PDA

Zobacz pełną wersję : Blokowanie czasu w trybie AV



iREM
09-11-2011, 16:41
Kiedy zakładam wyzwalacz typu Pixel na 5Dm2, w trybie AV (zgodnie z ustawieniami w C.Fn.) mam blokowanie czasu do 1/60 lub 1/200 s.
Bardzo mi się to spodobało, czy zna ktoś sztuczkę lub jakąś elektroniczną (koniecznie małą) kosteczkę do założenia na sankach aby to zadziałało?

Rozumiem że w "jedynkach" można sobie dowolnie zablokować czas w trybie AV?

Z góry dzięki za podpowiedzi i uwagi.

Usjwo
09-11-2011, 18:55
Najlepiej zablokowac czas przelaczajac na manual.

iREM
09-11-2011, 19:40
Najlepiej zablokowac czas przelaczajac na manual.

:-) Na manualu nie ustawisz żeby było 1/60 lub/i krócej.

flankerp
09-11-2011, 20:35
Dlaczego nie? Ja co prawda mam zwykly radiowy Phottix ale ustawiam co chce...
Może mówimy o innych ustawieniach...
Ja mam na myśli uastawienie czasu np. 1/10 i wyzwolenie z błyskiem manualnym.
Zreszta ostatnio fociłem z lampa z czasem 1/20 na M i nie było problemu... Doświetlone, ale rozmazane/poruszone tło i zamrożone postacie od lampy...

PS: Swoja droga kolega robi bardzo ładne zdjęcia. Pozwoliłem sobie zobaczyć profil na maxmodels.

iREM
09-11-2011, 21:03
Dlaczego nie? Ja co prawda mam zwykly radiowy Phottix ale ustawiam co chce...
Może mówimy o innych ustawieniach...
Ja mam na myśli uastawienie czasu np. 1/10 i wyzwolenie z błyskiem manualnym.
Zreszta ostatnio fociłem z lampa z czasem 1/20 na M i nie było problemu... Doświetlone, ale rozmazane/poruszone tło i zamrożone postacie od lampy...

PS: Swoja droga kolega robi bardzo ładne zdjęcia. Pozwoliłem sobie zobaczyć profil na maxmodels.

Chodzi mi o sytuację, kiedy jedziemy ze światłem zastanym, bez błysków. A w trybie AV mamy "blokadę" czasu typu: nie dłużej niż 1/60s. Takie czary działają mi tylko kiedy mam Pixela na sankach.

ps. Dziękuję. :-)

flankerp
09-11-2011, 21:39
No nawet nie sprawdzałem, ze jest taka opcja. Może w moim 500D jej nie ma ale sprawdze i dam znac...

PS: A co jak założysz poprostu lampe (wyłczona)? Też działa?

iREM
10-11-2011, 10:06
No nawet nie sprawdzałem, ze jest taka opcja. Może w moim 500D jej nie ma ale sprawdze i dam znac...

PS: A co jak założysz poprostu lampe (wyłczona)? Też działa?

A wiesz ile waży piątka z gripem, z np. 24-78 i jeszcze do tego lampa? ;-)

flankerp
10-11-2011, 15:05
hehehe Coś wiem, kolega ma piatke ale bez gripa... Kawał cegły hehe :D

Ostatnio jak byłem na 6 czy 7 godzinnej wyprawie po irlandzkich (nie za wysokich) górach to doceniłem, wagę mojej wydmuszki bez gripu... Lekkie i wygodne to to jest :) tylko 17-55 wydawał się za ciężki, ale tu raczej nie mogłęm szukać kompromisu :D

luc_october
19-11-2011, 12:39
Niestety takie ustawienia jak "min. shutter time" można zrobić tylko w Jedynkach co jest trochę wkurzające, bo to tylko zależy od softu :/