PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor do Laptopa ??



maati
24-10-2011, 19:37
Mam takie pytanie, otóż mam skalibrowany monitor w Laptopie ale niestety jego wyświetlanie nie jest dobre. Mam również monitor Samsunga który podłączyłem pod laptop ale niestety przez port COM wyswiatlał zamydlony obraz. Czy jest sens kupić sam monitor do fotografii np Eizo i podlączyc pod laptop przez HDMI co umozliwiłoby korzystanie z dużego monitora ale nie wiem jaka byłaby jakość takiego zestawu.
Najprościej wiem że kupno zwykłego kompa i monitora rozwiązałoby problem ale niestety brak kasy na taki zestaw nie pozwala na to, dlatego kombinuję.

szuler
24-10-2011, 20:23
tak jest sens

adino
24-10-2011, 20:33
jest sens :) ja pracuje na lapku i mam podpiety Eizo... i nie wróce już do monitora w lapku bo różnica jest kosmiczna.

szmitkens
24-10-2011, 20:42
kupno zwykłego kompa i monitora rozwiązałoby problem ale niestety brak kasy na taki zestaw nie pozwala na to, dlatego kombinuję.

przecież laptop, to też zwykły komputer :mrgreen:
Pewnie że jest sens. Ja też tak pracuję już od dłuższego czasu ;-)
Jak masz kasę to kupuj bo różnica jest na prawdę duża.

wiktor2323
24-10-2011, 20:48
i nie wróce już do monitora w lapku bo różnica jest kosmiczna.

Różnica jest nawet w porównaniu do mojego 6 letniego LG sync master 710 (jak mnie pamięć nie myli, a co dopiero do Eizo;)

maati
24-10-2011, 21:07
Dzięki za szybkie rady. W wyświatlaniu to tak myslałem, że będzie lepiej, tylko nie byłem pewny czy laptop "pociągnie" taki monitor, jak podpinałem Samsunga 21" to wyświetlał wszystko nieostre, zmiana rozdzielczości nic nie pomagała i sądziłem, że to wina laptopa a dokładniej jego grafiki.

natali12
24-10-2011, 21:42
Dzięki za szybkie rady. W wyświatlaniu to tak myslałem, że będzie lepiej, tylko nie byłem pewny czy laptop "pociągnie" taki monitor, jak podpinałem Samsunga 21" to wyświetlał wszystko nieostre, zmiana rozdzielczości nic nie pomagała i sądziłem, że to wina laptopa a dokładniej jego grafiki.

Nie koniecznie wina grafiki. Może to być wina monitora. Jest pełno mydelniczek. Ale generalnie podpięcie przyzwoitego monitora to dobry pomysł.
Polecam poczytać o rozdzielczości natywnej. Napewno się przyda. Bardzo ważne są również właściwe sterowniki karty graficznej, ale to z pewnością wiesz.

kawalek
25-10-2011, 09:20
ja też mam eizo do lapka podpięte i jestem zadowolony :)

rediconn
25-10-2011, 15:12
A wygodnie się tak pracuje? tzn. chodzi mi o to, gdzie jest ustawiony monitor:) pewnie gdzieś z boku laptopa, jakoś tak dziwnie :) Sam zastanawiam się nad zakupem EIZO i podpięciem pod laptopa HP ... ale nie mogę się przekonać do wygody tego rozwiązania.

czornyj
25-10-2011, 16:17
A wygodnie się tak pracuje? tzn. chodzi mi o to, gdzie jest ustawiony monitor:) pewnie gdzieś z boku laptopa, jakoś tak dziwnie :) Sam zastanawiam się nad zakupem EIZO i podpięciem pod laptopa HP ... ale nie mogę się przekonać do wygody tego rozwiązania.

Nie wiem czy jest taka opcja w Windows, ale ja np. podłączam klawiaturę, tablet i 30-tkę do macbooka, a następnie po prostu go zamykam.

Kolaj
25-10-2011, 16:17
Nie wiem czy jest taka opcja w Windows, ale ja np. podłączam klawiaturę, tablet i 30-tkę do macbooka, a następnie po prostu go zamykam.Jest. A jeszcze wygodniej dokupić stację dokującą.

Hom_er
25-10-2011, 16:22
Ja tak pracowałem dłuższy czas: monitor + mysz + klawiatura na stole podpięte do lapka znajdującego się pod stołem, wówczas poza szybkością działania samego kompa, nie ma znaczącej różnicy pomiędzy lapkiem a stacjonarnym :)

Wówczas można/należy też monitor skalibrować.

zdecydowanie polecam takie rozwiązanie!

Tomasz M.
25-10-2011, 17:50
Ale zanim kupisz Eizo, sprawdź, czy grafika w lapku obsłuży rozdzielczość natywną monitora. Niedawno oddałem blaszaka do naprawy i musiałem podłączyć lapka ze słabą grafiką pod 24' . Poprawa w stosunku do wbudowanego LCD była znaczna, szczególnie w kolorystyce, ale słabo się pracowało ze względu na rozdzielczość. Nie wykluczam jednak, że nie umiałem dobrze ustawić :oops:

banan82
25-10-2011, 22:11
mam thinkpada na stacji dokujacej z podpietym eizo. laptopa mozna zamknac bo przycisk on/off jest na stacji dokujacej z boku. Wtedy tylko podpiac klawiature i myszke i jest jak komp stacjonarny:) Oczywiscie monitor podpiety przez DVI, przez dsub za duzo sie traci, pozatym obraz jest nieostry.

DVI lub display port to jedyne opcje podlaczenia monitora. z tym ze display port daje wieksza rozdzielczosc na wyjsciu (DVI chyba tylko 1920x1080 jakos tak)

Linux daje np mozliwosc podpiecia dwoch roznych profili z kalibracji do dwoch roznich monitorow:)