PDA

Zobacz pełną wersję : Kupić 1DsIII czy poczekać na następce?



Tomson420
15-10-2011, 13:36
Robię zdjęcia tylko i wyłącznie na trybie manualnym w studio na ISO 100 najczęściej na przysłonie F13 dla agencji fotograficznych.
Nie bawię się w rawy w Camera Raw lecz rawy w Digital Photo Profesional, gdzie jakby najważniejsza jest podstawa która jest odpowiednikiem obrazu jpga.

Nie potrzeba mi ani szybkości klatek na sekundę, ani mnóstwo punktów AF, ani kręcenia filmów.
Zależy mi tylko i wyłącznie na jakości zdjęć.
Czy w takim razie jest sens czekać na następce 1Ds III który ma mieć 18mp ?
5DII mnie nie interesuje z powodu zjawiska banding i takich brzydkich szumów w cieniach które „wyłażą” po obróbce.
Przed 1DsIII zraża mnie to, że miał dawno temu premierę, i snuje podejrzenia, że w jakiś sposób następca może mieć lepszy obraz.
No ale jak czytam że następca ma mieć tylko 18mp - to zaczynam w to wątpić…

Bolek02
15-10-2011, 14:17
W zawartym wywodzie już w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś :)
Nie bardzo rozumiem dlaczego odrzucasz 5DII bo to super puszka i jak sie ją ogarnie i ma trochę wprawy w robieniu zdjęć, to jest naprawdę dobrze. Jeśli myślisz że 1DsIV, V ... i dalej bedzie robił lepsze zdjęcia, to się bardzo rozczarujesz. Szkoda czasu na czekanie :(
Ja już przeszedłem przez te wszystkie etapy - wymianiałem sprzęt bardzo często i uważam, że warto ciągle robić zdjęcia i się doskonalić, bo sprzęt to sprawa drugorzędna.

michael_key
15-10-2011, 15:45
Kup 5D mark II i rób dobre fotografie.
Samo posiadanie serii 1 nie poprawi jakości zdjęć.

Goomis
15-10-2011, 16:01
A jaki ma związek ilość Mpx z jakością obrazu?
Chętnie się dowiem.

michael_key
15-10-2011, 16:15
A jaki ma związek ilość Mpx z jakością obrazu?
Chętnie się dowiem.
Jak to jakie?
Autorowi może chodziło o to, że 1Ds będzie miał mniej pixów niż 5D2 czyli... Jedynka jest gorsza niż Piątka :-D

MaD77
15-10-2011, 16:21
Jedynki to są sprzęty typowo reporterskie, nie do zdarcia, świetnie radzące sobie w ekstremalnych warunkach. Po co ci ta kupa magnezu, stali i gumy w studio? (chyba, że dopiero je szykujesz, docierają gipsy i się ostro kurzy). 5D, które posiadasz, w warunkach studyjnych z pewnością nie robi gorszych jakościowo zdjęć od 1Ds III.
Zainwestuj w obiektywy, bo tu masz sporo do nadrobienia.

Bolek02
15-10-2011, 18:52
No właśnie, to jest wypowiedź z sensem - robić foty piąteczką i rozbudować szklarnię a efekt murowany :)

allxages
15-10-2011, 19:11
A co złego jest w 1Ds3? Bo nie do końca rozumiem sprawę chyba.

Hom_er
15-10-2011, 19:36
Poczekaj!

Jak się nie doczekasz na IV to kupisz sobie III, a jak IV nie spełni Twoich oczekiwań to poczekasz na V, VI itd :)

madc0w
15-10-2011, 19:47
może jakiś średni format?
ew poczekaj chodza słuchy że canon ma wypuścić canona 6d z małą liczbą mpx i dobrą rozpiętością tonalną

Tomson420
15-10-2011, 20:59
5D już nie chce, zrobiłem nim 100000 zdjęć, niemodne i stare to, i jak dla mnie kolory na trybie standard są mało komercyjne pod sprzedaż, choć czasem mają swój urok. No i trochę mała matryca, i oprogramowanie jest tylko dla systemu 32bitowego Windowsa.
5D II pożyczam czasem - "weselej" podkręca kolory :D. Wydobywa więcej szczegółów od 5D bo ma większą matrycę. Ale też gdy się pogrzebie trochę w ustawieniach RAW potrafią szybko wyskoczyć brzydkie szumy w cieniach nie mówiąc już o zjawisku bandingu .
1Ds III nie miałem – przed chwilą przeglądałem testy: http://www.akelstudio.com/blog/canon-1ds-mark-iii-v-s-5d-mark-ii-is-there-is-any-difference-in-image-quality-in-studio-test-run/
Jego zdjęcia wydają się bardziej "soczyste", czerwony wychodzi fajniej, ale to wszystko tak jakby lekkim kosztem ostrości.
Prawdopodobnie w kwestii kolorów wszystko da się załatwić ustawieniami w raw, ale ja za tym nie przepadam, bo obrabiam dużo zdjęć i nie chce mi się za każdym razem wnikać w poszczególne barwy każdego ze zdjęć osobno.

6d jeśli ma być z małą liczbą pikseli to nie dla mnie, ja muszę mieć dużo pikseli :D

Chyba mnie zachęciliście do kupna 1DsIII.
O ile dostrzegam różnice pomiędzy 5D, 5DII i 1DsIII, to chyba następca 1DsIII więcej w obrazie wnieść już chyba za bardzo nie może.

A obiektyw kupie sobie może Canon EF 24-70mm f/2.8L

Goomis
15-10-2011, 21:00
może jakiś średni format?
ew poczekaj chodza słuchy że canon ma wypuścić canona 6d z małą liczbą mpx i dobrą rozpiętością tonalną

Masz na myśli 1DIV? :P
18Mpx FF, ISO 52200 i olbrzymi DR :D plus 12fps i AF najlepszy w całym systemie.
Jeżeli to będzie prawda to muszę znaleźć kupca na nerkę :P

madc0w
15-10-2011, 21:34
mam na mysli
6D
One of the recent rumors has been the coming of a new full frame EOS body added to the lineup. It would be in the $2000 range. It would see a drop in megapixels from the 21 of the 5D Mark II and be solely designed for ISO performance. To meet the price point, I’d expect a modified 9 point AF (more crosstype sensors).

If the 5D3 moves up the latter in performance and price, a $2000 full frame camera at launch would be an industry first and a massive seller. Canon was the first company to break the $1000 price barrier with a DSLR, no reason they can’t do it again.

I can definitely see this as a possibility, though I’m not convinced of it yet.

canonrumors.com

Mad_Mac
15-10-2011, 21:58
5D już nie chce, zrobiłem nim 100000 zdjęć, niemodne i stare to, i jak dla mnie kolory na trybie standard są mało komercyjne pod sprzedaż, choć czasem mają swój urok. No i trochę mała matryca, i oprogramowanie jest tylko dla systemu 32bitowego Windowsa.
5D II pożyczam czasem - "weselej" podkręca kolory :D. Wydobywa więcej szczegółów od 5D bo ma większą matrycę. Ale też gdy się pogrzebie trochę w ustawieniach RAW potrafią szybko wyskoczyć brzydkie szumy w cieniach nie mówiąc już o zjawisku bandingu .
1Ds III nie miałem – przed chwilą przeglądałem testy: http://www.akelstudio.com/blog/canon-1ds-mark-iii-v-s-5d-mark-ii-is-there-is-any-difference-in-image-quality-in-studio-test-run/
Jego zdjęcia wydają się bardziej "soczyste", czerwony wychodzi fajniej, ale to wszystko tak jakby lekkim kosztem ostrości.
Prawdopodobnie w kwestii kolorów wszystko da się załatwić ustawieniami w raw, ale ja za tym nie przepadam, bo obrabiam dużo zdjęć i nie chce mi się za każdym razem wnikać w poszczególne barwy każdego ze zdjęć osobno.

6d jeśli ma być z małą liczbą pikseli to nie dla mnie, ja muszę mieć dużo pikseli :D

Chyba mnie zachęciliście do kupna 1DsIII.
O ile dostrzegam różnice pomiędzy 5D, 5DII i 1DsIII, to chyba następca 1DsIII więcej w obrazie wnieść już chyba za bardzo nie może.

A obiektyw kupie sobie może Canon EF 24-70mm f/2.8L

Mówisz o puszkach za 25pln i o tym jakiej ty jakości nie potrzebujesz a jak piszesz o sprzęcie to wydaje mi sie ze albo za wiele o nim nie wiesz albo robisz sobie jaja.
Jeśli 5d ma mniejsza matryce od 5dmkII to zmieniam nicka na matka Teresa!

Tomson420
15-10-2011, 22:16
Mówisz o puszkach za 25pln i o tym jakiej ty jakości nie potrzebujesz a jak piszesz o sprzęcie to wydaje mi sie ze albo za wiele o nim nie wiesz albo robisz sobie jaja.
Jeśli 5d ma mniejsza matryce od 5dmkII to zmieniam nicka na matka Teresa!

jaj sobie nie robię. A jakoś potrzebuje właśnie najlepszą - czemu to dziwi?

Mówiąc o mniejszej czy większej matrycy miałem na myśli ilość mp - źle się wyraziłem, sorry, bo sama matryca nie wiem jakiej jest wielkości.

Em Es
15-10-2011, 22:28
następca może wnieść z 15Mpix więcej - a że lubisz dużo pikseli... ;)

Kolekcjoner
15-10-2011, 22:36
bo sama matryca nie wiem jakiej jest wielkości.

Panowie kończymy tę bezsensowną dyskusję, bo po powyższym widzę, że nic konstruktywnego tu już nie usłyszymy.
Koledze założycielowi polecam lekturę forum - dowie się wszystkiego w tym min. znajdzie odpowiedź na powyższy dylemat :mrgreen:.
Jeśli kogoś jednak interesuje kontynuacja dywagacji na temat przyszłości naszego wspaniałego systemu ;) to zapraszam do dyżurnej pitolnicy :cool: :arrow: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=39209 .