PDA

Zobacz pełną wersję : eos 300d u TIPa



eternus
23-08-2004, 15:34
Witajcie - jak wszystko dobrze pojdzie to za kilka dni zadebiutuje w swiecie lustrzanek cyfrowych. Od kilkunastu dni sledze uwaznie to forum i wreszcie postanowilem zabrac glos. Wiec - czesc wszystkim!

I od razu pytanie - moj eos 300d jest sprowadzany przez TIPa z Niemiec. Obiecal dowod zakupu ze sklepu niemieckiego i podbita gwarancje. Wiem, co ma znajdowac sie w pudle. Czy jest cos, na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przy ogladaniu tego aparatu przed kupnem? Boje sie po prostu, zeby nie dac sie wyfrajerowac, bo wydatek to nie maly. Czy sa jakies zabezpieczenia, zeby sie nie okazalo, ze ma jakies cus w srodku pozamieniane, przekombinowane- jak to sprawdzic? W ogole bede wdzieczny za dobre rady w tej kwestii.

Z gory dzieki za pomoc. Juz i tak sporo pomogliscie mi, gdy czytalem Wasze wypowiedzi do starszych postow.

wizja
23-08-2004, 15:50
Najwięcej chyba co możesz zrobić to porównać elementy z instrukcji obsługi z tym co dostaniesz w pudełku. Oczywiście można spojżeć na soczewkę obiektywu czy nie ma zabrudzeń no i na samo body czy nie ma śladów użytkowania. Środka nikt Ci nie zamieni, no chyba, że to ekwilibrysta-elektronik.

Pewnie będzie spoko, skoro to TIP (Tanio i PEWNIE) :D

Tequil
23-08-2004, 16:14
zimna stopka (mocowanie lampy) czy nie ma rysek, mocowanie obiektywu- czy nie ma otarc, noi czy wszystko w woreczkach foliowych! :), tak sie zastanawiam po co kupon kupna aparatu z niemieckiego sklepu?, wystarczy nie podbita gwarancja - Serwis Canon Polska juz reflektuje gwarancje Unijne...

eternus
23-08-2004, 16:26
Tak - ale Canon Polska uznaje gwarancje za wazna tylko wtedy kiedy ma sie wypelniona karte gwarancyjnai dowod zakupu. Takie wymagania:/

Tequil
23-08-2004, 16:30
Tak - ale Canon Polska uznaje gwarancje za wazna tylko wtedy kiedy ma sie wypelniona karte gwarancyjnai dowod zakupu. Takie wymagania:/
da sie zalatwic :)

eternus
23-08-2004, 16:42
Tak - ale Canon Polska uznaje gwarancje za wazna tylko wtedy kiedy ma sie wypelniona karte gwarancyjnai dowod zakupu. Takie wymagania:/
da sie zalatwic :)

Wiem, ze da sie zalatwic... cokolwiek bys tu nie sugerwal:) Ale ja wole zamiast kombinowania, zeby dowod zakupu dal mi TIP - bo tak jest i grzecznie i bezproblemowo. Dobrze, ze sie zgodzil (przynajmniej obiecal).

wizja
23-08-2004, 17:05
z ciekawości ile bierze? ja dalem 3850zł

eternus
23-08-2004, 17:21
Ja mam dac 3900 PLN

Vitez
23-08-2004, 18:08
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .

wizja
23-08-2004, 18:23
300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura

950zł za grip z fak. i gw. w Polsce.. dla mnie klops. Ja mam swojego z Hameryki ale gwarancje mam u gościa w sklepie foto w Polszy, który toto sprowadza. Zresztą.. gwarancja jest tylko na rok, w którym to czasie sprzęt w zasadzie się nie psuje. Potem hulaj dusza piekła nie ma.. gwarancji też :?

Tequil
23-08-2004, 20:54
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .
spox tylko faktura pewnie 3/7 % komisowa... tzn na pewno!

eternus
23-08-2004, 21:53
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .

Wlasnie sporo dobrych opinii slyszalem o nim. Ale on chyba nie jest z Krakowa/Tarnowa? Bo ja ostatnio zrobilem sie jakis bardzo podejrzliwy i wole odebrac towar osobiscie. Kiedys bylo inaczej - jak 2,5 roku temu kupowalem Canona Digital Ixusa (chcialem miec taka cyfrowa malpke), to kupilem ja za 2000 zl przez Internet bez problemow i wieszego stresu. No chyba, ze ten Tommy jest z Krakowa badz Tarnowa???

Widzialem te oferte agito.com.pl - ale mnie zupelnie nie interesuje battery grip - mi poki co jest potrzebe body + ten kitowy obiektyw. Dokupie jeszcze pamieci (mam Kingston 128 MB) pewnie 512 i na razie tyle. Ale to juz kupie w sklepie (male roznice cenowe), choc mam dalej spory dylemat, bo ostatnio slyszalem sporo zlych opinii o Kingston. A ja myslalem o zakupie wlasnie ich, bo sam mam taka karte 2,5 roku i bez najmniejszych zarzutow pracuje. I z tego co wiem, nie jest duzo wolniejsza. Sam nie wiem co robic?

Kesel
23-08-2004, 22:57
Ja bardzo sobie chwalę Kingstona 512 MB High Speed. Zero problemów.

santiblue
23-08-2004, 23:50
Tommy jest z Lodzi

Vitez
24-08-2004, 00:39
Wlasnie sporo dobrych opinii slyszalem o nim. Ale on chyba nie jest z Krakowa/Tarnowa? Bo ja ostatnio zrobilem sie jakis bardzo podejrzliwy i wole odebrac towar osobiscie. Kiedys bylo inaczej - jak 2,5 roku temu kupowalem Canona Digital Ixusa (chcialem miec taka cyfrowa malpke), to kupilem ja za 2000 zl przez Internet bez problemow i wieszego stresu. No chyba, ze ten Tommy jest z Krakowa badz Tarnowa???


Z Lodzi jest ale jak sie uprzesz to odbierzesz osobiscie w ustalonym terminie... ja odbieralem od Tommiego osobiscie w Warszawie (ustalonego dnia przywozil sprzet dla kilkunastu chetnych) - moze i do Krakowa wozi (podejrzewam ze tak). Po prostu napisz i sie spytaj :) , ewentualnie przez kogos przekaze (Sigme 18-50 odbieralem od 'przekaziciela' na lotnisku w Wawie :D ).

Co do faktury agito - zadna komisowa tylko normalna, sklepowa (mam paru znajomych co stamtad brali A60 - bez problemu, faktura i gwarancja PL jest).

Aszu
24-08-2004, 08:59
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .

A kupiłbyś taki aparat od takiego TIPa?

eternus
24-08-2004, 09:34
A kupiłbyś taki aparat od takiego TIPa?

Nie bardzo rozumiem, o co pytasz?

Mori
24-08-2004, 10:57
A kupiłbyś taki aparat od takiego TIPa?

Ja też nie - o co Ci chodzi dokładnie?

Cichy
24-08-2004, 12:23
ja też nie kumam... U mnie 300 D po 3690 Kit :)

Vitez
24-08-2004, 14:02
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .

A kupiłbyś taki aparat od takiego TIPa?

Mowisz o Tommym? - tak.
Mowisz o Agito - to sklep nie TiP, i tez bym kupil bo mam kilku znajomych plus sporo glosow na grupie foto.cyfrowa potwierdzajacych rzetelnosc sklepu, dodatkowo z Agito odbieralbym osobiscie w Warszawie :P placac przy odbiorze.

Aszu
24-08-2004, 16:46
U Tommego kupiłbym w CIEMNO!
Jest PEWNE.

Ale jak słowo daję w życiu bym niekupił w jakimś zapyziałym sklepie który ma ceny 20% tańsze niż choćby TOMMY.

Śmierdzi.

eternus
24-08-2004, 20:33
Drogo... Tommy ma taniej (chyba cos kolo 3600? nie wiem dokladnie...) , a najciekawsza oferte ma agito.com.pl - 300D+kit+grip za 4550 z polska gwarancja i faktura :roll: .

A kupiłbyś taki aparat od takiego TIPa?

Mowisz o Tommym? - tak.
Mowisz o Agito - to sklep nie TiP, i tez bym kupil bo mam kilku znajomych plus sporo glosow na grupie foto.cyfrowa potwierdzajacych rzetelnosc sklepu, dodatkowo z Agito odbieralbym osobiscie w Warszawie :P placac przy odbiorze.

Qurcze - a ja juz w najblizszych dniach mialem sie z gosciem kontaktowac i potwierdzac, ze biore na 100%. A teraz to juz sam nie wiem co robic. Widze, ze tu kilka osob (polecanych przez Was) sprzedaje o 200 zlotych taniej. A wiadomo 2 stowki piechota nie chodza. Ale juz wspominalem o moich fobiach i osobistej checi odbioru. A z Krakowa/Tarnowa to nie znacie innej oferty?

O Agito bym pomyslal, ale ja w ogole tym gripem nie jestem zainteresowany - i dalej jest to wysylka:/

Najbardziej powalily mnie ceny w firmowym sklepie Canona - przy Rynku w Krakowie - KIT kosztuje cos kolo 5500! Do tego obok na polce stal Nikon D70, ktorego sprzedawca usilnie mi zachwalal, zniechecajac do EOSa 300D. Dziwne dzieje sie u nas rzeczy...

W sumie to jak kupie od tego TIPa z Krakowa i wszystko bedzie OK, to i tak bede zadowolony.

filip71
24-08-2004, 20:38
Ja fizycznie kupowałem w Agito i POLECAM, sklep jest pewny a co do kwesti czy TIP czy sklep to każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Mori
24-08-2004, 20:43
Eternus:
1. Nie wiesz co tracisz bez gripa.
2. Od Tommiego możesz brać w ciemno.

eternus
24-08-2004, 21:13
Eternus:
1. Nie wiesz co tracisz bez gripa.
2. Od Tommiego możesz brać w ciemno.

Ad 1: w razie czego gripa po prostu dokupie
Ad2: To sie musze nad tym powaznie zastanowic. Mozecie mi podac namiary na Tommiego? Spytam go co mi moze zaoferowac.

Mori
24-08-2004, 22:56
Grip kosztuje w rejonie 500-900PLN zależy czy allegro, sklep czy TIP. Naprawdę warto skorzystać z tej promocji. CF 256MB sprzedasz i będzie więcej kasy na 1GB. ;-)

Vitez
24-08-2004, 23:15
Ale jak słowo daję w życiu bym niekupił w jakimś zapyziałym sklepie który ma ceny 20% tańsze niż choćby TOMMY.

Śmierdzi.

Sklepy moga miec promocyjne partie materialow od dystrybutorow, TiPy raczej nie. I taka wlasnie promocje z wyraznie ograniczonym czasem (chyba do wyczerpania zapasow) widze u Agito - pewnie dostali od dystrybutora darmowa partie gripow.
A jaki ma w tym interes dystrybutor? Pozbedzie sie zalegajacych magazyny 300D i gripow ktore i tak za grosze dostal od producenta.
Na pytanie od ktorego dystrybutora (polski czy zagraniczny) ma aparaty Agito nie potrafie odpowiedziec...

santiblue
25-08-2004, 00:10
Nie do konca. Promocje zrobil Canon Polska poniewaz zostal z towarem a musi sprzedac przed wprowadzeniem 20D. bo 10D potanieje i juz nie sprzeda 300D w rozsadnej cenie ( bez strat).

eternus
25-08-2004, 00:25
Nie do konca. Promocje zrobil Canon Polska poniewaz zostal z towarem a musi sprzedac przed wprowadzeniem 20D. bo 10D potanieje i juz nie sprzeda 300D w rozsadnej cenie ( bez strat).

Czyli twierdzisz, ze 300d w ciagu najblizszych kilku tygodni moze znaczaco potaniec?

santiblue
25-08-2004, 00:45
300D juz nie potanieje. Moze minimalnie. Cena promocyjna zestawu sie utrzyma. Taniej moga miec TIPy zciagajace sprzet. Ale w sklepach juz nie. Niedlugo bedzie tanszy za to 10D. no moze nie niedlugo ale za miesiac lub wtedy gdy dostepny bedzie 20D

kfaz
26-08-2004, 08:29
Na pytanie od ktorego dystrybutora (polski czy zagraniczny) ma aparaty Agito nie potrafie odpowiedziec...
Jak dla mnie Agito bierze z Canon Polska, tak przynajmniej wskazuja wszystkie papiery, ktore byly w zestawie :) Ja u nich kupowalem aparat i polecam :)
Aparat odbieralem osobiscie i z tego co widzialem maja dosc duzo klientow (przez 20 minut ciagle drukowali listy przewozowe) i raczej nie oplaca im sie robic przekretow :)

filip71
26-08-2004, 19:04
Grip kosztuje w rejonie 500-900PLN zależy czy allegro

U TIP-a Grip do 300D kosztuje 550zł (PolUSA, Tommy)

eternus
27-08-2004, 22:01
Wiecie co - chyba skorzystam z Waszej rady. Trace cierpliwosc do Tipow, ktorzy albo nie daja mi gwarancji, albo kaza czekac na przyjazd w nieskonczonosc. Zamowie ten promocyjny zestaw w Agito. Choc poczatkowo nie chcialem miec Gripa, to zdam sie na Wasze doswiadczenie, ze ten Grip to fajna sprawa.

Czyli mowicie, ze Agito to sklep godny polecenia? Mial ktos z nimi jakies problemy?

Ja niestety osobicie nie dam rady odebrac - pozostanie kurier.

Vitez
27-08-2004, 22:41
Zamowie ten promocyjny zestaw w Agito. Choc poczatkowo nie chcialem miec Gripa, to zdam sie na Wasze doswiadczenie, ze ten Grip to fajna sprawa.

Czyli mowicie, ze Agito to sklep godny polecenia? Mial ktos z nimi jakies problemy?

Ja niestety osobicie nie dam rady odebrac - pozostanie kurier.

Grip do 300D to naprawde fajna sprawa. Co do problemow - nic takiego nie slyszalem. Znany i polecany sklep. Sam go polecalem kilku znajomym i wszyscy bardzo zadowoleni (w tym wiekszosc poczta/kurierem dostala sprzet, osobiscie tylko 2 moich znajomych odbieralo).
Jak sie uprzesz to przyslij mi kase i moge ja odebrac :mrgreen:

Tomasz Golinski
29-08-2004, 01:51
Czy mógłbym prosić o sprecyzowanie, jak wygląda sytuacja z gwarancją od TIPa? Mam druk eurogwarancji (nie wypełniony) i fakturę niemiecką (zgodnie z ich prawem, bez podpisu i pieczątki). TIP zapewnia, że to OK. Na Canon Polska też wystarczy?

Vitez
29-08-2004, 05:27
Czy mógłbym prosić o sprecyzowanie, jak wygląda sytuacja z gwarancją od TIPa? Mam druk eurogwarancji (nie wypełniony) i fakturę niemiecką (zgodnie z ich prawem, bez podpisu i pieczątki). TIP zapewnia, że to OK. Na Canon Polska też wystarczy?

Jesli ta faktura jest wraz z dowodem zakupu to wystarczy.

Tomasz Golinski
29-08-2004, 11:52
To faktura nie jest dowodem zakupu? Nic wiecej nie mam :(

eternus
29-08-2004, 12:23
To faktura nie jest dowodem zakupu? Nic wiecej nie mam :(

Dokladnie tak. Zeby gwarancja byla respektowana musi byc karta gwarancyjna w calosci wypelniona i podbita + dowod zakupu.

Mori
29-08-2004, 13:13
To co jest dowodem zakupu jak nie rachunek/faktura vat?

eternus
29-08-2004, 13:17
To co jest dowodem zakupu jak nie rachunek/faktura vat?

rachunek/faktura vat/paragon

Tomasz Golinski
29-08-2004, 14:07
To juz nic nie rozumiem.

Vitez
29-08-2004, 19:24
To juz nic nie rozumiem.

Jesli na fakturze jest wymieniony towar, nazwa sklepu i data zakupu to jest dowodem zakupu. Za to jesli faktura jest prawie czysta (nie wiem jak wyglada to "bez pieczatki i podpisu") to moga sie przychrzanic :roll: .

eternus
31-08-2004, 15:32
Mam wreszcie! Kupilem tak, jak radziliscie w Agito. I rzeczywiscie - bez problemow - wszystko przyszlo tak, jak powinno. Dzieki za pomoc i porady!

Teraz przyzwyczajam sie do aparatu i go poznaje. Jak uda mi sie jakies lepsze fotki zrobic, to pewnie sie pochwale... oby bylo czym:)