PDA

Zobacz pełną wersję : canon a60, reczne ustawienie ostrosci.



gracki
23-08-2004, 16:20
witam, mam male pytanie, a w zasadzie to maly problem, chodzi mi o reczne ustawienie ostrosci w canonie a60, otoz skala odpowiada w cm/m , lecz w praktyce to sie zupelnie nie zgadza, czy u was jest tak samo ?

egzor
23-08-2004, 20:27
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci oto iż nastawiasz ręcznie ostrość w aparacie o on zrobił nieostre zdjęcie ?
Mam A60 i nie mam tego problemu ! Ustawia nawet w manual dobrze ostrość przy makro ! (wolno trochę ale dokładnie !) Jeżeli masz z tym problem to może źle oceniasz odległości w rzeczywistości a później nastawiasz złą wartość w aparacie ? Jeżeli nie, to spróbój takiego manewru:
1. Ustaw aparat na program inny niż AUTO i KRAJOBRAZ (najlepiej na preselekcję ekspozycji czyli P).
2. Zoom wyłączony !
3. Następnie ustaw AUTOMATYCZNIE ostrość aparatu na jakimś obiekcie (tylko nie dalej niż 5 m) wciskając migawkę do połowy, aż prostokąt na wyświetlaczu będzie zielony (blokowanie ostrości).
4. NIE DOCISKAJ SPUSTU DO KOŃCA, tylko trzymając przycisk migawki naciśnij równocześnie przycisk manualnej ostrości (ten sam co do makro)
5. Trzymając przycisk manualnej ostrości, puść migawkę.
6. Na wyświetlaczu powinna się pojawić wartość odległości na którą ustawił się aparat automatycznie. Jeżeli jest zgodna z rzeczywistością to aparat jest ok.
7. Czynności te powtarzaj przy obiektach o różnej odległości.

Jeżeli nastawiasz ręcznie ostrość przy zoomie to też z tego nic nie wyjdzie !

gracki
23-08-2004, 22:05
no innego wybory nie mialem, ale do 50 cm nastawia mi okay, a jesli chce obiekt fotografowac z 2 metrow to tak czy siak pokazuje mi ze jest 50 cm odemnie, wiec teraz nie wiem.

egzor
24-08-2004, 08:10
No to twój aparat ma jakiś feler ! U mnie wszystko gra !

ftomekk
30-08-2004, 13:07
U mnie tez jest z tym roznie ,raz podaje poprawna odleglosc a raz o metr mniejsza.Wydaje mi sie jednak ze nie ma to duzego znaczenia-prawie wszystkie zdjecia wychodza ostre.

satriani
31-08-2004, 16:34
podobnie jak eqzor u mnie w A60 też wszystko gra w tym trybie