PDA

Zobacz pełną wersję : wordpress kiepska jakość zdjęć



obcy21
14-11-2011, 22:01
może tutaj będzie ok...
mam problem ponieważ nie mogę sobie poradzić z pewnym problemem. W wordpressie chce dodać zdjęcie na logo, jest ono wielkości ponad 200KB i wysyłam w jakość na 100%. Jednak po przerobieniu przez wordpress zdjęcie zajmuje już tylko 20-30KB a zdjęcie wygląda tragicznie... ktoś ma jakiś pomysł?

Viqy
14-11-2011, 22:15
Uściślijmy, masz bloga w serwisie wordpress.com czy używasz platformy wordpress na opłaconym serwerze ?

obcy21
14-11-2011, 22:19
wordpress na serwerze webd

Viqy
14-11-2011, 22:34
Będę bazował na wersji po angielsku, bo takiej używam.

Po zalogowaniu do panelu admina klikasz na Settings (w polskiej wersji to będą chyba Ustawienia), potem na Media. Tam są ustawienia dla wgrywanych zdjęć. Masz tam wszystko dobrze powpisywane ?

Spróbuj jeszcze wejść na swój serwer przy użyciu klienta FTP. W katalogu w blogiem/serwisem jest podkatalog wp-content/uploads. Tam powinny być wgrane twoje zdjęcia. Ściągnij je i sprawdź. Może być tak, że wordpress importuje je dobrze, ale silnik motywu kaszani.

obcy21
14-11-2011, 22:55
sprawdziłem następująco...
pliki na FTP posiadają odpowiednią wielkość - oryginalną
po skopiowaniu bezpośrednich adresów do pliku i wklejeniu ich w pole adresu stron, wychodzi to samo, straszna kompresja ogólnie bardzo źle. czy to wina serwera? ponieważ na picassie wszystko wygląda ok, bez zastrzeżeń... wydaje mi się że to serwer pogarsza jakość zdjęć...

sprawa wyjaśniona...
już myślałem że coś się z serwerem dzieje bądź gdzieś indziej... co się okazało winien jest sam "internet" oferowany przez orange free, orange kompresuje zdjęcia dla zaoszczędzenia przepustowości, na drugim internecie play, wszystko wyświetla się tak jak powinno...

szambonur
14-11-2011, 23:12
mnie kiedyś ERA też tak zrobiła w bambuko..., czasami są nadgorliwi tam gdzie nie trzeba, lepiej jakby znieśli te durne miesięczne limity transferu, bo to skandal jakiś jest...

manfred1
22-01-2012, 19:08
Podepnę się pod temat. Przygotowałem zdjęcia o wadze 150 kb. Wklejam je na blog po czym na blogu i waga jest z kosmosu 200kb, 350kb itd Co robię źle?

majcz
22-01-2012, 19:42
sprawa wyjaśniona...
już myślałem że coś się z serwerem dzieje bądź gdzieś indziej... co się okazało winien jest sam "internet" oferowany przez orange free, orange kompresuje zdjęcia dla zaoszczędzenia przepustowości, na drugim internecie play, wszystko wyświetla się tak jak powinno...
Jeżeli chcesz oglądać swoje zdjęcia na Orange w rozdzielczości w jakiej je wstawiłeś odśwież stronę "Ctrl + F5"

Kinski
22-01-2012, 20:00
Przygotowałem zdjęcia o wadze 150 kb. Wklejam je na blog po czym na blogu i waga jest z kosmosu 200kb, 350kb itd Co robię źle?
Niektóre moduły galeryjne tak mają. Sprawdź adresy - zobaczysz, że odnośniki odnoszą się do zdjęć przerobionych przez plugin, a nie oryginałów.

ate
22-01-2012, 21:33
ja wrzucam zdjęcia bezpośrednio na serwer. nie ufam galeriom z wordpressa.

manfred1
22-01-2012, 22:28
Wrzuciłem Nextem i jak kliknę dodatkowo na zdjęcie w blogu to wielkość jest prawidłowa. Natomiast bez klikania wielkość jest całkowicie inna.

Kinski
22-01-2012, 23:19
Właściwie nexten (i thickbox chyba) jest zbędny, jeśli chcesz pokazywać zdjęcia wertykalnie (jedno pod drugim). Do tego wystarczy standardowy moduł wordpressa.
Zmień nazwy plików na te nextgenowe (thumbs_01.jpg itd.) i podmień przez ftp w folderze /gallery/a-s/thumbs/