PDA

Zobacz pełną wersję : Zwiechy 5D MK II



diplo
25-10-2011, 10:04
Witajcie, mam problem ze swoja piatka co jakiś czas, nastepuje dziwna zwiecha. Górne kółko nastaw nie chce działać i trzeba uzywac tego z gripa - które o dziwo pracuje jak należy.
Zwiecha dotyczy też tego iż nie można nic zrobić nawet wł/wył nie działa - tylko wyciągnięcie baterii.
Nie dzieje się to non stop a co jakiś czas więc wysłanie do serwisu nic pewnie by nie dało - bo co im powiem "walnijcie z tysiąc zdjęć to zobaczycie?".
Macie jakąś radę?

MC_
25-10-2011, 10:07
Czy to grip oryginalny czy "zamiennik"?

janmar
25-10-2011, 10:08
Spróbuj czy bez gripa też ten problem występuje?
Grip oryginalny?
Zresetuj ustawienia na fabryczne.
Zostaw na noc bez baterii.
Przebieg?
Czy zmieniałeś firmware?

dinderi
25-10-2011, 10:33
Zostaw na noc bez baterii.Aż tak długo nie potrzeba :) Rozładowanie kondensatorów po wyjęciu baterii głównej i pomocniczej nastąpi w ciągu kilku sekund. Wystarczy ustawić przełącznik na pozycję ON.
Po ponad roku uzywania tego modelu uważam, że trzeba zadac jeszcze jedno pytanie: który soft masz zainstalowany? Na wcześniejszych softach miewałem zwiechy. Od 2.07 nie zdarzyło się.

diplo
25-10-2011, 10:37
1. Grip zamienniik
2. Nie sprawdzalem bez gripa
3. Soft 2.08 (chyba:))
Cala rzecz polega na tym, że to nie zawsze tylko co jakies 1000 zdjęć, może rzadziej.
Raz nawet miał zwiechę podczas życzeń i nic się nie dało zrobić - wyciągnołem baterię i utracił kilka zdjęć po prostu wcięło je
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
4. Przebieg jakieś 10K no może 15K

dinderi
25-10-2011, 10:41
Stawiam na gripa.

kobesi
25-10-2011, 11:14
Miewam podobne sytuacje i na 100% to wina gripa (Phottix). Pomaga po prostu wyłączenie gripa wyłącznikiem, który się na nim znajduje.

Wraz z blokadą kółka występuje u mnie dodatkowo niedoświetlanie ujęć w AV, o ok. 2/3-1 EV.

filemoon
25-10-2011, 11:15
"Czesty" problem z zamiennikami :)

Bez gripa pewnie nie bedzie problemow.

diplo
25-10-2011, 11:37
kobesi - dokładnie czas naswietlania blokuje się zwykle na 1/200

streaker
25-10-2011, 12:00
Prawda - częsty problem - wystarczy przejechać kółkiem gripa w którąkolwiek stronę i górne zaczyna działać. Wygląda tak jakby blokowało się w 'pół skoku' i tym blokowało górne.

diplo
25-10-2011, 12:02
Czyli co? To normalne jest czy co? bo już nie łapię. Wywalić gripa - na ktory najpierw marudziłem ale jednak po jakims czasie sie przyzwyczailem?

tombas
25-10-2011, 12:07
Czyli co? To normalne jest czy co? bo już nie łapię. Wywalić gripa - na ktory najpierw marudziłem ale jednak po jakims czasie sie przyzwyczailem?
zamienić na oryginał:razz:

diplo
25-10-2011, 12:10
Chyba w takim razie, aż tak bardzo go nie potrzebuję ;) z drugiej strony jest jeszcze na gwarancji więc może oni niech z tym powalczą

MC_
25-10-2011, 12:12
Jak to było? "Kochaj albo (wy)rzuć"?

diplo
25-10-2011, 12:43
w 40d miałem dokladnie to samo, tyle że przy oryginalnym gripie. Tak jak poprzednicy piszą - wystarczy pokrecic kókiem od gripa i wszystko wraca do normy :)

W związku z tym można twierdzić iż jest to nagminne :-?, moge sobie pokręcić kółeczkiem od gripa, ale czy to mi nie zepsuje aparatu?

janmar
25-10-2011, 21:06
Aż tak długo nie potrzeba :) Rozładowanie kondensatorów po wyjęciu baterii głównej i pomocniczej nastąpi w ciągu kilku sekund. Wystarczy ustawić przełącznik na pozycję ON.


dinderi,nie masz racji :) .

Zawsze gdy coś nie gra ze sprzetem wykonuję jeden ruch i zostawiam na całą noc,nie robiąc nic więcej :idea: .
W ten zacny sposób nie zepsułem wielu rzeczy.Rano już na zimno znajduję rozwiązanie problemu.Pośpiech który jest wskazany np. przy łapaniu pcheł,
jest zabójczy dla naprawiania problemów ze sprzętem,udzielania odpowiedzi żonie,a już czyszczenia matrycy szczególnie.itd.
Nie wychodzi? Zostaw na noc.Ranek przyniesie radę.:lol:

diplo
25-10-2011, 21:44
udzielania odpowiedzi żonie

Zapamiętam i wezmę sobie do serca :mrgreen:

dinderi
25-10-2011, 22:51
dinderi,nie masz racji :) .

Zawsze gdy coś nie gra ze sprzetem wykonuję jeden ruch i zostawiam na całą noc,nie robiąc nic więcej :idea: .
W ten zacny sposób nie zepsułem wielu rzeczy.Rano już na zimno znajduję rozwiązanie problemu.Pośpiech który jest wskazany np. przy łapaniu pcheł,
jest zabójczy dla naprawiania problemów ze sprzętem,udzielania odpowiedzi żonie,a już czyszczenia matrycy szczególnie.itd.
Nie wychodzi? Zostaw na noc.Ranek przyniesie radę.:lol:
Achh, no tak! Przepraszam, myslałem, że chodzi Ci o resetowanie aparatu.
W pełni się zgadzam, zresetowanie siebie wymaga czasu i "zostawienie na noc" jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

A jak czegoś nie można znaleźć, to wystarczy zapytać publicznie, czy ktoś nie widział ;)

Goomis
26-10-2011, 00:29
W związku z tym można twierdzić iż jest to nagminne :-?, moge sobie pokręcić kółeczkiem od gripa, ale czy to mi nie zepsuje aparatu?

co ma zepsuć?
kółko gripa jakby blokuje się w pół skoku co blokuje automatycznie resztę nastaw.
Podejrzewam, że w oryginale tego nie ma.
Żyje z tym już 2lata na zamienniku alpha. Bywa upierdliwe, ale jak bym miał wydać prawie 2000zł na same gripy do obu body to wole to dołożyć do jakiegoś szkła albo do kompa którego planuję wymienić :P

P.S.
Tak tylko powiem, że te 2gripy są warte mniej więcej tyle co jakieś lustro entry level z kitem, kartą i torbą :P
Więc przy tej cenie coś mi się nie zgadza za bardzo :P
Jestem przeciwny tłuczeniu przez producentów użytkowników po kieszeni na akcesoriach które w zasadzie mogłyby pewnie być połowę tańsze ale, że są przeznaczone do drogiego sprzętu to trzeba z góry zawołać za nie więcej :P

Bolek02
26-10-2011, 09:41
Wywal gripa zamiennika i kup oryginał choćby używany. To zwykle pomaga przy takich problemach :)