PDA

Zobacz pełną wersję : GretagMacbeth Eye One 1 z USA jakie cło?



mirhon
11-01-2006, 16:50
Do kupienia na www.rawworkflow.com za 209$. Kupowałem u nich WhiBall i bez problemu typu cło dotarło po paru dniach. Zastanawiam się jakby jednak trafił na cło to ile bym zapłacił więcej...tzn. vat + cło (ile?) ?
Całkowity koszt to 209$ + przesyłka do Polski UPS: 3 Day Select: $27.16.
Gdyby się udało ominąć cło to jestem do przodu o jakieś 800 zł.

Ps. Do adminów sorry, prze pomyłke umieściłem wcześniej to na giełda/inne a tam nie można odpowiadać

Duty
12-01-2006, 15:07
Do kupienia na www.rawworkflow.com za 209$. Kupowałem u nich WhiBall i bez problemu typu cło dotarło po paru dniach. Zastanawiam się jakby jednak trafił na cło to ile bym zapłacił więcej...tzn. vat + cło (ile?) ?
Całkowity koszt to 209$ + przesyłka do Polski UPS: 3 Day Select: $27.16.
Gdyby się udało ominąć cło to jestem do przodu o jakieś 800 zł.


Poszukiwałem dobrego rozwiązania do usługowego robienia profili. Oczywiście pierwsze kroki - USA - ceny super. Wymieniłem sporo maili z http://www.colorhq.com/ , bo ICCOLOr wychodził u nich bajecznie tanio (http://www.colorhq.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=70).

Odmówili jednak sprzedaży wysyłkowej do Europy, tłumacząc się, że ich licencja obejmuje tylko USA i Kanadę i nie chcą jej stracić dla jednej transakcji :)
W cześniej kupowałem w USA Eye One Photo - ale było przywiezione w walizce, nie wysyłkowo ze sklepu.
Napisałem też maila do GretagMacbeth w Szwajcarii :)
Odesłano mnie do przedstawicielstwa w Polsce (firma Mercor) - kupiłem u nich Profile Makera 5.05 i Eye One Pro rev.B (czekam, az fundusze pozwolą na stolik iO).
Przez cały ten proces zyskałem pewną świadomość: gwarancję dostaje się po rejestracji na www. Jeśli sprzęt był zakupiony w USA, wyślesz go do serwisu - to serwis nie odeśle go do Europy, ale najprawdopodobniej do sklepu w USA, któremu firma to sprzedała (numery seryjne są na fakturach).
Dlatego przełknąłem kosmiczne Polskie ceny i ze względu na chęć dłuższej współpracy z firmą zacząłem sprzedawać kanałem przez nią ustalonym.
Ryzyko było też takie, że jak otworzę stronę www z kalibracją i sklepem internetowym z kalibratorami - a będą pochodziły z szarego kanału - firma każe zwinąć żagle.
Teraz sam mam w sprzedaży Eye One Display 2 (cena 1390 zł brutto). Plus jest taki, że gwarancje są na miejscu i można legalnie sprzęt wysyłać do kalibracji co jakiś czas (w przypadku spektrofotometrów co 18 mies.)

gietrzy
12-01-2006, 15:29
Ja swój bez problemów (cło) kupiłem w bhphoto.com.

mirhon
12-01-2006, 23:10
Dzięki za info. Sąsiad zamówił :-) i zobaczę co z tego wyjdzie...