PDA

Zobacz pełną wersję : 550D - AF podczas nagrywania filmów



bons
28-10-2011, 19:01
Witam drodzy koledzy,
Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 550d. Kupiłem nową karte SD i chciałem przetestować możliwości podczas kręcenia filmów a tutaj niespodzianka.

Podczas używania tej funkcji zaraz po zakupie aparatu wydaje mi się, że af ustawiał się automatycznie. Nie trzeba było przytrzymywać przycisku migawki aby ustawić ostrość podczas kręcenia.
W tym momencie muszę owy przycisk wcisnąć do połowy za każdym razem jak zmienia się filmowany obiekt.

Chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników tego aparatu czy to jest normalne. Jak sprawuje się AF u Was, czy automatycznie ustawia ostrość czy również musicie przyciskiem?
A Jeżeli jest to obiaw nienaturalny to co może być jego przyczyną oraz w jaki sposób go wyeliminować?

Z góry wielkie dzięki!

PS. Przeszukałem instrukcję, internet jednak nic na ten temat nie znalazłem.

jajurek
28-10-2011, 19:47
Z instrukcji (rozdział Filmowanie);

"Jeśli została wybrana opcja Włącz (AF podczas filmowania), podczas nagrywania filmów jest możliwa automatyczna regulacja ostrości. Jednakże automatyczna regulacja ostrości w sposób ciągły nie jest możliwa."

Wniosek: Jeśli chcesz mieć na filmie ostry obraz ruchomego motywu, musisz ustawić na obiektywie MF i regulować ostrość ręcznie wraz ze zmianą odległości(np. na podstawie skali odległości, co wymaga wprawy). Jeśli tego nie zrobisz, to przy ustawieniu AF obiektyw będzie "szukać" ostrości skokowo, co dla widza jest nie do zaakceptowania.

kraktus
28-10-2011, 20:56
Pocieszeniem jest tylko to że przy filmowaniu jest dosyć duża głębia ostrości co nie zmienia faktu że jest to upierdliwe.

leszekt
28-10-2011, 23:18
Niestety to nie kamera. Ja też chciałbym aby było to możliwe, jednak podobno taką funkcję ma alternatywne oprogramowanie do tego modelu pod nazwą Magic Lantern. Możesz o nim trochę poczytać na tym forum. Nie polecam od samego początku bawienia się z lustrzanką w ten sposób. Warto się najpierw lepiej zapoznać z jej "oryginalnymi" funkcjami i możliwościami.

kuzi4
28-10-2011, 23:41
Aparat fotograficzny jest przede wszystkim do fotografowania. Filmowanie polecam głównie na manualu.