PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie mogę zakupić samej części?



Hiv
09-11-2011, 23:34
Niedawno pękła mi plastikowa osłonka górnego wyświetlacza w 5DmkII.

Zadzwoniłem do CSI z prośbą o podanie ceny takiej części oraz informacje jak długo będę musiał na nią czekać.
Wymiana tego elementu jest dziecinnie łatwa ;)

Co usłyszałem?

- że nie mogę zamówić samej części do aparatu
- że wymiana będzie mnie kosztować kilkukrotnie więcej niż cena samego elementu
mało tego,
- że najpierw muszę przysłać body, CSI zrobi wycenę, później zamówi element i wymieni!

Pomijam fakt braku możliwości zakupu samej części(uważam, że nadużywacie swojej pozycji na rynku) to czy nie można części zamówić wcześniej abym mógł się umówić na wymianę :od ręki: i nie musiał blokować sobie aparatu na kilka tygodni dla tak banalnej naprawy???

Em Es
09-11-2011, 23:53
jak z "Misia"... to się nazywa "dbać o PR po polsku" :/

btw - w cywilizacji zarabia się także na sprzedaży części zamiennych - także tych niezbyt drogich

Grzesiek_PL
10-11-2011, 00:05
Na ebayu widziałem szybki na główny (tylny) wyświetlacz za 60zł, poszukaj może na ten drugi też są.

magart
10-11-2011, 00:20
Co usłyszałem?

- że nie mogę zamówić samej części do aparatu
- że wymiana będzie mnie kosztować kilkukrotnie więcej niż cena samego elementu
mało tego,
- że najpierw muszę przysłać body, CSI zrobi wycenę, później zamówi element i wymieni!



Pewnie dlatego, że serwis nie jest od sprzedawania tylko od naprawiania. Proste jak drut.

VomitroN
10-11-2011, 00:28
A może to trzeba trafić na jakąś promocję?

Kilka lat temu zadzwoniłem do nich z prośbą o podanie ceny matówki do 300D wraz z kosztami wysyłki pod Warszawę. Dowiedziałem się tego samego co Hiv , że nie mogę jej zamówić, ale mogą ją wymienić. Cena 150zł. Można wysłać albo zanieść do nich ogolone ze wszystkiego body i zrobią to na miejscu. No to parę dni później wybrałem się na Żytnią, a że była spora kolejka, to umiliłem sobie czas, rozbierając aparat do wymaganego przez serwis stanu. Dochodzę wreszcie do lady, kładę body i pytam o matówkę do 300D. Obsługująca mnie kobieta wyszła na zaplecze, wróciła z matówką i oznajmiła:
- 120zł!

Zapłaciłem ze sporym zdziwieniem, zgarnąłem z lady body i wyszedłem.

Matówkę wymieniłem sobie sam. :)

sylwek2k
10-11-2011, 04:07
Zapłaciłem ze sporym zdziwieniem, zgarnąłem z lady body i wyszedłem.

Matówkę wymieniłem sobie sam. :)

Bo w przeciwienstwie do wielu innych czesci, matowke mozna dostac jako akcesorium /patrz inne rodzaje matowek, niz standardowa/.

Podobnie, jak mozna kupic np. sama muszle oczna (tylko kto za nia zaplaci >50 pln ;) ).

Przemek_PC
10-11-2011, 10:25
Nie wiem od czego to zależy ale w tej samej firmie chciałem zamówić filtr polaryzacyjny do projektora Sanyo i po podaniu numeru części (z instrukcji serwisowej) zamówienie było gotowe. Nikt nie kazał mi przysyłać projektora w celu wyceny ani nikt nie zmuszał mnie do płatnej wymiany tego filtra w serwisie CSI.

7four
10-11-2011, 10:50
Bo monopoliści dbają o swój biznes. Naprawa aparatów nie jest bardziej skomplikowana od naprawy innych urządzeń. Mając dostęp do części zamiennych z innego źródła, taki serwis raczej długo by nie pociągnął, a przynajmniej musiał by obniżyć ceny usług (mowa o naprawach pogwarancyjnych).

Widelec
10-11-2011, 11:26
Pewnie dlatego, że serwis nie jest od sprzedawania tylko od naprawiania. Proste jak drut.

jakby mi w ASO ktoś powiedział w ten sposób to bym (i podejrzewam każdy na moim miejscu) śmiechem go zabił.
ile znasz serwisów autoryzowanych które nie sprzedają części luzem? ja tylko ten jeden jedyny.
Inna sprawa - jak racjonalnie uzasadnić niechęć do sprzedania samej części, na której i tak mają przebicie w cenie więc i bez robocizny zarabiają?

sylwek2k
10-11-2011, 14:00
ile znasz serwisów autoryzowanych które nie sprzedają części luzem? ja tylko ten jeden jedyny.
Np kazdy ASO komorkowy :P

Kupisz baterie/pokrywy baterii/rysiki itd, ale nie kupisz glosniczka, mikrofonu, wyswietlacza itd...


Ogolnie, tak to wlasnie wyglada w przypadku elektroniki - nie kupisz luzem czesci w ASO, do ktorych zamocowania wymagane jest rozkrecenie urzadzenia.

VomitroN
10-11-2011, 15:01
Bo w przeciwienstwie do wielu innych czesci, matowke mozna dostac jako akcesorium /patrz inne rodzaje matowek, niz standardowa/.

Ale tu nawet nie chodzi o samą matówkę, tylko o smutny fakt wprowadzania klienta w błąd.

bebesky
10-11-2011, 15:31
ile znasz serwisów autoryzowanych które nie sprzedają części luzem? ja tylko ten jeden jedyny.

Serwis Zelmera u mnie w mieście. Chciałem kupić moduł do pralki. Co z tego że taki moduł można kupić w sklepie z częściami AGD, serwis ma ale nie sprzedaje. (A wtedy miałem bliżej do serwisu niż do sklepu).
Ponadto nie wiem jak inne autoryzowane serwisy AGD - ale ten za samo sprawdzenie dlaczego sokowirówka nie działa chciał 50 zł czyli ponad 25% ceny nowej sokowirówki.

Merde
10-11-2011, 15:52
za samo sprawdzenie dlaczego sokowirówka nie działa chciał 50 zł czyli ponad 25% ceny nowej sokowirówki.

Trudno żeby chciał mniej, toż to nawet porządna roboczogodzina pracownika nie jest...
Do pewnego pułapu cenowego po prostu nie opłaca się naprawiać, ot postęp i era made in China.
Gdybyś zapłacił za sokowirówkę ze 2 tysiące, to chyba odżałowałbyś te 5 dych?

Em Es
10-11-2011, 18:04
różnie bywa , swego czasu pojechałem do serwisu centralnego z kranem (wcześniej pytając czy mogą mi sprzedać zawór ceramiczny - przez telefon powiedzieli że nie ma problemu) , zawór wymienili na miejscu nie chcąc ani grosza ani za pracę ani za zawór
- powiedzieli że dobra marka jest dla nich najwazniejsza (fakt że zawór to ułamek ceny całej baterii ale jednak coś tam kosztuje) ...w Polsce to było ;)

piast9
10-11-2011, 23:28
Kojarzę historię sprzed ładnych paru lat. Zdaje się, że na pl.rec.foto.cyfrowa to było. Ktoś miał problem z aparatem Minolty, serwis powiedział to samo, że części to oni nie sprzedają. Sprawa trafiła do UOKiK czy nawet sądu. I wyszło, że oficjalny dystrybutor musi sprzedać część bądź wskazać miejsce, gdzie taką część można kupić, inaczej to nieuczciwa konkurencja. Czyli Canon Polska by trzeba o to pomęczyć.

Grzesiek_PL
11-11-2011, 00:05
Autorowi wątku chodzi o tą część ?
http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-5D-Upper-Top-LCD-Window-Genuine-Part-NEW-OEM-/120692598701?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item1c19d6e7ad

Tyle że to chyba do 5D I

CSI
14-11-2011, 15:31
Serwis nie prowadzi sprzedaży części wymagających demontażu sprzętu.

Kolaj
14-11-2011, 15:38
Czyli Canon Polska by trzeba o to pomęczyć.Otóż właśnie! Sam serwis nie jest tutaj w ogóle stroną i nie można od niego żądać aby prowadził działalność inną od tej, którą sobie postanowił.

MacGyver
14-11-2011, 17:09
Ano. Gdyby ktoś nie wiedział to CSI jest zewnętrzną, niezależną firmą. Mają autoryzację Canona (jak również Sony, Sanyo i Leica) i na podstawie umowy świadczą usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Reklamacje w sprawie braku dostępności części nalezy kierować do Canon Polska.

darkwire
14-07-2012, 17:03
Jest kilka zagranicznych firm, np na ebay. Wystarczy do nich napisać i zapytać o określoną część. Zamawiałem u nich część do obiektywu i bez problemu mi przysłali, cena z przesyłką z usa 40$, czy coś takiego. Ta sama reparacja w serwisie kosztuje około 300zł. Takie zabawy oczywiście tylko dla tych co mają silne nerwy i jakieś pojęcie o mechanice/mikroelektronice, no i czas na takie rzeczy.
Nieraz lepiej zapłacic 2x tyle, dostać gwarancję a w tym czasie pracować zarabiając kilka razy więcej niż wynosi koszt reperacji;) Polskie realia? hmmm...

Pozdrówka:)

szunaj60
26-08-2012, 13:15
Gdyby serwis sprzedawał części to by dawno zbankrutował.

meg83
28-08-2012, 11:00
żeby nie zakładać nowego wątku to zapytam tutaj...części naprawianych szkieł i body dla Europy gdzie są produkowane? Chiny?

szunaj60
28-08-2012, 22:11
Jak producenci mają dobrą technologię to mogą produkować i na Marsie w czym rzecz.:oops: