PDA

Zobacz pełną wersję : Program do wyszukiwania zdjec ludzi po twarzy.



larguss
22-10-2011, 14:21
Witam. Jakiś czas temu słyszałem że facebook używa programu to identyfikacji osób na zdjęciu. Gdy wstawię zdjęcie to program ten rozpoznaje twarze i przeszukuję całą swoją bazę aby później przy dodawaniu znacznika łatwiej było znaleźć osobę ze zdjęcia.
W filmie "Jestem numerem 4" również jest taki program. Przeszukuję on strony w poszukiwaniu zdjęcia danej osoby, aby później je usunąć.

I tu mam pytanie. Czy istnieje taki program z którego mogli byśmy korzystać?

4kwiatek
22-10-2011, 14:24
Hi...


Witam. Jakiś czas temu słyszałem że facebook używa programu to identyfikacji osób na zdjęciu. Gdy wstawię zdjęcie to program ten rozpoznaje twarze i przeszukuję całą swoją bazę aby później przy dodawaniu znacznika łatwiej było znaleźć osobę ze zdjęcia.
W filmie "Jestem numerem 4" również jest taki program. Przeszukuję on strony w poszukiwaniu zdjęcia danej osoby, aby później je usunąć.

I tu mam pytanie. Czy istnieje taki program z którego mogli byśmy korzystać?

To znaczy - chcesz przeszukać lokalne dyski ? Czy chcesz przeszukać internet ? Taką funkcje lokalnie ma Picasa 3. Wyszukuje twarze i grupuje je.

Pozdrawiam...

gietrzy
22-10-2011, 22:34
Jeśli dobrze pamiętam (sam nie używam) PSE w wersji 10 ma taką możliwość.

Sergiusz
23-10-2011, 01:29
Taki program jest bezpłatnie dokładany ( a przynajmniej był ) do każdego aparatu i kamery Sony. Wyszukuje osobę to znaczy jej zdjęcie z dysku nawet jeśli jest to zdjęcie grupowe. Do przeszukiwania internety trzeba kliknąć Google- Grafika i nacisnąć piktogram aparatu, wkleić zdjęcie i po kilku sekundach wyszukiwarka wyświetli adresy stron gdzie zdjęcie się znajduje lub jeśli takich nie znajdzie zdjęcia podobne.

larguss
23-10-2011, 14:10
Chodzi mi o przeszukiwanie internetu. Co do Google to sprawdzałem i przyznam ze średnio to działa. Bardziej porównuje kompozycję niż twarz.