PDA

Zobacz pełną wersję : Czcionki MAC pod Windows - Cracked



lMl
14-10-2011, 17:23
Hej,
z racji tego, że wiele osób robiących zdjęcia używa Maców postanowiłem rzucić temat, z którym się aktualnie borykam także tutaj.

Muszę zainstalować pod Windowsem czcionkę Cracked, niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć a plik wysłany przez znajomego nie ma żadnego rozszerzenia (raz dostaję maila z plikiem 1kb innym razem z plikiem, który ma rozszerzenie takie jak nazwa czcionki.

Nie mam pojęcia, czy problem jest w systemie plików między MAC i Win, czy to jeszcze inna kwestia.
Z tego co wiem część plików czcionek powinna działać pod Win bez problemu a te, których nie można wprost zainstalować wystarczy przekonwertować odpowiednim programem.

Adlatus
14-10-2011, 18:32
Pobierz z sieci np. http://www.darmoweczcionki.pl/fonts/3501/cracked_johnnie.html

Jester
14-10-2011, 18:36
Hej,

Muszę zainstalować pod Windowsem czcionkę Cracked, niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć a plik wysłany przez znajomego nie ma żadnego rozszerzenia (raz dostaję maila z plikiem 1kb innym razem z plikiem, który ma rozszerzenie takie jak nazwa czcionki.

Niech ją czymś skompresuje - zipem, rarem, czymkolwiek. Taka goła czcionka wysłana mailem rozleci się po drodze na bank.


Z tego co wiem część plików czcionek powinna działać pod Win bez problemu a te, których nie można wprost zainstalować wystarczy przekonwertować odpowiednim programem.

To zależy od czcionki - temat dość złożony. Jak już dojdzie w postaci nadającej się do użycia - to się sam zorientujesz, czy ma ogonki i czy działa bezproblemowo.

lMl
14-10-2011, 18:51
Jester, ano po spakowaniu doszedł plik z rozszerzeniem _cracked. W ogóle jakie powinno być rozszerzenie? Bo już kombinowałem, żeby zmienić je ręcznie.

Adlatus, szukam czcionki Cracked z MACa ;)

Jester
14-10-2011, 20:49
Żadna czcionka nie ma takiego rozszerzenia. Jeżeli w ogóle jakieś ma - to trzyliterowe (.ttf, .otf)...

lMl
14-10-2011, 21:20
Wiem, że nie ma. Tak się pokazało po rozpakowaniu zipa. Generalnie już dotarłem do finału. Przy pomocy programiku CrossFont owego zipa można skonwertować na odpowiedni plik dla Win.

_igi
22-10-2011, 20:32
w macach finder z automatu robi sobie pliczki zapasowe, pomagajace w ich wyszukiwaniu w spotlight.

wysyłając z maka font "cracked" będziesz miał jeden plik "cracked.ttf", drugi "_cracked." To normalne.

Na samym maku, jako takim, nie ma zainstalowanej czcionki "cracked", są tylko standardowe, helvetici, futury, timesy czy ariale, no i oczywiście parę brzydali :)