PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze skanowaniem



aqua
10-01-2006, 23:29
Pojawia mi sie taki komnikat: Nicon Scan was unable to find any active devices

i nie wiem co zrobic

Vitez
11-01-2006, 21:00
Pojawia mi sie taki komnikat: Nicon Scan was unable to find any active devices

i nie wiem co zrobic

Sprecyzowac problem:

http://rtfm.killfile.pl/#pytanie

"Starannie wybierz miejsce swojego zapytania. Prawdopodobnie zostaniesz zignorowany lub uznany za łajzę, jeśli:

* wyślesz swoje pytanie na forum, gdzie będzie ono "nie na temat" (off topic),"

- np w tym przypadku skoro to skaner Nikona (a tak podejrzewam mimo ze zamiast k jest c) to czemu nie na forum Nikona pytasz? ;)


"
Bądź precyzyjny i podawaj dokładne informacje dotyczące problemu

* Opisz swój problem lub błąd, który znalazłeś, dokładnie i przejrzyście.
* Opisz środowisko, w którym się pojawia (sprzęt, system, aplikacja, cokolwiek). Zaznacz wersję bądź dystrybucję systemu (na przykład "Red Hat 8.0", "Slackware 5.1" czy wersje Windows itp.).
* Opisz, co sprawdziłeś, próbując zrozumieć problem, zanim zadałeś pytanie.
* Opisz, jakie kroki podjąłeś, żeby ustalić, co jest problemem, zanim zadałeś pytanie.
* Opisz wszelkie zmiany w komputerze i konfiguracji oprogramowania, jakie zaszły w ostatnim czasie i mogą mieć znaczenie.

Zrób wszystko, co w Twojej mocy, by odpowiedzieć na pytania, jakie zostaną Ci przez nas zadane.
"

"
Pytając, wyrażaj się precyzyjnie

Nieprecyzyjne pytania są uważane za bardzo czasochłonne. Ludzie, którzy z pewnością udzielą Ci dobrej odpowiedzi, są również bardzo zajęci (biorą na siebie wiele obowiązków). Są uczuleni na czasochłonne pytania, więc na nieprecyzyjne też.

Najprawdopodobniej uzyskasz użyteczną odpowiedź, jeśli wyjaśnisz dokładnie, czego oczekujesz (dostarczenia wskazówki, przesłania kodu, sprawdzenia Twojej łatki itp.). To pozwoli skupić wysiłek na konkretnych czynnościach i pośrednio ograniczy czas i energię, którą trzeba włożyć, by Ci pomóc. To dobrze.

By zrozumieć świat, w którym żyją fachowcy, pomyśl o fachowości jako o niezmiernie obfitych zasobach i bardzo krótkim czasie, który masz na korzystanie z nich. Im mniej czasu fachowcy spędzą nad zrozumieniem pytania, tym prawdopodobniej otrzymasz odpowiedź od kogoś naprawdę dobrego (i bardzo zajętego).

Spraw, by forma Twojego pytania skróciła czas potrzebny fachowcowi na zagłębienie się - często nie sprowadza się to jedynie do uproszczenia pytania. Zatem na przykład "Czy możesz dać mi jakąś wskazówkę do wyjaśnienia X?" jest zwykle o wiele mądrzejsze niż "Czy możesz mi wyjaśnić X?". Jeśli jakiś kawałek kodu nie działa prawidłowo, zwykle lepiej poprosić kogoś, by wyjaśnił, co jest nie tak, niż prosić o naprawienie. "

gonzo44
11-01-2006, 21:05
Nicon Scan was unable to find any active devices

ten typ tak ma, kup Canona ;-)
A tak na serio to przeczytaj post Viteza i się zastosuj a na pewno postaramy się wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.

Tomasz Golinski
11-01-2006, 21:19
Pojawia mi sie taki komnikat: Nicon Scan was unable to find any active devices

i nie wiem co zrobic
kupić skaner.

czornyj
12-01-2006, 23:11
Jaki model skanera, jak podłączony do kompa, czy działał wcześniej i padł w czasie pracy, czy wogóle nie działał?

maku
12-01-2006, 23:58
Zakładając że dopiero uruchamiasz zabawkę polecam dogłębne zapoznanie się z instrukcją. Wprawdzie nie mam Nikona tylko Minoltę, ale podobny komunikat pojawia się, jeśli nie przestrzegam dokładnie procedury. Np. wtedy, gdy najpierw umieszczę holder z filmem w skanerze a dopiero potem uruchomię program skanujący. Przy czym dzieje się tak tylko zaraz po włączeniu skanera. Przy ładowaniu następnych odcinków filmu nie ma to już znaczenia (oczywiście zakładając, że nie wyłącza się w międzyczasie skanera).

Upraszczając: Minolta tak ma, że przy uruchamianiu programu skanującego skaner ma być włączony, ale pusty i drzwiczki zamknięte.

Może w przypadku Nikona jest podobnie.