PDA

Zobacz pełną wersję : Kalkulator Canona :)



Kolekcjoner
15-11-2011, 01:35
To ja zacznę :cool:.
Czy ma koś z Was kalkulator Canona - jakieś spostrzeżenia, obserwacje jak się sprawuje czy dobrze liczy itp. :mrgreen:.

zabol
15-11-2011, 09:54
nie mam kalkulatora, ale mam drukarkę ;) całkiem dobrze drukuje.

qufel
15-11-2011, 10:27
Moja księgowa ma i sobie go chwali:mrgreen:

tomfoot
15-11-2011, 10:49
Ja mam długopis z logo canon. Wyjątkowo dobrze ostrzy zapiski, aczkolwiek ma słaby system eliminacji błędów ortograficznych. Podejrzewam, że wynika to z braku odpowiedniej wielkości sensora.
Oczywiście jest to stałka, nie zoom z ołówkiem.

czornyj
15-11-2011, 10:50
Jakiś czas temu przedmiotowy kalkulator wpadł w moje ręce i obecnie jestem na etapie przeprowadzania intensywnych testów.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że wyświetlacz jest czytelny z dobrą matrycą LCD, o wysokim współczynniku kontrastu, dobrej charakterystyce kątowej, małym smużeniu i niskim input lagu. Chwilowo nie udało mi się go jeszcze skalibrować (okienko jest za małe dla standardowych kolorymetrów i spektrofotometrów) ale pracuję nad tym.

Godna pochwały jest również praca klawiszy z praktycznie niewyczuwalnym shutter lagiem oraz piorunująca prędkość obliczeń. Z uwagi na skandaliczne braki w ofercie benchmarków dla kalkulatorów opracowuję własną procedurę testu, która dokładniej ustali moc obliczeniową jednostki.

Podstępnie wykorzystując fakt, że moja małżonka jest managerką korporacyjnego zespołu księgowych przeprowadzam również testy wytrzymałościowe (nocą podprowadziłem żożo klucze i podmieniłem w biurze rachunkowym kalkulatory "Casio" na obiekt mych ewaluacji).

Niestety, wszystkie te procedury muszą jeszcze trochę potrwać, dlatego na końcowe wyniki testów przyjdzie jeszcze chwilkę poczekać. Już teraz odnoszę jednak nieprzeparte wrażenie, że Canon postanowił ostro namieszać na rynku kalkulatorów i konkurencja musi mieć mocno spocone rowy.

Kolaj
15-11-2011, 10:59
Czornyj,

po raz kolejny doprowadziłeś mnie do łez. :)

zanussi
15-11-2011, 13:32
Kalkulator Canon: 2+2 = ... ?? :)

janmar
15-11-2011, 13:33
Mnie się też przy tym wiesza :shock:

MC_
15-11-2011, 13:35
Kalkulator Canon: 2+2 = ... ?? :)

(f) 4.0?

Na pytanie 3+4 --> 7.1


;-)

ArekLodzPl
15-11-2011, 14:14
mam taki...tylko że był taki jakiś szaro-bury, więc wziąłem pomalowałem na biało, a między wyświetlaczem a cyferblatem zrobiłem czerwony pasek i od razu zaczął jakoś szybciej i dokładniej liczyć

Kolekcjoner
15-11-2011, 14:44
Ale ja pytałem całkowicie poważnie, a Wy sobie tu żarty robicie :mrgreen:.

Czornyj, czekamy na więcej. Czy klapka od baterii nie skrzypi, jak z uszczelnieniami - no i rzecz oczywiście najważniejsza - co z ergonomią, jak się go trzyma np. ;):D.

mkev
15-11-2011, 17:39
bzdurne wydają się wobec tego wszystkie obelgi wobec posiadaczy sony, że ich firma robi inny sprzęt niż aparaty (telewizory, konsole itd) tak więc drodzy bracia i siostry w canonie i nikonie, warto o tym pamiętać i zachować złośliwości dla siebie ;)

MacGyver
15-11-2011, 19:10
Kalkulator Canon: 2+2 = ... ?? :)
A to zależy, gdy kalkulator ma FF to 2 + 2 = 3,97, jeśli zaś cierpi na BF to wówczas uzyskujemy 4,04 ;-)

tezmarek
15-11-2011, 20:11
Widzę, że w większości wypowiadają się żartownisie i teoretycy obliczeń na Canonach ;). A ja od wielu lat mam Canon Tx-1210E i jestem zadowolony :) Dobry, duży wyświetlacz i super klawiatura. Do tego zasilanie z baterii plus ogniwo słoneczne.

Sergiusz
15-11-2011, 20:25
Ja mam kalkulator Canon w myszce od kompa. Albo myszkę w kalkulatorze. Taki kombajn.

RadOs41
15-11-2011, 21:54
A ja jakimś dziwnym trafem posiadam coś o nazwie canon eos 30D eye control, ale nie umiem na nim liczyć. Mam też jakieś odmiany cyfrowych maszynek, ale także nie potrafią liczyć... Co jest u licha??? ;)

janmar
15-11-2011, 22:18
Widzę, że w większości wypowiadają się żartownisie i teoretycy obliczeń na Canonach ;). A ja od wielu lat mam Canon Tx-1210E i jestem zadowolony :) Dobry, duży wyświetlacz i super klawiatura. Do tego zasilanie z baterii plus ogniwo słoneczne.

To średni format? Bo w EOS-ach nie znalazłem...Ale średni na baterie słoneczne?
Dla mnie rewelka. :D

dinderi
15-11-2011, 22:22
Kalkulator Canon: 2+2 = ... ?? :)


Mnie się też przy tym wiesza :shock:

Przeczytawszy to, zarżałem jak koń :)

Kolekcjoner
15-11-2011, 22:25
Mnie też od dawna niezmiernie nurtuje jedno zagadnienie czy Canon wprowadzi czy może już wprowadził do kalkulatorów przycisk direct print 8-).

janmar
15-11-2011, 22:28
I koniecznie MLU.Nic mnie tak nie wkurza jak kalkulator z opuszczonym lustrem :twisted: [.Robię często krajobrazy]

zanussi
15-11-2011, 22:57
Ile wkliknięć na sekundę robią Wasze kalkulatory? ale że Nikon nie potrafi zrobić nawet najprostszego kalkulatora? Żenua :D

Kolaj
15-11-2011, 23:37
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę ale te na pozór najprostsze, biurowe kalkulatory Canona (i prawdopodobnie także innych producentów) mają wbudowany specjalny tryb serwisowy, którego niektóre funkcje działają na zasadzie sztucznej inteligencji.

Jedna ze znanych mi ukrytych funkcji pozwala z dużą precyzją oszacować poziom intelektualny operatora!

W jaki sposób aktywować funkcję:

1. Uruchomić kalkulator
2. Wpisać 11149
3. Wykonać działanie x2
4. Wykonać działanie +1234
5. Wykonać działanie x3
6. Wykonać działanie +1234
7. Odwrócić urządzenie o 180 stopni i odczytać wynik.

U mnie działa!

rysz
16-11-2011, 00:30
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę ale te na pozór najprostsze, biurowe kalkulatory Canona (i prawdopodobnie także innych producentów) mają wbudowany specjalny tryb serwisowy, którego niektóre funkcje działają na zasadzie sztucznej inteligencji.

Jedna ze znanych mi ukrytych funkcji pozwala z dużą precyzją oszacować poziom intelektualny operatora!

W jaki sposób aktywować funkcję:

1. Uruchomić kalkulator
2. Wpisać 11149
3. Wykonać działanie x2
4. Wykonać działanie +1234
5. Wykonać działanie x3
6. Wykonać działanie +1234
7. Odwrócić urządzenie o 180 stopni i odczytać wynik.

U mnie działa!

Na Casio fx-5500L nie chciało działać (nie Canon, no ale L-ka) -jakieś nieczytelne bzdury wypisuje.
Do chrzanu jest.

Na innym pokazało wynik, ale był zdecydowanie za wyskoki. Chyba jednak działa tylko na Canonach.

airhead
17-11-2011, 10:24
Jakiś czas temu przedmiotowy kalkulator wpadł w moje ręce i obecnie jestem na etapie przeprowadzania intensywnych testów.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że wyświetlacz jest czytelny z dobrą matrycą LCD, o wysokim współczynniku kontrastu, dobrej charakterystyce kątowej, małym smużeniu i niskim input lagu. Chwilowo nie udało mi się go jeszcze skalibrować (okienko jest za małe dla standardowych kolorymetrów i spektrofotometrów) ale pracuję nad tym.

Godna pochwały jest również praca klawiszy z praktycznie niewyczuwalnym shutter lagiem oraz piorunująca prędkość obliczeń. Z uwagi na skandaliczne braki w ofercie benchmarków dla kalkulatorów opracowuję własną procedurę testu, która dokładniej ustali moc obliczeniową jednostki.

Podstępnie wykorzystując fakt, że moja małżonka jest managerką korporacyjnego zespołu księgowych przeprowadzam również testy wytrzymałościowe (nocą podprowadziłem żożo klucze i podmieniłem w biurze rachunkowym kalkulatory "Casio" na obiekt mych ewaluacji).

Niestety, wszystkie te procedury muszą jeszcze trochę potrwać, dlatego na końcowe wyniki testów przyjdzie jeszcze chwilkę poczekać. Już teraz odnoszę jednak nieprzeparte wrażenie, że Canon postanowił ostro namieszać na rynku kalkulatorów i konkurencja musi mieć mocno spocone rowy.
idealna satyra na Canon-Board! i to jeszcze moderatora :)

teo5ooD
17-11-2011, 14:20
Ja zakupiłem wczoraj :P taki http://allegro.pl/show_item.php?item=1939706888
Raz że słabość do CANONA a 2 że do pracy potrzebuję mieć jakiś bo nie chce mi się latać na koniec budynku i pożyczać. A że firma płaci to też Canon :P

Kolekcjoner
17-11-2011, 14:26
Ja zakupiłem wczoraj :P taki http://allegro.pl/show_item.php?item=1939706888



skonstruowany w 100% oparciu o elementy z produkcji pryzmatów cyfrowych aparatów fotograficznych firmy Canon
Ciekawa technologia :lol:.