PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy MSN NEW 600 z Fripersa



KuC
29-10-2011, 15:57
Witam,

Poszukując lampy do światła głównego zatrzymałem się nad wyborem 2 typów...
Quantuum R+600 850zł
MSN NEW 600 800zł.
Nie mam okazji nigdzie pomacać tych 2 produktów ale MSN na zdjęciach wydaje się nieco delikatny w porównaniu do Quantuuma (ale to w końcu tylko zdjęcia produktów).
Nie jest problemem znaleźć opinie na temat quantuuma ale na temat MSN już słabiej to wygląda. Stąd moje pytanie - czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi lampami (no może poza Łukaszem P.:)) ? To co mi się osobiście podoba i wyróżnią MSN od Q to wyświetlacz, który na pewno rewelacyjnie ułatwia powtarzalność w przypadku ustawiania potencjometrem. Takie rozwiązanie jest dopiero w droższym Q. A może mimo, że to wszystko chiny to czy np może Q ma palnik powiedzmy niemiecki a MSN chiny? Martwi mnie trochę brak informacji na temat tych lamp bo wygląda na to, że są ciekawą minimalnie tańszą alternatywą.
Z góry dziękuję za pomoc.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS. No i jak to możliwe, że tutaj http://fotozakupy.pl/lampy-studyjne/quantuum-r-dual-power-600,10398s dual kosztuje tak nisko? Ktoś miał doświadczenie z tym sklepem? Gdyby tak faktycznie było to te 350zł bym znalazł, żeby wykorzystać tą lampę w plenerze? Co o tym sądzicie?

janmar
29-10-2011, 23:27
PS. No i jak to możliwe, że tutaj http://fotozakupy.pl/lampy-studyjne/...wer-600,10398s dual kosztuje tak nisko? Ktoś miał doświadczenie z tym sklepem? Gdyby tak faktycznie było to te 350zł bym znalazł, żeby wykorzystać tą lampę w plenerze? Co o tym sądzicie?

Sklep z którego kupowałem kilkakrotnie w ostatnich latach.Zawsze byłem bardzo zadowolony.

betinus
30-10-2011, 20:34
Potwierdzam słowa janmar'a, sklep jak najbardziej wiarygodny, kupiłem już u nich też sporo sprzętu i nigdy nie narzekałem, dodatkowo zawsze odbieram osobiście w ich siedzibie w TG.

A co do samych lamp, to zaskoczyłeś mnie tą ceną w FZ, sam się zastanawiam co wybrać do oświetlenia (głównie myślę o lampach zasilanych AC/DC) i już nawet myślałem o Fomei Panther 600 mini, ale skoro Q tak spada z ceny to trzeba będzie przemyśleć za i przeciw...

O MSN w sumie też niewiele, a właściwie wcale nie słyszałem/czytałem...

KuC
31-10-2011, 00:45
Widzisz...ale nie zastanawia Was, że cena tak znacznie odbiega (ok 200zł) od standardów rynkowych :)? Generalnie to co jest dostępne u dystrybutorów Quantuum'ów nie odbiega cenowo od tego co jest na samej stronie Q. A tu taka różnica 20%. Muszę wysłać do nich zapytanie czy mają ten sprzęt czy to taka podpucha. Jakoś nie chce mi się wierzyć w realność tej oferty.

KuzynPit
01-11-2011, 09:07
Byłem w tym sklepie bo z tego co się orientuję to jest on w Tarnowskich Górach, akurat kupowała kiedyś u nich była dziewczyna aparat, a ja niedawno statyw tak więc nie wydaje mi się żeby to była podpucha...Co kupowałęm tam i pytałem się o dostępność i cenę to były takie same jak na stronie..
Ewentualnie wchodz w grę iż to jest SAMA lampa bez battery packa:] bo nigdzie w opisie nie piszę z battery packiem:) także być może tu jest szkopuł:>

betinus
04-11-2011, 23:30
Jak ja kupowałem u nich statyw Manfrotto to mieli cenę o kilkanaście procent niższą niż oficjalny dystrybutor Foto7. A sprzęt był oblepiony naklejkami z Foto7, więc myślę, że w tym sklepie mają jakiegoś dobrego negocjatora rabatów u dystrybutorów :D