PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 85mm f/1,8



Tadeo
26-10-2011, 23:45
Witam ,nie wiem czy dobrze trafiłem z tym postem ale potrzebuję pomocy.
Sprzedałem tytułowy obiektyw jednak, kupujący po pewnym czasie zgłosił mi ze obiektyw ostrzy na af idealnie w punkt , a po przełączeniu go na mf też działa autofokus i tu moje pytanie czy to jest jakaś usterka czy tak ten obiektyw ma, u mnie wszystko działało poprawnie i dziwię się że coś takiego nastąpiło u kupującego, bardzo bym prosił o poradę co mogło się stać ewentualnie czy kupujący nie wprowadza mnie w maliny. Z góry dziękuje za każda pomoc i radę.

gerbil
27-10-2011, 00:13
może przełącznik nie przełącza?

zbirr
27-10-2011, 00:15
jak sama nazwa wskazuję Auto Focus to tryb kiedy aparat łapie ostrość automatycznie, Manual Focus to tryb kiedy robisz to manualnie. Żaden obiektyw nie powinien cierpieć na dolegliwość o której piszesz. Chyba że kupujący ustawił tryb manualny ale w aparacie, nie na obiektywie. Mimo wszystko jeśli ustawił M na obiektywie to coś z obiektywem nie tak, może jedynie przełącznik nie zatrybił i niech przełączy kilka razy. Może sytuacja wróci do normy.

matijaz
30-10-2011, 22:20
Może niech kupujący spróbuje, czy przy ustawieniu MF na obiektywie, działa mu AF w trybie Live View.
Problem z przełącznikiem AF/MF, zazwyczaj polega na tym, że zacina się w jednym z trybów i nie można go przesunąć.