PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa staroci



Makudonarudo
02-11-2011, 17:47
Może dam taki ogólny wątek i od razu z pytaniem .
Mam taki fajny ale nawet jary staroć - Canona 100-300 5.6 L
On ma wysuwany tubus.
Raz był zapięty na Canonie 1d na półce . Szkło wiadomo- przeciążyło aparat . I przez jakiś czas obiektyw stał oparty o ten tubus.
I chyba coś się stało pod ciężarem tego 1d ponieważ pierścień ostrzenia zaczął bardzo ciężko pracować . Zauważyłem to w trybie AF jak aparat strasznie się męczył by to ruszyć . Przestawiłem na MF i patrzę a tu bardzo duży opór.

Wiem że to trzeba zobaczyć itd bo na odległość się nie da powiedzieć ,ale może się da :)

Głównie jednak chciałem się zapytać czy Państwo naprawiają takie antyki . Dostępność części zamiennych itd.

CSI
03-11-2011, 11:32
W przypadku sprzętu który od dłuższego czasu nie jest już produkowany niektóre naprawy uzależnione są od dostępności części zamiennych. Najlepiej jednak dostarczyć sprzęt do serwisu gdyż niektóre naprawy nie wymagają wymiany części.

Pozdrawiam
Grzesiek.

MacGyver
09-11-2011, 16:51
Fajnie wiedzieć, że w razie "W" jest cień nadziei (też mam to szkło) :-)
Przy okazji takie pytanie: kilka lat temu naprawiałem u Was EF 35 f/2, w którym zablokował się mechanizm ostrzenia (zarówno AF jak i MF). Z tego co pamiętam usterka opisana była jako uszkodzenie pierścienia (lub podobnie) a w rachunku uwzględniona była jedynie robocizna, bez materiałów. Czy praktykujecie zatem klejenie pękniętych elementów plastikowych czy też naprawa przeprowadzana jest w inny sposób?

olek.tbg
09-11-2011, 17:16
To i ja spytam, mam problem z EOS-em 100. Body ma już swoje lata, występuje problem prawdopodobnie z migawką. Otóż aparat wgl nie naświetla losowych klatek na filmie. Jest to o tyle uciążliwe, że ostatnio aparat zamiast 36 zdjęć zrobił...12.

Ile kosztowała by wymiana migawki w tym aparacie?
Pozdrawiam

pstrykijest
11-11-2011, 13:18
Ja mam pytanie odnośnie części zamiennych do obiektywu canon 28-70/2.8 Czy jeżlei dostarcze własne serwis naprawi userkę i udzieli gwarancji czy jest to mozliwe tylko na częsciach serwisu? I czy wogóle są jakieś elementy tego obiektywu dostepne aktualnie?

lukas8
13-11-2011, 21:52
W moim 10D nawala spust. Działa już tylko w jednym miejscu, jeśli wciśnie się palcem w innym aparat nastawi ostrość ale zdjęcia nie zrobi. Ile może kosztować naprawa? Czy jeszcze naprawiacie ten model?