PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 50 f1,4 - zacinający się AF



egpaulus
31-10-2011, 21:09
Witam.
Problem pojawił się niedawno - albo niedawno został przeze mnie zauważony.
Chodzi o to, że obiektyw zacina się w następującej sytuacji - gdy aparat jest obiektywem w dół i obiektyw przekręci się na początek skali ostrości to nie chce wrócić. Po podniesieniu aparatu z obiektywem do góry AF zaczyna znowu działać. Poza tym, gdy obiektyw jest w dół nawet próba ruszenia skalą manualnie nie przynosi skutków pierścień się kręci, a skala się nie rusza.

Sprawdzane z kilkoma aparatami i na sucho też dzieje się to samo. Obiektyw się kończy, czy może niewielka usterka? Nie jestem pewien czy została mi jeszcze gwarancja, bo nie mogę znaleźć papierów...

kuzi4
03-11-2011, 12:05
Silnik pracuje cały czas, czy jak obiektyw jest "w dół" to cisza?

egpaulus
03-11-2011, 17:46
Silnik pracuje i próbuje przekręcić obiektyw...

szunaj60
03-11-2011, 21:42
Prawdopodobnie masz wytarty wieniec zębaty lub uszkodzone koło.Tak czy tak kłania się serwis.

damian26
09-11-2011, 22:25
Prawdopodobnie masz wytarty wieniec zębaty lub uszkodzone koło.Tak czy tak kłania się serwis.
Masz częściowo rację tylko nie wytarty ale skrzywiony. Moim zdaniem problem polega na delikatnym przekrzywieniu wieńca prowadzącego i przez to w pozycji optyką w dół nie ostrzy. Za ciężko ma sprzęgiełko silniczka af i ślizga się. Jeżeli nie masz wprawnej ręki to faktycznie pozostaje serwis