzeń w 550D?
Niemniej jednak Twój post dał mi do myślenia.

A jak wygląda sprawa oryginalnego gripa i aftermarketowych akumulatorków?

Natan
17-11-2011, 15:33
Moim zdaniem takie uszkodzenie może zdarzyć się w każdym modelu niezależnie od zaawansowania puszki:)
A co do oryginalnego gripa i aku to ja używam aku firmy HAMA. Mogłem kupić sporo tańsze za cenę tego HAMA miałbym dwa akumulatory innej firmy, ale wolałem nie ryzykować i do tego czasu nie żałuje bo trzyma jak oryginał.

Furman
17-11-2011, 15:50
Ja ci radzę kupić zamiennik taki jak ma Bangi (Alpha) albo zamiennik Phottixa (czy jakoś tak) ponieważ te marki są sprawdzone. Druga sprawa to taka że jak masz 550D to z tą puszką długo nie pociągniesz max 2 lata bo potem będziesz potrzebował coś lepszego więc nie opłaca się inwestować w oryginał. Jak kupisz np. 50D albo 7D to tak wtedy warto bo to jest sprzęt na dłuższą metę.

Pozdrawiam Karol

J.Graph
17-11-2011, 16:55
Dziękuję za pomoc.
Faktycznie teraz zauważyłem że ten zamiennik nazywa sie MeiKe Alpha Digital - czyli to te same gripy ;)


Ja ci radzę kupić zamiennik taki jak ma Bangi (Alpha) Jak kupisz np. 50D albo 7D to tak wtedy warto bo to jest sprzęt na dłuższą metę.


A na dłuższą metę to czym różni sie 550D od 7D?
Aż tak drastycznych różnic nie ma jak pomiędzy E-510 a 550D.
Z testów 550d,60d,7d wnioskuję że zwykły amator nie musi przepłacać ;)

A co do gripów to nadal sie zastanawiam.
Dzięki waszym postom mam już lekkie rozeznanie w temacie.
Mam jeszcze chwilkę czasu zanim kupię Canona ;)

Pozdrawiam.

Kolekcjoner
17-11-2011, 17:14
A na dłuższą metę to czym różni sie 550D od 7D?
Właściwie to wszystkim :grin: ale jak się weźmie do ręki i porobi trochę zdjęć nie jak się czyta testy :cool:.

Furman
17-11-2011, 17:30
No tak Kolekcjoner dobrze prawi. Różnica jest np. w cenie 550D body samo 2000 zł, a 7D 5000zł samo body. Po za tym 7D jest już pół profesjonalna/profesjonalną lustrzanką, w porównaniu do 550D 7D posiada 2 procesory DIGIC IV, jest cięższy ponieważ zbudowany ze stopu magnezu (jak ja kocham dotykać aparat z tego materiału, w końcu czuje się ten aparat w rękach), a nie jak 550D z plastiku, jest większy oraz ma więcej FPS (klatek na sekundę) bo 8kl/s, a 550D ma 3.7kl/s. No to są takie ogólne różnice. Ja osobiście zamierzam się przesiąść na 7D za kilka lat.

Pozdrawiam Karol

michael_key
17-11-2011, 17:33
Do aparatu chciałbym dokupic sobie battery grip.
Ja bym kupił oryginał. Mimo wszystko.

J.Graph
17-11-2011, 17:33
Pozdrawiam Karol

Zgadzam sie z Tobą.
Jeszcze można do tego dodać uszczelnienia w 7D.
Niemniej jednak budowa czy ilość kłąpnięć nie jest mi potrzebna ;)
FUnkcje które oferuje 550d za tą cene bardzo mi podpasowały. No może tylko będzie mi brakować manualnej kontroli nad gainem mica :cry:

Furman
17-11-2011, 17:40
Ja ci tylko opisywałem różnice między tymi modelami nie sugerowałem zakupu. Jeśli zaczynasz przygodę z fotografią lub z EOS-ami no to lepiej kupić coś z niższej półki. Ale i tak po kilku miesiącach używania amatorskiego sprzętu będzie ci czegoś brakowało to normalne (mi np. najbardziej brakuje szczelności w moim 550D i górnego ekraniku). Ale to zależy od tego jak użytkujesz swój sprzęt.

Pozdrawiam Karol

Bolek02
17-11-2011, 17:40
Widzę, że sie robi ciekawie - z 550D przechodzimy na 7D. Takie porównania szkodzą szczególnie portfelowi :) Jak masz później żałować, to kup oryginalny grip canona np używany. Dużo drozej nie wyjdzie a satysfakcja gwarantowana :)

J.Graph
17-11-2011, 17:47
Jeśli zaczynasz przygodę z fotografią lub z EOS-ami ...

Przygodę z lustrzankami zacząłem w 2008
Jak sie zna podstawy fotografii to nie ma znaczenia co nam wpadnie w ręce.

Mi nie przeszkadza to co przeszkadza Tobie ;) Nie muszę mieć puszki PRO :)

O gripy sie tylko rozchodzi ponieważ do Olka E-510 nie było oryginalnego gripa.
Jednak jakaś firma go stworzyła. Nie kupiłem więc jak w Canonie mam kilka do wyboru wolałem zapytać jak to wygląda niż wierzyć sprzedawcom na allegro :-P

Furman
17-11-2011, 17:48
No oryginał zawsze jest lepszy, ale jak ktoś musi oszczędzać to nie ma wyjścia, z drugiej strony możesz poprosić o oryginał BG-E8 Św.Mikołaja, może ci przyniesie pod choinkę Who Knows?. A jak na razie na allegro nikt nie sprzedaje używki BG-E8.

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Grip http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/alpha-digital-bg-e8-eos-550d-600d,11405s i bateryjka http://fotozakupy.pl/akumulator/phottix-titan-zamiennik-canon-lp-e8,13387s. Nic tylko brać. Bangi ma taki zestaw i chwali Sobie go.

Pozdrówka

J.Graph
17-11-2011, 18:18
No oryginał zawsze jest lepszy, ale jak ktoś musi oszczędzać to nie ma wyjścia, z drugiej strony możesz poprosić o oryginał BG-E8 Św.Mikołaja, może ci przyniesie pod choinkę Who Knows?. A jak na razie na allegro nikt nie sprzedaje używki BG-E8.



Ja już jestem w tym wieku że sam sobie kupuję prezenty i to cały rok :)

Wiadomo że oryginał ma sie nijak do zamiennika, ale lista zakupów coraz dłuższa a są też inne wydatki ...
Też żałuję że nie ma oryginalnej używki. Ale pewnie jak sie trafi to szybko zniknie ;)
No cóż ... zobaczymy do jakich wniosków dojdę jak już będe miał w ręce 550d ;)

Pozdrawiam.

Furman
17-11-2011, 18:38
Ja już jestem w tym wieku że sam sobie kupuję prezenty i to cały rok :)

Oj tam oj tam i tak mikołaj do ciebie wpadnie:D

Bolek02
17-11-2011, 18:54
To jest stosunkowo nowy model, dlatego o używany oryginał BG-E8 trudno. Prędzej trafi się na wyprzedaży poświatecznej od tych co ich Mikołaj obdarował a nie potrzebują :)

Furman
17-11-2011, 21:09
Mi i tak przyniesie mikołaj gripa i statyw. :-D

_igi
18-11-2011, 00:08
Polecam zdecydowanie oryginał, dopłata warta świętego spokoju. Do tego oryginalny pasek E-1 i mamy rewelacyjnie trzymającą się puszkę ;)

valdoo
18-11-2011, 07:29
Ja do swojego 40D kilka lat temu dokupiłem grip Photixa, do dnia dzisiejszego mi służy, nic się nie zawiesza, wszystko działa jak trzeba. Jakość materiałów ok i spasowanie również ok.

J.Graph
18-11-2011, 15:41
Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi, dużo mi sie rozjaśniło ;)
Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak że jeśli w momencie zakupu aparatu będe miał te kilka stówek luzem to zdecyduję sie na oryginał :)

Pozdrawiam.

browar
18-11-2011, 18:11
miałem ten sam dylemat niedawno i kupiłem do mojego Eos 600 gripa alfa digital,dokładnie tego co podajesz w drugim linku i nawet w tym właśnie sklepie.
póki co wszystko działa jak należy, przyciski, kółko, spasowanie - żadnych zastrzeżeń. używki oryginału poszukiwałem ale to bardzo ciężki temat.
Swoją drogą dziwi mnie ta polityka cenowa,przecież gdyby cena oryginału spadła np.o połowę to na pewno o wiele więcej ludzi kupiłoby oryginał. Różne ceny jestem w stanie "przełknąć " , ale grip za 600 zł jest dla mnie nie do przyjęcia :(

J.Graph
18-11-2011, 20:49
... grip za 600 zł jest dla mnie nie do przyjęcia :(

Grip za 600zł to baaardzo niska cena ... gdyby to był do 7d :-P
Grip do 550d za 600zł to wychodzi 1/3 ceny aparatu ... za co? za kawałek plastiku, nawet baterii nie dają w zestawie ...
Gdybym znalazł grip za 400zł to bym sie nie zastanawiał i go brał ...

Fotografia to drogie hobby, zreszta jak każde inne ... i nic sie na to nie poradzi.

Pzdr

RoboD
19-11-2011, 08:08
Hej!

Mogę polecić Ci Alpha Digital. Kupiłem grip tej marki do 450D. Sprawdza się znakomicie.

wojciech794
19-11-2011, 10:13
Ja również do mojej 450-ki kupiłem zamiennik Meike.Już prawie rok go używam i nie mam żadnych zastrzeżeń,spasowanie ,materiały wszystko jest ok.I dealnie współpracuje z oryginalnym aku jak również z zamiennikiem.

artirus
19-11-2011, 12:20
Cz można do gripa włożyć różne aku? Np. oryginał i zamiennik?
Czy ma to jakieś znaczenie?

wojciech794
19-11-2011, 13:55
Jeżeli o mnie chodzi to czasami wkładam zamiennik(phottix titan) i oryginał razem i nic złego się nie dzieje.Jak widać z mojego doświadczenia nie ma to większego znaczenia.

mirasb
19-11-2011, 14:20
Wielcy zarabiają na akcesoriach. Wystarczy porównac ceny np. dekielków na obiektywy, pilotów do wyzwalania migawki i innych drobnostek.
Od dłuższego czasu używam zamiennika gripa do 30D marki Newell.
Kupiony razem z bardzo przyzwoitym akumulatorem. Wszystko działa jak należy , nie rozładowuje akumulatorów , wykonany bardzo przyzwoicie.
Oryginalny grip wpływa bardzo dobrze na samopoczucie, ale nie gwarantuje bezusterkowości.

Pozdrawiam
Mirek

PITT
24-11-2011, 00:29
Miałem ten sam dylemat. WYbrałem oryginał. Jeżeli chodzi o akumulatory to do gripa wybrałe zamienniki. Dwa takie same żeby się równo rozładowywały, ten z aparatu ma już ponad rok. Szukaj aku z opisem akumulator Termik + układ tranzystorów Moss-Fet. Zabezpiecza przed przegrzaniem oraz zbyt niskim napićeciem szczególnie po kilkuset cyklach.

Bangi
24-11-2011, 09:02
Cz można do gripa włożyć różne aku? Np. oryginał i zamiennik?
Czy ma to jakieś znaczenie?

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ja używam albo jednoczesnie 2 zamienników Phottix Titan, albo samego oryginału. Generlanie nie mieszam. Uprzedzając ewentulne pytania o te zamienniki to moge je w pełni polecić. Cena przystępna, a różnic vs. oryginał nie widzę.

J.Graph
24-11-2011, 18:57
Dzięki za kolejne informacje :)
Decyzja co do gripa jeszcze nie podjęta ...
Ale data zakupu aparatu wybrana ... w poniedziałek zamawiam zestaw z 18-55 :)

Pozdrawiam.

J.Graph
30-11-2011, 21:54
Melduje sie posłusznie że aparacik już trafił w moje rączki ...

"Na styk" mi wystarczyło funduszy na zestaw początkowy dlatego wybrałem grip Meike.
Oprócz tego że guma troszeczke ciemniejsza niż w body to zastrzeżeń nie mam - działa i wygląda dobrze.

Za jednym zamachem kupiłem body, 18-55, grip, adapter OM->EOS i dwie dodatkowe baterie. Nie chcę mieszać dwóch baterii o różnych pojemnościach :)
A dziś zamówiłem sobie tulipanka do kita - oryginalnego ;)

No i to tyle.
Zakupienie zamiennika zakończone powodzeniem.

Dzięki jeszcze raz za rady.
Będe sie starał na bieżąco czytać forum i w miarę potrzeby będe dorzucał coś od siebie ;)

Pozdrawiam.

RoboD
30-11-2011, 22:11
A dziś zamówiłem sobie tulipanka do kita - oryginalnego ;)
Przecież kit kręci mordką :?

seti_60d
30-11-2011, 22:34
Melduje sie posłusznie że aparacik już trafił w moje rączki ...

"Na styk" mi wystarczyło funduszy na zestaw początkowy dlatego wybrałem grip Meike.
Oprócz tego że guma troszeczke ciemniejsza niż w body to zastrzeżeń nie mam - działa i wygląda dobrze.

Za jednym zamachem kupiłem body, 18-55, grip, adapter OM->EOS i dwie dodatkowe baterie. Nie chcę mieszać dwóch baterii o różnych pojemnościach :)
A dziś zamówiłem sobie tulipanka do kita - oryginalnego ;)

No i to tyle.
Zakupienie zamiennika zakończone powodzeniem.

Dzięki jeszcze raz za rady.
Będe sie starał na bieżąco czytać forum i w miarę potrzeby będe dorzucał coś od siebie ;)

Pozdrawiam.

Ja do swojego 60D też kupiłem grip Meike i jestem bardzo zadowolony, choć był trochę droższy od innych zamienników. Kupując zamienniki aku doszedłem do wniosku, że też warto trochę więcej dać, bo te droższe są lepsze, a przecież i tak tańsze od oryginałów. Tańsze zamienniki niestety sprawiają problemy, czy to grip, czy aku. Do 5DII kupiłem jeden z tańszych zamienników gripa i działa kiepsko - nie widzi 2 aku, po włożeniu bateryjki wyskakują, bo plastiki są źle spasowane itd. Generalnie chciałbym zawsze wszystko oryginalne kupować, ale wiadomo, jak jest - gdyby człek miał kasę, to kupiłby sobie od razu i body lepsze, i wszystkie gadżety oryginalne, no ale nie każdy w totka wygrywa :D

J.Graph
30-11-2011, 22:40
Przecież kit kręci mordką :?

Wiem o tym ;)
Co prawda strasznie mnie to rozzłościło po tym jak zacząłem sie bawić ale co poradzić ... obiektyw za 300zł tez musi mieć jakieś minusy :P

Bardziej mi chodziło o pełną osłone przeciwsłoneczną ... o taką ...
http://fotograf-krakow.darmowa.org/images/Oslona-obiektywu100.png
Ale nie wiem jak brzmi jej fachowa nazwa ;)

janmar
30-11-2011, 22:48
Ale nie wiem jak brzmi jej fachowa nazwa

Potocznie mówimy "doniczka" :smile:

To czy producent stosuje doniczkę czy tulipan nie jest kwestią estetyki lecz doborem jedynie własciwego kształtu do poprawnej pracy obiektywu.

GWTBialy
06-08-2012, 12:58
Witam. Chciałym zapytać was o opinię dot. gripa do 550D. Czy warto dokładać do oryginalnego sprzętu canon (555 zł), czy może wystarczy zamiennik za 199? Nie chciałbym utopić kasy, a jak wydawać to raz i porządnie. Dlatego chciałbym poznać szczerą opinię.

Zamiennik:
ALPHA Digital BG-E8 EOS 550D,600D/650D - Battery grip i akcesoria - Fotozakupy.pl (http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/alpha-digital-bg-e8-eos-550d-600d-650d,11405s)

Ori:
http://www.redcoon.pl/B238152-Canon-BG-E8_Gripy?refId=ceneo

michael_key
06-08-2012, 13:06
550D jaki grip wybrać? (http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/550d-jaki-grip-wybracz-79592/)

szukane (http://www.google.pl/search?num=100&q=550d+grip++site%3Awww.canon-board.info&tbs=&tbo=1)

Bangi
06-08-2012, 14:18
IMHO nie warto.
Mam ALPHA DIGITAL od ok. 2 lat i nie mam żadnych zastrzeżeń. Na początku nie ładnie pachniał po rozpakowaniu, ale szybko przestał pachnieć w ogóle :)
Jeśli zmienie puchę na 600d lub 650d to sobie zostawię ten grip :)
Nie wiem czy oryginał ma mocowanie statywowe, ale ALPHA ma.
UWAGA - możesz też zamiast ALPHA DIGITAL spotkać nazwę MEIKE - to jest to samo.
NEWELL i PHOTTIX to już odrębne.

artirus
16-08-2012, 14:10
Jak Bangi mam ALPHA DIGITAL i nic się z nim nie dzieje. Więc po co przepłacać?