PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja sprzętu z dystrybucji Canon USA



Goomis
04-11-2011, 12:15
Witam,

temat tak naprawdę nie do końca wyjaśniony.
Jak jest z uznaniem gwarancji sprzętu sprowadzanego z USA.
Zarówno Body jak i obiektywów.
Z informacji jakie są w sieci nie można nic jednoznacznie wywnioskować jednakże ostatnio coraz więcej czytam (głównie na zagranicznych forach), że serwisy niemiecki czy brytyjski uznają gwarancję na obiektywy ale nie na body.
Z doświadczenia wiem, że Polski serwis odmawia napraw gwarancyjnych sprzętu z dystrybucji innej niż Europejska.
Jak jest w rzeczywistości i czym jest to spowodowane.
Czy jest to regulacja odgórna firmy Canon, czy regulacje Polskiego serwisu?

Pozdrawiam

Merde
04-11-2011, 13:08
temat tak naprawdę nie do końca wyjaśniony.
Jak jest z uznaniem gwarancji sprzętu sprowadzanego z USA.
Zarówno Body jak i obiektywów.

Dla mnie sprawa jest jasna - w Polsce honorowana jest gwarancja EWS (E jak European). Sprzęt z USA i dalekiego wschodu naprawiany jest wyłącznie odpłatnie.
Powód jest prosty - za naprawy gwarancyjne płaci Canon Europe.

gietrzy
04-11-2011, 16:12
Dla mnie sprawa jest jasna - Sprzęt z USA i dalekiego wschodu naprawiany jest wyłącznie odpłatnie.

Z wielkim - $$$ - bólem potwierdzam.

Goomis
04-11-2011, 16:38
To skąd w takim razie na niektórych forach - widziałem chociażby na dpreview wypowiedzi, że serwis niemiecki czy brytyjski podejmuje się gwarancyjnej naprawy obiektywów z dystrybucji Canon USA?

kaqkaba
04-11-2011, 16:46
To skąd w takim razie na niektórych forach - widziałem chociażby na dpreview wypowiedzi, że serwis niemiecki czy brytyjski podejmuje się gwarancyjnej naprawy obiektywów z dystrybucji Canon USA

Opcje są dwie:
-Niemiecki serwis dogadał się z Canon USA i ma umowę serwisową
-Niemiecki serwis ma filie w USA i przez nia się rozlicza z napraw

Kolaj
04-11-2011, 16:49
Opcja trzecia:
- Na forach rozsianych po internecie można przeczytać absolutnie wszystko, co tylko chcemy. Niekoniecznie musi to mieć związek z rzeczywistością.

ARN
04-11-2011, 17:50
Skłaniałbym się ku opcji Kolaja.
Na gwarancjach sprzętu, kupionego przeze mnie w Stanach, jest wyraźnie zaznaczony obszar obowiązywania (USA & Canada)

bebesky
04-11-2011, 18:02
A ja chciałbym poznać odpowiedź serwisu.

Goomis
04-11-2011, 22:18
Skłaniałbym się ku opcji Kolaja.
Na gwarancjach sprzętu, kupionego przeze mnie w Stanach, jest wyraźnie zaznaczony obszar obowiązywania (USA & Canada)

a na mojej jest International :p
Też bym chciał poznać odpowiedź serwisu jak jest i dlaczego właśnie tak.
Też nie wierze we wszystko co wypisują w internecie, ale jednak w kilku niezależnych miejscach znalazłem takie wypowiedzi, że serwis Niemiecki czy Brytyjski przyjął sprzęt na gwarancji.

Bangi
04-11-2011, 22:25
Ale co ma do rzeczy odpowiedź serwisu w tej sprawie?
Sprawę reguluje treść gwarancji Canon-a i tyle, IMHO nie ma tu o czym dyskutować, a szczególnie z serwisem, który jest tylko i wyłącznie najprawdopodobniej podwykonawcą Canona w zakresie napraw...
Przypomnę tylko:
Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video
Zbigniew; Alicja Aleksandrowicz Sp.j.
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
Regon 016134691 | NIP 527-22-59-387 | KRS 0000195052

Kolekcjoner
04-11-2011, 22:47
A ja chciałbym poznać odpowiedź serwisu.

Ja też :cool:.

Goomis
05-11-2011, 10:18
Ale co ma do rzeczy odpowiedź serwisu w tej sprawie?
Sprawę reguluje treść gwarancji Canon-a i tyle, IMHO nie ma tu o czym dyskutować, a szczególnie z serwisem, który jest tylko i wyłącznie najprawdopodobniej podwykonawcą Canona w zakresie napraw...
Przypomnę tylko:
Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video
Zbigniew; Alicja Aleksandrowicz Sp.j.
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
Regon 016134691 | NIP 527-22-59-387 | KRS 0000195052

To, że tak naprawdę poza serwisem nikt do końca nie wie jak to jest.
Przyjmują czy nie? Jak nie to dlaczego.
Co ma do tego, że serwis jest odrębną firmą? To chyba oczywiste, że tak jest ale otrzymuje jakieś regulacje od Canona które przecież chyba nie są objęte klauzulą tajności?

Bangi
05-11-2011, 11:24
To, że tak naprawdę poza serwisem nikt do końca nie wie jak to jest.
Przyjmują czy nie? Jak nie to dlaczego.
Co ma do tego, że serwis jest odrębną firmą? To chyba oczywiste, że tak jest ale otrzymuje jakieś regulacje od Canona które przecież chyba nie są objęte klauzulą tajności?

No tak dostaje, my tez dostajemy - w dokumencie, którym jest gwarancja :)
Taki jest sens mojej poprzedniej myśli :)

Goomis
05-11-2011, 19:14
Ja mam na gwarancji napis "international" a jednak podobno nie obowiązuje w Europie. Więc co? Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź serwisu :p

CSI
08-11-2011, 15:38
Obiektywy z międzynarodową gwarancją naprawiamy.
Body nie.

Bangi
08-11-2011, 15:58
To chyba jak na razie najbardziej konkretna odpowiedź CSI ze wszytkich w tym dziale :mrgreen:

gietrzy
08-11-2011, 16:02
Obiektywy z międzynarodową gwarancją naprawiamy.
Body nie.

Szkoda, że dopiero teraz... widać zmiany, ciekawe dlaczego ;)
BTW. Jakiś Zielony mógłby to podnieść i powiesić na stałe do jakiegoś FAQ'a.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem w szoku.

MC_
08-11-2011, 16:02
Szczerze mówiąc - jestem zaskoczony naprawą gwarancyjną obiektywów. Dobrze wiedzieć :)

janmar
08-11-2011, 16:11
Szkoda, że dopiero teraz... widać zmiany, ciekawe dlaczego ;)
BTW. Jakiś Zielony mógłby to podnieść i powiesić na stałe do jakiegoś FAQ'a.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem w szoku.

Mam nadzieję że powstanie materiał wart zredagowania w jednolitej zwięzłej formie.Wiele zależy od naszych pytań .
U Ciebie tez zauważyłem zmianę. :idea: Pochwaliłeś coś :shock::lol:

Goomis
08-11-2011, 17:05
Obiektywy z międzynarodową gwarancją naprawiamy.
Body nie.

Też żałuje, że dopiero teraz się dowiedziałem, bo obie eLki już po GW :D Ale przyda się na przyszłość ;)

muflon
08-11-2011, 22:42
Obiektywy z międzynarodową gwarancją naprawiamy.
Czy "międzynarodowa" oznacza:
a) EWS
b) "International" w sensie amerykańskim, co, jak ostatni raz patrzyłem, oznaczało... USA i Kanadę :mrgreen:
c) dowolna z powyższych?

Goomis
09-11-2011, 00:15
EWS to European Warranty Services jeżeli dobrze pamiętam, a nie International ;)
Tak btw kiedyś tak było, że international oznaczało dla nich USA i Kanadę (też o tym czytałem) ale teraz już tak nie jest. A i na karcie jest miejsce gdzie jest napisane "USA & Canada only" ale to jest z tego co pamiętam jakaś część do rejestracji czy jakoś tak. Nie sprawdzę teraz bo karty są 150km ode mnie ;)
A nagłówek jest mniejszy ale jest tam napisane Canon International Warranty.
Piszę z pamięci więc mogę coś kręcić ale jakoś tak to szło ;)

pan.kolega
14-11-2011, 00:39
To jest wyjątkowo kuriozalna sytuacja bo Canon nic na ten temat nie chce powiedzieć, co jest typowe dla ich mentalności (to znaczy, że jest OK milczeć albo kręcić kiedy jest tak wygodnie.) Pytania i różne przygody z gwarancjami sa opisywane od dziesięcioleci, a Canon drukuje dokłdnie te same gwarancje i milczy. Wszystko zależy od tego co powie serwis, zależnie od umów z firmą Canon.

A fakty sa takie: puszki USA mają lokalne gwarancje na USA i Kanadę. Słoiki USA mają "międzynarodowe" gwarancje na USA i Kanadę. W obu przypadkach (!) gwarancja jest udzielana "tylko na sprzęt zakupiony i _użytkowany_ w USA albo w Kanadzie."

Czyli w zasadzie zawsze można odmówic serwisu komuś kto kupił obiektyw w USA ale mieszka np. Polsce. "Międzynarodowa" gwarancja jest niby po to, żeby mieszkaniec USA podróżujący np. po Europie mógł zwrócić sie do serwisu w czasie podróży. Ale tylko z obiektywem -- to przecież chyba oczywiste i logiczne, że nie z body ? :-P :shock: Przecież obiektywy Canon są dokładnie takie same na calym świecie, a niektóre puszki mają inne nazwy a nawet miały i fizyczne różnice. Serwis w Europie oficjalnie nie wie co to jest Rebel XTi.

Sytuacja taka trwa od wielu lat i osoby które te gwarancje zatwierdziły już pewnie są na emeryturze albo zeszły więc w Japonii szanuje się ich wolę.
Można więc decydować o gwarancjach wedle uznania jak sie komu widzi w danej chwili, zgodnie z prawem, i o to chodzi.

micles
29-11-2011, 01:43
@CSI - ponawiam pytanie :
Czy "międzynarodowa" oznacza:
a) EWS
b) "International" w sensie amerykańskim, co, jak ostatni raz patrzyłem, oznaczało... USA i Kanadę :mrgreen:
c) dowolna z powyższych? :mrgreen:

CSI
29-11-2011, 12:26
EWS (Eurpean Warranty System) wszystkie kraje Unii Europejskiej plus kraje EFTA
IWS (International Warranty System) naprawiamy wszystkie obiektywy z taką Kartą Gwarancyjną

micles
29-11-2011, 13:41
Dzięki. Szkoda, że $ już nie po 2.10 ;)

Tim
29-11-2011, 13:51
był i po 1.70...:(

Goomis
29-11-2011, 15:26
był i po 1.70...:(

Mówimy o czasach współczesnych? :P Ja pamiętam najniższy kurs po 1,90 kiedy kupowałem swoje 70-200 3lata temu

nowart
30-11-2011, 11:28
Też nie pamiętam kiedy niby był po 1.70zł. W każdym razie nie w tej epoce...

gietrzy
30-11-2011, 12:52
Też nie pamiętam kiedy niby był po 1.70zł. W każdym razie nie w tej epoce...

Jak kupowałem D3, w tym wątku nie wypada mi pisać dzięki komu ;), to sięgnął dna - 1.98.

Kolekcjoner
30-11-2011, 13:35
..w tym wątku nie wypada mi pisać dzięki komu ;), ....

I może tym optymistycznym akcentem ;) zakończmy ten OT :cool:.

gietrzy
01-12-2011, 09:28
I może tym optymistycznym akcentem ;) zakończmy ten OT :cool:.

Chciałem by było bez OT, ale B&H nawalił i opóźnił odp na moje pytanie. Jakie gwarancje mają szkła w ich sklepie - wg ich wymijającej (w sumie to się nie dziwię) odpowiedzi nic nie wynika, można być tylko pewnym, że szkła droższe (oznaczone USA) to gwarancja Canon USA (oddajemy do CA lub NJ) i tych szkieł nie naprawia za free CSI.
Co do tańszych szkieł praktyka uczy, że będą to szkła z gwarancja Canon Asia by nie powiedzieć Czajna ;) lub po prostu IWS i te szkła (IWS) CSI - ztc tu napisano - naprawią/wyregulują za free.

Wniosek (dla mnie oczywisty), ale powtórzmy i w tym wątku: kto mieszka w USA kupuje co chce, mieszkańcy innych kontynentów kupują "imported".

pan.kolega
03-12-2011, 09:58
Chciałem by było bez OT, ale B&H nawalił i opóźnił odp na moje pytanie. Jakie gwarancje mają szkła w ich sklepie - wg ich wymijającej (w sumie to się nie dziwię) odpowiedzi nic nie wynika, można być tylko pewnym, że szkła droższe (oznaczone USA) to gwarancja Canon USA (oddajemy do CA lub NJ) i tych szkieł nie naprawia za free CSI.


A Bogać tam, przecież mówię, ze szkła USA maja gwarancję USA/Canada, która nazywa się International Warranty, Canon International Warranty System, jest tylko na szkła nabyte i używane w USA/ Kanadzie ale CSI tę gwarancję honoruje w Polsce jak napisali powyżej. Przecież to proste i oczywiste. :roll:

Arek_Gd
03-12-2011, 16:40
a wie ktoś na ile mięsięcy standardowo wystawiana jest gwarancja USA (droższa wersja) w sklepie B&H?

Goomis
03-12-2011, 17:11
No dobrze może żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i zakończyć temat.
Na 35L i 70-200/2.8L posiadam takie karty gwarancyjne:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/205/1713.jpg/)
Na 580EXII mam trochę inną:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/21/1714g.jpg/)
Na obu jest napisane Canon International Warranty.
Czy te gwarancje są honorowane przez Serwis CSI?

CSI
06-12-2011, 11:18
No dobrze może żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i zakończyć temat.
Na 35L i 70-200/2.8L posiadam takie karty gwarancyjne:
Na obu jest napisane Canon International Warranty.
Czy te gwarancje są honorowane przez Serwis CSI?

Obiektywy z taką kartą gwarancyjną mogą być naprawione w ramach gwarancji.

najeli
06-12-2011, 11:22
A w jaki sposób można określić do kiedy jest taka gwarancja skoro nie ma daty zakupu?

szuler
06-12-2011, 11:50
dowód zakupu

CSI
07-12-2011, 10:38
A w jaki sposób można określić do kiedy jest taka gwarancja skoro nie ma daty zakupu?

Karta gwarancyjna bez czytelnego dowodu zakup jest nieważna więc chyba sprawa jest dosyć jasna.

pan.kolega
04-03-2012, 08:17
A fakty sa takie: puszki USA mają lokalne gwarancje na USA i Kanadę. Słoiki USA mają "międzynarodowe" gwarancje na USA i Kanadę. W obu przypadkach (!) gwarancja jest udzielana "tylko na sprzęt zakupiony i _użytkowany_ w USA albo w Kanadzie."



Coś się zmieniło.

W tym roku kupiony obiektyw w USA już nie ma "International Warranty".

micles
04-03-2012, 13:59
Coś się zmieniło.

W tym roku kupiony obiektyw w USA już nie ma "International Warranty".Zależy jaki. Bo w BH są 2 rodzaje : USA i Imported.

Em Es
04-03-2012, 14:09
nie chcę zakładać nowego tematu w tak drobnej sprawie więc zapytam tu :

czy karta gwarancyjna + ksero faktury zakupu z polskiej dystrybucji (od jednego z Canon Pro Dealer) wystarczą serwisowi czy trzeba wydobywać z księgowości oryginał faktury zakupu ?

mirasb
04-03-2012, 14:32
Witam
Prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna przez sprzedawcę i kopia dowodu zakupu w zupełności wystarczą.
Pozdrawiam
Mirek

pan.kolega
05-03-2012, 08:15
Zależy jaki. Bo w BH są 2 rodzaje : USA i Imported.

I obie były "International".

Gwarancja USA/Canada wygladała tak jak na obrazku kilka postów wstecz.

A teraz już nie ma słowa "International" i tego logo z krzyżem.



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/28/warrantiesi.jpg/)

berbec_188
16-12-2012, 13:19
...czytam powyższe posty, więc czy brak oznaczenia na karcie gwarancyjnej Canon International Warranty na rzecz Canon Limited Warranty zmienia coś w naprawach gwarancyjnych w Polsce, szkieł zakupionych w USA/Kanadzie? proszę o jednoznaczna odpowiedź serwisu bo przymierzam się do zakupu szkła za oceanem stąd moje pytanie abym gola sobie nie strzelił za kilka tys. ....

berbec_188
19-12-2012, 09:43
...to odpowie ktoś czy jak? czas mnie pili...

Merde
19-12-2012, 11:29
...to odpowie ktoś czy jak? czas mnie pili...

Jakbyś zadał sobie trud przeczytania tego jakże długiego wątku, to byś nie zadawał tego pytania :roll:

http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index2.html#post1015282
http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index3.html#post1021186
http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index4.html#post1023312

berbec_188
19-12-2012, 13:15
Jakbyś zadał sobie trud przeczytania tego jakże długiego wątku, to byś nie zadawał tego pytania :roll:

http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index2.html#post1015282
http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index3.html#post1021186
http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/gwarancja-sprzetu-z-dystrybucji-canon-usa-79313/index4.html#post1023312
..jakby Kolega nie wiedział więc informuje, że zanim napisałem swój post to świadomie zadałem sobie trud przeczytania tego wątku, ale ponieważ pojawił się dylemat odnośnie "...Canon Limited Warranty " i tutaj czekałem na info, bo dla mnie nie jest oczywiste czy Polski serwis Canona uwzględnia takie karty gwarancyjne czy też nie....trzeba Kolego czytać ze zrozumieniem...:mrgreen: i tutaj nasuwa mi się kolejne pytanie do serwisu, czy wydruk transakcji paypal z zakupu na ebay z USA będzie wystarczającym dowodem zakupu?

berbec_188
26-02-2013, 09:09
...ponawiam pytanie: czy posiadając obiektyw zakupiony w USA z kartą gwarancyjną opatrzoną napisem Canon Limited Warranty mogę skorzystać z bezpłatnej naprawy gwarancyjnej w Polsce? proszę o jednoznaczną odpowiedź serwisu gdyż poprzednie posty odnosiły się do kart z napisem " Canon International ....." czy nagłówek ten nie robi żadnej różnicy?

CSI
26-02-2013, 12:29
W sprawie kart gwarancyjnych proszę kontaktować się bezpośrednio z infolinią firmy Canon pod numerem telefonu 22 583 43 07 / 08

jan pawlak
01-03-2013, 08:36
Przecież w ramach dobrej woli mogliby w serwisie ogłosić że naprawiają sprzęt z USA po przedstawieniu :
- gwarancji
- dokumentu o opłaconym cle,
nie mieliby dodatkowej pracy, prawda ?

jp

Merde
01-03-2013, 10:39
Przecież w ramach dobrej woli mogliby w serwisie ogłosić że naprawiają sprzęt z USA po przedstawieniu :
- gwarancji
- dokumentu o opłaconym cle,
nie mieliby dodatkowej pracy, prawda ?

Za naprawę zapewne nie płaci jakiś tam Canon "Global", tylko Canon Europe, albo wręcz Canon Polska.
Dobra wola nie ma tu nic do rzeczy.