PDA

Zobacz pełną wersję : czy takie zestaw soft box wystarczy ?



kolazero
17-11-2011, 13:13
witam
jako ze idzie zima i coraz mniej slonca wpada przez okno do pokoju brakuje mi ostatnio miekkiego swiatla.
Fotografuje plaskie przedmioty o wielkosci okolo 120x60cm i zastanawiam sie czy taki zestaw

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Photo-Studio-Continuous-Softbox-Lighting-Set-UK-/350338076746?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item5191c6d04a

wystarczy do ich miekkiego oswietlenia? czy zdecydowanie kupic cos drozszego (tutaj prosilbym o opcje dostepne w UK)

aktualnie do zdjec uzywam starego lumixa tz10 + slonce z zaslona w oknie i to sprawdzalo sie idelanie, dodam ze nie oczekuje prefesjonalnych zdjec, ale aktualne slabe slonce powoduje ze przez zaslone wpada juz za malo swiatla a bez zaslony przedmioty wygladaja "zbyt ostro" - zdecydowanie nie chce uzywac lamp blyskowych.

pozdrawiam
Kola

r_m
17-11-2011, 13:24
Jakikolwiek statyw+długi czas (samowyzwalacz)?

kolazero
17-11-2011, 14:56
hej dzieki za odpowiedz ale to jest prosta cyfrowka wiec nie ma opcji dluzszego naswietlania, poza tym zdjecia wykonuje pod roznymi kontami i nie wyobrazam sobie regulowania co chwile statywu (w domu posiadam canona 60d ale z obiektywem makro 100mm przez co musialbym byc na suficie zeby uchwycic nim 120cm szeroki przedmiot) i do tej roboty wole poprostu uzywac tego lumixa), pstrykam nim okolo 20-30 zdjec dla jednego przedmiotu po czym wybieram 5 z dobrym kaderm

przez cale lato radzilem sobie przy pomocy wczesniej wspomnianego okna+zaslona i zdjecia byly bardzo zadowalajace, w tym momencie nie oczekuje nic wiecej pozatym co uzyskiwalem latem wiec pytam o tego softboxa czy warto to kupic ?

r_m
18-11-2011, 11:50
Z ciekawości sprawdziłem, jeśli to ten TZ10:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10287&panasonic-lumix-dmc-tz8-i-dmc-tz10
to o jak długich czasach myślisz, według powyższego linku masz od 8s do 1/2000 s oraz 15, 30 lub 60 s? Bardziej by mi przeszkadzał brak trybu M, ale jeśli do tej pory sobie radziłeś z dostatecznym efektem, to nie powinno być inaczej.
Wyjaśniło się skąd post na canon-board :D - to może inny obiektyw, wyższe ISO, i jednak 60d?
Podałeś link do lamp odpowiadających 300W żarówkom, w dodatku puszczonym przez materiał, mającym taką sobie reprodukcję barw. Może być trochę mało światła, ale nie używałem dokładnie tej lampy. Piloty 150W i 250W w studyjnych lampach błyskowych nie są bardzo mocne, stąd mój sceptycyzm.