PDA

Zobacz pełną wersję : Upadek aparatu 5dmkII +17-40 L



rudek5
02-11-2011, 09:05
Witam, wczoraj naszło mnie na zrobienie kilku zdjęć nocnych - włożyłem aparat na statyw ustawiłem czas 20 sekund i nacisnąłem spust, powoli oddaliłem się od aparatu żeby nie poruszyć zdjęcia po 10 sekundach aparat upadł wraz ze statywem na ziemie, podniosłem go mineło jakieś pięć sekund spust migawki się zamknął zdjęcie wyszło.

Chciałem zapytać jakie są zagrożenia wynikające z tego ze aparat uderzył o ziemie w momencie robienia zdjęcia na dlugich czasach przy podniesionym lustrze ? nie chodzi mi o zmiany zewnętrzne wizualne bo takowych nie ma (wygląda jak by nic mu się nie stało – żadnych rysek zadrapań, zdjęcia robi) ale o zmiany wewnętrzne, które mogą wpłynąć albo wpływać na funkcjonowanie aparatu, no i czy coś z obiektywem podczas upadku mogło się coś podziać ?

W najbliższym czasie miałem zamiar oddać aparat na żytnia do czyszczenia matrycy i matówki, i zastanawiam się czy zasugerować im upadek aparatu, ale wtedy nie wiem czy sami od siebie sobie nie znajdą jakiejś wady której wcale nie ma, żeby mnie skasować.

airhead
02-11-2011, 09:18
jeśli wszystko działa, to zignorować
pewnie zaraz znajdziesz tu kolejkę postów, mówiących jak to znajomemu żony sąsiada aparat popsuł się miesiąc po upadku, ale jeśli działa, to bym nie demonizował

Bolek02
02-11-2011, 09:33
Jeśli masz zamiar oddać aparat do serwisu na czyszczenie to go oddaj i nic więcej nie sugeruj. To sie zwykle kończy odpływem gotówki bez widocznego powodu. Jeśli działa jak należy to zapomnij o upadku i ciesz się zdjęciami.

Bartek_902
02-11-2011, 10:23
Też bym nic nie sugerował bo zaraz Cię naciągną na wymianę niby uszkodzonych podzespołów.

Zastanawia mnie jak do tego doszło , jak mógł się przewrócić ten aparat na statywie , wiatr? nierówna powierzchnia?

Aparat ma jakieś ślady po upadku ??

molsar
02-11-2011, 10:53
hm zdjecie musialo wyjsc interesujaco ;)

thedoc
02-11-2011, 11:11
sugeruję zmienić statyw na coś ciężkiego, bo jak wiadomo statywy dzielą się na te do niczego i ciężkie

Bonnewille
02-11-2011, 11:39
W którą stronę upadł? Dostał strzała na obiektyw czy na body?

rudek5
02-11-2011, 12:06
upadł na tył body czyli na wizjer

xxkomarxx
02-11-2011, 12:11
Też jestem zdania że jeśli wszystko działa to tylko się cieszyć. Będziesz tak dobry i pokażesz fotkę która powstała podczas tego wydarzenia.