PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Metz 50-af-1 i 400D



Wojtas
11-10-2011, 16:21
Witam!
Piszę ponieważ mam problem.Właśnie zakupiłem (drogą internetową) ww. lampę.Właśnie podłączyłem ją do aparatu i jako że wcześniej z lampami nie bardzo miałem do czynienia nie wiem czy to moja wina czy coś nie tak z lampą. Podłączam lampę do aparatu , właczam lampę i aparat.Lampa ładuje się, zapala sie zielona dioda , tryb w lampie ETTL. Lampa reaguje na zmianę ogniskowej i przysłony w aparacie, wszystko wyświetla na bieżąco. W pokoju ( półmrok, trochę światła przez rolety - niewiele) ustawiam czas 1/30 przysłona 2.8 - w c.fn synchro na 1 kurtynę , inne c.fn domyślnie, naciskam spust i lampa błyska tylko że tak jakby na drugą kurtyne a nawet powiedziałbym że po opadnięciu lustra. Różnic w zdjęciach z lampą i bez żadnych stąd takie domysły. Lampa pokazuje zasięg błysku.Nie wiem jak powinno działać wspomaganie AF (domyślam się że jakaś lampa) ale wydaje mi się że nie działa.Jest to nowa lampa , prosto z pudła. Jedyne co budzi moje wątpliwości to baterie bo nie są nowe, a właśnie ładuję akumulatory prosto od batimexa. Prosiłbym o rady co począć a może to moja wina.

miczael
11-10-2011, 17:06
Wyciągnij z pudła jeszcze instrukcje

Wojtas
11-10-2011, 17:38
Instrukcja przeczytana , jeszcze nie wszystko zrozumiałem - co nie zmienia faktu że nie rozwiązało to mojego problemu.

miczael
11-10-2011, 17:56
Wyłącz CF

Wojtas
11-10-2011, 20:17
Sprawdziłem lampę z C 450D , wszystko gra - porównałem ustawienia i c.fn. Prawdopodobnie spaliłem stopkę jakiś rok temu podczas podłączania analogowej starej lampy a od tamtego czasu nie używałem żadnej innej.

Wojtas
18-10-2011, 16:27
Na zakończenie napiszę że moja diagnoza sprawdziła się. Taka przyjemność kosztowała mnie 185 + przesyłka ( Wymiana ukł. lampy zewn. ). Teraz mój Metz śmiga aż miło. Lampą od analoga była Topca 330 cx która niby działa z cyfrą,a jednak moje 400D tego nie przetrwało.